Polska pokona Brazylię w klasyku i awansuje do półfinału? Gramy o 228 PLN

Polska - Brazylia, Wilfredo Leon, siatkówka, VNL 2024, Liga Narodów

W Lidze Narodów kobiet poznaliśmy już trzy najlepsze reprezentacje. W tym gronie znalazły się podopieczne Stefano Lavariniego, które były w stanie sięgnąć po brązowe krążki. Czy siatkarze będą w stanie, choć powtórzyć ten sukces? Teoretycznie wystarczy zrobić tylko jeden krok w kierunku znalezienia się strefy medalowej. Tyle tylko, że już w ćwierćfinale zmierzą się z jedną z najlepszych reprezentacji świata. W końcu przystąpią do rywalizowania z Brazylijczykami, którzy są od lat należą do ścisłego światowego TOP-u. W innym, tj. wcześniej rozgrywanym spotkaniu dojdzie do starcia między Japończykami a Kanadyjczykami.

Polska – Brazylia: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (27.06.2024 r.)

Jeszcze przed laty można by się spodziewać przegranej naszego zespołu. Jednak teraz jest inaczej, o czym świadczą, chociażby ostatnie wyniki z bezpośrednich rywalizacji między tymi reprezentacjami. Co prawda w ostatnim meczu lepszymi okazali się siatkarze broniący barw Canarinhos. Z tym, że patrząc na ich starcia od czerwca 2022 do lipca 2023 roku, to wtedy za każdym razem lepszymi okazywali się polscy zawodnicy. To, co jeszcze charakteryzuje ich konfrontacje, to to, że tylko jedna z 5 ich ostatnich zakończyła się po rozegraniu tylko 3 odsłon.

Te drużyny miały już okazję zmierzyć się ze sobą w tym roku w Lidze Narodów. Do tego pojedynku doszło na Słowenii, a konkretnie w Lublanie. Wówczas zdecydowanie lepszymi okazali się rywale Polaków. Byli lepszymi w dosłownie każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Tak więc dlaczego tym razem ich pojedynek powinien zakończyć się wygraną biało – czerwonych? Przemawiają za tym wyniki osiągane przez obydwie nacje w ostatnim czasie. Dla przykładu kiedy Brazylijczycy przegrywali 4-krotnie w 6 ostatnich występach; tak podopieczni Nikoli Grbicia odnieśli 5 zwycięstw, ulegając właśnie wyłącznie zespołowi Canarinhos.

Jako, że tym razem te drużyny zmierzą się ze sobą w ćwierćfinale Ligi Narodów, to nie ma miejsca na ani jeden błąd. W końcu wygrany znajdzie się w strefie medalowej. Co prawda tego rodzaju turniej jak Liga Narodów w tym roku stanowi dodatkową formę przygotowań przed zbliżającymi się igrzyskami olimpijskimi. Tylko, że żadna z 8 reprezentacji nadal grających w tych rozgrywkach, chce zakończyć ją jak najlepiej, aby z impetem przystąpić do rywalizowania w najważniejszych zawodach rozgrywanym raz na 4 lata. Dlatego też najpewniej obydwaj selekcjonerzy wystąpią najmocniejsze składy na to spotkanie, które zapewne potrwa dłużej niż 3 sety.

To, co jeszcze trzeba wiedzieć przed podejmowaniem się siatkarskiego typu na to spotkanie, to to, że nie bez powodu mówi się o nim jako klasyku reprezentacyjnego. Stało się tak również za sprawą tego, że najczęściej ich konfrontacje były bardzo zaciętymi. Patrząc na wyniki ich pojedynków w ostatnim czasie, najrzadziej dochodzi do tego, że któryś z zespołów zwycięża do zera. Patrząc na to, że zwycięstwo w dzisiejszym spotkaniu oznacza przepustkę do półfinału, nikt „nie odstawi ręki” przy ani jednej akcji. Tym samym powinno dojść do kolejnego wyrównanego meczu, który może zakończyć się nawet po 5 odsłonach!

Statystyki:

 • Biało – czerwoni wygrywali trzeciego seta w 5 ostatnich meczach granych przeciwko Brazylii.
 • Polscy siatkarze przegrali tylko raz w 8 ostatnich pojedynkach mających miejsce w Lidze Narodów.
 • Reprezentacja Polski triumfowała w 1. odsłonach 6 razy w 7 ostatnich występach w Lidze Narodów.
 • Dla odmiany, kiedy Polacy grali jako gospodarze, to przegrywali 1. sety 5 razy w 6 ostatnich rywalizacjach.
 • W tylko jednym z 9 ostatnich meczów Polaków w Lidze Narodów w 1. odsłonie zdobyły więcej niż 46 punktów.
 • Biało – czerwoni wygrywali w sumie 4-krotnie w 5 ostatnich meczach przeciwko kadrze Canarinhos.
 • Polscy siatkarze mają za sobą też 4 triumfy w 5 ostatnich pojedynkach, a Brazylijczycy tylko 2 wiktorie!

Co obstawiać?

Bukmacherzy są przekonani, co do tego, że awans do najlepszej czwórki tegorocznej Ligi Narodów powinni wywalczyć biało – czerwoni. Kurs na zwycięstwo polskich siatkarzy w Betclicu wynosi raptem 1.37. Dla odmiany wycena triumfu brazylijskiej reprezentacji wynosi 2.95. Na rzecz takiej różnicy przemawia jeszcze to, gdzie będzie rozgrywane spotkanie. Podopieczni Nikoli Grbicia drugi rok z rzędu wystąpią przed własną publicznością. Tym razem przyjdzie im walczyć o ponowny triumf w Lidze Narodów w Łodzi.

Suma setów w meczu - więcej niż 3: TAK
Kurs: 1.49
Graj!

Z tym, że kogo jak kogo, ale kadry Canarinhos nie wolno lekceważyć. Mimo, że Brazylijczykom nie idzie najlepiej w ostatnim czasie, to nie raz potrafili się odbudowywać. Niejednokrotnie bywali w trudnych sytuacjach i potrafili odpowiedzieć. Do tego też typując to spotkanie z jednym z bukmacherów oferujących bonusy trzeba mieć na uwadze wagę meczu. Dlatego też tym, co od siebie oznaczam na kuponie będzie wskazanie, że po raz kolejny w ich meczu rozegrane zostaną więcej niż 3 sety.

grupa zagranie.com

Japonia – Kanada: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (27.06.2024 r.)

Jednak zanim na parkiecie pojawiają się zawodnicy broniący barw Polski i Brazylii, to dojdzie do pierwszego ćwierćfinałowego starcia. W nim zmierzą się ze sobą zespoły, które aspirują do znalezienia się wśród grona najlepszych. Próbują dokonać tego na dwa sposoby, tj. o Japonii najczęściej słyszy się w kontekście licznych udanych obron, a Kanadyjczycy częściej polegają na kreatywnych rozwiązaniach w ofensywie. Natomiast to, co łączy te nacje, to to, że obie preferują szybkie tempo gry.

Odrobinę lepiej w rundzie zasadniczej poradzili sobie Japończycy. To oni w sumie 9 razy, czyli o raz częściej od Kanadyjczyków, okazywali się lepszymi od rywali. To pozwoliło im zakończyć pierwszą część zmagań w tegorocznej kampanii Ligi Narodów na 4. miejscu plasując się za takimi potęgami jak Włosi, Polacy i Słoweńcy. Oczko niżej znaleźli się Kanadyjczycy, którzy… pokonali siatkarzy z kraju kwitnącej wiśni po tie – breaku w tegorocznej Lidze Narodów! Wówczas drużyny zdobywały sety na przemian. Choć tamto starcie obydwa teamy zapamiętają głównie przez pryzmat dużo lepszej końcówki piątego seta i tego, jak w trzeciej partii Kanadyjczycy wygrali notując aż 10 punktów przewagi. Tylko, czy takie wydarzenia mogą mieć miejsce również w tym spotkaniu?

Nie jest to takie pewne. W końcu Japończycy przystąpią do tego spotkania będąc nakręconymi. Zaliczyli w sumie 3 zwycięstwa w 3 ostatnich spotkaniach. O ile jeszcze można było się spodziewać ich triumfu nad Holendrami, tak… Na szczególne wyróżnienie zasługuje tu ich zwycięstwo nad Francuzami oraz USA. Dodatkową ciekawostką jest to, że Amerykanów ograli nie gubiąc nawet jednego seta! Z tym, że naprzeciwko nich staną siatkarze, którzy są na fali 4 kolejnych wygranych. W ich przypadku na szczególne zaznaczenie zasługuje triumf do zera nad Canarinhos, gdzie dwie (pierwszą i trzecią) odsłony kończyły się grą na przewagi.

Statystyki:

 • Reprezentacja Kanady przegrywała drugiego seta w 4 ostatnich spotkaniach przeciwko Japonii.
 • Kanadyjski zespół wygrałby 6 ostatnich meczów w Lidze Narodów dopiero po doliczeniu im co najmniej 11 punktów.
 • W tylko jednym z 8 ostatnich starć Kanadyjczyków w Lidze Narodów drużyny w 1. secie zdobyły więcej niż 46 oczek.
 • W 5 ich ostatnich spotkaniach o raz częściej lepszymi okazywali się japońscy siatkarze.
 • Ostatnimi trzema razy Japończycy ogrywali Kanadyjczyków za każdym razem na dystansie 4 setów!
 • Ich ostatni, tj. czerwcowy mecz zakończył się zwycięstwem po tie – breaku drużyny Kanady.
 • Oba zespoły w 5 ostatnich swoich spotkaniach zaliczyły dokładnie po 4 wygrane!

Co obstawiać?

Bukmacherzy są przekonani, co do tego, że w gronie półfinalistów powinni znaleźć się Japończycy. Kurs na zwycięstwo drużyny z kraju kwitnącej wiśni w Betclicu wynosi tylko 1.47. Sporo wyżej wyceniane jest zwycięstwo Kanadyjczyków, gdzie ta wycena wynosi 2.55. O takiej różnicy decyduje jeszcze to, że Japończycy grają o tyle dojrzalszą siatkówkę, że spokojniej, bardziej metodycznie rozgrywają pojedyncze akcje.

Handicap punktowy - Japonia (-2.5 punktu): TAK
Kurs: 1.53
Graj!

Do tego też przeważnie lepiej (bo stabilniej) radzą sobie w defensywie w meczach o dużą stawkę. Z kolei Kanadyjczycy postarają się udowodnić, dlaczego są typowani na tzw. czarnego konia rozgrywek. Tak więc w sumie, jakiego typu – wraz z kodem promocyjnym Betclica – podejmuję się względem tego meczu? Ano takiego, że Japończycy zdobędą o co najmniej 3 punkty więcej w spotkaniu niż Kanadyjczycy.

Propozycja kuponu:

fot. Piotr Matusewicz/PressFocus

Zaloguj się aby dodawać komentarze