Puchar Świata w Willingen – typy i zapowiedź | 04.02.2024

Typy na konkurs PŚ w Willingen

PŚ w Willingen: typy na skoki. Po ostatnim konkursie z dość trudnymi warunkami atmosferycznymi, czas na kolejne zawody Pucharu Świata w Willingen. W sobotę rywali deklasował J.A. Forfang, który wygrał z przewagą ponad 30 punktów nad Kobayashim. Czy w niedzielę znów okaże się najlepszy? Jeżeli chciałbyś poznać moją analizę i typy na PŚ w Willingen, to serdecznie zapraszam do lektury!

Aleksander Zniszczoł vs Niko Kytosaho

W pierwszej parze zestawiłem ze sobą Polaka i Fina, którzy podczas sobotniego konkursu spisali się naprawdę nieźle. Obaj w ostatnim czasie skaczą naprawdę solidnie i dlatego też warto przyjrzeć się ich rywalizacji.

Zniszczoł – z resztą tak jak cała polska kadra – kiepsko rozpoczął skakanie w sezonie 2023/2024. Swoje pierwsze punkty zdobył dopiero podczas zawodów Turnieju Czterech Skoczni w Garmisch-Partenkirschen, gdzie zajął 21. miejsce. Z każdym kolejnym konkursem Zniszczoł skacze coraz pewniej i podczas ostatnich zawodów w Willingen był 8., co jest jego najlepszym wynikiem w tym sezonie. Do tej pory Polak zgromadził na koncie 99 punktów, co daje mu aktualnie 26. miejsce w klasyfikacji generalnej. Czy w niedzielę również pokaże się z dobrej strony?

Kytosaho również nie ma udanego sezonu, bowiem większość konkursów kończył poza czołową 30. Wystąpił do tej pory niemalże we wszystkich konkursach (poza jednymi zawodami w Wiśle), a do drugiej serii awansował w 4 z 14 konkursów, w których brał udział. Najwyższe miejsce zajął właśnie podczas ostatnich zawodów PŚ w Willingen, gdzie był 9. Jego dorobek punktowy w całym sezonie wynosi natomiast 46 punktów, co daje mu 36. miejsce w generalce. A jak spiszę się w niedzielę?

Bonus powitalny STS

Co obstawiać?

Zatem który z nich ma większe szanse na powodzenie? Zniszczoł od początku tego roku kalendarzowego skacze solidnie i stale, od 6 konkursów wstecz punktuje. Kytosaho poza zawodami w Willingen nie radził sobie ostatnio najlepiej, zdobywając punkty jedynie na początku sezonu u siebie w Finlandii i w Lillehammer. Dlatego też, biorąc pod uwagę te informacje i aktualną formę obu skoczków, zdecyduję się na wyższą pozycję Zniszczoła. A po więcej typów na skoki zapraszam oczywiście na naszą witrynę. Jeżeli chciałbyś obstawić nadchodzące zawody w Willingen, ale nie masz jeszcze konta u bukmachera, to warto przyjrzeć się bliżej STS-owi. Po założeniu konta z kodem promocyjnym STS otrzymasz tam między innymi dostęp do zakładu bez ryzyka o wartości nawet 100 PLN. Wystarczy przejść przez rejestrację, którą znajdziesz pod adresem https://zagranie.com/goto/sts/.

Zniszczoł będzie lepszy od Kytosaho
Kurs: 1.67
Zagraj!

Marius Lindvik vs Peter Prevc

W drugiej parze zestawiłem ze sobą doświadczonych w Pucharze Świata skoczków z Norwegii i Słowenii. Obaj plasują się blisko siebie w generalce i podobnie skakali także w pierwszym konkursie w Willingen. Który z nich ma większe szanse na wyższą lokatę w niedzielę?

Lindvik w tym sezonie radzi sobie całkiem nieźle. Stale punktuje, a najwyższą lokatę zajął podczas zawodów w Engelbergu, gdzie stanął na drugim stopniu podium. W sezonie 2023/2024 zgromadził do tej pory 383 punkty, które przekładają się na 10. miejsce w generalce. Ostatnie sobotnie zawody zakończył na 11. pozycji. Czy tym razem poprawi swoją pozycję i wyląduje w czołowej “10”?

Peter Prevc to żywa legenda słoweńskich skoków. W Pucharze Świata występuje od ponad 15 lat i w tym roku znów złapał wiatr w żagle. Już teraz ma więcej punktów niż w całym poprzednim sezonie, więc bez wątpienia może być zadowolony. Do tej pory zgromadził bowiem 329 punktów, co daje mu na ten moment 11. miejsce w PŚ. Najwyższą lokatę w tegorocznym skakaniu zanotował w Wiśle, gdzie był 5. A podczas sobotniego konkursu w Willingen zajął 12. pozycję. Jak będzie w niedzielę?

Co obstawiać?

Który ze skoczków ma większe szanse na lepszą pozycję? Kursy bukmacherskie jasno wskazują, że faworytem jest Lindvik. Norwegowie w ogóle w tym roku kalendarzowy mocno odpalili z formą, co poza Lindvikiem pokazuje również Sundal i przede wszystkim Forfang. Prevc natomiast skacze równo i na bardzo zbliżonym poziomie przez cały sezon. Dlatego też biorąc pod uwagę przede wszystkim ostatnie skakanie, zdecyduję się na wygraną norweskiego zawodnika.

Lindvik będzie lepszy od P. Prevca
Kurs: 1.50
Zagraj!
Kupon STS na PŚ w Willingen
  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze