Pierwszy dzień turnieju IEM Dallas! Gramy kupon z kursem 2.22!

Frozen i Karrigan zawodnicy Faze

Rozpoczynamy turniej w Dallas, w którym będziemy mieli okazję zobaczyć najlepsze drużyny świata. Zwycięzca dostanie przepustkę do gry w IEM Cologne 2024 i 100 000$. Kto ostatecznie wygra to spotkanie i co pokaże Stewie2k w barwach G2.

STS kod promocyjny.

Faze – M80

 

Faze ostatnio zakończyło serię, która trwała od początku wyjścia CS 2. Zawsze lądowali w finale turnieju tier 1, w którym grali, ale tym razem Vitality zatrzymało ich jeszcze na fazie ćwierćfinału. Ciężko napisać coś nowego na temat tej drużyny, bo jest to po prostu ekipa najwyższych lotów. Podczas ESL Pro League wyglądali całkiem nieźle, ale mieli problemy, chociażby w spotkaniach z Eternal Fire oraz Monte. Nie byli aż tak mocni, jak na poprzednich turniejach i naprawdę ciekawe jak będą wyglądać w takim turnieju. W przypadku Faze warto wziąć pod uwagę także czynniki zewnętrzne takie jak miejsce turnieju. Podróż do Dallas to naprawdę wymagająca przeprawa dla ekip z Europy, a do tego pierwsze mecze będą rozgrywane w formacie bo1. M80 zaliczyło naprawdę udany występ podczas ESL Pro League. Mimo że nie udało im się awansować do dalszej fazy, to pokazali bardzo dobrą grę, zwłaszcza na mapie Ancient gdzie prezentowali się wyśmienicie. Turniej w swoim kraju to dla nich naprawdę ogromna szansa i zakładam, że oprócz bardzo dobrych przygotowań będą podwójnie zmotywowani, by przejść do dalszej fazy turnieju. To na co chciałbym zwrócić uwagę to format bo1. Faze rozegrało 6 spotkań w tym roku w formacie bo1 i dwa z nich przegrali. Do tego tracą średnio 9 rund na mapę podczas grania spotkań bo1 w 2024. Najlepszy wynik, jaki osiągnęli to 13:6 przeciwko 9Pandas. Dla porównania M80 nie miało okazji rozgrywać tak wielu spotkań w formacie bo1 przeciwko drużynom z Europy. Zdarzało im się wygrać spotkania, chociażby na Liquid, ale tez przegrać na Gamer Legion w 2024 roku. To na co chciałbym zwrócić uwagę to seria zwycięstw w formacie bo1 podczas ESL Challanger League Season 47. M80 wygrało 10 spotkań z rzędu i przegrali jedynie ostatnią mapę na Party Astrounatus.
Przewidywane mapy:
M80 ban Nuke
Faze ban Anubis
Faze ban Dust 2
M80 ban Inferno
M80 ban Mirage
Vertigo was left over

 

Typ: M80 handicap rund +6.5. Uważam, że w pierwszym spotkaniu podczas IEM Dallas może nie zagrać tak dobrze, jak zwykle. Zazwyczaj mają dość powolne starty i grają coraz lepiej w dalszej fazie turnieju. W formatach bo1 nikogo aż tak mocno nie zdominowali w formacie bo1, a do tego gracze Faze powinni dość mocno odczuwać podróż z Europy.

Kupon gramy z bukmacherem STS, który ma w ofercie zakłady na IEM Dallas, zarówno te długo terminowe jak i na to, kto zdobędzie więcej zabójstw w spotkaniu. Sprawdź kod promocyjny sts i przekonaj się sam. Analizy z esportu znajdziesz w zakładce typy na esport.

M80 handicap rundowy (+6.5)
Kurs: 1.44
Zagraj!

baner grupa zagranie

G2 – Falcons

 

G2 podczas tego turnieju będzie grało w nietypowym dla siebie składzie, bo Stewie2k zastąpi Hooxi, który będzie w czasie turnieju na ślubie siostry. Dla Stewie2k jest to ogromna szansa na pokazanie, że dalej może jeszcze coś znaczyć na scenie po ostatnich bardzo słabych spotkaniach. Na ESL Pro League zakończyli swoją przygodę na ćwierćfinale, gdzie ulegli przyszłym mistrzom, czyli Mouz wynikiem 2:1. Spotkanie z Falcons będzie więc niezwykle ciekawe, bo G2 pierwszy razy od bardzo dawna zagra z kimś innym jako dowodzący. Trzeba jednak pamiętać o kilku bardzo istotnych kwestiach względem tego zespołu. Mają ogromny talent w postaci M0nesy, który samodzielnie może wygrywać spotkania. Do tego Niko czy Hunter w dobrej formie to bardzo ważne elementy całej układanki. Najważniejszym jednak graczem w tej sytuacji może się okazać Nexa, który już wcześniej miał doświadczenie związane z graniem jako dowodzący. Uważam, że dzięki temu G2 może nie ucierpieć tak mocno, jak mogłoby to się wydawać. Stewie2k grając w swoim kraju, na pewno będzie chciał udowodnić, że potrafi grać, zwłaszcza mając tak dobrą drużynę wokół siebie. G2 w ostatnich trzech miesiącach grało naprawdę dobrze w rundach pistoletowych i dołączenie Stewie2k może poprawić ten element podczas turnieju.
Falcons zaprezentowało się lepiej, niż przewidywano podczas ESL Pro League, ale dalej nie jest to poziom, którego oczekiwała organizacja. Wygrali spotkania na BetBoom czy Virtus Pro, ale w starciu ze Spirit byli kompletnie bezradni. Porażka z takim zespołem nie jest absolutnie problemem, ale zdobyli zaledwie 9 rund na przestrzeni dwóch map. Falcons to zespół złożony z naprawdę wiekowych zawodników i nie mogą sobie pozwolić na marnowanie potencjału w nieskończoność. W ostatnim miesiącu tak naprawdę SunPayus zasługuje na wyróżnienie, bo zdobył rating 1.12 na przestrzeni ostatnich spotkań. Cała reszta gra po prostu słabo jak chociażby Maden, który ma rating 0.99 lub po prostu bardzo przeciętnie jak Dupreeh z ratingiem 1.05. Falcons gra tragicznie w rundach pistoletowych podczas turniejów lanowych. W ostatni trzech miesiącach wygrali zaledwie 14 z 42 rund pistoletowych. Jest to dramatycznie niski wynik jak na zespół tej klasy. Pistoletówki to bardzo ważny element CS 2 ze względu na wpływ, jaki wywołują na ekonomię obydwu drużyn. Ostatnie spotkanie z G2 zakończyło się dal Falcons porażka wynikiem 2:1. O ile na Vertigo grali nieźle, to pozostałe dwie mapy to była zdecydowana dominacja ekipy G2. Falcons na Nuke i Anubis w starciu z G2 wygrało 8 rund łącznie.
Przewidywane mapy:
Falcons ban Inferno
G2 ban Mirage
G2 ban Vertigo
Falcons ban Anubis
Falcons ban Dust 2
G2 ban Ancient
Nuke was left over

 

Typ: G2 wygra mecz. Uważam, że M0nesy poprowadzi drużynę do zwycięstwa w tym spotkaniu. Podczas ostatniego turnieju Falcons wygrało 7 z 20 rund pistoletowych i dołożyli do tego 3 wygrane rundy force. Nie jest to teoretycznie taki zły wynik, ale nie sądzę by G2 dało się przełamać, po rundzie pistoletowej w meczu takiej rangi. Nexa na pewno będzie chciał jakoś Falcons zaskoczyć swoim stylem i być może zobaczymy nieco inną odsłonę G2.

Analizy z innych dyscyplin znajdziesz w zakładce typy dnia

G2 wygra mecz
Kurs: 1.55
Zagraj!
Zdjęcie na kupon esport 27.05.2024

Fot.Pressfocus

Zaloguj się aby dodawać komentarze