Puchar Narodów Afryki 2024: typy, kursy i zakłady | Gdzie obstawiać?

Mo Salah podczas spotkania reprezentacji Egiptu

Typy na Puchar Narodów Afryki 2024. Już w najbliższą niedzielę startuje wielkie święto afrykańskiego futbolu, a więc 34. edycja Pucharu Narodów Afryki! Na turnieju zobaczymy wiele gwiazd światowej piłki i kilka naprawdę mocnych ekip! A co w ujęciu bukmacherskim warto obstawić i jakie typy na PNA okażą się najciekawsze? Zapraszam do sprawdzenia artykułu, w którym odnajdziecie odpowiedzi na te pytania.

Superbet - koszulka do baneru
Superbet - koszulka do baneru
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

100% do 200 zł od depozytu, 3500 zł bez ryzyka, 35 zł darmowy zakład (z kodem) + 20 zł aplikacja

3755 PLN na start w Superbet!

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD DEPOZYTU: 100% do 200 zł, TYDZIEŃ BEZ RYZYKA: do 3500 zł, DARMOWY ZAKŁAD: 35 zł APLIKACJA MOBILNA: 20 zł

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Puchar Narodów Afryki 2024 typy bukmacherskie

Puchar Narodów Afryki 2024 rozpocznie się już 13. stycznia 2024 roku, zatem do inauguracji zmagań zostało zaledwie kilka dni! Warto więc przyjrzeć się bliżej ekipom, które mają na nim wystąpić, oraz kursom bukmacherskim i zagrać sensowne typy bukmacherskie na PNA. Bukmacherzy w Polsce posiadają szerokie oferty zakładów i typów. Mowa tu zarówno o zdarzeniach na poszczególne spotkania, jak i typach długoterminowych, a więc na cały turniej, czy fazę grupową. Dodam jeszcze, że na imprezie zobaczymy w sumie 24 reprezentacje, a do faworytów imprezy zaliczane są drużyny Maroka, Senegalu, czy Wybrzeża Kości Słoniowej, które to będzie gospodarzem Pucharu Narodów Afryki.

I pierwsze typy na Puchar Narodów Afryki dotyczyć będą właśnie inaugurującego imprezę meczu. W nim gospodarze, a więc WKS zmierzy się na Stade Olympique Alassane Ouattara z Gwineą Bissau, która poziomem składu, jak i doświadczeniem wyraźnie odstaje od organizatora mistrzostw. Wybrzeże Kości Słoniowej w swoim zespole ma wielu graczy, którzy na co dzień występują w Europie, a wymienić w tym gronie można chociażby Serge Auriera, Sebastiana Hallera, czy Simona Adingrę. WKS przy wsparciu swoich kibiców powinien udanie rozpocząć zmagania i pewnie ograć znacznie niżej notowanego i zwyczajnie słabszego rywala. Pierwsze typy na PNA dotyczą więc wygranej Wybrzeża Kości Słoniowej i minimum 2 bramek w pierwszym meczu imprezy!

1/+1.5 goli
Kurs: 1.50
Zagraj!

Typy długoterminowe na PNA 2024

O ile poprzedni akapit dotyczył typu na jedno, konkretne spotkanie, o tyle teraz skupię się na typach długoterminowych na PNA 2024. Moją pierwszą propozycją jest zwycięstwo Senegalu w grupie C. Obrońcy trofeum są wymieniani w gronie faworytów do zwycięstwa w całej imprezie, a w pierwszych trzech meczach fazy grupowej zagrają z Kamerunem, Gwineą i Gambią. Wydaje się, że jedynie pierwsza z wymienionych drużyn może zagrozić bardzo mocnemu Senegalowi, która w swoim składzie ma przecież Mane, Koulibaly’ego, czy Nicolasa Jacksona. W praktyce Kamerun nie jest już tak silnym zespołem, jak jeszcze kilka lat temu i na dystansie 5 poprzedzających PNA spotkań wygrał on tylko raz, po drodze remisując chociażby z Libią. Stawiam zatem na zwycięstwo bardzo silnego Senegalu w grupie C!

Senegal wygra grupę C
Kurs: 1.80
Zagraj!

Nieco bardziej ryzykowne typy na Puchar Narodów Afryki zakładają awans drużyny Maroko do finału całej imprezy. Obecnie zespół ten należy do zdecydowanie najsilniejszych na “Czarnym Kontynencie”, a niewątpliwą klasę, ale również doskonałą organizację gry pokazał na ostatnim mundialu w Katarze. Przypomnę, że wówczas Hakimi i spółka zostali zatrzymani dopiero w półfinale, kiedy to lepsza okazała się Francja. Od tej pory trochę się w piłce pozmieniało i niektórzy zawodnicy Maroko spuścili z tonu w futbolu klubowym, jednak na papierze zespół ten wygląda w dalszym ciągu bardzo solidnie. Maroko w swojej grupie PNA mierzyć się będzie z Tanzanią, Kongo i Zambią, zatem zajęcie w niej 1. miejsca jest wielce prawdopodobne, a to z kolei powinno przełożyć się na łatwiejsze spotkania w fazie pucharowej. Moim zdaniem typy na Puchar Narodów Afryki w kontekście awansu Maroko aż do finału są bardzo ciekawą i opłacalną opcją!

Maroko zajmie 1-2 miejsce na turnieju
Kurs: 3.50
Zagraj!

Puchar Narodów Afryki 2024 oferta bukmacherów

Do rozpoczęcia imprezy pozostało jeszcze kilka dni, a oferty bukmacherów związane z zakładami i typami na Puchar Narodów Afryki już teraz są całkiem bogate! Znajdziemy w nich oczywiście zdarzenia na poszczególne spotkania, a wśród nich grubo ponad 100 zakładów na każdy mecz. Możemy także pokusić się o zagranie typów długoterminowych, a więc obstawienie chociażby zwycięzcy danej grupy, ewentualnego finalisty, czy zwycięzcy turnieju! Nie brakuje również zakładów specjalnych, a bliżej rozpoczęcia mistrzostw, pojawić się powinny również PNA typy i zakłady na króla strzelców turnieju!

baner grupa zagranie

Gdzie obstawiać PNA 2024?

Puchar Narodów Afryki przez lata zyskiwał popularność i obecnie impreza ta jest chętnie oglądana, jak i obstawiana przez kibiców na całym świecie! W związku z tym dosłownie każdy legalny bukmacher w Polsce posiada swoją ofertę z typami na Puchar Narodów Afryki 2024. Oczywiście oferty, zakłady, czy kursy będą się od siebie niejednokrotnie różnić, jednak w ujęciu generalnym, typy na PNA obstawimy u wszystkich legalnie działających firm bukmacherskich w Polsce. Osobiście polecam operatorów takich jak Superbet, forBET, czy Fortuna. U nich znajdziecie wiele ciekawych typów na PNA, ale również ciekawych bonusów powitalnych, do których za momencik przejdę!

Najlepsze bonusy i promocje na Puchar Narodów Afryki 2024

Jeżeli jesteście stosunkowo nowi w bukmacherce, a chcielibyście obstawić swoje typy na PNA za najlepsze bonusy i promocje, to warto zainteresować się ofertami powitalnymi działających w Polsce bukmacherów. Wyżej polecałem Superbet i forBET, jako operatorów, u których warto założyć konto i zagrać swoje wybrane typy na Puchar Narodów Afryki. U pierwszego z nich otrzymać możecie między innymi darmowe 35 PLN, zaś u drugiego zgarnąć ciekawy zakład bez ryzyka aż do 1200 PLN! Oto opis promocji powitalnych bukmacherów Superbet i forBET:

  1. Zarejestruj się na stronie bukmachera Superbet.
  2. Przy rejestracji koniecznie użyj kodu promocyjnego ZAGRANIE.
  3. Wpłać 40 zł i dokonaj obrotu po kursie 1.50.
  4. Po ukończeniu rejestracji, na Twoim koncie bonusowym pojawi się 35 PLN.
  5. Za otrzymany freebet obstawisz typy na Puchar Narodów Afryki!
Superbet - koszulka do baneru
Superbet - koszulka do baneru
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

100% do 200 zł od depozytu, 3500 zł bez ryzyka, 35 zł darmowy zakład (z kodem) + 20 zł aplikacja

3755 PLN na start w Superbet!

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD DEPOZYTU: 100% do 200 zł, TYDZIEŃ BEZ RYZYKA: do 3500 zł, DARMOWY ZAKŁAD: 35 zł APLIKACJA MOBILNA: 20 zł

pokaż szczegóły ukryj szczegóły
  1. Załóż konto w forBET z linku https://zagranie.com/goto/forbet i wpisz kod ZAGRANIE.
  2. Wpłać co najmniej 20 PLN depozytu i obstaw zakład.
  3. W przypadku błędnego typu otrzymasz zwrot stawki do 1200 PLN.
  4. Przyznanym bonusem należy dokonać jednokrotnego obrotu całą kwotą (w całości), zawierając kupon z minimum trzema zdarzeniami i kursem pojedynczego meczu minimum 1.30.
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie
Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:
pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Kursy bukmacherskie na PNA 2024

Każdy bardziej doświadczony typer ma świadomość, że bukmacherzy wystawiając kursy polegają na nieco innych wyliczeniach i mają różne marże. Z tego powodu mnożniki na identyczne zdarzenia mogą się od siebie nieco różnić i wybierając typy na PNA warto zawsze porównywać kursy bukmacherskie. Za przykład może nam posłużyć zdarzenie zakładające, że interesujący nas turniej zwycięży ekipa Senegalu. Na taki typ inne kursy bukmacherskie znajdziemy w Fortunie, inne w forBET, a inne w Etoto:

Senegal wygra PNA
Kurs: 7.00
Zagraj!
Senegal wygra PNA
Kurs: 6.80
Zagraj!
Senegal wygra PNA
Kurs: 6.75
Zagraj!

Co można obstawiać?

Wspomniałem już, że lista dostępnych zakładów i typów na Puchar Narodów Afryki jest naprawdę szeroka i rozbudowana. Osobiście lubię obstawiać typy długoterminowe i w poszukiwaniu ciekawych zakładów, można zerknąć chociażby na typy dotyczące overu/underu bramek danej drużyny w fazie grupowej. Tego rodzaju typy na PNA zaoferował chociażby Totalbet, a mi w oczy rzucił się zakład na minimum 5 goli Nigerii w fazie grupowej. Ta w linii ataku ma przecież znakomitego Victora Osihmena, który w 28 meczach reprezentacji zdobył aż 20 bramek! Nigeria w grupie zmierzy się z Gwineą Równikową, Wybrzeżem Kości Słoniowej i Gwineą-Bissau, a zatem powinna powalczyć o 1. miejsce z gospodarzami turnieju. Sądzę, że spokojnie można obstawić zakład na minimum 5 goli strzelonych przez Nigerię we wspomnianych 3 starciach!

Nigeria +4.5 zdobytych goli w fazie grupowej
Kurs: 1.65
Zagraj!

Kursy na zwycięstwo w PNA 2024

Jeżeli chodzi o kursy na zwycięstwo w PNA, wymieniałem już głównych faworytów całej imprezy. Bukmacher Fortuna w roli kandydatów do sięgnięcia po złote medale wymienia przede wszystkim Maroko, Senegal, Wybrzeże Kości Słoniowej, Algierię i Egipt. I faktycznie te ekipy na papierze wyglądają najmocniej i w perspektywie ostatnich miesięcy prezentowały się w większości naprawdę dobrze. Poniżej znajdziecie aktualne kursy bukmacherskie na zwycięstwo w PNA z oferty Fortuny:

Kursy na zwycięstwo w PNA 2024

Fortuna
6.00
Maroko
Zagraj!
Fortuna
7.00
Senegal
Zagraj!
Fortuna
8.00
Wybrzeże Kości Słoniowej
Zagraj!
Fortuna
9.00
Algieria
Zagraj!
Fortuna
10.00
Egipt
Zagraj!

Puchar Narodów Afryki 2024 typy i kursy

W tym artykule przedstawiłem w mojej ocenie najciekawsze typy na Puchar Narodów Afryki 2024. Znalazły się tu zarówno zakłady długoterminowe, jak i chociażby propozycja na pierwszy mecz turnieju. Im bliżej samych spotkań, tym typów i kursów na poszczególne mecze powinno być w ofercie bukmacherów więcej, jednak już teraz mamy spory wybór odnośnie zakładów. Oglądając i śledząc na bieżąco starcia poszczególnych drużyn będziecie mieli większą szansę na skuteczne typowanie PNA w kolejnych jego fazach. Ja zaś dziękuję za uwagę i życzę powodzenia w obstawianiu zbliżającej się wielkimi krokami imprezy!

fot. Pressfocus

Zaloguj się aby dodawać komentarze