Polska – USA: typy, kursy i zakłady | 16.07.2023

Polska vs. Stany Zjednoczone, Liga Narodów 2023 kobiet, mecz o brązowy medal, strefa finałowa, etoto, kupon, singiel

Niestety, ale Chinki udanie zrewanżowały się Polkom za spotkanie z fazy grupowej mającej miejsce w Hongkongu. Tym razem to one zwyciężyły do zera. Najsłabiej wyszedł biało – czerwonym pierwszy set, kiedy to uległy Azjatkom do 18 oczek. Kolejne dwie odsłony mimo, że były bardziej wyrównane, to również padały łupem Chinek. Każdą z tych partii łączyło to, że z początku Polki utrzymywały kontakt, a im dłużej trwał dany set, tym ciężej grało się naszym reprezentantkom. O brązowy medal przyjdzie im dziś powalczyć w meczu ze Stanami Zjednoczonymi. Zawodniczki z USA nie były w stanie przeciwstawić się Turczynkom. Co prawda okazały się od nich lepsze w trzeciej partii, lecz w czwartej nie poszły za ciosem. Mimo, że trzeba oddać to, że ostatnia odsłona drugiego półfinału była grana na przewagi.

tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

2242 zł NA START: od depozytu 2000 zł + darmowy zakład 222 zł + ekstra freebet 20 zł

Oferta dostępna z kodem bonusowym: ZAGRANIE
(Wpisz w formularzu rejestracyjnym na stronie bukmachera)

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:
pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Polska vs USA: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (16.07.2023 r.)

Po wczorajszym meczu Polek wiemy, że nie ma przypadku w tym, że Chinki awansowały do wielkiego finału tegorocznej Ligi Narodów. Piszę tak, bowiem Polki potrafiły utrzymywać punktowy dystans tylko na początku każdej z trzech rozegranych partii. Kiedy rywalizacja zaczynała wchodzić w decydującą fazę, Chinki bezwzględnie wykorzystywały każdą ze słabości naszego teamu. Dlatego też trzeba oddać, że Azjatki w pełni zasłużenie zagrają o pierwsze złoto w historii występów w Lidze Narodów. Wcześniej, tj. w 2018 i 2019 r., podobnie jak wczoraj Polki, przegrywały w półfinałach.

Natomiast jak dotychczas radziła sobie nasza reprezentacja w Lidze Narodów? Ano tak, że samą obecnością w strefie medalowej poprawiły dotychczasowe najlepsze osiągnięcie. Wszak najwyżej klasyfikowane były na 5. miejscu, o czym z resztą już pisałem. Więcej na ten i inne tematy dowiesz się zaglądając do zakładki TYPY: Siatkówka wchodzącej w skład sekcji TYPY: Dnia. Wracając, czy to oznacza, że nasze reprezentantki mogą już odpuścić? Zarówno one jak i kibice są zdania, że w żadnym wypadku nie może do tego dojść. Wszak to one wygrały fazę grupową udowadniając, że nasza kadra coraz lepiej radzi sobie na arenie międzynarodowej.

Ponadto przecież Chinki były dopiero trzecią drużyną, która w tym roku pokonała Polki w Lidze Narodów! Do tego przegrana w półfinale nie oznacza, że Stany Zjednoczone mają opuścić z pustymi rękoma. Prawdą jest że w ostatnich latach nie szło im najlepiej przeciwko siatkarkom ze Stanów Zjednoczonych. Tyle tylko, że wtedy to były przeważnie konfrontacje między odmiennymi teamami od tych, które dziś powalczą o brązowe krążki. Dlatego też mimo, że siatkarki z USA są wyraźnymi faworytkami. Dowodzą tego, chociażby kursy bukmacherskie w ETOTO.

Tak jednak nie można z miejsca zakładać, że nasze reprezentantki są bez szans. Potwierdzenia mych słów nie trzeba daleko szukać. Wystarczy przypomnieć ich dwa ostatnie spotkania. Faktem jest, że w jednym zabrakło szczęścia, ale w drugim, tj. na zeszłorocznych mistrzostwach świata zawodniczki zza oceanu zostały rozbite. Czego więc spodziewam się po dzisiejszej rywalizacji? Do tego nawiązuję poniżej jednocześnie przedstawiając swojego singla na mecz o brązowy medal w tegorocznej Lidze Narodów kobiet.

 

 

Statystyki przed meczem o brązowy medal w Lidze Narodów 2023 między Polską a Stanami Zjednoczonymi:

• Zawodniczki z USA pokonywały Polki 4-krotnie w ostatnich 5 spotkaniach. W sumie 2-krotnie dokonywały tego do zera i po razie do jednego i po tie-breaku.
• Ostatni mecz tych reprezentacji miał miejsce 28 czerwca. Wówczas siatkarki ze Stanów Zjednoczonych zwyciężyły w 5 setach.
• W tamtym spotkaniu USA wygrało drugi, trzeci i piąty set kolejno do: 15, 25 oraz 14 oczek. Natomiast Polki zwyciężyły w pozostałych do 17 i 28 punktów.
• Obie reprezentacje w tamtym spotkaniu, tj. w fazie grupowej zanotowały po 4 asy serwisowe. Z tym, że USA popełniło 7 błędów na zagrywce, a Polki o 9 więcej.
• Siatkarki ze Stanów Zjednoczonych mierząc się 28 czerwca z biało – czerwonymi zdobyły 113 punktów; a nasze zawodniczki uzyskały tylko o 4 mniej.
• Trzeba też mieć na uwadze, że wówczas USA popełniło 12 błędów w ataku, a łącznie 19. Z kolei Polki w ofensywie myliły się 7 razy, a w sumie w meczu 23-krotnie.
• Do tego w ich ostatnim spotkaniu siatkarki ze Stanów Zjednoczonych punktowały 13-krotnie za sprawą udanych bloków, a Polki o raz częściej.
• Jednak należy zaznaczyć, że przed rokiem Polki w Lidze Narodów uległy im do zera. Z kolei na mistrzostwach świata sytuacja odwróciła się o 180 stopni.
• W ich wczorajszych półfinałowych starciach mieliśmy następujące wyniki: Polki uległy Chinkom do zera, a USA Turczynkom do jednego.

Mój typ na mecz o brązowy medal w Lidze Narodów 2023 między Polską a Stanami Zjednoczonymi

Prawdą jest, że w sezonie reprezentacyjnym są ważniejsze turnieje niż Liga Narodów. Ona ma służyć przede wszystkim temu, by kadry miały gdzie się ograć, tj. złapać rytm meczowy, przećwiczyć różnego typu ustawienia, choćby personalne. Jednak równie oczywiste jest, że ci, którzy docierają do strefy medalowej, chcieliby móc pochwalić się wywalczeniem krążku. Dla Polek brązowy medal Ligi Narodów miałby dodatkowy smak. Wszak nareszcie realnie mogłyby dowieźć, że transformacja zespołu zmierza we właściwym kierunku. Byłby to też pierwszy medal kadry Polski w żeńskiej siatkówce po erze „Złotek”. Tyle tylko, że nie tylko one, ale również siatkarki ze Stanów Zjednoczonych nie mają nic do stracenia.

Zespoły zdobędą w meczu więcej niż 180 pkt - TAK
Kurs: 1.86
Graj!

Dlatego też spodziewam się, że obie nacje wyjdą w optymalnych składach; a patrząc na to, o jaką stawkę toczyć się będzie gra; sądzę, że znów dojdzie do bardzo wyrównanej konfrontacji. Nie jestem przekonany, co do tego, czy zakończy się ona po czterech, czy pięciu odsłonach, więc podejmuję się oznaczenia innego typu. Jakiego? Ano takiego, że na dystansie całego spotkania obie reprezentacje zdobędą w sumie więcej niż 180 punktów. Kurs na to zdarzenie w ETOTO uzyskał wartość na poziomie 1.86, co moim zdaniem wiarygodnie odzwierciedla prawdopodobieństwo wejścia typu. Ze swej strony dodam jeszcze, że dzisiejszy singiel zabezpieczam za pomocą wykorzystania kodu promocyjnego ETOTO.

Propozycja kuponu:

Kupon, etoto, singiel, Polska vs. Stany Zjednoczone, siatkówka, Liga Narodów kobiet 2023

fot. SOPA Images/PressFocus

2000 zł bonus od depozytu + 222 zł darmowy zakład + 20 zł freebet!

  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze