Puchar Świata w Zakopanem: typy i zapowiedź | 15.01.2023

Typy na PŚ w Zakopanem

Puchar Świata w Zakopanem: typy na skoki narciarskie. Po bardzo zaciętym i niezwykle interesującym konkursie drużynowym, w niedzielę na Wielkiej Krokwi zobaczymy skoczków w pojedynkach indywidualnych. Pomimo drobnych trudności spowodowanych wiatrem, sobotnie zawody okazały się sporym sukcesem, ale i pechem polskiej reprezentacji, którą o punkt wyprzedzili Austriacy i sięgnęli po ostateczny triumf. A jak będzie w zawodach indywidualnych? Przygotowałem analizy dwóch par skoczków i jeżeli chciałbyś je poznać, to serdecznie zapraszam do lektury!

Skoki narciarskie kurs 100 od Superbet

Kamil Stoch vs Stefan Kraft

Jako pierwszą parę zestawiłem ze sobą doświadczonych i ostatnio dobrze skaczących reprezentantów Polski i Austrii. Chodzi o Kamila Stocha i Stefana Krafta, którzy z dobrej strony pokazali się w konkursie drużynowym, a i w Turnieju Czterech Skoczni skakali stosunkowo równo. Który z nich w Zakopanem ma większe szanse na to, aby być wyżej w klasyfikacji końcowej zawodów?

Kamil Stoch po kiepskim początku sezonu zaczyna wracać do dobrego skakania. Tak naprawdę z konkursu na konkurs czuje się pewniej, a to przekłada się na długość poszczególnych skoków. Polski mistrz dobrze spisał się w Turnieju Czterech Skoczni, zajmując kolejno dziewiąte, dziewiąte, piąte i szóste miejsce, dzięki czemu zakończył rywalizację na 5. miejscu. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Stoch jest aktualnie dziewiąty, z dorobkiem 265 punktów po 11 konkursach. Jeżeli chodzi o skocznię w Zakopanem, to Kamil radzi sobie na niej naprawdę dobrze. W piątkowych kwalifikacjach oddał skok na odległość 124 metrów, co dało mu 15. miejsce, aczkolwiek podczas tego dnia skakania wiatr grał pierwsze skrzypce i sporo zależało od warunków na które się trafi. W sobotniej drużynówce Stoch oddał dwa dobre skoki – na odległość 134 i 128 metrów, co dałoby mu 8. pozycję indywidualnie. A jak Polak spisze się w niedzielnym starciu?

Stefan Kraft w odróżnieniu od Kamila Stocha teraz ma tendencje spadkową. Początek sezonu miał piekielnie mocny i cały czas trzymał się bardzo blisko czołówki w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Oczywiście, nie oznacza to, że nagle wypadł całkowicie i nie skacze dobrze, jednak zdarzają mu się gorsze skoki, a jego forma nie wydaje się tak ustabilizowana, jak miało to miejsce na początku tego sezonu. Wystarczy spojrzeć na jego ostatnie rezultaty – 18. miejsce w Ga-Pa, 14. pozycja w Bischofshofen, które mówią same za siebie. W piątkowych kwalifikacjach Kraft spisał się bardzo dobrze – zajął 6. miejsce po skoku na 134 metr. Nieco gorzej wyglądał jednak jego występ w drużynówce, gdzie skoczył 130 i 123.5 metra, co dałoby mu indywidualnie 13. lokatę. Czy poprawi swoje skoki w niedzielnym konkursie?

Co obstawiać?

Zatem co typować w parze Stoch – Kraft? Kursy bukmacherskie są bardzo wyrównane i obaj skoczkowie mogą odlecieć daleko. Przyglądając się jednak ostatniej formie obu skoczków i temu, że Polak radzi sobie coraz lepiej, a Austriak ma w ostatnich tygodniach nieco więcej problemów, myślę że to właśnie Stoch powinien okazać się lepszy w tej rywalizacji. Do tego Kamil będzie niesiony przez polskich kibiców – będzie w końcu skakał na bardzo dobrze znanej sobie Wielkiej Krokwi. Kraft natomiast z pewnością odda jeden skok bardzo dobry, ale czy stać go, żeby w obu seriach spisać się świetnie? W to wątpię, patrząc na jego ostatnie konkursy. Z tego też względu zdecyduję się postawić na Kamila Stocha. A gdybyś chciał obstawić te zawody, to z ciekawą ofertą dla nowych graczy wychodzi jeden z bukmacherów. Jeżeli założysz konto z linku https://zagranie.com/goto/superbet, a także skorzystasz z kodu promocyjnego Superbet możesz liczyć na kurs 100.00 za miejsce polskiego skoczka w TOP 3 zawodów indywidualnych w Zakopanem. Więcej informacji na temat tej promocji znajdziesz po kliknięciu w link lub baner.

Stoch będzie lepszy od Krafta
Kurs: 1.95
Zagraj!
Skoki narciarskie kurs 100 od Superbet

Anze Lanisek vs Andreas Wellinger

Druga para, którą przygotowałem, to walka pomiędzy Słoweńcem a Niemcem, a mianowicie zestawiłem ze sobą Anze Laniska i Andreasa Wellingera. Który ze skoczków ma większe szanse znaleźć się wyżej po dwóch skokach w konkursie indywidualnym w Zakopanem?

Lanisek w tym sezonie, to obok Graneruda i Kubackiego najrówniej skaczący zawodnik. Jest w wyśmienitej formie niemal od startu sezonu, co przekłada się oczywiście na jego miejsce w klasyfikacji generalnej. Słoweniec cały czas depcze po piętach naszemu reprezentantowi, zajmując 2. miejsce z dorobkiem 822 punktów i stratą nieco ponad 100 punktów do Dawida Kubackiego. Tak naprawdę w 7 z 8 ostatnich konkursów plasował się na podium – tylko w pierwszych zawodach Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie zajął 10. pozycję. Z tego też względu zakończył TCS 71 na 3. miejscu, nie włączając się praktycznie do walki o tytuł, właśnie przez pierwszy konkurs. Mimo wszystko z pewnością zaliczy ten turniej do udanych. Jeżeli chodzi o jego skoki na Wielkiej Krokwi, to w piątek uplasował się na 3. pozycji po skoku na 126 metr, natomiast w konkursie drużynowym oddał dwa dalekie skoki na odległość 135 i 129 metrów, co także pozwoliłoby mu stanąć na podium, gdyby były brane pod uwagę indywidualne występy. A jak spisze się w niedzielnych zawodach i czy znowu uplasuje się w ścisłej czołówce?

Drugi z tej pary, Andreas Wellinger – z resztą jak wszyscy Niemcy – nie może zaliczyć tego sezonu do udanych. Bardzo nierówne i po prostu kiepskie skoki od samego początku skakania w Pucharze Świata 2022/2023 mówią same za siebie. Najwyżej plasował się w Engelbergu oraz Oberstdorfie, gdzie kończył na 6. pozycji. We wszystkich 11 konkursach udało mu się uzbierać 220 punktów, co przekłada się na 12. pozycję w klasyfikacji generalnej. W Zakopanem jednak coś w Niemcach drgnęło i zaczęli naprawdę dobrze skakać. Wellinger w kwalifikacjach skoczył na odległość 135.5 metra, co ostatecznie dało mu 4. pozycję. Dobrze także latał w sobotniej drużynówce, gdzie oddał skoki na 125.5 i 131.5 metra, dzięki czemu zająłby 7. pozycję indywidualnie. Czy będzie w stanie powalczyć także o dobrą lokatę w niedzielnych zawodach?

FB grupa

Co obstawiać?

Zatem co obstawiać w parze słoweńsko-niemieckiej? Wydaje się, że pomimo dobrej formy Niemca, to Anze Lanisek jest jednak poza jego zasięgiem. Skacze bardzo równo i przede wszystkim daleko od początku sezonu i chyba tylko silny wiatr mógłby pokrzyżować jego plany w walce o kolejne w tym sezonie podium. Wellinger oddał co prawda trzy świetne skoki w Zakopanem, jednak jego forma dalej pozostawia wiele do życzenia i nie jest to pewne, że powtórzy te skoki także w niedzielnym konkursie. Myślę więc, że warto skorzystać z dość wysokiego kursu od Superbet na wygraną Laniska z tej pary i po prostu dorzucić to zdarzenie na swój kupon. Myślę że Słoweniec nie powinien mieć problemów z niżej notowanym Niemcem.

Lanisek będzie lepszy od Wellingera
Kurs: 1.45
Zagraj!
Kupon na skoki w Zakopanem

Zaloguj się aby dodawać komentarze