Polscy siatkarze raz jeszcze wygrają 3:0 w Lidze Narodów? Gramy o 233 PLN

Polska - Serbia, Mateusz Bieniek, zagrywka, VNL 2024, Liga Narodów

W sobotnie popołudnie zostaną rozegrane kolejne spotkania w Lidze Narodów i męskiej, i żeńskiej. Tym razem przyjrzę się dwóm meczom rozgrywanym w pierwszej z nich. Jako pierwsi na parkiecie zameldują się Serbowie, którzy będą próbowali przeciwstawić się biało – czerwonym. Z kolei około 4 godziny później rozpocznie się rywalizacja w hicie dnia. Słoweńcy jako gospodarze postarają o bycie jak najmniej gościnnymi dla włoskiej reprezentacji. Bukmacherzy typują, że polscy siatkarze powinni zanotować 3 zwycięstwo z rzędu wynikiem 3:0. Tak pewni nie są wtedy, kiedy przychodzi do wskazania tak wyraźnego faworyta w drugim z tych starć!

Serbia – Polska: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (22.06.2024 r.)

Gospodarz tego spotkania w końcu byli w stanie się podnieść po serii 2 przegranych. Po tym, jak ulegli najpierw Amerykanom, a później Argentyńczykom, zapowiadało się, że natrafili na problemy, z których nie będzie wyjścia.

Ostatecznie okazało się, że nic takiego nie miało miejsca. O ile jeszcze triumfu nad Turkami można się było spodziewać, tak – dla nich – bardzo cennymi są te nad Kubańczykami i Kanadyjczykami. Dzięki temu pokazali, że ciągle są w stanie zaskakiwać reprezentacje również aspirujące do miana TOP-owych na świecie. Dziś ta seria powinna się skończyć, ponieważ grają o co najmniej poziom słabiej od biało – czerwonych.

Polskim siatkarzom idzie tak dobrze, że mają już np. 3 wygrane z rzędu wynikiem 3:0 w „wyjazdowych” starciach w Lidze Narodów. Co do ich aktualnej dyspozycji, to nie stracili nawet seta w trzecim tygodniu zmagań w tegorocznej kampanii tego turnieju. O ile jeszcze takiego wyniku w pojedynku z rezerwowym składem Włochów można się było spodziewać, tak…

… Ogranie Argentyńczyków takim rezultatem stanowiło (nie bez powodu) niespodziankę. Dzięki temu wrócili na szlak zwycięstw po przegranej w 4 setach w starciu z Canarinhos. Patrząc na występy z tego tygodnia zmagań, to jak na razie idzie im zgodnie z planem. Zarzutem może być jedynie to, że jeszcze zbyt często nasi popełniają błędy na zagrywce, przez co seriami oddają punkty rywalom.

Przed dzisiejszym spotkaniem Polaków z Serbami należy też zaznaczyć, że rzadko kiedy nasi siatkarze schodzili pokonani po ich bezpośrednich starciach. Przykładowo w ich ostatnich 5 konfrontacjach biało – czerwoni okazywali się lepszymi łącznie 4-krotnie! Prawdą jest to, że Serbowie pokonali naszych przed rokiem w Lidze Narodów. Jednak to była sytuacja odmienna względem dziś.

Wtedy reprezentacje znajdowały się i w innej sytuacji w tabeli, i kadrowej. Dziś po raz trzeci z rzędu zagramy najpewniej składem wypełnionym gwiazdami po brzegi. Tym samym nasz zespół powinien być w stanie raz jeszcze wybić Serbom ochotę do grania z głów.

Statystyki:

 • Biało – czerwoni wygrali 8 z 9 ostatnich spotkań „wyjazdowych”, w tym łącznie 24 z ostatnich 26 gier.
 • W tylko jednym z 10 ostatnich starć Serbii w LN drużyny zdobyły więcej niż 45 punktów w 2. secie.
 • Polscy siatkarze wygrywali trzecie odsłony 6-krotnie w 7 ostatnich „wyjazdowych” meczach.
 • Żadne z 5 ostatnich konfrontacji reprezentacji Serbii w Lidze Narodów nie zakończyło się w 3 setach.
 • Podopieczni Nikoli Grbicia wygrywali z przewagą co najmniej 2 setów w 14 z 16 ostatnich gier w Lidze Narodów.
 • Polacy triumfowali w drugich odsłonach 6 razy w 7 ostatnich próbach „wyjazdowych” w Lidze Narodów.
 • W 5 ostatnich „wyjazdowych” spotkaniach Polaków w LN zespoły zdobywały mniej niż 176 punktów.

Co obstawiać?

O tym, jak wyraźnym faworytem są polscy siatkarze, dobitnie świadczą kursy bukmacherskie. Wycena ich triumfu w Betclicu została ustabilizowana na poziomie 1.29. Z kolei kurs na zwycięstwo Serbów zyskał wartość 3.20. Taka różnica jest podyktowana przede wszystkim tym, że „gospodarzom” przyjdzie się zmierzyć z jedną z najlepszych reprezentacji na świecie. Do tego polscy zawodnicy są jeszcze napędzeni serią zwycięstw jak i grają praktycznie najsilniejszym składem.

Handicap setowy - Polska (-1.5): TAK
Kurs: 1.53
Graj!

Dlatego też najpewniej ich tegoroczne spotkanie zakończy się szybkim zwycięstwem biało – czerwonych. Jest ono o tyle potrzebne, że dzień później nasi zawodnicy zmierzą się z następną (i jeszcze mocniejszą) kadrą. Reasumując, od siebie obstawiam względem tego typu dnia to, że podopieczni Nikoli Grbicia raz jeszcze zatriumfują notując co najmniej 2-setową przewagę.

grupa zagranie.com

Słowenia – Włochy: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (22.06.2024 r.)

W później rozgrywanym dziś spotkaniu dojdzie do hitowego starcia. Jest to europejski szlagier, klasyk, w którym rzadko kiedy niewiele się dzieje. Pikanterii ich najbliższej rywalizacji dodaje fakt, że będzie to konfrontacja pomiędzy uczestnikami najbliższych igrzysk olimpijskich. Z tym, że ten klasyk raczej nie będzie stać na najwyższym poziomie z możliwych. Na coś innego mogłoby wskazywać to, że obie nacje znajdują się w ścisłym TOP-ie tegorocznej kampanii Ligi Narodów – choć lepiej w tym turnieju radzą sobie Słoweńcy.

Odnośnie do formy kadry, w której kapitanem jest Tine Urnaut trzeba zaznaczyć, że drugi raz z rzędu stoczyli wyrównany bój. Najpierw pokonali Argentyńczyków. Co prawda dokonali tego finalnie triumfując do zera, ale jednak przechylając szale zwycięstwa w poszczególnych odsłonach dopiero w końcówkach poszczególnych partii. Do tego w trzeciej wówczas ograli Argentyńczyków dopiero po grze na przewagi. Jeszcze bardziej zacięty mecz przytrafił im się, kiedy to przyszło im grać z Kubańczykami. Byli w stanie pokonać przyjezdnych dopiero po 5-setowej batalii! Takiej, która równie dobrze mogła zakończyć się w 4 setach, a skończyła się wynikiem 31:29 dla Kuby.

Patrząc na wyniki reprezentacji Włoch z tego tygodnia, to idzie im w kratkę. Najpierw ulegli do zera biało – czerwonym, a później na dystansie 3 setów poradzili sobie z Bułgarią. Analizując same wyniki punktowe można by zaznaczyć, że w każdej z tych 6 rozegranych partii drużyny zdobywały za każdym razem więcej niż 44 punkty. Tyle tylko, że trzeba zaznaczyć, że selekcjoner Italii wystawił do gry na Słowenii „drugi garnitur”. Tym samym w kadrze znaleźli się zawodnicy, którzy na co dzień łapaliby się do drugiego, a nawet trzeciego składu reprezentacji. Nieobecność m.in. Giannelliego, Romano, Lavii, Michieletto, Russo, Galassiego, Anzaniego, czy Balaso pokazuje, że Włosi odpuścili ten tydzień grania w LN.

Ich szkoleniowiec zdecydował się na ten krok, aby tych najlepszych optymalnie przygotować dopiero na igrzyska, a nie już na turniej finałowy Ligi Narodów. Koszty takiego podejścia też są niewielkie, bo Italia już jest pewna awansu, więc nie mają nic do stracenia. Dlatego też podejmując się wskazania na to spotkanie wraz z kodem promocyjnym Betclica trzeba mieć na uwadze, że nie bez powodu faworyzowani są Słoweńcy. Powinni być w stanie wydłużyć serię zwycięstw nad Italią. Tym bardziej, że na 7 ostatnich prób udawała im się ta sztuka tylko 2-krotnie. Jakby tego było mało, to jeszcze te wygrane były rozbite na przestrzeni lat, bo między 2021, a 2023 rokiem.

Statystyki:

 • Słoweńcy triumfowali w trzecich setach 7 razy w 8 ostatnich występach w Lidze Narodów.
 • Włoska drużyna ma za sobą 7 wiktorii w 8 ostatnich „wyjazdowych” rywalizacjach w Lidze Narodów.
 • Słoweńska reprezentacja zwyciężała z przewagą co najmniej 2 setów w 6 z 7 ostatnich „domowych” gier.
 • Włoska kadra wygrywała z przewagą co najmniej 2 oczek w 8 ostatnich „wyjazdowych” rywalizacjach w Lidze Narodów.
 • Słowenia zdobywała o co najmniej punkt więcej od rywali w 10 z 11 ostatnich spotkań.
 • Słoweńcy przegrywali w sumie aż 5 razy w 6 ostatnich spotkaniach przeciwko kadrze Italii.
 • Reprezentacja Słowenii traciła drugie odsłony aż 5 razy w 6 ostatnich meczach przeciw Włochom.
 • Włosi zdobywali więcej niż 74 punkty w 6 ostatnich meczach przeciw Słowenii i na 10 ostatnich „wyjazdach”.
 • Słoweńcy mają za sobą wygrane 6 pierwszych setów w 7 ostatnich starciach granych w Lidze Narodów.
 • Słoweńska drużyna zdobywała mniej niż 99 oczek 6-krotnie w 7 ostatnich „domowych” spotkaniach.
 • W tylko jednym z 7 ostatnich „domowych” meczów Słowenii zespoły zdobyły więcej niż 185 punktów.

Co obstawiać?

Bukmacherzy są przekonani, że Słoweńcy nie powinni mieć problemu z pokonaniem rezerwowego składu Włochów. Mimo, że ci potrafili się postawić naszym siatkarzom jak i też pokonali Bułgarów, tak… Mimo wszystko jednak ten ich ostatni triumf na niewiele powinien się przełożyć. Tym samym jeszcze raz powinni zmierzyć się ze smakiem przegranej.

Handicap punktowy - Słowenia (-5.5): TAK
Kurs: 1.52
Graj!

Z tym, że właśnie: one na tym etapie turnieju nic już nie zmieniają w ich sytuacji. Dlatego też od siebie względem tego meczu obstawiam to, że Słoweńcy zwyciężą notując w sumie co najmniej 6 punktów przewagi. Dla podkreślenia, kto powinien wygrać zaznaczę też, jak to spotkanie widzą bukmacherzy. Przykładowo w Betclicu triumf słoweńskiej nacji wynosi 1.35, a włoskiej już 3.05.

Propozycja kuponu:

fot. Piotr Matusewicz/PressFocus

Zaloguj się aby dodawać komentarze