Puchar Świata w Wiśle: konkurs duetów – typy i zapowiedź | 13.01.2024

Typy na konkurs skoków w Wiśle

Puchar Świata w Wiśle: typy na konkurs duetów. Przed nami pierwszy w historii cykl skoków narciarskich w Polsce. Na inaugurację zobaczymy nową formułę skoków, która miała do tej pory miejsce jedynie w Lake Placid podczas poprzedniego sezonu. Wtedy najlepsi okazali się polscy skoczkowie w składzie Żyła i Kubacki. Czy i tym razem Biało-Czerwoni powalczą o triumf? Z pewnością będzie to trudne zadanie. A jeśli chciałbyś poznać analizę i typy na konkurs duetów w Wiśle, to serdecznie zapraszam do lektury!

Norwegia vs Polska

W pierwszej parze zestawiłem ze sobą reprezentacje, które w zeszył roku błyszczały i walczyły o najwyższe trofea, a w tym cały czas poszukują swojej formy z najlepszych ostatnich miesięcy. Czego więc spodziewać się po takiej parze?

Norwegowie w Pucharze Świata 2023/2024 w pierwszej “10” generalki mają tylko Markusa Lindivka, plasującego się na 9. miejscu. Dalej znajduje się Granerud na 15., oraz Forfang na 19. miejscu. W najbliższą sobotę – jak już wspomniałem – czekają nas duety, a więc trenerzy mogą wystawić po dwóch skoczkóww. W kadrze Norwegii znalazło się miejsce właśnie dla Graneruda i Forfanga. Obaj zawodnicy wydają się być poza najlepszą dyspozycją, o czym świadczyć mogą chociażby ich kiepskie występy podczas TCS. Czy tym razem, w Wiśle uda im się powalczyć o lepsze pozycje?

Polacy w ten sezon weszli jeszcze gorzej niż Norwegowie. Po zeszłorocznym Pucharze Świata i ostatnich świetnych występach wszystkich naszych kadrowiczów, w tym roku próżno szukać naszych zawodników w pierwszej “10” czy w ogóle w 2. seriach konkursów. W ostatnich tygodniach coś jednak drgnęło i czy Stoch, czy Żyła zaczęli mieć “przebłyski” dalekiego latania. W ostatnim Turnieju Czterech Skoczni najwyżej z naszych sklasyfikowany był Stoch – na 15. miejscu i Żyła na 17. W konkursie duetów wystąpi natomiast Piotr Żyła i Dawid Kubacki, którzy najlepiej spisywali się podczas pierwszych skoków na skoczni imienia Adama Małysza. Czy mają oni szanse pokonać norweską kadrę?

Bonus powitalny STS

Co obstawiać?

Zatem co obstawiać i która z drużyn powinna okazać się lepsza? Kursy bukmacherskie są takie same na wygraną naszych reprezentantów oraz drużynę Norwegii. Wszystko dlatego, że obie ekipy są na bardzo zbliżonym poziomie i tak naprawdę dyspozycja dnia bądź warunki na skoczni mogą zdecydować o ostatecznym miejscu obu reprezentacji. Mimo to wydaje mi się, że to Biało-Czerwoni powinni wypaść lepiej, a ich przewagę widzę w skakaniu u siebie. W końcu i Dawid, i Piotrek świetnie czują się na skoczni w Wiśle, co będzie ich sporym handicapem w nadchodzących zawodach. Dlatego też, analizując ich ostatnie skoki na polskiej skoczni i zbliżoną dyspozycję, zdecyduję się na wygraną w tej parze Polski. Po więcej typów na skoki zapraszam natomiast na naszą witrynę. A gdybyś chciał obstawić ostatni konkurs TCS 2024, ale nie masz jeszcze konta u bukmachera, to warto rozważyć STS. Po założeniu konta z kodem promocyjnym STS otrzymasz chociażby dostęp do zakładu bez ryzyka o wartości nawet 100 PLN. Wystarczy przejść przez rejestrację, którą znajdziesz pod adresem https://zagranie.com/goto/sts/.

Polska będzie lepsza od Norwegii
Kurs: 1.84
Zagraj!

Niemcy vs Japonia

W drugiej parze zestawiłem ze sobą reprezentacje, których zawodnicy “bili się” ostatnio o zwycięstwo w Turnieju Czterech Skoczni. Ostatecznie zwyciężył Ryoyu Kobayashi, który wyprzedził o ponad 20 punktów Andreasa Wellingera. A jak obie ekipy spiszą się w konkursie duetów?

Niemcy mają aktualnie najrówniej skaczącą reprezentację i są jednymi z faworytów sobotniego konkursu. W końcu podczas TCS poza Wellingerem (2. miejsce), dobrze skakał również Raimund (12) oraz Geiger (14). W klasyfikacji generalnej PŚ mamy natomiast aż 3 niemieckich skoczków w czołowej “6”, co tylko potwierdza, że są w naprawdę niezłej formie w sezonie 2023/2024. Podczas sobotniego konkursu trener Horngacher zdecydował się wystawić Stephana Leyge wraz z Andreasem Wellingerem. To właśnie oni mają powalczyć o zwycięstwo, ale czy rzeczywiście im się uda?

Japończycy tak naprawdę w swoim składzie mają Ryoyu Kobayashiego, a potem długo, długo nikogo. W Wiśle jego partnerem będzie Ren Nikaido, który najlepiej radzi sobie z całej reszty japońskich skoczków. Podczas ostatniego Turnieju Czterech Skoczni zakończył on zmagania na solidnym, 12. miejscu, natomiast w “generalce” plasuje się on na 20. miejscu. Oczywiście, to Kobayashi ma ciągnąć tę dwójkę i zrobić dużą przewagę, ale bez dobrych skoków jego partnera może być im ciężko o wysoką pozycję. Czy mimo to powalczą z niemiecką kadrą?

Co obstawiać?

Wydaje się więc, że Niemcy nie powinni mieć większych problemów z pokonaniem Japończyków. Mają w końcu dwóch równiej skaczących zawodników, którzy mają ambicje, aby powalczyć o zwycięstwo w całym konkursie duetów. Japończycy muszą wierzyć, że Nikaido stanie na wysokości zadania i odda chociaż dwa równe i dość dalekie skoki, jednak kiedy spojrzymy na silniejszą kadrę Niemców, to wydaje się, że ich pozycja nie powinna być zagrożona. Dlatego też zdecyduję się na wygraną niemieckich skoczków.

Niemcy będą lepsi od Japonii
Kurs: 1.62
Zagraj!
Kupon STS na konkurs duetów w skokach

Zaloguj się aby dodawać komentarze