Pierwszy dzień Majora w Kopenhadze! Gram kupon z kursem 2.21!

Kibice podczas turnieju CS:GO

Zaczynamy najważniejszy turniej tego roku, czyli pierwszy Major w CS 2, w którym zagrają nasi rodacy już w pierwszej fazie. Ence będzie musiało zmierzyć się z Imperial w pierwszym spotkaniu podczas turnieju. Czy uda im się zwyciężyć?

Baner Betcris

Ence – Imperial

 

Ence nie prezentuje się w ostatnich tygodniach zbyt dobrze. Mimo awansu na Majora mieli bardzo duże problemy podczas spotkań eliminacyjnych. W trakcie turnieju RMR mieli bardzo ciężką drabinkę, musieli zmierzyć się z Vitality, Astralis, Gamer Legion czy Spirit. Przywołuje te drużyny głównie z tego powodu, że mieli wtedy bardzo duże problemy i momentami bardzo słabą grę. Ze Spirit nie wygrywali nawet rundy, z Vitality byli bezradni. Astralis pokonali, ale wiemy, że ta drużyna nie dostała się nawet na turniej, a z Gamer Legion ledwo wygrali po dogrywce. Podczas kwalifikacji do IEM Dallas wygrali spotkanie z Metizport, ale rozegrali z Heroic oraz B8. Nie wydaje mi się, żeby Ence było słabe, ale daleko im było do ideału. Ostatecznie jednak turniej rządzi się swoimi prawami i tutaj największą rolę będzie miał Gla1ve. Wydaje mi się, że będzie on najważniejszym elementem całej układanki, który może zmienić nasze podejście. 9ine podczas dużych turniejów potrafiło znikać, a z liderem, który wygrał Majora aż 4 razy, zawodnicy mogą czuć się zdecydowanie pewniej. Dycha, który ma ostatnio słabszą formę, na Majorach prezentuje się bardzo dobrze i z pomocą Hadesa mogą być prawdziwymi liderami. Kylar jest zawodnikiem, który pokazuje jak bardzo, angażuje się w rozgrywkę. Gra bardzo inteligentnie i potrafi wykorzystywać okazje oraz przestrzenie. Wydaje mi się, że dla tej drużyny najważniejszy jest dobry start, by pozytywnie rozpocząć turniej.

Imperial dostało się na Majora w bardzo dobrym stylu, ale pamiętajmy, że są w mniej wymagającym regionie. Pokonali pewnie NRG, M80 oraz Pain. To, co jednak zwróciło moją uwagę to mecz z Monte, podczas turnieju Blast Premier Showdown, gdzie byli po prostu bezradni a sam rywal był w dość nietypowym dla siebie składzie. Z racji na swój region bardzo ciężko ocenić ich realny potencjał z drużynami z Europy. Jeżeli mówimy jednak o turniejach rangi Major, to możemy zobaczyć bardzo ciekawe statystyki. Dwóch debiutantów w zespole Imperial, a do tego Vini oraz Felps mają bardzo słabe wyniki indywidualne podczas swojej kariery na turniejach tej rangi. Jedynie Hen1 potrafił utrzymać wysoki poziom na przestrzeni swojej kariery podczas Majorów. Nie wydaje mi się, żeby Imeprial było drużyną, która realnie będzie walczyć o awans do dalszej fazy. Rozegrali zdecydowanie za mało spotkań przeciwko drużynom z Europy, żeby realnie z nimi rywalizować. Nie jest to zespół na poziomie Furii czy Complexity i widać to było właśnie w spotkaniu z Monte, które przecież na Majora nie pojechało. Brakuje oczywiście większej próbki spotkań w ich przypadku, ale nie wyglądają jak ekipa, która może zaskoczyć najlepsze drużyny.
Przewidywane mapy:
Imperial ban Ancient
Ence ban Inferno
Imperial ban Vertigo
Ence ban Overpass
Imperial ban Nuke
Ence ban Mirage
Anubis was left over

 

Typ: Ence wygra mecz. Wydaje mi się, że dobrze poprowadzona drużyna może być naprawdę groźna podczas tego turnieju. Gla1ve może być brakującym elementem, który wzmocni naszych rodaków w trudniejszych momentach i poprowadzi do zwycięstw.

Kupon gram z bukmacherem Betcris, który oferuje bardzo ciekawą ofertę zakładów podczas Majora. Sprawdź kod promocyjny betcris i przekonaj się sam. Analizy na esport znajdziesz w zakładce typy na esport.

Ence wygra mecz
Kurs: 1.56
Zagraj!

 

baner grupa zagranie

Furia – Legacy

 

Furia po ciężkich dla siebie tygodniach bardzo dobrze zaprezentowała się podczas turnieju RMR. Wygrali spotkania z Nouns, Liquid oraz Complexity, czyli naprawdę mocnymi zespołami. Warto według mnie docenić styl, bo w każdym z tych spotkań byli po prostu lepsi od swoich rywali. Bardzo ciekawe będzie, jak się zespół zaprezentuje podczas pierwszego Majora w CS2, mając tak doświadczonych zawodników w zespole. Yuurih oraz Kscerato bardzo dobrze prezentują się na Majorach podczas swojej kariery i utrzymują bardzo dobrą formę. Do tego wszystkiego dochodzi Fallen, który jest raczej solidnym graczem na tych turniejach, ale już nie tak regularnym, jak to było kiedyś. Mimo wszystko uważam, że jeżeli jeszcze popracowali nad pewnymi aspektami swojej gry, to mogą być jedna z najlepszych drużyn podczas tej fazy. W ostatnich miesiącach, nie rozegrali zbyt wielu spotkań co może trochę martwić, ale podczas turnieju RMR nie widać było braków w ograniu. Bardzo doceniam fakt, że nie jest już to Furia grająca ciągle agresywnie, ale wychodzą poza swoje stare i utarte schematy. Organizacja zainwestowała ogromne pieniądze w ściągnięcie Fallena i może on być kluczowym elementem tej drużyny podczas wygranych spotkań. Nie musi on mieć największego wpływu indywidualnego, bo sama jego osoba wpływa pozytywnie na wiele aspektów. Jest to człowiek, który zbudował scenę w Brazylii i był główną twarzą sukcesów drużyn z tego regionu. W formacie bo1 doświadczenie, jakie posiadają, może naprawdę mieć ogromne znaczenie.

Legacy to drużyna całkiem ciekawa, bo musieli zrobić naprawdę wiele by dostać się na pierwszego Majora w CS2. Przegrali spotkanie z Pain i byli o krok od odpadnięcia z turnieju RMR. Następnie jednak wygrali aż trzy spotkania z rzędu w formacie bo3 z Nouns, MIBR oraz M80. Jest to o tyle imponujące, że w każdym spotkaniu grali o życie, bo porażka wyeliminowałaby ich z turnieju. Latto, Duamu oraz Coldzera prezentowali się bardzo dobrze podczas turnieju i pociągneli zespół do awansu na główny turniej. Ostatecznie jednak zawodnicy Legacy prezentowali się bardzo słabo na poprzednich Majorach. Jedyny zawodnik z ratingiem powyżej 1 to Coldzera, ale on też osiągał te wyniki bardzo dawno. Oprócz Majora w 2022 ostatenie mecze na turniejach tej rangi rozgrywał jeszcze na początku roku 2019. Jest to bardzo odległy czas, a jak wiemy Coldzera, był coraz to gorszy na przestrzeni lat i nie utrzymał swojej dobrej dyspozycji do dziś. Legacy jest po prostu zespołem, dla którego uczestnictwo w samej imprezie jest szczytem marzeń. Większość ekspertów czy postronnych widzów przewiduje, że ta drużyna zrobi bilans 0:3 i pożegna się z turniejem. Nie rozgrywali praktycznie żadnych spotkań z drużynami z Europy, a jak wiadomo Brazylijczycy, mierzą się zazwyczaj ze ścianą przyjeżdżając na takie turnieje. Poziom gry jest zdecydowanie wyższy i bardziej skomplikowany niż to, co się dzieje na rodzimym podwórku. Format bo1 może im pomóc, bo trzeba zdecydowanie mniej, żeby wygrać spotkanie, ale nie wydaje mi się, żeby mieli do tego odpowiednie warunki.
Przewidywane mapy:
Legacy ban Mirage
Furia ban Anubis
Legacy ban Nuke
Furia ban Overpass
Legacy ban Vertigo
Furia ban Ancient
Inferno was left over

 

Typ: Furia wygra mecz. Zdecydowanie lepsza i bardziej doświadczona drużyna, która nawet w formacie bo1 powinna sobie spokojnie poradzić. Rywal nie jest zbyt mocny indywidualnie, a jako drużyna są potencjalnie najsłabszą ekipą całego turnieju.

Analizy z innych dyscyplin znajdziesz w zakładce typy dnia.

Furia wygra mecz
Kurs: 1.4
Zagraj!
Zdjecie na kupon esport 17.03.2024

Fot.Pressfocus

  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze