Ratajski po raz drugi w karierze w fazie play-off? Gramy Grand Slam of Darts z kursem 2,63!

tablica dart z lotkami na tarczy

Przed nami przedostatni dzień rywalizacji w grupach podczas Grand Slam of Darts. Bardzo dużo matematyki może być dzisiaj potrzebne, aby oszacować, kto awansuje do fazy play-off. Przy wczorajszej minimalnej porażce Krzysztofa Ratajskiego, najlepszy polski gracz w darta, dalej ma szanse na awans. Zadanie jest proste, pokonać Nathana Girvana, z jak największą przewagą. Czy mu się to uda i po raz drugi w karierze awansuje do 1/8 finału tej imprezy? Serdecznie zapraszam do sprawdzenia, co proponuję! 

baner sts nowy

Krzysztof Ratajski vs Nathan Girvan: typy i kursy bukmacherskie (13.11.2023 r. – 22:30)

Trzeci mecz od końca w dzisiejszym harmonogramie gier, należeć będzie do Krzysztofa Ratajskiego oraz jego dzisiejszego przeciwnika ze Szkocji, którym jest Nathan Girvan. Będzie to pierwsze starcie tych zawodników w tourze. Zdecydowanym faworytem tego spotkania jest The Polish Eagle, który potrzebuje dzisiaj zwycięstwa, aby zameldować się w fazie play-off. Jednak zgarnięcie dwóch punktów do tabeli może być niewystarczające, gdyż w walce dalej pozostają Michael Smith oraz James Wade. Polak wygrał swój pierwszy mecz przewagą jednego lega, a także przegrał z obecnym Mistrzem Świata jednym legiem. Jego bilans legowy jest zatem remisowy i bardzo ważne będzie, aby dzisiaj wygrał, jak największą przewagą legową, aby mógł zbliżyć się do Anglików. Jest wiele scenariuszy na rozstrzygnięcia w tej grupie, ale wszystko zależeć będzie od wyniku w meczu Polaka, a także od starcia Anglików. Przy wygranej Krzysztofa i Smitha nie będzie kalkulacji i to oni awansują dalej. Jednak jeżeli wygra James Wade, to wtedy weźmiemy kalkulatory i zaczniemy obliczać, na jakim bilansie legowym cała trójka zakończyła rywalizację w grupie A. Nathan Girvan nie ma już szans na awans i dzisiaj gra bez większej presji. Czy taka gra, gdzie nie będzie musiał na nic się oglądać sprawi, że postawi trudne warunki Polakowi? Wszystkie nasze propozycje na Darta, odnajdziesz na stronie Typy Dart!

KRZYSZTOF RATAJSKI VS NATHAN GIRVAN

Kto wygra mecz?
Krzysztof Ratajski 100%
Nathan Girvan 0%
24+ Głosy
Oddaj swój głos:
 • Krzysztof Ratajski
 • Nathan Girvan

 

Statystyki:

 • Krzysztof Ratajski jest obecnie 25. zawodnikiem rankingu PDC
 • Nathan Girvan nie jest obecnie klasyfikowany w rankingu PDC
 • Zawodnicy nie zagrali do tej pory oficjalnego pojedynku bezpośredniego
 • Krzysztof Ratajski ma szanse wyjść z grupy nawet z 1. miejsca
 • Nathan Girvan nie ma szans awansować z grupy

Mecze bezpośrednie od 2020 roku:

brak meczów bezpośrednich

Bilans meczów w turnieju:

Krzysztof Ratajski:

wygrana z: James Wade – 5:4; przegrana z: Michael Smith – 4:5

Nathan Girvan:

przegrana z: Michael Smith – 2:5; James Wade – 2:5

Co obstawiać?

W tym spotkaniu zdecydowanym faworytem jest Ratajski i nie powinniśmy ujrzeć żadnej niespodzianki w związku z tym spotkaniem, gdyż Polak jest bardzo dobrze przygotowany do rywalizacji na krótkim formacie. Problemem jedynie są wartości kończące, jednak wydaje się, że gra na tarcz, jaką obecnie prezentuje reprezentant Polski, powinna spokojnie wystarczyć do odniesienia drugiego zwycięstwa na tym turnieju. Moją propozycją jest zagranie na wygraną Krzysztofa z handicapem legów! W przypadku tego meczu, skorzystam z oferty, która dostępna jest u naszego dzisiejszego bukmachera! Warto założyć tam konto z kodem promocyjnym STS od Zagranie!

Krzysztof Ratajski -1,5 legów handicap
Kurs: 1,50
Zagraj!

baner zagranie

Luke Humphries vs Dirk van Duijvenbode: typy i kursy bukmacherskie (13.11.2023 r. – 21:30)

Drugi mecz, który przykuł moją uwagę, to starcie w rywalizacji w grupie C, gdzie dojdzie do angielsko-holenderskiego starcia. Mecz, który także może zadecydować o awansie, gdyż zarówno Luke Humphries, pomimo dwóch wygranych, a także Dirk van Duijvenbode, nie mają zagwarantowanego awansu, przy swoim obecnym bilansie. Faworytem tego starcia jest Anglik, który wczoraj w meczu z Garym Andersonem pokazał swoją siłę w rywalizacjach na krótkim dystansie legowym. Luke jest obecnie liderem swojej grupy, jednakże wszystko zależeć będzie od tego, jak potoczy się jego mecz z Holendrem, który wygrywając z nim mecz bezpośredni i to w wysokim stosunku legowym, może albo wypchnąć Anglika z fotela lidera, albo dać miejsce dla Gary’go Andersona, o którego spotkaniu będę pisał niżej. Wydaje się, że Dirk dalej nie jest zawodnikiem, którego pamiętamy sprzed kontuzji. Nie może on odnaleźć swojego rytmu meczowego, a to oczywiście przenosi się na to, jak gra na tarczy, a także, jak wyglądają jego średnie. W normalnej formie Holendra, kursy na to wydarzenie wyglądałyby zdecydowanie inaczej, jednak bukmacherzy także widzą to, że Dirk po prostu sobie nie radzi. Porównując jego dyspozycję z tym, co na tarczy wyczynia reprezentant gospodarzy, to trzeba mu oddać, że jeżeli wygra 3 legi, to będzie bardzo duży sukces. Cyz szykuje się zatem szybki mecz w stronę Luke’a? Wszystkie najważniejsze propozycje dnia, znajdziesz na stronie Zagranie Typy Dnia!

Statystyki:

 • Luke Humphries jest obecnie 4. zawodnikiem rankingu PDC
 • Dirk van Duijvenbode jest obecnie 10. zawodnikiem rankingu PDC
 • Bilans meczów bezpośrednich tych zawodników to 7:3 dla Humphriesa
 • Bilans meczów bezpośrednich z tego roku to 4:1 dla Anglika
 • Bilans meczów telewizyjnych to 5:0 dla Anglika

Mecze bezpośrednie od 2020 roku:

PC6 2021 – 6:2 Luke Humphries

PC16 2021 – 7:3 Luke Humphries

Grand Prix 2021 – 2:0 w setach Luke Humphries

PC16 2022 – 6:4 DvD

PC18 2022 – 6:2 DvD

ET1 2023 – 6:4 Luke Humphries

PC6 2023 – 7:6 Dirk van Duijvenbode

ET7 2023 – 7:6 Luke Humphries

ET10 2023 – 8:7 Luke Humphries

World Matchplay 2023 – 14:12 Luke Humphries

Bilans meczów w turnieju:

Krzysztof Ratajski:

wygrana z: Steve Lennon – 5:2; Gary Anderson – 5:1

Nathan Girvan:

wygrana z: Steve Lennon – 5:2; przegrana z: Gary Anderson – 4:5

Co obstawiać?

W tym spotkaniu ciężko jest widzieć innego faworyta, a niżeli reprezentanta Anglii. Luke w ostatnim czasie jest niesamowicie mocny, a jego domeną jest gra na krótkich dystansach, gdyż bardzo dobrze potrafi wejść w mecz i grać na wysokim poziomie przy utrzymywaniu swoich legów. Do tej pory nie miał problemu z pokonywaniem Lennona i Andersona i wydaje się, że dzisiaj będzie podobnie, jeżeli zawodnicy utrzymają formę z dotychczasowych meczów. Moją propozycją jest typ na wygraną Anglika! 

Luke Humphries wygra
Kurs: 1,35
Zagraj!

Gary Anderson vs Steve Lennon: typy i kursy bukmacherskie (13.11.2023 r. – 21:00)

Ostatni mecz, który wyląduje na nasz kupon, to starcie szkocko-irlandzkie, którego głównymi aktorami będą; Gary Anderson oraz Steve Lennon. Zawodnicy, który nie sprostali poziomowi, jaki na ten moment prezentuje Luke Humphries i doznali bolesnych porażek na krótkim dystansie legowym. Szanse na awans do fazy play-off nadal posiadają, jednak są one dosyć skomplikowane. Jeżeli Gary Anderson wygra swój mecz ze sporym zapasem legowym, to będzie on musiał czekać na rozstrzygnięcie meczu, opisanego powyżej. To samo będzie się działo w przypadku porażki, gdyż z dorobkiem dwóch punktów i porażce Duijvenbode, w ruch pójdą obliczenia, który z trójki zawodników w grupie, posiada lepszy bilans legowy. Jednak nie sądzę, a żeby Szkot miał tutaj liczyć na matematykę, a sam weźmie sprawy w swoje ręce. Gra on naprawdę bardzo dobry dart, a porażka z Humphriesem w tak dotkliwy sposób, wydaje się tylko pokazem sił, jakie na ten moment posiada Anglik. Jeżeli chodzi o Lennona, to chyba już wyczerpał swoją moc w pierwszym meczu, gdyż wczorajszy pojedynek był bardzo słaby w jego wykonaniu i powrócił jego koszmar z touru, a więc brak skuteczności na doublach. Nie sądzę, a żeby Gary dzisiaj pozwalał mu na takie błędy wielokrotnie, a sam skorzysta z każdej szansy, która zostanie mu dana. Szkot jest faworytem tego starcia i zdecydowanie zgadzam się z bukmacherami, że to on powinien dzisiaj wygrać to spotkanie. 

Statystyki:

 • Gary Anderson jest obecnie 20. zawodnikiem rankingu PDC
 • Steve Lennon jest obecnie 62. zawodnikiem rankingu PDC
 • Bilans meczów bezpośrednich tych zawodników to 1:0 dla Steve Lennona
 • Zawodnicy nie zagrali w tym roku meczu bezpośredniego
 • Steve Lennon ma tylko matematyczne szanse na awans z grupy

Mecze bezpośrednie od 2020 roku:

Mistrzostwa Świata Narodów 2019 – 4:2 Steve Lennon

Bilans meczów w turnieju:

Gary Anderson:

wygrana z: Dirk van Duijvenbode – 5:4; przegrana z: Luke Humphries – 1:5

Steve Lennon:

przegrana z: Luke Humphries – 2:5; Dirk van Duijvenbode – 2:5

Co obstawiać?

Patrząc na dotychczasową dyspozycję obu zawodników, zdecydowanie trzeba dzisiaj zgodzić się z bukmacherami i uznać to, że faworytem starcia jest Gary Anderson. Gra on na znacznie wyższym poziomie średniej na trzy lotki, a także jest bardziej skuteczny na wykończeniach. To właśnie double mogą być gwoździem do trumny dla Irlandczyka, któremu raczej nie daje szans na awans. Moją propozycją jest zagranie na win Andersona! 

Gary Anderson wygra
Kurs: 1,30
Zagraj!

Kupon triple dart STS 13.11.2023

 • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze