Półfinały IEM Katowice! Kto awansuje do wielkiego finału?

Zawodnicy Faze podczas IEM Katowice

Wczoraj niestety pożegnaliśmy Ence z turnieju, ale pokazali się z bardzo dobrej strony ostatecznie przegrywając trzecią mapę wynikiem 13:11. Dziś jednak czekają na nas półfinały w których zmierzy się Spirit z Falcons oraz Faze z Mouz. Kto awansuje do wielkiego finału?

betcris koszulka
betcris koszulka
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

1400 zł we freebetach po 1., 2. i 3. wpłacie + 20 zł freebet na urodziny!

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

1. FREEBET: 100% do 400 zł
2. FREEBET: 50% do 500 zł
3. FREEBET: 50% do 500 zł
4. FREEBET: 20 zł

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Mouz – Faze

 

Mouz z każdym mecze podczas IEM Katowice, grało tylko lepiej i lepiej. Zaczęli od bardzo ciężkiego meczu na Cloud9, w którym byli bardzo bliscy porażki, ale błąd Perfecto zadecydował o dogrywce na trzeciej mapie. Następnie pokonali Gamer Legio, chociaż tu również mieli swoje problemy, tym razem na mapie Overpass. Ostatecznie w meczu o półfinał IEM Katowice pokonali bardzo gładko Ence, ale widać był, że to nie było to samo Ence co ostatnio. Polacy po kwalifikacji, nie musieli wygrać tego meczu, by zagrać w Spodku, więc porażka nie jest aż tak istotna. Mouz od dawna jest bardzo poukładaną drużyną i widać jak dobry wpływna działanie tego ma trener Mouz oraz Siuchy, czyli dowodzący drużyny. Jeszcze niedawno Brollan był wręcz wypychany z NIP, a dziś jest jednym z kluczowych graczy Mouz. Sam JW, czyli legendarną postacią CS:GO, mówił, że NIP będzie żałować oddania Brollana. Zawodnik bardzo utalentowany, ale jak to bywa ostatnimi czasy w NIP, gracze tej ekipy po prostu zaliczają spory regres. Mouz jest najlepszą drużyną całego turnieju, jeżeli chodzi o wygrane rundy pistoletowe. Wygrali aż 10 z 14 i do tego nie przegrali żadnej z drugich rund po wygranej pistoletówce. Drużyna może mieć jednak sporo słabych punktów. W ostatnich trzech miesiącach procenty zwycięstw na mapach nie wyglądają zbyt kolorowo. Mapa Overpass została przegrana przez Mouz dwukrotnie podczas tego turnieju i jest ewidentnym słabym punktem tej ekipy. Parę tygodni temu grali spotkanie ze Spirit, gdzie wygrali zaledwie 8 rund na przestrzeni dwóch map. Wydaje mi się, że Mouz nie trafiło do tej pory na zespół, który jest na tyle mocny, by im zagrozić. Cloud9 oraz Gamer Legion odpadli już z turnieju, a Ence osiągnęło swój cel już przed spotkanie z Mouz. Problemem na pewno będzie rywal, który po prostu jest bardzo niewygodny dla Mouz. W CS 2 przegrali aż 5 razy na Faze i wygrali przy tym zaledwie 2 mapy.

Faze bardzo gładko pokonało G2 wynikiem 2:0 i zamledowali się w półfinale IEM Katowice. Szczerze mówiąc patrząc po tym jak prezentowało się Faze w poprzednich meczach, to zagrali dużo lepiej, niż można się było spodziewać. Jest to poniekąd kwestia tej publiki, dzięki któej grają po prostu jeszcze lepiej. W G2 też nie zagrał najważniejszy punkt, czyli ich gwiazdy. Niko, oraz M0nesy nie zagrali na takim poziomie, na jakim robili to we wcześniejszych fazach. Nie zmienia to faktu, że Faze zagrało bardzo dobre spotkanie i nie dali praktycznie żadnych szans swoim rywalom. Jednak podczas turnieju mieli problem tak naprawdę z każdym rywalem. Sporo rund oddanych drużynie Rebels, dwie bardzo zacięte mapy z Eternal Fire w tym jedna zakończoną porażką. Ze Spirit nie pokazali już praktycznie niczego i zostali przez rywali po prostu zdominowani. To, że Faze potrafi grać pod presją, to wszyscy wiemy, ale czy to jest Faze, które jest tak groźne, jak nam się może wydawać. Rywal na pewno temu sprzyja, bo pokonali ich już wielokrotnie w CS 2 i byli zawsze po prostu lepsi. W ich ostatnim starciu podczas Blast Premier World Final mieli bardzo dużo szczęścia, wygrywając obie mapy wynikami 13:11. Pokazuje to, że Mouz jest coraz groźniejsze z każdą próbą, a Faze w takiej formie wydaje się mieć swoje słabe punkty. Bardzo ciekawą statystyką jest to, że Faze wygrało aż 12 z 18 rund pistoletowych, ale w zaledwie 58% potrafili wygrać rundę następną. Mouz nie jest znane z wygrywania takich rund, ale może specjalnie pod to spotkanie zmienią nieco swój styl w tym aspekcie.
Przewidywane mapy:
Mouz ban Anubis
Faze ban Vertigo
Mouz pick Ancient
Faze pick Nuke
Mouz ban Inferno
Faze ban Overpass
Mirage was left over

 

Typ: Faze wygra mecz. Wydaje mi się, że wszystko układa się pod nich w tym spotkaniu. Mouz nie ma zbyt wielu ogranych map w ostatnim czasie, a te dla nich dobre są również wygodne dla Faze. Realnym zagrożeniem wydaje się jedynie sytuacja, kiedy Mouz przygotuje coś specjalnego na mapę Overpass.

Kupon gram z bukmacherem Betcris, który oferuje bardzo ciekawe promocje, jak na przykład darmowy typer, w którym można wygrać freebety. Sprawdź kod promocyjny betcris i przekonaj się sam.

Faze wygra mecz
Kurs: 1.55
Zagraj!

baner grupa zagranie

Spirit – Falcons

 

Spirit jest zdecydowanie najlepszą drużyną podczas IEM Katowice. Główna gwiazda Donk jest najlepszym debiutantem w historii IEM Katowice i do tego może skończyć z najlepszymi statystyki w historii, będąc chwile po swoich siedemnastych urodzinach. Rating na poziomie 1.62, Impact 1.89, czy zabójstwa na rundę 1.05! Są to absurdalne liczby, zwłaszcza ta ostatnia. M0nesy rozgrywa prawdopodobnie najlepszy turniej w swojej karierze, a mimo to jest duża różnica między nim a Donkiem. Bardzo ciekawe jednak będzie jak zawodnicy Spirit w tym zwłaszcza Donk, dostosują się do nowej aktualizacji. Ograniczono przewagę w tak zwanym “peekowaniu”. Oznacza to, że nie będzie aż takiej różnicy między trzymanie pozycji, a jej atakowaniem. Spirit nie rozegra żadnego oficjalnego spotkanie przed tym półfinale, więc będzie to ciekawa sprawa, jak sobie poradzą. Podczas tego turnieju Spirit pokazało, jak mocne jest, pokonując Navi, Complexity czy Faze. Stracili co prawda mapę na Navi, ale była to kwestia rund, których Navi wygrać nie powinno. Oprócz tej jednej mapy z Navi zdominowali swoich rywali na wszystkich pozostałych. Jedynie Faze powalczyło na Mirage, ale ostatecznie przegrało 13:10. Na pozostałych mapach, rywale Spirit nie zdobyli więcej niż 7 rund. Trzeba pamiętać, że w Spirit każdy prezentuje się bardzo dobrze, bo najniższy rating zawodnika wynosi aż 1.10. Jako ciekawostkę dodam, że w G2 aż trzech zawodników ma rating poniżej 1.10 podczas tego turnieju. Pytanie, jak Spirit sobie poradzi, grając przed tak dużą publicznością, która może być przeciwko nim. Oprócz Sh1ro, nie ma zbyt wiele doświadczenia w tym zespole. Magix i Choper doświadczenie z turniejami tier 1 zdobyli jedynie w poprzednim składzie Spirit, który nie był aż tak dobry, jak ten. Spirit wygrało 8 z 14 rund pistoletowych i raz wygrali rundę force po przegranej pistoletówce. Statystycznie nie mają zbytnio słabych punktów. Potencjalnymi słabym punktem może być Overpass, pytanie jednak, czy ktoś będzie ryzykował, idąc w nieznane.

Falcons pokonało zespół Ence w spotkaniu ćwierćfinałowym. Mimo wsparcia całego Spodka, to niestety zabrakło bardzo niewiele naszej formacji. W kontekście tego spotkania ciężko mi sobie wyobrazić, żeby Falcons mogło cokolwiek poradzić na tak dysponowana ekipę Spirit. Jedyna mapa na której teoretycznie mogliby zaskoczyć swoich rywali to Nuke, ale nawet tam Falcons ma swoje problemy. Pytanie, czy będą chcieli wybrać mapę, na której Spirit tak zdominowało Faze, dla którego Nuke był główną mapą jeszcze niedawno. Falcons, mimo że wyrwało zaledwie 12 z 26 rund pistoletowych, to stosunkowo często przełamywali swoich rywali, bo aż w 42%. Falcons jednak ciągle jest dalekie od ideału i widać tam braki w niektórych momentach. Na mapie Overpass praktycznie nie istnieli, a na Nuke byli bliscy oddania dużej przewagi. Mocne strony Falcons po prostu zanikają przy tak dysponowanym Spirit. Problemem Falcons w tym spotkaniu jest tak naprawdę każdy aspekt gry, oprócz które doświadczenia już posiadają. Słabsze rundy pistoletowe, bardzo słabe mapy, które mają do wyboru, o wiele lepsza forma indywidualna graczy Spirit. Falcons musiałoby zagrać nie tylko najlepszy mecz w tym turnieju w swoim wykonaniu, ale do tego trafić na sporo błędów ze strony Spirit. Rosyjska formacja po prostu jest bezbłędna, w tym co robi i nie widać na tym turnieju zespołu, który może ich zatrzymać.
Przewidywane mapy:
Falcons ban Inferno
Spirit ban Vertigo
Falcons pick Nuke
Spirit pick Ancient
Falcons ban Anubis
Spirit ban Overpass
Mirage was left over

 

Typ: Spirit wygra mecz 2:0. Ta ekipa ma po prostu  wszystko, czego trzeba, by wygrać ten turniej. Żadna ekipa nie była nawet bliska realnej wygranej, a jedyną mapę, jaką stracili to Anubis w meczu z Navi, w którym rywale wygrali mnóstwo clutchy.

Analizy na esport, możesz znaleźć w zakładce typy na esport. Analizy z innych dyscyplin znajdziesz w zakładce typy dnia.

Spirit wygra mecz 2:0
Kurs: 2.09
Zagraj!
zdjecie na kupon esport 10.02.2024 IEM Katowice

Fot.Pressfocus

  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze