Siuhy w starciu z Virtus Pro o awans z grupy A! Gramy kupon z kursem 2.55!

Zawodnicy Outsiders podczas turnieju

Kolejny dzień turnieju BetBoom Dacha w którym zobaczymy kilka naprawdę ciekawych starć. Mouz zmierzy się z Virtus Pro, Heroic postara się zatrzymać Heroic, a Aurora zmierzy się z MIBR. Spotkania naprawdę ciekawe, w któych można zobaczyć takich graczy jak Donk, Deko czy Insasni.

STS kod promocyjny.

Mouz – Virtus Pro

 

Mouz wygrało już 7 spotkań z rzędu, w których stracili zaledwie 2 mapy. W pierwszym spotkaniu podczas tego turnieju zagrali na BetBoom i trzeba przyznać, że mieli bardzo dużo problemów. Obie mapy były bardzo zacięte i trochę szczęścia zadecydowało, że Mouz udało się wygrać to spotkanie wynikiem 2:0. Oczywiście byli lepszą ekipą przez całe spotkanie, ale chociażby na Vertigo przegrali pierwszą połowę wynikiem 9:3, a BetBoom do tego miał nawet punkt mapowy przy wyniku 12:11. To, co było na pewno imponujące to wygrana na Dust 2, bo był debiut dla obu drużyn na tej mapie, ale to BetBoom wybrałoby tam zagrać. Według mnie głównym powodem tak zaciętego spotkania była dobra dyspozycja BetBoom i słaba dyspozycja Brollana. Zdobył on 27 zabójstw i 34 śmierci, będąc jedynym graczem Mouz poniżej ratingu 1.00. Mimo wszystko Mouz imponowało, chociażby pod względem średnich obrażeń na rundę, bo najgorszy gracz pod tym względem zdobył aż 70.7. Pokazuje to, jakim kolektywem w tym momencie jest Mouz i jak dobrze potrafią ze sobą współpracować. Na ostatnim materiale wypuszczonym jeszcze z turnieju IEM Chengdu, widać jak zaawansowana jest współpraca podczas gry i komunikacja o poszczególnych ruchach. W spotkaniu z BetBoom Mouz wygrało 2 z 4 rund pistoletowych, ale tak jak już pisałem w poprzednich tekstach, nie jest to najlepszy element ekipy Mouz. Zdecydowanie mogą nieco poprawić procent wygranych w tym aspekcie, ale na ten moment i tak grają solidnie pod tym względem.
Virtus Pro w pierwszym spotkaniu podczas BetBoom Dacha zmierzyło się z ekipą Falcons. Wygrali wynikiem 2:0, ale mieli sporo problemów na mapie Vertigo. Falcons wygrywało już 12:9 na tej mapie, ale ostatecznie Virtusi doprowadzili do dogrywki i wygrali wynikiem 16:13. Na przestrzeni całej mapy byli lepszą ekipą, ale mieli w tym wszystkim sporo szczęścia, bo wygrali aż 3 clutche. Vertigo to chyba jedyna mapa, na której Falcons pokazywało regularnie bardzo dobrą grę, więc w jakimś stopniu wygrana na pewno jest imponująca. Mirage to zupełnie inna historia i bardzo pewna wygrana, głównie za sprawą Fame. Było to zderzenie dwóch światów na tej mapie i pokaz dominacji ze strony Virtus Pro. Falcons wygrało 5 rund, w które wliczamy rundę pistoletową, wygraną rundę force po przegranej pistoletówce i aż 3 rundy eco rywali. Wychodzi na to, że Falcons nie było w stanie wygrać ani jednej rundy z pełnym wyposażeniem po obu stronach. Falcons wypadło beznadziejnie na tej mapie, bo Magisk, Dupeeh i Maden zdobyli ŁĄCZNIE 14 zabójstw. Virtusi pokazali po prostu dominacje, ale rywal nie był wymagający. Spotkanie z Mouz pokaże, w jakim etapie budowy zespołu są i czy będą w stanie w ogóle zagrozić tak groźnej ekipie. W meczu z Falcons wygrali 3 rundy pistoletowe, ale aż dwukrotnie dali się przełamać rywalowi. Jest to niepokojące, patrząc na to jak istotne potrafią być takie rundy. Problemem Virtus Pro, może być też mapa ich własnego wyboru. Mirage, na którym spisują się znakomicie, jest najlepszą mapą Mouz, a na pozostałych mapach nie byli tak regularni w ostatnim czasie. Ancient oraz Inferno wydają się ciekawymi alternatywami, ale tam też mieli sporo problemów. Bardzo ciekawy jest fakt, zablokowania Dust 2 w meczu z Falcons przez Virtus Pro. Woleli zagrać Ancienta jako ewentualną trzecią mapę zamiast Dust 2, co wydaje się logiczne, ale rodzi to pytania, czy są gotowi grać Dust 2 na tym turnieju. Zawodnicy Virtus Pro grali już wcześniej tę mapę i potrafią się tam odnaleźć, ale czy będą chcieli ryzykować jej wybór w meczu z Mouz, które już rozegrało na Dust 2 swój pierwszy mecz.
Przewidywane mapy:
Virtus Por ban Nuke
Mouz ban Anubis
Virtus Pro pick Inferno
Mouz pick Vertigo
Virtus Pro ban Dust 2
Mouz ban Ancient
Mirage was left over

 

Typ: Mouz wygra mecz. Uważam, że Virtus Pro może powalczyć w tym spotkaniu i może nawet wygrają mapę, ale Mouz obecnie jest na wyższym poziomie. Virtus Pro, nie jest jeszcze perfekcyjne, co zresztą pokazało ESL Pro League, gdzie w fazie pucharowej mocno męczyli się z rywalami.

Kupon gramy z bukmacherem LV Bet, który ma bardzo ciekawe ofery promocyjne, dla nowych oraz stałych graczy. Sprawdź kod promocyjny lvbet i przekonaj się sam. Analizy z esportu znajdziesz w zakładce typy na esport.

Mouz wygra mecz
Kurs: 1.47
Zagraj!
baner grupa zagranie

Spirit – Heroic

 

W tym meczu chciałem skupić się na konkretnych graczach, czy może przebiegu całego spotkania, ale znalazłem typ, który jest po prostu promocją. Donk to obecnie jeden z najlepszych graczy świata i ten moment jedynie Zywoo i M0nesy są jakkolwiek blisko jego statystyk. Różnica jest taka, że Donk robi to będąc rfilerem bez używania broni snajperskiej. Każdy, kto w ostatnim czasie chociaż trochę oglądał CS 2, wie, że Donk to po prostu gracz z innej planety. Różnica pomiędzy tymi graczami, jeżeli chodzi o zabójstwa, jest spora, ze względu na formę i możliwości Donka. Na ostatnim Majorze w Kopenhadze, Donk zrobił 51 zabójstw więcej od Zont1x na przestrzeni ośmiu map. Na turnieju Blast Premier Spring Showdown, Donk zdobył 39 zabójstw więcej na przestrzeni siedmiu map. Podczas pierwszego starcia Spirit z Aurorą na BetBoom Dacha, Donk zdobył 16 zabójstw więcej. Zasadniczo ciężko znaleźć mecz, w którym Zont1x zdobyłby więcej zabójstw od Donka, ale widzę scenariusz, w którym teoretycznie mogłoby się to wydarzyć. Spirit musiałoby zagrać Dust 2, a ich rywale Vertigo. Mecz musiałby zakończyć się wynikiem 2:0, dla jednej z drużyn, a Zont1x musiałby wykorzystywać wszystkie szanse. W tym spotkaniu Spirit wybierze prawdopodobnie Ancienta, Heroic wybierze Nuke i trzecią mapą może być przykładowo Mirage. Jedyną drużyną, która zatrzymała Donka w formacie bo3 od IEM Katowice, był zespół Mouz. Poza tym zaliczył tylko dwie mapy poniżej ratingu 1.00, jedną przeciwko Astralis i jedną przeciwko Metizport. Łącznie więc zaliczył 4 mapy poniżej ratingu 1.00 i aż trzykrotnie była rozgrywana mapa Vertigo.
Przewidywane mapy:
Heroic ban Inferno
Spirit ban Anubis
Heroic pick Nuke
Spirit pick Ancient
Heroic ban Dust 2
Spirit ban Vertigo
Mirage was left over

 

Typ: Donk więcej zabójstw od Zont1x. Donk jest po prostu na innym poziomie, co widać było zresztą na Ancient przeciwko Aurorze, gdzie zdobył 31 zabójstw i tylko 13 śmierci. Myślę, że Heroic nie będzie marnowało swojego wyboru na Vertigo, które Spirit na pewno ćwiczyło. Heroic zdecydowanie lepiej czuje się chociażby na Nuke i raczej pójdą w pewny dla siebie wybór niż ryzykowne Vertigo. Uważam, że ten typ mimo niskiego kursu to idealny dodatek na podbitkę kursu, bo jest bardzo pewny. 

Analizy z innych dyscyplin znajdziesz w zakładce typy dnia.

Donk więcej zabójstw od Zont1x
Kurs: 1.20
Zagraj!

MIBR – Aurora

 

W tym spotkaniu chciałbym skupić się na ekipie MIBR i dwóch jej graczach. Pierwszym graczem, na którym chcę się skupić, jest Exit. W ostatni trzech miesiącach zdobył on rating 1.17 i prezentuje bardzo dobrą formę, zresztą tak samo, jak cała reszta zespołu. Trzeba jednak zaznaczyć, że w spotkaniu z Heroic drużyna MIBR zagrała dość słabo. Podczas turniejów Lanowych w ostatnim miesiącu zdobył on rating 1.15 i 0.68 zabójstw na rundę, co jest naprawdę dobrym wynikiem. Co ciekawe jednak, w 2024 zdobył on ratingu zaledwie 1.06 podczas spotkań Lanowych i na przestrzeni całej swojej kariery jest to jeden z jego najlepszych wyników. Lepszy był jedynie w 2017, gdzie zdobył rating 1.29. W ostatnim spotkaniu przeciwko Aurorze zdobył 25 zabójstw, a w spotkaniu z Heroic było to 41 zabójstw. Inasni to bardzo utalentowany rifler, który jest ciągle bardzo młody, bo ma dopiero 20 lat. Mimo młodego wieku jest zdecydowanie najlepszym graczem ekipy MIBR i udowadnia swój wysoki poziom w większości spotkań. W ostatnich trzech miesiącach zdobył on rating 1.25 i aż 0.79 zabójstw na rundę. Inasni podczas spotkań lanowych w 2024 zdobył rating 1.21, co jest wynikiem aż o 0.15 lepszym od Exita. W meczu z Heroic zdobył on 11 zabójstw więcej od Exita, a kilka tygodni temu przeciwko Aurorze zdobył 19 zabójstw więcej od Exita. Nie jest to może aż tak widoczny fakt, na pierwszy rzut oka, ale Exit jest dowodzącym ekipy MIBR. Przeciwko ekipom Top 20 na turniejach LAN, zdobył on rating 1.07 i 0.65 zabójstw na rundę. Dla porównania Insani zdobył rating 1.16, 0.75 zabójstw na rundę i odnajdował się zdecydowanie lepiej przeciwko lepszym rywalom w ostatnich 6 miesiącach. W ostatnich 7 spotkaniach w formacie bo3 przeciwko ekipom top 20 na turniejach LAN, Inasni 6 razy zdobył więcej zabójstw od Exita i raz mieli tyle samo.
Przewidywane mapy:
Aurora ban Vertigo
MIBR ban Mirage
Aurora pick Ancient
MIBR pick Anubis
Aurora ban Nuke
MIBR ban Dust 2
Inferno was left over

 

Typ:Insani więcej zabójstw od Exit. Mimo że ostatnim razem MIBR dość gładko poradził sobie z rywalem, to myślę, że to spotkanie będzie bardziej zacięte. Aurora ma naprawdę utalentowaną drużynę i będzie mogła zagrozić ekipie MIBR. Insani jako najlepszy gracz zespołu będzie musiał wziąć drużynę na swoje barki, a Exit być może będzie musiał się bardziej zająć zarządzaniem taktyką i zawodnikami, niżeli samą grą indywidualną.

Inasni więcej zabójstw od Exit
Kurs: 1.40
Zagraj!
Zdjęcie na kupon esport 16.05.2024

Fot.Pressfocus

Zaloguj się aby dodawać komentarze