Polscy siatkarze rozbiją gospodarzy turnieju LN? Gramy o 189 PLN

Japonia - Polska, Brazylia - Słowenia, double, kupon, VNL 2024, Liga Narodów

Piątkowego ranka i wczesnym popołudniem zostaną rozegrane kolejne dwa spotkania w tegorocznej kampanii Ligi Narodów. Dla polskiego kibica najciekawszym będzie występ naszych graczy. Zmierzą się oni z reprezentacją z kraju Kwitnącej Wiśni. Czy pójdzie im równie dobrze, jak podopiecznym Stefano Lavariniego? Będzie o to ciężko. W końcu Japończycy radzą sobie w większym stopniu podobnie w Lidze Narodów jak ich żeński zespół względem biało – czerwonych. Jednak nie będzie to jedyny pojedynek dziś rozgrywany w Lidze Narodów. We wcześniejszym starciu Brazylijczycy będą dążyć do ogrania Słoweńców.

Japonia – Polska: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (07.06.2024 r.)

Najbliżsi przeciwnicy biało – czerwonych radzą sobie bardzo dobrze w tej kampanii Ligi Narodów. Po 6 spotkaniach mają na koncie raptem jedną przegraną. W tym czasie zdążyli nabić 13 oczek. Choć też właśnie trzeba zaznaczyć, że nie wszystkich rywali ogrywali za 3 oczka. Ba, w tylko 2 pojedynkach zwyciężali do zera. W ten sposób pokonywali Serbów jak i Irańczyków. Najtrudniej szło im odnoszenie wiktorii nad Kubańczykami jak i Niemcami. Choć ostatecznie byli w stanie dokonać tej sztuki, to jednak dopiero po tie – breaku. Dzięki temu, jak na razie, są jedną z najlepiej radzących sobie nacji w tegorocznej Lidze Narodów.

Co można powiedzieć o ich ostatnim pojedynku? To, że po raz kolejny doskonale radzili się w defensywie. Znów świetnie się bronili, a zwłaszcza w końcówkach poszczególnych partii. Do tego potrafili wytrzymać presję i choć przegrywali 1:2 po 3 odsłonach, to jednak potrafili doprowadzić do tie – breaka. A nie było to tak oczywiste, na jakie może wyglądać. W końcu „pozwolili” niemieckim siatkarzom zdobyć aż 23 oczka w czwartej partii. Tak naprawdę dopiero w piątym secie zagrali jak z nut. W tamtej odsłonie zwyciężyli uzyskując łącznie 7 punktów przewagi. W największym stopniu do tego triumfu przyłożyli się Ishikawa jak i Nishida. Obydwaj ci gracze zdobyli dokładnie po 21 oczek. Docenić można także występ Onodery jak Rana, którzy również wywalczyli dwucyfrową liczbę punktów.

Polscy siatkarze radzą sobie podobnie jak Japończycy. Dzięki temu również plasują się w górnych rejonach stawki bieżącej kampanii Ligi Narodów. Biało – czerwoni zawodnicy także mają za sobą 5 triumfów w 6 pierwszych starciach w tym roku w tym turnieju. Różnica jest taka, że nasi nie byli w stanie dorównać Słoweńcom, a Japończycy włoskiej reprezentacji. Choć właśnie, podobieństwem między tymi zespołami jest też to, że wyraźnie odstawali od tamtejszych oponentów. Także mają za sobą już i bardzo dobre, i dobre, i mizerne występy. Jeżeli chodzi o losy naszej reprezentacji po dwóch spotkaniach w drugim tygodniu rywalizacji w bieżącej kampanii Ligi Narodów, to w obu wygrywali za pełną pulę.

O ile jeszcze Bułgarzy byli w stanie zaskoczyć naszych, tak Turcy zostali rozbici. Po ostatnim występie naszej drużyny na szczególne słowa uznania zasługuje Bartosz Bednorz, a także rozgrywający Jan Firlej. Drugi bardzo ładnie dogrywał, a pierwszy wywalczył 19 oczek przy 67% skuteczności w ataku i notując przy tym 44% pozytywnego przyjęcia. Do tego dołożył 4 punkt z bloku jak i jeden as serwisowy.

Statystyki:

 • Japończycy wygrywali pierwszego i drugiego seta po 11 razy w 12 ostatnich „domowych” pojedynkach.
 • Polacy wygrywali z co najmniej 4-punktową przewagą w 13 z 14 ostatnich meczów w Lidze Narodów.
 • Biało – czerwoni zwyciężali z przewagą co najmniej 2 setów 11 razy w ostatnich 12 występach w Lidze Narodów.
 • Japończycy mają za sobą 6 wygranych w 7 ostatnich starciach, a Polacy 13 wiktorii w 14 meczach w LN.
 • Polscy siatkarze zdobywali mniej niż 100 punktów w ostatnich 12 rywalizacjach w Lidze Narodów.

Co obstawiać?

Co do tego typu dnia na dziś, to Polacy po raz kolejny są stawiani w roli zdecydowanych faworytów. Na takie wskazanie bukmacherów wpływa ma jeszcze to, że Japończycy najprawdopodobniej przystąpią do rywalizacji w rezerwowym ustawieniu. Tym samym, podobnie jak przed rokiem, ich selekcjoner ma pozwolić odpocząć czołowym graczom przed następnymi spotkaniami.

Japonia - Polska: Polska wygra mecz - TAK
Kurs: 1.59
Graj!

Dlatego też kurs na zwycięstwo biało – czerwonych w Fortunie wynosi tylko 1.59. Z kolei wiktoria japońskiej drużyny zyskała wartość 2.37. Od siebie dodam tyle, że uważam zwycięstwo naszych za nader oczywiste i właśnie jego się podejmuję w tym przypadku. Tym samym pierwszy z typów stawianych z kodem promocyjnym Fortuny jest wyżej wyceniana względem drugiego typu.

Zagranie baner

Brazylia – Słowenia: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (07.06.2024 r.)

Drugi z siatkarskich typów dobranych do dzisiejszej analizy będzie dotyczył pojedynku między kadrą Canarinhos, a jedną z czołowych europejskich drużyn. Faworyzowani są Słoweńcy z racji tego, w jak udany sposób rozpoczęli zmagania w bieżącej edycji Ligi Narodów. Wystąpili w 5 spotkaniach i nie zaliczyli ani jednej przegranej. Do tego we wszystkich starciach stracili tylko 5 setów.

Z kolei Brazylijczycy w 5 występach triumfowali w sumie 3 razy. Za sprawą „aż” 2 przegranych plasują się przed dzisiejszym meczem w środku stawki. Choć też ulegali nie byle komu. W końcu w pierwszym tygodniu zmagań na otwarcie turnieju przegrali z Kubańczykami. Natomiast majowe pojedynki w Lidze Narodów zakończyli porażką po 5-setowej batalii z Italią. Drugi okres zmagań rozpoczęli od szybkiego zwycięstwa nad Niemcami.

O tym, jaką przewagą dysponowali dobitnie świadczy fakt, że siatkarze znad Odry tylko raz przekroczyli barierę 15 punktów. Dokonali tego w drugiej odsłonie, kiedy wywalczyli 16 oczek. Następnie przyszło im się zmierzyć z Irańczykami, których pokonali do jednego. Nie byli w stanie powstrzymać konkurentów tylko w drugiej odsłonie. Byli również blisko straty czwartego seta, ale w końcówce tym razem zachowali więcej chłodnej głowy i ostatecznie triumfowali do 23 oczek. Tym samym ponownie udowodnili, że potrafią zwyciężać za 3 punkty, czego dokonali już 4 razy w bieżącej kampanii Ligi Narodów.

Z kolei, co jeszcze można powiedzieć o ostatnich występach słoweńskiej drużyny? Przede wszystkim to, że przystąpią do tego starcia będąc na fali dwóch zwycięstw do zera. W ten sposób byli w stanie ograć i polskich, i tureckich siatkarzy. Dziś o tak wysokie zwycięstwo będzie trudno, ale też nie będzie niczym dziwnym, jeśli okaże się, że znów stracą tylko jedną odsłonę. Co do ich występu na otwarcie drugiego tygodnia grania, to faktem jest, że Turcy nabili nad wyraz sporo oczek na ich tle. Tyle tylko, że dzięki tamtemu spotkaniu udowodnili, że wiedzą, jak można kontrolować sytuację. Mimo, że wynik punktowy tego nie pokazuje aż tak dobitnie jak np. w meczu Brazylijczyków z Niemcami, tak Słoweńcy też potrafili kontrolować sytuację.

Dlatego też dziś można być pewnym tego, że znów będą groźni w dosłownie każdym momencie seta. Chociaż też trzeba zaznaczyć, że kto jak kto, ale to Brazylijczycy o wiele lepiej sobie radzili w ich starciach niż Słoweńcy. W końcu to kadra Canarinhos ma za sobą 8 wiktorii w 8 ich ostatnich bezpośrednich konfrontacjach. Tak więc Słoweńcom nadarza się okazja, aby przełamać złą passę, a ich dzisiejsi rywale będą dążyli do jej podtrzymania.

Statystyki:

 • Brazylijczycy wygrywali pierwszego seta 12 razy w 13 ostatnich meczach, w tym w 5 ostatnich grach w Lidze Narodów.
 • Z kolei Słoweńcy triumfowali w drugich odsłonach w 6 ostatnich starciach, w tym w 5 w Lidze Narodów.
 • Reprezentacja Canarinhos ma za sobą 13 triumfów w 15 ostatnich rywalizacjach.
 • Słoweński zespół zwyciężał w 6 ostatnich meczach, w tym łącznie w 5 granych w Lidze Narodów.
 • W 7 z 8 ostatnich meczów „domowych” Brazylii zespoły w 2. secie zdobywały mniej niż 46 oczek.
 • W tylko jednym z 7 ostatnich „domowych” gier Canarinhos reprezentacje zdobyły mniej niż 180 punktów.
 • Tylko jedno z 7 ostatnich spotkań Brazylijczyków zakończyło się po rozegraniu 3 setów.
 • Słoweńcy lepiej radzą sobie w Lidze Narodów w tym roku, ale to Brazylia wygrywała 8 ich ostatnich starć.
 • W 5 ostatnich meczach Canarinhos w Lidze Narodów drużyny w 1. partii zdobywały mniej niż 47 oczek.

Co obstawiać?

Zdecydowanym faworytem tego spotkania są Brazylijczycy. Kurs na ich triumf wynosi tylko 1.57. Z kolei wygrana Słoweńców zyskała wartość o wysokości 2.42. Taka dysproporcja bierze się przede wszystkim z historii ich dotychczasowych pojedynków. Jednak nie możemy zapominać, że kto jak kto, ale Słoweńcy to potrafią zaskakiwać w najmniej spodziewanych momentach. Do tego teraz są nakręceni zwycięstwami na otwarcie tegorocznej kampanii Ligi Narodów.

Liczba setów w meczu Brazylia - Słowenia: więcej niż 3: TAK
Kurs: 1.35
Graj!

Tym samym można założyć tylko jedno przed ich pojedynkiem. Mianowicie to, że czeka nas wyrównana, twarda rywalizacja, która najprawdopodobniej nie zakończy się po 3 odsłonach. Dlatego też od siebie typuję w przypadku tej rywalizacji, że ruszą na siebie już od początku. Tym samym ich spotkanie potrwa co najmniej 4 odsłony.

Propozycja kuponu:

Polska - Japonia, Brazylia - Słowenia, siatkówka, double, kupon, Fortuna

fot. Rouelle Umali/PressFocus

Zaloguj się aby dodawać komentarze