Pierwszy dzień turnieju RMR! Kto wygra pierwsze spotkania w drodze do Majora?

Sunpayus zawodnik Falcons

Już dziś zaczną się mecze, który zadecydują o tym kto awansuje do najważniejszego turnieju tego roku w Kopenhadze. Grają zarówno drużyny utytułowane jak i ekipy, które na razie marzą o wystąpieniu na takiej imprezie. Komu uda się zaliczyć wygraną w formacie bo1?

tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie
Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:
pokaż szczegóły ukryj szczegóły

AMKAL – Enterprise

 

AMKAL mimo bardzo dobrego startu organizacji, w ostatnim czasie wyniki były jednak zdecydowanie gorsze. Awansowali do turnieju RMR, pokonując między innymi Astralis czy KOI. Trzeba jednak zaznaczyć, że oprócz tych dwóch rywali nie było zbyt wiele ciekawych drużyn, z którymi się mierzyli. Większość ich rywali to zespoły z tego samego regionu co AMKAL, czyli Rosji. Mimo to nie dominowali wcale aż tak rywali względem różnicy rund na koniec mapy czy spotkania. Ostatnie dwa spotkania to porażki na Nemige i Espionage, czyli zespoły dużo słabsze niż te w turnieju RMR. Z Nemigą pokazali się bardzo słabo i nie byli nawet blisko zwycięstwa. Z Espionage zagrali lepiej, ale ostatecznie przegrali wynikiem 2:1. Nie wyglądają w ostatnim czasie na ekipę, która rzeczywiście jest tak mocna, jak mogło się to wydawać po meczu z Astralis. Podczas rund pistoletowych radzą sobie raczej przeciętnie. Wygrali 17 z 36 pistoletówek i w 88% wygrali rundę po wygranej pistoletówce. W 21% przełamali rywali po przegranej rundzie pistoletowej, więc raczej radzą sobie dość średnio, zwłaszcza że większość z tych spotkań wygrali i grali z raczej słabymi ekipami.

Enterpise to drużyna złożona z Polaków, którzy zaskoczyli i awansowali do turnieju RMR. Było to bardzo niespodziewane, patrząc na to, że wcześniej odpadły takie ekipy jak 9ine, Annonymo czy Rebels. W ciągu ostatnich 5 tygodni grają naprawdę bardzo dobrze. Mecze, które rozgrywają, są zazwyczaj zacięte, ale udało im się pokonać Fnatic, KOI, Espionage, Aurorę czy ponownie KOI. W spotkaniu z Astralis zaprezentowali się nieźle, bo w formacie bo1 wygrali 7 rund na mapie Ancient, która jest jedną z ulubionych map Astralis. Zawodnicy Enterpise pod względem formy indywidualnej nie prezentują się teoretycznie zbyt dobrze, ale wyniki tego nie pokazują. W ciągu tych 5 tygodni przegrali jedynie z Astralis. Wybitną formę utrzymuje Fr3nd, który jest zdecydowanie najlepszym zawodnikiem całej formacji. Trzeba przyznać, że zawodnicy tacy jak Bajmi czy Demho, potrafią go wesprzeć. Jeżeli zawodnicy Enterpise zagrają bardzo dobrze nie tylko taktycznie, ale i indywidualnie to mogą wygrać to spotkanie. W rundach pistoletowych prezentowali się słabo. W zaledwie 46% okazali się wygrani w rundzie pistoletowej lub rundzie force. Nie zmienia to faktu, że wyniki i tak były bardzo dobre, więc jeżeli ten element zostanie poprawiony, to mogą nieco zaskoczyć.

Przewidywane mapy:

Enterpise ban Overpass
Enterprise ban Inferno
AKMAL ban Anubis
AKMAL ban Ancient
Enterpise ban Mirage
AMKAL ban Nuke
Vertigo was left over

 

Typ: Powyżej 20.5 rund w meczu. Uważam, że Polacy mogą dać równy pojedynek z tym rywalem i stać ich nawet na zwycięstwo. Z odpowiednio przepracowanymi tygodniami i odrobiną szczęścia mogą pokonać rywala, który miał ostatnio gorszą formę.

Analizy na spotkania esportowe, możesz znaleźć w zakładce typy na esport. Teksty na temat innych dyscyplin, znajdziesz w zakładce typy dnia.

Powyżej 20.5 rund w meczu
Kurs: 1.75
Zagraj!

baner grupa zagranie

3DMAX – Falcons

 

3DMAX bardzo dobrze radziło sobie na początku CS 2, gdy zespoły dopiero zaczynały adaptować się do nowej gry. W ostatnim czasie idzie im jednak po prostu bardzo słabo. Porażka na Apeks jest jak najbardziej wytłumaczalna, ale porażki na Permitte, Sprout, Preasy czy 9Pandas nie napawają optymizmem. Do Majora awansują tylko i wyłącznie najbardziej elitarne zespoły, który wygrają 3 spotkania i nie uzbierają do tego czasu trzech porażek. Zespoły, o których wcześniej wspomniałem, są dużo słabsze niż topowa konkurencja taka jak G2, Navi czy właśnie Falcons. W meczu z Apeks byli zdecydowanie słabszy, a gwiazda zespołu zrobiła tylko i wyłącznie 15 zabójstw. Wygrali 15 rund na przestrzeni dwóch map i byli dalecy od dobrego rezultatu. W ciągu ostatniego miesiąca wygrali równe 50% rund pistoletowych. Mają całkiem solidny procent, jeżeli chodzi o konwersję drugiej rundy po wygranej pistoletówce, bo wynosi on 84%. Ciężko wskazać mocne strony tego zespołu przed tym spotkaniem, bo nie grają jak drużyna, która ma szanse powalczyć o awans do najważniejszej imprezy tego roku. Uważam, że są na ten moment, zdecydowanie słabi niż to, co przewidują, chociażby bukmacherzy. Według mnie ten zespół ma lub miał potencjał, ale na ten moment go nie wykorzystał ani nie pokazał. Być może szykują coś specjalnie pod te kwalifikacje, ale szczerze mówiąc, w to powątpiewam.

Falcons zagra w kwalifikacjach po bardzo udanym turnieju IEM Katowice. Chyba nikt nie spodziewał się, że zajdą aż tak daleko w tak krótkim czasie. Ostatecznie ulegli ekipie Spirit w półfinale, wygrywając zaledwie 11 rund na przestrzeni dwóch map. Nie zmienia to faktu, że zagrali bardzo dobry turniej i udowodnili, że będą się liczyć w walce o trofea. Zaczęli bardzo słabo, bo od porażki na Eternal Fire. Następnie jednak pokonali Rebels, Complexity, Natus Vincere oraz Ence. Oprócz meczu z Navi, Falcons miało dość spore problemy i było blisko, by rywal przejął w kluczowym momencie inicjatywę. Trzeba jednak pamiętać, jak wielkie doświadczenie jest w tym zespole i jak duży potencjał ciągle w nich drzemie. Wygrali równo 50% rund pistoletowych, ale jest tu ukryta duża większa wartość. Po wygranej pistoletówce, w aż 95% wygrywali kolejną rundę. Jest to bardzo dobry wynik, bo mimo wszystko ekipy grające po stronie atakującej potrafią zaskoczyć w rundach ze słabszym wyposażeniem. Do tego trzeba dołożyć aż 31% rund wygranych po przegranej rundzie pistoletowej. Są to bardzo dobre statystyki, zwłaszcza patrząc, na jakich to rywali spotkali w swojej drodze na IEM Katowice. Drużyna złożona z gwiazd i jednych z najlepszych zawodników świata na swoich pozycjach ma ciągle bardzo duży potencjał na dalszy rozwój. Teraz będzie kreować się zapewne bardziej jednolity map pool, bo ciężko stwierdzić na ten moment, jakie mapy Falcons ma rzeczywiście bardzo dobrze opracowane.
Przewidywane mapy:
3DMAX ban Mirage
3DMAX ban Nuke
Falcons ban Inferno
Falcons ban Overpass
3DMAX ban Vertigo
Falcons ban Ancient
Anubis was left over

 

Typ: Falcons wygra mecz. Na ten moment są zdecydowanie lepszą drużyną, a jedyną szansą dla rywali jest tak naprawdę format spotkania, czyli bo1. Zdecydowanie częściej zdarzają się niespodzianki w takich spotkaniach, ale nie sądzę, by tak było tym razem.

Kupon gram z bukmacherem Forbet, który oferuje bardzo ciekawe promocje. Sprawdź kod promocyjny forbet i przekonaj się sam.

Falcons wygra mecz
Kurs: 1.5
Zagraj!
zdjecie na kupon esport 14.02.2024

Fot. Pressfocus

  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze