Ponownie gramy szczęśliwe dla nas łączenia! Dubelek z PlusLigi i LSK! W grze 274PLN!

Cuprum Lubin podoła drużynie z Suwałk?

Sobotni wieczór to idealna pora, żeby pooglądać siatkówkę, a jak wiadomo, ta w Polsce jest w najlepszym wydaniu, a żeby dodać dreszczyku emocji, warto obstawić zwycięzców. Przygotowałem dla was propozycję mieszaną z PlusLigą oraz Ligą Siatkową Kobiet, ta kombinacja już niejednokrotnie była dla nas szczęśliwa. Jak będzie tym razem? Zapraszam do analizy!

Załóż konto w STS – 1259 złotych na start + 20 PLN Freebet w Typomanii + voucher 1500 PLN

Ślepsk Suwałki – Cuprum Lubin

Pierwszym spotkaniem, któremu się przyjrzymy, będzie pochodziło z męskiej wersji polskiej siatkówki. Ślepsk Suwałki podejmuje na własnym obiekcie Cuprum Lubin. Do tej pory drużyna prowadzona przez Andrzeja Kowala, rozegrała jedno spotkanie na własnym obiekcie i pewnie je wygrało z dość silnym AZS Olsztyn. Czy sytuacja się powtórzy? Ślepsk Suwałki, który jest beniaminkiem PlusLigi radzi sobie nie najgorzej, potrafi napsuć krwi najlepszym. Zdecydowanie postawa w jednym jak dotąd meczu domowy napawa dużym optymizmem. Rzuciłbym nawet sformułowanie, że własny parkiet może być ich twierdzą, w której będą nieustannie łapać punkty. Drużyna z Suwałk jest na pewno bardzo mocna zmotywowana i zmobilizowana do gry. Pokazują to w każdym spotkaniu, choć czasami brak im nieco umiejętności i doświadczenie to cały czas pokazują się z naprawdę dobrej strony. Moim zdaniem powinni bez problemu utrzymać się w najwyższej klasie rozgrywkowej, a gdy nabiorą trochę doświadczenie, to nawet będą w stanie walczyć o play-off. Kto wie, może już niedługo Ślepsk Suwałki będzie walczył o swój pierwszy medal w historii klubu.

Cuprum Lubin to zespół, który w ostatnich sezonach kręci się gdzieś pod koniec tabeli. W tym sezonie jest podobnie. Na ten moment wygrali zaledwie dwa spotkania, oba po tie-breaku i po dziewięciu spotkaniach mają zaledwie 5 punktów i dwunastą lokatę. Trzeba przyznać, że są waleczna drużyna i czasem mają swoje przebłyski, ale jednak umiejętnościami odstają. Wydaje mi się, że powinni się utrzymać w lidze, ale na nic więcej ich raczej stać nie będzie.

Statystyki:

  • Ślepsk Suwałki do tej pory wygrał dwa spotkania oraz cztery razy okazał się gorszy
  • Cuprum Lubin do tej pory wygrał dwa spotkania oraz siedmiokrotnie musiał uznać wyższość rywali
  • Ślepsk Suwałki wygrał wszystkie spotkania rozgrywane na własnym obiekcie

Co grać?

W tym spotkaniu faworytem zarówno dla mnie, jak i bukmacherów jest Ślepsk. Na papierze są lepszą drużyną, a do tego ich ostanie spotkanie na własnym obiekcie pokazało, że presję własnej hali dla nich nie istnieje.

TYP: Ślepsk Suwałki (-1.5)

Chemik Police – Budowalani Łódź

Drugie spotkanie przeze mnie analizowane będzie pochodziło z kobiecej częściej siatkówki. Chemik Police na własnym obiekcie zmierzy się z Budowlanymi Łódź. Gospodynie rozpoczęły ten sezon znakomicie. Wygrały wszystkie dziewięć spotkań i z 25 oczkami są obecnie wiceliderkami tabeli. Wszystko jednak może się zmienić po dzisiejszym spotkaniu, gdyż liderki z Rzeszowa grały już swoje spotkanie, stąd ich prowadzenie. Jeżeli już wspominamy o Rzeszowie, to w ostatniej kolejce oba znakomite zespoły mierzyły się ze sobą i to dzisiejsze gospodynie wyszły z tego starcie zwycięsko i to w jakim stylu. Wygrać bez straty seta z tak dysponowanymi Rzeszowiankami to nie lada wyczyn. Po tym spotkaniu nabrałem jeszcze więcej szacunku dla tej drużyny. Chemik Police to po prostu znakomita drużyna, zdecydowanie największy kandydat do triumfu w tym sezonie. Szkoda, że w zeszłym roku zawaliły fazę play-off, bo z taką postawą na pewno chętnie oglądałoby się poczynania zawodniczek w Lidze Mistrzyń.

Budowlani Łódź to drużyna, która miała znakomity zeszły sezon. W tym jednak wyglądają nieco gorzej, ale nadal prezentują bardzo dobrą formę. Na ten moment po dziewięciu spotkaniach zajmują 3 lokatę, ustępując jedynie swoim dzisiejszym rywalkom i Rzeszowiankom. Do tej pory zgromadzili 19 punktów, wygrywając siedem spotkań i przegrywając tylko dwukrotnie z Rzeszowiankami oraz zawodniczkami z Bydgoszczy. Nie można zapominać również, o tym, że Budowlani Łódź reprezentuje nas na arenie międzynarodowej w Lidze Mistrzyń. Do tej pory rozegrały w niej dwa spotkania. W ostatniej kolejce gładko uległy zawodniczkom Fenerbahce, ale to drużyna z kompletnie innego pułapu, a w pierwszej kolejce zwyciężyły 3:1 z Viesti. Ich szanse na awans ze względu na silną grupę są bardzo małe, ale możemy mieć chociaż nadzieję, że zaprezentują się z dobrej strony.

Statystyki:

  • Chemik Police do tej pory wygrało wszystkie 9 spotkań
  • Budowlani Łódź do tej pory wygrali 7 spotkań i dwukrotnie okazali się gorsi od swoich rywali
  • W pięciu ostatnich bezpośrednich spotkaniach Budowlani Łódź wygrali 3 razy, zaś Chemik Police dwukrotnie
  • W pięciu ostatnich spotkaniach pomiędzy obiema drużynami kibice mogli oglądać więcej niż trzy sety trzy razy

Co grać?

W tym spotkaniu zdecydowanym faworytem są gospodynie, nie podważam tego, ale nie wydaje mi się, że będzie to prosta i łatwa przeprawa, dlatego zdecydowałem się grać over setowy.

Typ: powyżej 3.5 seta