Rozpoczynamy ściganie w najlepszej lidze świata! Żużlowy kupon z PGE Ekstraligi z kursem 2,98!

Leszno vs Czestochowa zuzel 12.04.2024

Kilka miesięcy czekania i wystarczy!! Wraca PGE Ekstraliga, a więc najlepsza żużlowa liga świata, która w piątkowy wieczór zaingeruje ściganie w sezonie 2024. Jako pierwsi na swoim owalu pojawią się zawodnicy z Wrocławia, a więc wicemistrzowie z poprzedniego sezonu, którzy podejmować będą beniaminka z Zielonej Góry. Drugim spotkaniem będzie starcie Byków z Lwami, a więc mecz Unia Leszno vs Włókniarz Częstochowa. Jak rozpocznie się ten sezon i co warto zagrać na te spotkania? Serdecznie zapraszam do sprawdzenia, co proponuję! 

Fortuna baner z ofertą na start

Unia Leszno vs Włókniarz Częstochowa: typy i kursy bukmacherskie (12.04.2024 r. – 20:30)

Kupon rozpocznę od analizy klubów, które pojadą w drugim meczu tegorocznego sezonu. Starcie byków z Unii Leszno, którzy występować będą w roli gospodarzy, a także lwów z Częstochowy, reprezentujących tamtejszy Włókniarz. Przed sezonem w obu ekipach nie doszło do wielkich zmian. Pierwszą rundę Ekstraligi zagram w Fortunie! Jeżeli nie masz tam konta, załóż je z kodem promocyjnym Fortuna od Zagranie! W składzie leszczyńskiej Unii zobaczymy w tym roku zestawienie seniorskie, któremu liderować będzie, jak zawsze, Janusz Kołodziej. U jego boku jeździć będą; Bartosz Smektała, Grzegorz Zengota oraz nowy nabytek w miejsce Jaimona Lidseya, Andrzej Lebiediew. Miejsce U-24 wypełni Australijczyk, którym jest Keynan Rew. To głównie ta piątka ma gwarantować zdobycze punktowe w najważniejszych biegach, ale trzeba przyznać, że przedsezonowe ściganie nie zapowiada wysokich miejsc tej drużyny. Ani Smektała, ani Zengota, nie potrafili mocniej zapunktować w turniejach, w których brali udział. Dobrze ogląda się Lebiediewa i wydaje mi się, że może być to czarny koń tego zespołu. Dwie niewiadome w postaci Janusza Kołodzieja oraz Keynana Rewa. Australijczyk po raz pierwszy znalazł się w składzie ekipy z Ekstraligi i może być to albo bardzo trafny transfer, albo osłabienie zespołu dla zagranicznego debiutanta. Pytaniem jest także dyspozycja zdrowotna Janusza Kołodzieja, który jeszcze przed rozpoczęciem sezonu doznał kontuzji i dopiero kilka dni temu wrócił do treningów na torze. Unia ma także dwójkę doświadczonych juniorów, którzy powiem szczerze, że mogą być wartością dodaną w kontekście rywalizacji w całym sezonie.

We Włókniarzu bardzo ważne będzie to, jak w tym roku będzie z nastrojami i utrzymywanymi emocjami w trakcie meczów. Mało roszad w składzie, a jedynym podjętym krokiem, jaki możemy zobaczyć w tej ekipie, to brak Jakuba Miśkowiaka, który zmienił barwy na Stal Gorzów. W jego miejsce będzie jeździł Mads Hansen, który powiem szczerze, że bardzo mocno zaskakuje in plus w dotychczasowych turniejach przedsezonowych. Jeżeli ustabilizuje swoją formę i przy okazji jazdy z dwoma zawodnikami z tego samego kraju, a więc z Leonem Madsenem i Mikkelem Michelsenem nabierze pewności w Ekstralidze, to może być to bardzo silne ogniwo częstochowskiego klubu. Wraca do zdrowia także Kacper Woryna, który po rocznej słabszej jeździe, spowodowanej przez kontuzje, wraca do wysokiego poziomu. Największy znak zapytania jest przy Maksymie Drabiku. Nie przykładał się do startów indywidualnych i mało wiadomo o jego dyspozycji. Juniorzy z Włókniarza to także obeznani z jazdą w Ekstralidze zawodnicy, którzy jednak na torach wyjazdowych nie zdobywali w poprzednim sezonie dużej liczby punktów. Pamiętaj, że wszystkie nasze propozycje na mecze z tenisa, odnajdziesz na stronie Typy Żużel!

UNIA LESZNO VS WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA

Kto wygra?
Unia Leszno 74%
Włókniarz Częstochowa 26%
19+ Głosy
Oddaj swój głos:
  • Unia Leszno
  • Włókniarz Częstochowa

 

Bilans meczów bezpośrednich od 2021 roku:

2020 – Unia Leszno 54:36 Włókniarz Częstochowa

2021 – Włókniarz Częstochowa 41:49 Unia Leszno

2021 – Unia Leszno 47:43 Włókniarz Częstochowa

2022 – Włókniarz Częstochowa 44:46 Unia Leszno

2022 – Unia Leszno 40:50 Włókniarz Częstochowa

2023 – Unia Leszno 41:49 Włókniarz Częstochowa

2023 – Włókniarz Częstochowa 53:37 Unia Leszno

Bilans meczów w tym sezonie:

Unia Leszno:

Brak meczów w tym sezonie

Włókniarz Częstochowa:

Brak meczów w tym sezonie

Co obstawiać?

Mam lekki dylemat odnośnie tego spotkania, bo na papierze to Włókniarz wygląda lepiej, tym bardziej porównując wyniki z poszczególnych turniejów przed sezonem. Zawodnicy z Częstochowy jednak nie są dzisiaj faworytami, a o ich zwycięstwie może przesądzić dyspozycja Janusza Kołodzieja, który jest niekwestionowanym liderem tego zespołu. Sądzę jednak, że jeżeli Koldi wrócił już na tor i jest w pełni sił do rywalizacji w najlepszej lidze świata, to oznacza jego przygotowanie i ściganie na najwyższym poziomie. Moim zdaniem będzie dzisiaj ciągnął ile się da zespół byków, dlatego moją propozycją na ten mecz jest zagranie na minimum 11. punktów Polaka! 

Janusz Kołodziej powyżej 10,5 punktów w meczu
Kurs: 1,70
Zagraj!

Baner zagranie żużel

Sparta Wrocław vs Falubaz Zielona Góra: typy i kursy bukmacherskie (12.04.2024 r. – 18:00)

Pierwszy mecz, który zainauguruje rywalizację w tym sezonie Ekstraligi, należeć będzie do wicemistrzów Polski z poprzedniego roku, a więc Sparty Wrocław, która uległa jedynie Motorowi Lublin. Ich rywalami będzie tegoroczny beniaminek rozgrywek, a więc Falubaz Zielona Góra, którego jednak nie do końca można nazwać beniaminkiem i drużyną bez doświadczenia, gdyż jest to klub z ogromną tradycją i wieloma latami jazdy na najwyższym szczeblu. Patrząc na papier to nie ma co ukrywać, ale to Sparta powinna spokojnie wygrać swoje starcie. Gwiazdy takie jak; Maciej Janowski, Artiom Łaguta, Daniel Bewley, czy też Tai Woffinden, które poparte są zawodnikiem U-24, czyli Bartłomiejem Kowalskim, to skład niemalże idealny, który ponownie może włączyć się w walkę o złoty medal Drużynowych Mistrzostw Polski. Pytanie, jak będzie z dyspozycją i formą juniorów, bo ta formacja chyba najbardziej będzie odstawała od dyspozycji całego zespołu. Ich pierwszy start będzie akurat na rozjeżdżenie i przystosowanie się do nowych warunków ligowych. Sądzę, że może być to podobny pogrom, jak w przypadku ich poprzednich starć z 2021 roku, ale to tor zweryfikuje. 

Jeżeli chodzi o Falubaz, to ciężko widzieć w tej drużynie aspiracje do awansu do play-offów. Bliżej mi do stwierdzenia, że kolejny beniaminek nie da rady utrzymać się w lidze i dalej nikt nie utrzyma złego impasu po Apatorze Toruń. Sądzę jednak, że kilka zawodników zasługuję na uwagę. Głównie mowa o braciach Pawlickich, gdzie starszy z braci, a więc Przemek, wraca do ścigania w najwyższej klasie rozgrywkowej, a z kolei Piotr ponownie pojawi się na torze we Wrocławiu, po zastąpieniu go Bartłomiejem Kowalskim w pierwszym zespole seniorów. Nie widzę większej wartości po stronie Jana Kvecha, czy też Rasmusa Jensena. Warto jednak przejąć się tym, jak będzie jeździł Jarosław Hampel, bo sądzę, że jeżeli będzie brakowało jego punktów, to drużyna nie pociągnie wyników poszczególnych meczów. Jak zatem poradzi sobie Falubaz po powrocie do Ekstraligi? Wszystkie najważniejsze propozycje dnia, znajdziesz na stronie Zagranie Typy Dnia!

Bilans meczów bezpośrednich od 2021 roku:

2021 – Falubaz Zielona Góra 27:63 Sparta Wrocław

2021 – Sparta Wrocław 53:37 Falubaz Zielona Góra

Bilans meczów w tym sezonie:

Sparta Wrocław:

Brak meczów w tym sezonie

Falubaz Zielona Góra:

Brak meczów w tym sezonie

Co obstawiać?

Podobnie, jak rozpoczynałem poprzedni sezon, tak samo i dzisiaj, uważam, że na uwagę w 1. meczu ligowym zasługuje Daniel Bewley. Brytyjczyk dalej dysponuje wysoką formą, a układ jego dzisiejszych biegów może wskazywać na duży licznik punktowy po zakończonym meczu. Daniel rozpocznie ściganie od 4. biegu, gdzie zmierz się z juniorami oraz w Przemysławem Pawlickim. Później w parze z Woffindenem będzie hamował zaloty Hampela oraz drugiego z braci Pawlickich. W 13. biegu będzie startował z Maciejem Janowskim, ale to Brytyjczyk pod taśmo ustawi się na wewnętrznej, co może dać mu większy handicap startu. Sądzę, że w takim zestawieniu będzie on w stanie dzisiaj zrobić dwucyfrówkę i stawiam, że Bewley zakończy mecz z minimum 11. oczkami na swoim koncie! 

Daniel Bewley powyżej 10,5 punktów w meczu
Kurs: 1,75
Zagraj!

Kupon double zuzel Fortuna  12.04.2024

fot. Pressfocus

Zaloguj się aby dodawać komentarze