Sprint kobiet na MŚ! Panie celują w tarcze, a my w 416 PLN!

Pierwsze koty za płoty! 1 z 2 typów udało mi się poprawnie przewidzieć, ale po wczorajszym biegu sztafet mieszanych wiemy nieco więcej na temat formy, w jakiej znajdują się zawodniczki i zawodnicy. Dziś o 14:45 Panie rozpocznie się kobiecy sprint. Jakie typy wziąć pod uwagę? Co przewiduję? Zapraszam do lektury! 

Kliknij w link i załóż konto z kodem promocyjnym 1259PLN, aby otrzymać:

1200 PLN od depozytu +30 PLN zakład bez ryzyka + 29 PLN Freebet

 

Jak było przed rokiem?

Mistrzynią Świata podczas zeszłorocznego sprintu w szwedzkim Ostersund została niestartująca już Anastazja Kuźmina. Podobnie wygląda sytuacja z brązową medalistką tamtego startu, czyli Laurą Dahlmeier. Niemka w wieku 26 lat zawiesiła narty wraz z karabinem na kołku, gdyż jak sama stwierdziła: “w biathlonie już nic więcej osiągnąć nie mogę”. To prawda, bo reprezentantka naszych zachodnich sąsiadów w swojej krótkiej kariery zdobyła złote medale na Igrzyskach Olimpijskich oraz Mistrzostwach Świata, a także wzniosła Kryształową Kulę za Puchar Świata. Wszystko przyszło szybko i pożegnanie takowe też było. Jedyną przedstawicielkom podium sprzed roku pozostała zatem Ingrid Landmark Tandrevold, która po wicemistrzostwie świata będzie chciała powalczyć o tytuł mistrza. Aby do takowej sytuacji w ogóle doszło, Norweżka musi powrócić do formy, jaką prezentowała na początku bieżącego sezonu.

Sprint w tegorocznej edycji Pucharu Świata

W trwającym sezonie mieliśmy 5 biegów sprinterskich. Po 2 zwycięstwa w tej kategorii mają Tiril Eckhoff oraz Dorothea Wierer. Pozostałe, trzecie zwycięstwo przypadłe Marte Olsbu Røiseland. Należy podkreślić, że każda z tych Pań już podczas pierwszego startu na trwającej imprezie zdobyła medal. Bardzo mocna w tym sezonie jeśli chodzi właśnie o sprint jest właśnie Wierer. Włoszka oprócz 2 zwycięstw jeszcze raz stawała na podium w jednym ze startów i nie bez przyczyny prowadzi ona w klasyfikacji generalnej tej konkurencji.

Poza Eckhoff, której pozycja wiceliderki sprintu nie może dziwić oraz trzeciej Olsbu Røiseland dobrze w tej dziedzinie wypada również Denise Hermann. Zajmuje ona 6 miejsce w tabeli sprinterskiej, ale jej poczynania cechuje przede wszystkim stabilizacja. Niemka ledwie 2 razy wypadła z najlepszej “10” pojedynczych zawodów, co jest jednym z najlepszych rezultatów spośród grona wszystkich zawodniczek i zagrożenie z jej strony należy mieć na uwadze. Nie wypada nie wspomnieć także o Markecie Davidovej. Czeszka 2-krotnie zajmowała 3 miejsca w tegorocznych biegach sprinterskich. W jej przypadku sytuacja jest z goła odmienna, aniżeli u Hermann. Przedstawicielka naszych południowych sąsiadów w swoich startach jest dosyć nierówna i jej wynik zależy od dyspozycji danego dnia.

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

Kto w gronie faworytek?

Bez wątpienia we wczorajszym starcie Tiril Echkoff pokazała, że dwa ostatnie występy w Pucharze Świata, w których Norweżka nie zachwyciła formą, to był wypadek przy pracy. Wczoraj liderka światowego rankingu trzecią najszybszą zawodniczką na trasie, zaraz po rewelacyjnej w dniu wczorajszym Markecie Davidovej i najszybszej spośród wszystkich Pań Hannahie Oeberg. O ponadprzeciętnych poczynaniach Czeszki w sprincie podczas tego sezonu już wspominałem i wydawać się może jutro także będzie groźna. Z kolei widać, że Szwedka nic nie straciła z dyspozycji sprzed mistrzostw i być może, będzie jedną z tych, które powalczą o złoto. Dobre przygotowanie potwierdziła także Dorothea Wierer, bo i ona była w czołówce podczas wczorajszego startu. Wydaje się, że dobrej formie są także Denise Hermann, Marte Olsbu Roiseland.

Co obstawić? 

Pierwszy typ, jaki mam dla Was do zaproponowania to pojedynek Hannah Oeberg z Justine Braisaz. Tak jak mogliście już przeczytać, Szwedka jest jedną z faworytek to medali w dzisiejszym biegu. Oeberg wczoraj na strzelnicy nie pomyliła się ani razu, miało dobre tempo biegu no i przede wszystkim jeśli chodzi o sprinty w tym roku to jest ona równa i groźna. Natomiast Braisaz podczas biegu sztafety mieszanych nie zachwyciła. Francuska miała 3 pudła i czas od reprezentantki Szwecji gorszy ponad pół minuty. W klasyfikacji generalnej sprintu w Pucharze Świata Oeberg jest 4, natomiast Braisaz 13. Moim zdaniem przy równych warunkach pogodowych, przedstawicielka Kraju Trzech Koron powinna sobie poradzić w tym starciu. 

 

Mój typ: Hannah Oeberg będzie lepsza od Justine Braisaz 

Kurs: 1,42 

 

Drugą propozycją jest kolejny pojedynek. Tym razem Dorothey Wierer i Kaisy Makarainen. Pierwszym argumentem na zwycięstwo Włoszki w tym starciu jest fakt, iż przewodzi ona w tegorocznej klasyfikacji sprintu w Pucharze Świata. Wierer ponadto 3 razy w tym sezonie stawała na podium zawodów w tej konkurencji. Wczoraj jak już wspominałem, na trasie była jedną z najlepszych. W sprincie ważne jest szybkie i celne strzelanie, a Ci, którzy oglądają biathlon, wiedzą, że Dorothea potrafi strzelać jak maszyna: szybko i celnie.

Jeśli chodzi o Kaisę Makarainen trudno mówić o jej dobrych rezultatach podczas sprintu w trakcie tego sezonu. W klasyfikacji generalnej biegu sprinterskiego Finka plasuje się dopiero na 26 pozycji. Podczas biegu sztafet mieszanych Makarainen miała czas gorszy od Wierer o ponad 20 sekund i na strzelnicy popełniła o 1 błąd więcej. Kaisa jest już wiekową zawodniczką i nie wydaje mi się, aby dziś mogłaby być lepsza od Wierer. Włoszkę wspierać będą niemal całe trybuny zgromadzone na stadionie, czy wokół trasy, bo przecież startuje ona u siebie. Uważam, że Wicemistrzyni Świata z biegu otwierającego tegoroczne Mistrzostwa powinna być w tej parze górą. 

 

Mój typ: Dorothea Wierer będzie lepsza od Kaisy Makarainen

Kurs: 1,45  

 

STS – specjalna promocja 230 PLN bez ryzyka! 

Zasady promocji:

  • kwota: możesz zawrzeć zakład za dowolną stawkę, ale otrzymasz maksymalnie 230 PLN zwrotu (minus podatek).
  • Promocja dostępna dla nowych klientów, którzy założą konto z kodem: ZAGRANIE
  • Naliczenie zakładu bez ryzyka automatycznie na podstawie kodu: ZAGRANIE
  • Akcja łączy się z bonusem powitalnym.
  • Jeśli Twój zakład zostanie rozliczony jako przegrany otrzymasz zwrot.
  • Zwrot nastąpi na konto depozytowe, a nie w formie bonusu.
  • Maksymalna wysokość bonusu będzie pomniejszona o podatek od gry.

 

Sprint

Konto w STS  ✅

Konto na Typomanii – jeszcze nie❓

Załóż już teraz konto na Typomanii i zgarnij świetne nagrody widoczne na zdjęciu poniżej!

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

fot. Pierre Teyssot/shutterstock.com

Zaloguj się aby dodawać komentarze