Sandhagen przedłuży, a Jessica Andrade powróci na szlak zwycięstw w UFC? Gramy o 308 PLN

UFC, UFC Fight Night, UFC on ESPN 50, Cory Sandhagen vs. Rob Font, Jessica Andrade vs. Tatiana Suarez, kupon, STS

Cory pierwotnie miał się pojedynkować z Umarem Nurmagomedovem. Ten jednak wypadł z zestawienia, a w jego miejsce wskoczył Rob Font. Czy jest to zastępstwo na miarę oryginału? Odpowiedź da sama walka. Na razie wiemy tyle, że jeden miał mniej czasu na odpowiednie przygotowanie, a drugi dopasowywał game plan pod nowego przeciwnika. Do tego obydwaj są czołowymi zawodnikami wagi koguciej i będą dążyć do przedłużenia serii triumfów. Cory ma na koncie o jedno zwycięstwo więcej od Roba. Jednak zanim dojdzie do tego starcia, to będziemy świadkami konfrontacji w kategorii słomkowej. W nim Andrade będzie próbowała powstrzymać Tatianę Suarez. Ciekawostką odnośnie do najbliższej rywalki Brazylijki jest to, iż ta jeszcze ani razu nie przegrała.

STS Zakłady Bukmacherskie
STS Zakłady Bukmacherskie
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

1500 zł od trzech depozytów
+ 0 100 zł bez ryzyka + 60 zł bonus za zadania


🔥 PROMOCJA: + 250 PLN za typ na drużynę z golem w meczu FC Barcelona - Atletico Madryt!
(trwa: 01-03.12, do g. 17:29)

standardowa oferta to 1560 zł, a z naszym kodem zgarniasz 1660 zł

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD DEPOZYTU: 1500 zł
ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 100 zł
BONUS ZA ZADANIA: 60 zł
Kod promocyjny: ZAGRANIE

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Cory Sandhagen vs. Rob Font: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź walki (06.08.2023 r.)

Wchodzący na zastępstwo słynie z tego, jak radzi sobie w trakcie boksowania z rywalem. Gdybym miał oceniać, to dysponuje jednym z najlepszych boksów ze wszystkich zawodników UFC. Na pewno należy do ścisłej czołówki. Tyle tylko, że tym razem zmierzy się z jednym z najbardziej kreatywnych strickerów spośród fighterów związanych z największą organizacją MMA na świecie. Font musi się nastawić zarówno na otrzymywanie ciosów poprzez kopnięcia i liczne obrotowe ataki; jak i na częste korzystanie z ciosów prostych. Czy jest w stanie się temu przeciwstawić? Jeśli miałbym wskazywać kogoś, kto miałby ku temu realne szanse, to wskazywałbym najczęściej właśnie Roba Fonta. Natomiast gdybym musiał wskazać, co ich znacząco różni od siebie, to powiedziałbym, że Sandhagen lepiej radzi sobie w utrzymywaniu tzw. ofensywnej kontroli. Do tego zaznaczę, że to Cory jest faworytem, a wielu kibiców sądzi, że jest w stanie sięgnąć po mistrzowski pas. Jest to możliwe – owszem, ale…

UFC on ESPN 50: Cory Sandhagen vs. Rob Font

Kto wygra walkę?
CORY SANDHAGEN 80%
ROB FONT 20%
5+ Głosy
Oddaj swój głos:
 • CORY SANDHAGEN
 • ROB FONT

 

… mówiąc o Sandhagenie trzeba mieć na uwadze, że już trzykrotnie przegrywał z byłymi mistrzami lub tym, który się nim stał za jakiś czas. W tym miejscu nawiązuję do jego przegranej z Aljamainem Sterlingiem, T.J. Dillashawem oraz Petrem Yanem. To pokazuje, że nie zawsze wytrzymuje presję, jaka jest narzucana przez kibiców i środowiskowych ekspertów, komentatorów. Tylko też pytaniem otwartym pozostaje, czy Rob Font jest już na tym poziomie, co wyżej wymieniona trójka. Co prawda on sam w licznych wywiadach przekonuje, że dysponuje i najsilniejszym, i najszybszym uderzeniem z całej dywizji. Tyle tylko, że pojedynkując się na zasadach MMA liczy się coś więcej, aniżeli dyspozycja w stójce. Za sprawą tych składowych jest to tak interesujący i nieoczywisty pojedynek. Dlatego też z taką ochotą wykorzystuję kod promocyjny STS-u do postawienia dzisiejszego kuponu na galę UFC.

Statystyczne porównanie Cory’ego Sandhagena z Robem Fontem przed UFC on ESPN 50:

 • Sandhagen mimo 4 porażek w całej karierze zawsze znajdował się blisko szczytu w rankingach i znów jest o krok od walki o pas.
 • Font generalnie polega na swojej szybkości i intensywności zadawania ciosów jak przystało na klasycznego strickera.
 • Od nieoczywistej przegranej z Petrem Yanem w walce o tytuł mistrzowski w kategorii koguciej, Sandhagen zaliczył 2 zwycięstwa nad: Song Yadongiem i Marlonem Verą.
 • Rob Font zadaje średnio 6,46 znaczących uderzeń w przeciągu minuty. Natomiast inkasuje ich odrobinę więcej od Sandhagena.
 • Cory to fighter, który średnio zadaje blisko 6 znaczących ciosów na minutę, przy czym zbiera ich blisko 4 w przeciągu 60 sekund.
 • Podobnie jak jego najbliższy przeciwnik Rob obala oponenta średnio raz na całą walkę. Broni się przed nimi o odrobinę słabiej od Cory’ego, czego dowodzi statystyka 55% udanych obron.
 • Dodatkowo Cory Sandhagen to były kickbokser, który również czasami obala rywali. Średnio dokonuje ich blisko raz na walkę, broniąc się średnio skutecznie przed obaleniami na 64%.
 • Ostatnie porażki Fonta z Jose Aldo oraz Marlonem Verą pokazały także, że Rob ledwie umiarkowanie radzi sobie z blokowaniem – zwłaszcza niskich – kopnięć.
 • Mając na koncie bilans 16-4 Cory zanotował łącznie 7 nokautów i 3 poddania. Dodatkowo rzadko był kontrolowany przez rywali w parterze.

Moje typowanie walki Cory’ego Sandhagena z Robem Fontem przed UFC on ESPN 50

W przypadku tego pojedynku możemy być niemalże pewni, że rozegra się ona w stójce. Zarówno jeden jak i drugi z wyróżnionych zawodników są znakomitymi bokserami. Gdyby mieli korzystać wyłącznie z tych technik w walkach, to już dziś należeli by do ścisłego, światowego TOP-u. Jednak dziś zmierzą się na zasadach MMA. W tego typu konfrontacjach większe doświadczenie ma Cory. Dodatkowo to Sandhagen lepiej radził sobie z fighterami znajdującymi się przed nim w rankingach. Poza tym skuteczniej blokuje uderzenia – i to bez znaczenia, czy są one wyprowadzane na głowę, korpus, czy nogi przeciwnika. Jakby tego było mało, to jeszcze częściej lepiej uchyla się przed możliwymi razami.

Sandhagen wygra przez KO/TKO/DSQ: TAK
Kurs: 2.50
Graj!

Dlatego też bukmacherzy są zdania, że jest zdecydowanym faworytem tego starcia. Odnośnie do niego, to w tym miejscu obstawię typ, który najczęściej wskazuje się na anglojęzycznych mediach. Do jakiego się odwołuję? Ano do tego, że Cory Sandhagen odniesie zwycięstwo przez K.O/T.K.O lub dyskwalifikację. Zdaję sobie sprawę z tego, że w STS-ie jest typ, który zawiera w sobie jeszcze możliwość poddania Roba Fonta. Tylko, że Cory jest znakomitym strickerem, który odnośnie do innych płaszczyzn walki, to „tylko” potrafi się bronić przed obaleniami, bądź poddaniami. Natomiast nie jest to gracz tej klasy, by miał poddać dzisiejszego rywala.

 

 

Jessica Andrade vs. Tatiana Suarez: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź walki (06.08.2023 r.)

Fighterka z czerwonego narożnika to jedna z kobiecych ikon tego sportu. Prawdą jest, że przegrała dwie ostatnie walki. Najpierw została poddania w 2. rundzie przez Erin Blanchfield, a później znokautowana w premierowej odsłonie przez Xiaonan Yan. Tyle tylko, że do 11 porażek „dołożyła” 24 triumfy. Najczęściej, bo 9-krotnie dokonywała tego za sprawą nokautowania przeciwniczek. O raz mniej zmuszała je do poddania, a o dwa razy rzadziej je wypunktowywała na pełnym dystansie. I mimo, że wygląda na to, że najlepsze lata ma za sobą, tak nie można z miejsca odbierać jej szans na wygranie dzisiejszego pojedynku. Wszak to ona posiadała przez pewien okres tytuł w kategorii słomkowej. I jest zawsze piekielnie groźna w grapplingu, albowiem ma czarny pas w brazylijskim jiu-jitsu. Znakomicie radzi sobie i wtedy, kiedy jest z góry jak i w momencie, kiedy jest na plecach.

Dlatego też pytaniem otwartym zostaje, czy Tatiana Suarez będzie próbował swych sił w parterze. Co prawda istnieją dowody na to, że dysponuje najlepszymi zapasami w kobiecym MMA. Tyle tylko, że musi mieć na uwadze, że Jessica nie ma już tak odpornej szczęki, jak na początku kariery. Wszystko za sprawą tego, że była – nawet ostatnio – nokautowana, co nie zdarza się tak często w kobiecym MMA względem męskiego. Dlatego też tak wszystkich kibiców ciekawi, czy Suarez posiadająca rekord 9-0 będzie broniła się przed sprowadzeniami i dowodziła swych umiejętności stójkowych; czy uzna, że za wszelką cenę będzie chciała podkreślić dominację parterową. Wszak co prawda dojrzewała w środowiskach zapaśnicznych, ale ostatecznie wyrosła na wszechstronną fighterkę. Dowodem potwierdzającym me słowa jest, że obok 4 poddań zanotowała 2 nokauty.

Statystyczne porównanie Jessici Andrade z Tatianą Suarez przed UFC on ESPN 50:

 • Tatiana Suarez to fighterka, która dotychczas w trakcie walki obalała rywalki średnio przeszło 6 razy, co jest wręcz niebywałym osiągnięciem w tej kategorii wagowej.
 • Jessica Andrade w przeciągu ostatnich aż 10 lat mierzyła się tylko z najlepszymi zawodniczkami na świecie.
 • Dodatkowo Tatiana Suarez to zawodniczka, która na razie zadawała po przeszło 4 znaczące ciosy na minutę, a przyjmowała średnio raptem jedno trafienie!
 • Tyle, że to Andrade jest posiadaczką czarnego pasa w brazylijskim jiu-jitsu. Brazylijka obala średnio 2,61 razy w trakcie walki, broniąc się przed byciem obaloną na 73%.
 • Jessica Andrade zarówno zadaje jak i zbiera masę ciosów. Najlepiej odzwierciedla to statystyka, że w ciągu minuty zadaje średnio 6,82 znaczących ciosów, a zbiera 5,40!
 • Tatiana Suarez pokonała zarówno Alexę Grasso jak i Carlę Esparzę, czyli mistrzynie zarówno w kategorii słomkowej jak i muszej.
 • Tatiana Suarez w UFC wywalczyła bilans 6-0 – wliczając do rekordu występ w finale TUF-a. Będzie to jej 2. walka po 4 latach nieobecności przez bardzo poważną kontuzję szyi i kolana.

Moje typowanie walki Jessici Andrade z Tatianą Suarez przed UFC on ESPN 50

To, czego Andrade brakuje w technice, nadrabia siłą uderzeń i sercem do walki. Dlatego też nie ulega wątpliwości, że Suarez będzie musiała być czujną przez całą walkę, by nie zostać skończoną przed czasem. A jak pokazuje historia poprzednich starć Tatiany, nie jest to zawodniczka, która idealnie radzi sobie z opanowywaniem emocji. Często się zapędza i dąży do skończeń za wszelką cenę. Najczęściej „testuje”, jak silne jest jej ego wtedy, kiedy pojedynek toczy się w stójce. Mimo, że nie ma najlepszej defensywy, co oznacza, że jest bardzo podatną wtedy na uderzenia, tak prze za wszelką cenę. Jakby chciała właśnie udowodnić, że jest w stanie stać się i znakomitą strickerką.

Walka potrwa pełen dystans: NIE
Kurs: 1.40
Graj!

A takie zachowanie wobec Jessici Andrade może okazać się bardzo, ale to bardzo niebezpieczne… Dlatego też w przypadku tego starcia podejmuję się wskazania, że ich starcie nie potrwa pełnego dystansu. Jest ono wycenione w STS-ie na 1.40 na czas przygotowywania materiału, co wskazuje, że w teorii jest bezpieczniejsze względem pierwszego z dziś przedstawionych. Czy wybrane typy oddadzą nam to, co nie weszło tydzień temu? Oczywiste jest to, że jest to otwarta kwestia. Jej przeciwieństwem jest ta, że warto sprawdzić, co grałem siedem dni temu. Możesz tego dokonać zaglądając do jednej z dwóch zakładek. Mianowicie albo do TYPY: Sporty walki, albo do TYPY: Dnia.

Propozycja kuponu:

UFC, UFC Fight Night, UFC on ESPN 50, Cory Sandhagen vs. Rob Font, Jessica Andrade vs. Tatiana Suarez, kupon, STS

fot. Aaron Meullion/PressFocus

 • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze