Puchar Świata w Ruce: typy i zapowiedź | 26.11.2023

Typy na PŚ w Ruce

Puchar Świata w Ruce: typy na skoki narciarskie. Za nami inauguracyjny konkurs sezonu 2023/2024, po którym polscy kibice nie mają zbyt wielu powodów do radości. Z naszych skoczków do 2. serii awansował jedynie Dawid Kubacki, kończąc konkurs na 21. miejscu. Z dużo lepszej strony pokazali się Niemcy i Austriacy, którzy zdominowali zawody, zajmując pierwsze pięć lokat. Przed nami drugi konkurs w fińskiej Ruce i jeśli chciałbyś poznać analizę i typy na PŚ w skokach, to serdecznie zapraszam do lektury!

Ryoyu Kobayashi vs Timi Zajc

Przyjrzałem się bliżej czołówce wczorajszego konkursu i moją uwagę przykuł Ryoyu Kobayashi i Timi Zajc, którzy pokazali się z naprawdę niezłej strony, zajmując lokaty w TOP 10. W sobotę lepszy okazał się Japończyk – czy i tym razem będzie tak smao?

Kobayashi w poprzednim sezonie pokazał dwie twarze. Początek Pucharu Świata 2022/2023 był w jego wykonaniu bardzo kiepski – plasował się zwykle w drugiej bądź trzeciej dziesiątce zawodów. Jednak im dalej w sezon, tym jego forma szła w górę i od konkursu na swojej ziemi – W Sapporo zaczął regularnie stawać na podium, dzięki czemu zakończył zeszłoroczny PŚ na 5. miejscu z dorobkiem 1065 punktów. W ten rok wszedł równie dobrze, co tylko pokazuje, że będzie jednym z faworytów do końcowego triumfu. W pierwszym konkursie w Ruce zajął 6. miejsce, ale czy uda mu się poprawić tę pozycję w nadchodzącym konkursie?

Timi Zajc również ma za sobą wyśmienity ubiegły sezon – to on wraz z Anze Laniskiem ciągnęli reprezentację Słowenii w górę – czy to w konkursach drużynowych, czy klasyfikacji Pucharu Narodów. Ostatecznie Zajc zajął 8. miejsce w generalce PŚ 2022/2023 z dorobkiem 853 punktów. Podobnie jak Kobayashi – dużo lepiej wyglądała w jego wykonaniu druga część sezonu, której zwieńczeniem było zwycięstwo w ostatnim konkursie na mamucie w Planicy. W Ruce poszło mu także całkiem nieźle, bowiem w sobotę zajął 8. lokatę w inauguracyjnym konkursie. A jak się spisze teraz?

Co obstawiać?

Zatem który z pary japońsko-słoweńskiej będzie lepszy w niedzielnym konkursie? Obaj zawodnicy oddali długie skoki w sobotnim konkursie, jednak wydaje się, że pewniej wygląda Kobayashi. Odleciał on na 138.5 oraz 141.5 metrów, co pozwoliło zająć mu 5. miejsce ze stratą jedynie 3.5 punktów do podium. Zajc natomiast skoczył 133 i 143.5 metrów, co pokazuje, że Słoweniec potrafi daleko skoczyć, jednak nie ma jeszcze ustabilizowanej do końca formy, co pewnie przyjdzie z czasem. I dlatego też obstawię, że Kobayashi zakończy niedzielny konkurs wyżej. Natomiast gdybyś chciał obstawić nadchodzący konkurs, ale nie masz jeszcze konta u bukmachera, to warto rozważyć STS. Bukmacher ten – po założeniu konta z kodem promocyjnym STS – oferuje kilka interesujących bonusów na start, w skład których wchodzi chociażby cashback do 100 PLN. Wystarczy przejść przez proces rejestracji, którą znajdziesz pod adresem https://zagranie.com/goto/sts/, aby cieszyć się z wspomnianych promocji.

Kobayashi będzie lepszy od Zajca
Kurs: 1.70
Zagraj!

Pius Paschke vs Michael Hayboeck

W drugiej parze zestawiłem ze sobą doświadczonych zawodników – niemieckiego skoczka Piusa Paschke oraz Austriaka – Michalea Hayboeck. W ostatnich zawodach w fińskiej Ruce obaj znaleźli się w czołowej “10”, jednak wyraźnie lepszy był Niemiec. A jak będzie tym razem?

Paschke nie może zaliczyć poprzedniego sezonu do udanych, bowiem występował regularnie jedynie do Bischofshofen, bowiem jego wyniki były dużo gorsze niż kolegów z reprezentacji. Tym samym zakończył sezon z dorobkiem 168 punktów, co dało mu 38. miejsce w generalce. Teraz na początku sezonu idzie mu wręcz rewelacyjnie – bardzo dobrze skakał w treningach i kwalifikacjach, a w sobotnim konkursie zajął 2. miejsce, tuż za Stefanem Kraftem. Czy powtórzy ten wyczyn w najbliższych zawodach?

Hayboeck w poprzednim sezonie po raz pierwszy od dawna odpalił formę sprzed lat. Skakał bardzo równo i przede wszystkim daleko przez niemalże cały Puchar Świata 2022/2023, dzięki czemu uplasował się ostatecznie na 12. miejscu w klasyfikacji generalnej, z dorobkiem 688 punktów na koncie. W ten rok wszedł podobnie, skacząc solidnie w inauguracyjnym konkursie w Ruce. Ostatecznie zajął w nim 9. miejsce i bez wątpienia w niedzielę również powalczy o dobry rezultat. Ale czy wyprzedzi Niemca?

Co obstawiać?

Który z nich ma zatem większe szanse na zajęcie lepszej pozycji w niedzielę? Obaj skoczkowie są niezwykle doświadczonymi zawodnikami, jednak widać, że pewniej na skoczni czuje się aktualnie Niemiec. W ogóle cała kadra naszych zachodnich sąsiadów ma wyśmienity start i wydaje się, że po prostu dobre przygotowanie może tutaj mieć kluczowy aspekt. Paschke skoczył w sobotę 142 i 142.5 m, co dało mu wspomniane 2. miejsce, a Hayboeck – 135 i 139.5 merów. Biorąc jednak pod uwagę podane informacje i wyniki, zdecyduję się obstawić, że to Paschke będzie wyżej w niedzielę. A po więcej typów dnia – czy to na skoki, czy inne dyscypliny – zapraszam oczywiście na naszą stronę internetową!

Paschke będzie lepszy od Hayboecka
Kurs: 1.45
Zagraj!
Kupon PŚ w Ruce

Zaloguj się aby dodawać komentarze