Polki drugi raz z rzędu awansują do półfinałów Ligi Narodów? Gramy o 435 PLN

Polska - Turcja, Argentyna - Polska, VNL 2024, Liga Narodów, siatkówka, Agnieszka Korneluk

Polscy fani siatkówki znaleźli się w o tyle komfortowej sytuacji, że w piątkowe popołudnie będą mogli śledzić zmagania dwóch reprezentacji! Najpierw w akcji ujrzymy siatkarzy, którzy to zmierzą się z zespołem Albicelestes. Minie chwila, kiedy skończy się ta rywalizacja, a już będzie rozpoczynać się konfrontacja pomiędzy Polkami a Turczynkami. Patrząc na obecne dyspozycje każdej z tych ekip, to większe szanse na zwycięstwo przypisywane są podopiecznym Nikoli Grbicia. Choć też istotne jest coś jeszcze. Mianowicie, jeszcze kilka lat temu Polki nie miałyby szans z rywalem tej klasy, a teraz…

Argentyna – Polska: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (21.06.2024 r.)

Reprezentacja Albicelestes przystępuje do tego spotkania będąc po przekonywującym zwycięstwie nad Turkami. Oni również, tj. identycznie jak biało – czerwoni wygrali na początku trzeciego tygodnia grania wynikiem 3:0. Z tą różnicą, że Argentyńczycy poradzili sobie w lepszym stylu względem występu podopiecznych Nikoli Grbicia. Najklarowniej świadczy o tym rezultat punktowy z poszczególnych setów.

W poszczególnych odsłonach Turcy zdobywali kolejno: 17, 18 i 20 punktów. Dzięki temu triumfowi zbliżyli się do wywalczenia awansu do turnieju finałowego. Na dziś dzień plasują się na ósmej lokacie. Do ostatniej, tj. siódmej premiowanej awansem tracą tylko 2 oczka. Do tego te 2 punkty straty mają i do Japończyków, i Francuzów. O tylko jedno oczko więcej od np. Trójkolorowych mają Kanadyjczycy. Choć też trzeba zaznaczyć, że reprezentacja Argentyny zagrała już 10 meczów, więc o jeden więcej i od zespołu Japonii i Francji. Tak więc teraz nie mogą sobie pozwolić na stratę, choćby punktu.

Tym razem będzie o to szalenie trudno, ponieważ choćby dziś zagrają z polskimi siatkarzami. Tegoroczną Ligę Narodów zakończą spotkaniem z Bułgarami, więc przy wygranych – i korzystnych wynikach z gier ich najbliższych rywali – mogą awansować do TOP 8 tegorocznej kampanii. O to martwić się nie muszą biało – czerwoni. Z tym, że to nie ten awans jest celem nadrzędnym naszej kadry występującej w tym tygodniu w Słowenii. Teraz pytaniem otwartym pozostaje, czy Wilfredo Leon i Mateusz Bieniek co najmniej utrzymają formę z pojedynku z Włochami; i czy Paweł Zatorski ustabilizuje przyjęcie.

Choć też, kiedy myśli się o występach biało – czerwonych w tegorocznej Lidze Narodów, to trzeba zaznaczyć, że nie doczekali się jeszcze wyrównanego sprawdzianu. Albo szybko pokonywali potęgi grające rezerwowym składem (czyt. USA i Włochy), albo nie mieli problemów z pokonaniem notowanych tych dużo niżej. Dziś powinni takowej się doczekać i tym samym przekonać się, jak radzą sobie pod presją. W końcu granie w Lidze Narodów ma przygotować jak najlepiej do igrzysk rozgrywanych w Paryżu, a tam „nikt ręki nie odstawi” – jak to czasem bywa w LN.

Dlatego też sumując wszystko razem – podejmując się typu siatkówki na to spotkanie należy raczej spodziewać się wyrównanego pojedynku. Choć nie jest to jedyne wskazanie jakiego warto się dziś podjąć. W końcu typy na mecz Polska – Austria są już dostępne na Zagranie!

Statystyki:

 • Biało – czerwoni wygrywali 7 razy na 8 ostatnich „wyjazdach”, a w sumie w 23 z 25 ostatnich gier.
 • Argentyńczycy przegrywali pierwsze sety w 4 ostatnich „domowych” rywalizacjach w Lidze Narodów.
 • Polscy siatkarze zwyciężali ostatnie 7 z 8 spotkań wyjazdowych z przewagą co najmniej 3 punktów.
 • Argentyńscy zawodnicy zdobywali więcej niż 74 punkty w 8 z 9 ostatnich „domowych” meczów.
 • Podopieczni Nikoli Grbicia triumfowali w trzecich odsłonach 5 razy w 6 ostatnich „wyjazdowych” starciach w Lidze Narodów.
 • W tylko jednym z 8 ostatnich „domowych” starć Argentyny drużyny w 2. secie zdobyły więcej niż 46 oczek.
 • Polacy wygrywali z przewagą co najmniej 2 setów łącznie 13 razy w 15 ostatnich występach w LN.
 • Polscy siatkarze wygrywali drugie odsłony 5 razy w 6 ostatnich „wyjazdowych” grach.
 • W 6 ostatnich „wyjazdowych” meczach Polaków w LN reprezentacje zdobywały mniej niż 183 punkty.

Co obstawiać?

Bukmacherzy są przekonani, że Polacy odniosą jeszcze jedno zwycięstwo. Przemawia za tym kurs na triumf biało – czerwonych o wysokości raptem 1.21. Z kolei wycena argentyńskiego triumfu została ustabilizowana na poziomie 4.10. O powodach takiej różnicy wspominałem wyżej.

Wynik meczu i suma setów: Polska i więcej niż 3 sety: TAK
Kurs: 2.05
Graj!

Dlatego też teraz tylko przypomnę, że nasza reprezentacja w końcu po dłuższym oczekiwaniu występuje w praktycznie składzie olimpijskim. Dlatego też trzeba zakładać, że czekają nas prawdziwe pokazy mocy przed turniejem finałowym. Jednak Argentyńczycy też ciągle mają o co grać. Dlatego też w przypadku tego siatkarskiego typu podejmuję się wskazania, że potrwa ono co najmniej 4 odsłony, ale i tak zakończy się ona wygraną Polaków.

grupa zagranie.com

Polska – Turcja: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (21.06.2024 r.)

Kiedy w męskiej Lidze Narodów toczy się rywalizacja w ostatnim tygodniu rundy zasadniczej, tak w żeńskiej wczoraj rozpoczęły się ćwierćfinałowe pojedynki. Po 12 spotkaniach okazało się, że Polki trafiły na jeden z największych koszmarów ostatnich lat. Przyjdzie im się zmierzyć z Turczynkami o to, aby awansować do strefy medalowej. Z tym, że jeszcze kilka lat temu byłyby bez szans.

Tymczasem teraz nie można odbierać im szans. W końcu przez długi czas były niepokonane. Ulegały tylko 2 światowym potęgom. W sumie zdołały wywalczyć aż 30 punktów. Odrobinę gorzej poszło Turczynkom, które zdobyły 25 oczek przy bilansie 8-4. Z tym, że prawdziwe granie tak naprawdę zaczyna się dopiero teraz. Wcześniej liczyło się zgranie przed igrzyskami i na tyle rywalizowanie, by nie stracić kontaktu ze ścisłą czołówką. A kto jak kto, ale Turczynki doskonale wiedzą, jak to czynić.

Z resztą, to one bronią trofeum wywalczonego przed rokiem. Dodatkową ciekawostką jest to, że reprezentacja Turcji okazała się także najlepszą na mistrzostwach Europy. To, co może stanowić swego rodzaju „pocieszenie” dla siatkarek dowodzonych przez Stefano Lavariniego, to… Fakt, że w Bangkoku nie stawiła się ani przyjmująca Hande Baladin, ani środkowa Zehra Gunes. W jednym i drugim przypadku zadecydowały o tym problemy zdrowotne. Natomiast Polki przystępują do gry w najsilniejszym składzie.

Co prawda w składzie nie znalazła się ani Maria Stenzel (która wraca do zdrowia), ani Monika Gałkowska (która 3 rok z rzędu udanie sobie radziła w sezonie reprezentacyjnym). Tylko też patrząc na formę pozostałych naszych zawodniczek, to też trzeba rozważyć, czy faktycznie ich strata jest bolesna, czy też nie wpływająca w za dużym stopniu.

Statystyki:

 • Polki wygrywały pierwszego seta w 5 ostatnich „domowych” rywalizacjach w Lidze Narodów.
 • Turczynki zwyciężały drugie odsłony w 7 ostatnich „wyjazdowych” meczach w Lidze Narodów.
 • Biało – czerwone triumfowały w trzecich partiach 7 razy w 8 ostatnich „domowych” próbach.
 • Kadra Turcji wygrywała 6 z 7 ostatnich „wyjazdowych” meczów w Lidze Narodów notując przy tym co najmniej 4 oczka przewagi.
 • Polki wygrywały 13 razy w 14 ostatnich „domowych” grach, a Turczynki mają za sobą właśnie 6 wiktorii na 7 „wyjazdach”.
 • W żadnym z 7 ostatnich „domowych” (a łącznie w sumie w 14) spotkań Polek nie rozgrywano tie – breaka.
 • W 7 ostatnich „wyjazdowych” grach Turczynek w LN w 1. secie drużyny zdobywały mniej niż 47 oczek.
 • Reprezentantki Polski zdobywały mniej niż 85 punktów 6-krotnie w 7 ostatnich meczach w Lidze Narodów.
 • W tylko jednym z 7 ostatnich „domowych” spotkań Polek drużyny zdobyły więcej niż 185 oczek.

Co obstawiać?

Bukmacherzy są przekonani, co do tego, że lepszymi okażą się Turczynki. Kurs na ich zwycięstwo w Betclicu wynosi 1.56. Dla odmiany wycena triumfu polskich zawodniczek wynosi 2.33. O powodach tej różnicy zdążyłem się już rozpisać wyżej. Dlatego też w tym miejscu zaznaczę, że względem tego spotkania – wraz z kodem promocyjnym Betclica – obstawiam to, że…

Dokładny wynik po dwóch setach: TAK
Kurs: 2.12
Graj!

… po dwóch pierwszych setach pojawi się remisowy rezultat na tablicy świetlnej. Tym samym potwierdzi się to, że żadna z ekip nie odskoczy na początku starcia. Ba, nawet w poszczególnych odsłonach może dojść do gier na przewagi. W końcu spotykają się ze sobą 2 nacje w podobnej sytuacji i kadrowej, i w zbliżonej formie. Do tego jeszcze podobnej klasy!

Propozycja kuponu:

fot. Piotr Matusewicz/PressFocus

Zaloguj się aby dodawać komentarze