Pierwszy turniej telewizyjny w darcie! The Masters na początek weekendu w walce o 572PLN!

Tablica dart z lotkami w 60

Rozpoczynamy pierwszy tak duży i wartościowy turniej telewizyjny po zakończonych Mistrzostwach Świata w darcie. PRzed nami The Masters, a więc impreza, w której udział biorą zawodnicy, którzy po MŚ zostali sklasyfikowani w najlepszej 24. rankingu PDC. Ci najwyżej notowani zaczną swój udział dopiero jutro, a my dzisiaj powalczymy z zawodnikami, którzy w rankingu plasują się na miejscach od 9 do 24. Mamy bardzo wyrównane spotkania, gdzie ciężko jest o wytypowanie zwycięzcy. Sądzę, że do wygranych najpewniejsi są Dirk van Duijvenbode, który gra z KRzysztofem Ratajskim oraz Dimitri van den Bergh, który w końcu złapał formę i rywalizuje z Garym Andersonem, którego występ nie jest do końca wiadomy z powodu choroby/kontuzji. Krótka rywalizacja, gdyż tylko do wygranych 6. legów. Kto zatem okaże się najlepszy na początek roku? Serdecznie zapraszam do sprawdzenia mojej propozycji od Etoto z kursem 6,50!

tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

797 zł NA START: od depozytu 700 zł + darmowe zakłady 77 + ekstra freebet 20 zł

Oferta dostępna z kodem bonusowym: ZAGRANIE
(Wpisz w formularzu rejestracyjnym na stronie bukmachera)

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:
pokaż szczegóły ukryj szczegóły

James Wade vs Callan Rydz: typy i kursy bukmacherskie (27.01.2023 r. – 20:30)

Dwie pierwsze starcia otwierać będą zawodnicy z Anglii, którzy powoli będą rozpędzać i pobudzać zgromadzoną w hali Marshall Arena publiczność. Miejscowi zawodnicy, którym już na początku przypadło grać ze sobą, a więc ciężko tutaj o jakikolwiek aspekt mentalny, który może ich dołować i nie dawać pełnej pary do rywalizacji. Nasz kupon zaczniemy jednak od drugiego zaplanowanego pojedynku, którym będzie starcie Wade vs Rydz. Obaj panowie są dosyć mocno poza formą, co pokazali podczas Mistrzostw Świata oraz poprzedzających tę imprezę turniejów. Callan jest zawodnikiem, który zdecydowanie bardziej preferuję rywalizację na krótkim dystansie, gdyż łatwiej jest mu się do stosować do presji i otoczenia, związanej z danym spotkaniem. Jednak jego zeszłoroczny wynik najlepiej dla niego kojarzony jest z występami w Players Championship, gdzie były to jedyne turnieju, gdzie notował wysokie miejsca w drabinkach. Ciężko jest widzieć w nim zawodnika telewizyjnego, gdyż tylko raz zaimponował nam podczas Mistrzostw Świata. Młody zawodnik oprócz tego ani razu nie podniósł się mocniej w wydarzeniach tv, stąd też jego miejsce w rankingu.

Jeżeli chodzi o Wade’a to bardzo mocno spadł on w swojej skuteczności w rywalizacjach turniejowych. Zdecydowanie na uwagę zasługuje fakt, że bardzo słabo zaczyna wiele turniejów i dopiero po kilku występach w drabince zaczyna zaprzyjaźniać się z tarczą. Wiadomo, że Wade nie jest zawodnikiem, który dominuje na T20, i przy którym często widujemy masę maksów. Coraz głośniej także o tym, a żeby Anglikowi bliżej było do zakończenia kariery, a niżeli do pozostania w tourze. Urodziło mu się kolejne dziecko i chciałby dużo czasu spędzać z rodziną, a nie ma na to czasu przy treningach i częstych wyjazdach. Dodatkowo mówi się, że chciałby założyć fundację i już zrobił ku temu pierwsze kroki. To wszystko z pewnością będzie zakrzątało jego głowę i może nie dawać mu pewności w pierwszym dniu rywalizacji. Dodatkowo mierzy się z zawodnikiem, który raczej nie słynie z naciągania tempa i raczej daje pole do błędu. Co więc warto zagrać w tym spotkaniu?

Statystyki:

Mecze bezpośrednie od 2019:

PC18 2019 – 6:3 James Wade

Mistrzostwa Świata 2020 – 3:0 w setach James Wade

Players Championship Finals 2021 – 6:5 James Wade

Bilans pierwszych meczów w turniejach tv od czerwca 2022:

James Wade (średnia meczowa):

Premier League play-off: przegrana z MvG – 4:10 (93,48)

MŚ Narodów singiel – przegrana z: Madars Razma – 3:4 (85,57); wygrana z: Peter Wright – 4:1 (80,83)

World Matchplay – wyrgana z: MArtin Lukeman – 10:4 (85,20)

Queensland Masters – przegrana z: Simon Withlock – 2:6 (91,97)

NEW SOUTH WALES MASTERS – przegrana z: Gordon Mathers – 3:6 (91,81)

NZ Darts Masters – wygrana z: Gordon Mathers – 6:5 (96,09)

World Series Finals – wygrana z: Leaonard Gates – 4:6 (87,80)

Swiatowe Grand Prix: przegrana z: Martin Lukeman – 1:2 w setach (79,54)

ME: wygrana z: Rob Cross – 6:5 (86,22)

PCF: wygrana z: Mensur Suljovic – 6:2 (89,06)

MŚ: przegrana z: Jim Williams 2:3 w setach (91,01)

Co obstawiać?

W tym pojedynku idę w dosyć nietuzinkowy typ, który powoli pojawia się coraz częściej u bukmacherów. Mianowicie chodzi o średnie punktowe. W trzech meczach wpadły mi dosyć ciekawe linie na zawodników, którzy ze sobą rywalizują. Jeszcze nigdy Callan nie wygrał meczu i tylko raz zdarzyło się, że panowie musieli mocno wejść na swoje wyżyny umiejętności, aby grać na poziomie ponad 100. punktów na trzy lotki. Pozostałe spotkanie były raczej leniwe i przy ich obecnej formie raczej spodziewam się tego samego. Idę w stronę starszego z Anglików, który moim zdaniem nie wrzuci wysokiej średniej przy swoim nazwisku. Sądzę, że wejścia w turnieje telewizyjne nie są jego mocną strona, stąd moja propozycja zagrania na under średniej na trzy lotki o linii 93,5 punktów! Jeżeli nie masz konta u naszego dzisiejszego bukmachera, skorzystaj z kodu promocyjnego Etoto od Zagranie! 

James Wade poniżej 93,5 punktów średnia na trzy lotki
Kurs: 1,85
Zagraj!

Zagranie grupa typerska

Nathan Aspinall vs Stephen Bunting: typy i kursy bukmacherskie (27.01.2023 r. – 21:30)

Godzinę po naszym poprzednim spotkaniu, zaczniemy rywalizację kolejnych Anglików, którzy wpadną na siebie już w pierwszej części rywalizacji. Co ciekawe, z wysokiego miejsca rankingowego wypadł Nathan Aspinall i obecnie nie znajduje się w najlepszej ósemce zestawienia PDC i w tym roku będzie musiał na nowo budować swój ranking. Myślę, że spokojnie znajdzie się dla niego miejsce gdzieś w wyżej klasyfikowanej czołówce, a to ze względu na jego kontuzję rok temu, a teraz będzie mógł spokojnie budować swoją ilość punktów pieniężnych. Również w rankingu spadł jego dzisiejszy rywal, a więc Stephen Bunting, który pewnie bardzo dobrze kojarzony jest polskim kibicom z rywalizacji w ćwierćfinale Mistrzostw Świata z Krzysztofem Ratajskim kilka lat temu. Bardzo dobry występ także w obecnym turnieju mistrzowskim, gdzie dotarł aż do 4. rundy, co moim zdaniem przy drabince, jaką wtedy dostał, było nadmiarem jego możliwości.

Stephen bardzo lubi turniej MŚ i widać to po jego rokrocznej grze w Alexandra Palace. Po sporym sukcesie w jego wykonaniu sądzę, że teraz wrócimy już do normy przy jego występach. Krótkie dystanse to zdecydowanie nie jest jego domena, co nie raz pokazywał w pierwszych fazach drabinek wydarzeń telewizyjnych, a także kilku ET i Playersach. Tak samo i na tych MŚ miał bardzo słabe wejście w turniej, stąd też chyba mało osób spodziewało się, że będzie w stanie przeciwstawić się jego kolejnym rywalom. Dzisiaj z Nathanem ponownie będzie pod presją zawodnika, który jest wyżej notowany. Do tego, spadł w rankingu i każdy turniej pokroju The Masters, będzie dla niego odskocznią w dorobku punktowym. Dodatkowo krótkie dystanse to mocna presja od samego początku, a jak wiemy, Stephen często szybko się gotuje i zaczyna przepalać double, nawet przy dobrych wizytach na T20.

Statystyki:

Mecze bezpośrednie od 2019:  

PC6 2019 – Stephen Bunting 6:5

PC10 2021 – 6:1 Nathan Aspinall

PC22 2022 – 6:4 Nathan Aspinall

ET10 2022 – 6:3 NAthan Aspinall

Bilans pierwszych meczów w turniejach tv od czerwca 2022:

Stephen Bunting (średnia meczowa):

ET9: wygrana z: Sebastian Białecki – 6:5 (92,39)

World Matchplay: przegrana z: Krzysztof Ratajski – 6:10 (92,99)

ET10: wygrana z: Callan Rydz – 6:0 (103,66)

Światowe Grand Prix: wygrana z: Brendan Dolan – 2:0 w setach (86,85)

ET13 – wygrana z: Daryl Gurney – 6:3 (105,31)

ME: przegrana z: Dave Chisnall – 0:6 (82,52)

PCF: przegrana z: Jamie Hughes – 4:6 (83,98)

MŚ: wygrana z: Leonard Gates – 3:1 w setach (91,35)

Co obstawiać?

Moim zdaniem bukmacherzy, jak i niektórzy obserwatorzy darta dalej żyją sukcesem Stephena w turnieju mistrzowskim, gdzie zagrał swój najlepszy turniej od bardzo dawna. Jednak jego spotkania w pierwszych rywalizacjach na turniejach telewizyjnych zazwyczaj nie opiewają w jego dobrą grę i albo od razu odpada, albo przechodzi na niskich średnich. wystawiona linia aż 95,5 punktów przy tym samym zakładzie, jaki gramy u Jamesa, to moim zdaniem zbyt wygórowana statystyka na tego zawodnika, jak na krótki dystans i rywalizację z Nathanem, który potrafi wysoko zamykać i dawać w kość przy wygranych legach, tym samym wpływając na emocje przeciwnika. Stąd moim typem jest ponowne zagranie underu średniej na trzy lotki, przy linii 95,5 punktów na Stephena Buntinga! 

Stephen Bunting poniżej 95,5 punktów średnia na trzy lotki
Kurs: 1,90
Zagraj!

Damon Heta vs Ross Smith: typy i kursy bukmacherskie (27.01.2023 r. – 23:30)

Meczem dnia został wybrany pojedynek, gdzie zmierzą się ze sobą, Australijczyk, Damon Heta oraz rewelacja poprzedniego sezonu, obecny Mistrz Europy, Ross Smith. Dwóch zawodników, którzy poprzedni sezon zakończyli w zupełnie innych humorach i innych dyspozycjach formy. Przede wszystkim trzeba pochwalić to, czego na tarczy dokonywał Anglik, który grał na bardzo wysokim poziomie w niemalże każdym meczu od Mistrzostw Europy. Bardzo duży progres mentalny dały mu te zawody i wydaje mi się, że przy zdobyciu pierwszego tytułu telewizyjnego, obecnie będzie bardzo groźny w każdym pojedynku, w którym będzie brał udział. Brakuje mu jeszcze wyższego miejsca rankingowego, aby spokojnie mógł brać udział w każdym wydarzeniu w tourze. Sądzę, że będzie on bardzo mocno wywoływał presję na swoich rywalu z Australii, który jak wiemy, nie radzi sobie z wysoko postawionymi warunkami. Dodatkowo często rzuca 180-tki, co będzie bardzo mocno wywierało presję na Damonie, który w poprzednim sezonie gubił się przy takich notach rywali i nie odpowiadał tym samym. 

Kangur nie miał najlepszego zakończenia sezonu, pomimo dobrego wejścia w rok w Playersach. Zaczął gubić pewność na doublach, co nie raz przy bardzo dobrych wynikach w tarczy, dawało mu niższe średnie i pozwalał tym samym jego rywalom podchodzi do wysokich kończeń lub też do kolejnych czystych lotek na double. Bardzo lubię tego zawodnika, jednakże jego dobra dyspozycja i pewność w turniejach telewizyjnych została gdzieś zgubiona. Często lepiej odnajduje się w rywalizacji poza granicami Anglii, nie mówiąc już o miejscowych turniach w Australii. Tak jak wspomniałem, Damon zaczyna odstawać na doublach i pomimo braku dotychczasowej rywalizacji w tym roku w turnieju telewizyjnym, jestem zdania, że przez ten okres nie zyskał w tym aspekcie, a gra z tak dobrze dysponowanym Rossem, może nie pomagać w wejście w sezon. 

Statystyki:

Mecze bezpośrednie od 2019:  

PC15 2019 – 6:5 Damon Heta

Home Tour 2020 – 5:3 Ross Smith

Home Tour 2020 – 5:1 Damon Heta

PC21 – 6:4 Damon Heta

PCF 2020 – 10:7 Damon Heta

PC9 2021 – 6:5 Ross Smith

PC14 2021 – 6:3 Ross Smith

PC27 2021 – 6:5 Ross Smith

ET4 2022 – 6:3 Ross Smith

PC30 2022 – 6:5 Ross Smith

Bilans pierwszych meczów w turniejach tv od czerwca 2022:

Damon Heta (średnia meczowa):

MŚ Narodów: wygran az: Daniel Larsson – 4:3 (87,72); przegrana z: Dimitri van den Bergh – 2:4 (100,08); wygrana z: Michael Smith – 4:3 (91,21)

ET9: wygrana z: Callan Rydz – 6:4 (91,53)

World Matchplay: przegrana z: Joe Cullen – 2:10 (88,93)

Queensland Masters – przegrana z: Gerwyn Price – 5:6 (98,06)

NEW SOUTH WALES MASTERS – przegrana z: Michael Smith – 5:6 (96,26)

NZ Darts Masters – przegrana z: Joe Cullen – 2:6 (94,26)

ET10 – przegrana z: Josh Rock – 4:6 (98,50)

ET11 – wygrana z: Alan Soutar – 6:3 (101,32)

World Series Finals: wygrana z: Gordon Mathers – 6:3 (98,82)

ET12: przegrana z: Ru.J. Rodriguez – 5:6 (91,80)

Światowe Grand Prix: przegrana z: Joe Cullen – 1:2 w setach (91,61)

ET13: wygrana z: Chris Dobey – 6:4 (87,45)

ME: przegrana z: Vincent van den Voort – 2:6 (94,04)

Grand Slam of Darts – przegrana z: Jermaine Wattimena – 2:5 (93,03)

PCF: przegrana z: Ricardo Pietreczko – 5:6 (96,17)

MŚ: wyrgana z: Adrian Lewis – 3:0 w setach (96,17)

Co obstawiać?

Zakłąd w tym meczu wydaje się najmniej pewny, gdyż Australijczyk jest zawodnikiem, który albo zacznie na równi grać z Rossem, albo totalnie odleci w swoich poczynaniach i nie będzie w stanie nadążyć nad wysokimi notami ze strony Anglika. Osłabienie w rzucaniumaksów, a także coraz mniej pewności na jego ulubionych D16, daje mi do wyboru tego samego zakłady, jaki gramy przy zakładzie Buntinga. Dziwią mnie kursy, które są ulokowane w stronę Australijczyka, gdzie przy zakończeniu poprzedniego roku, zdecydowanie bardziej skłaniałbym się ku temu, że to Anglik lepiej rozpocznie nowy rok. Czy tak właśnie będzie? Tutaj gram zakład na under średniej na trzy lotki z linią 95,5 punktów dla Damona Hety! 

Damon Heta poniżej 95,5 punktów średnia na trzy lotki
Kurs: 1,85
Zagraj!

Kupon dart Etoto 27.01.2023

fot. Pressfocus

Bonusy od depozytu 700 zł + darmowe zakłady 77 zł + ekstra freebet 20 zł

Zaloguj się aby dodawać komentarze