Pierwszy dzień IEM Chengdu! Gramy kupon z kursem 2.28!

Dev1ce zawodnik Astralis

IEM Chengdu to turniej, w którym w puli nagród jest 250 000$ oraz przepustka do IEM Cologone. Dla zespołów z wyższych miejsc rankingu nie jest to pewnie coś bardzo wartościowego, żeby zdobyć swoje miejsce w IEM Cologone. Jednakże zepsoły takie jak Astralis, Heroic czy Furia mogą na tym bardzo wiele zyskać.

Fortuna baner z ofertą na start

 G2 – 9Z

 

G2 zaliczyło naprawdę dobrego Majora i ostatecznie odpadli dopiero w półfinale po bardzo zaciętym spotkaniu, przeciwko triumfatorom całego turnieju. Oczywiście G2 miało swoje problemy w trakcie turnieju, chociażby forma Niko czy zwłaszcza Huntera. Mimo tego bardzo niewiele brakowało, żeby G2 wygrało ostatecznie na trzeciej mapie z Navi. Ancient zakończył się wynikiem 13:11. Całą drużynę na swym barkach starał się ciągnąc M0nesy, który był zdecydowanie najlepszym graczem podczas tego turnieju, ale nie doszedł ostatecznie do finału. Trzeba jednak przyznać, że gra G2 wygląda coraz lepiej. Taka organizacja jednak oczekuje czegoś więcej niż bycia tylko blisko zwycięstwa. Wygranie turnieju IEM Chengdu nie będzie proste, ale na pewno jest wykonalne. Nie ma tu aż tylu rywali co na majorze czy podczas IEM Katowice i konkurencja jest po prostu mniejsza. Pierwszy mecz w formacie bo1 jest niezwykle ważny, żeby awansować do drabinki wygranych i mieć w razie co awaryjne życie.
9z to zawsze była ciekawa drużyna, ale nigdy nie byli w stanie regularnie rywalizować na wysokim poziomie. W ostatnim czasie nie grali zbytnio spotkań, więc ich forma też jest poniekąd zagadką. Strefa czasowa na pewno będzie dla nich odczuwalna, bo będzie to zdecydowana różnica. W przypadku G2 różnica również będzie dość duża, ale wydaje mi się, że łatwiej się przystosują do nowych warunków, ze względu na częstą zmianę otoczenia. Ciekawym zawodnik w 9z jest MartinezSa, który wcześniej grał w Movistar Riders i zaznał trochę europejskiej rywalizacji. Mimo wszystko różnica poziomów w tym spotkaniu jest bardzo duża i 9z musiałby zagrać wręcz bezbłędnie by pokonać G2. Mapy w tym spotkaniu nie mają większego znaczenia, bo jest to format bo1. Pytanie, kto będzie w stanie popełnić mniej błędów.
Przewidywane mapy:
9z ban Vertigo
9z ban Overpass
G2 ban Mirage
G2 ban Ancient
9z ban Anubis
G2 ban Nuke
Inferno was left over

 

Typ: G2 wygra mecz. Zdecydowanie lepsza drużyna z większym doświadczeniem i możliwościami. Ostatnio forma G2 naprawdę imponuje i dlatego sądzę, że powinni sobie spokojnie poradzić w tym spotkaniu.

Kupon gramy z bukmacherem Fortuna, który oferuje bardzo ciekawe propozycję kuponów czy samych zakładów. Sprawdź kod promocyjny fortuna i przekonaj się sam. Analizy z esportu znajdziesz w zakładce typy na esport.

G2 wygra mecz
Kurs: 1.25
Zagraj!
baner grupa zagranie

Furia – Lynn Vision

 

Furia nie zagrała źle na majorze, ale napewno nie są usatysfakcjonowani z tego co pokazali. Sam fakt, że nie pokonali nikogo w głównej fazie turnieju, budzi spore wątpliwości wobec tego co Furia prezentuje. Początkowo przegrali na Legacy oraz Lynn Vision by następnie wygrać trzy spotkania z rzędu wynikami 2:0. Trzeba jednak pamiętać jakie problemy mieli ich rywale. KOI nie wygrało żadnego spotkania, Ence grało po prostu beznadziejenie i gdyby nie wygrana z KOI po dogrywce to mogli skończyć z wynikiem 0:3. Jedynie wygrana na Saw wydaje się imponująca, ale pamiętajmy co się stało z Saw po osiągnięciu bialnsu 2:0. Saw od tego momentu przegrało trzy spotkanie wynikami 2:0 przeciwko Cloud9, Pain oraz Furii. Brazylijczycy w głównej fazie nic ciekawewgo nie pokazali i przegrali spotkania bo1 z G2 i Faze. W meczu z Ecstatic udało im się wygrać mapę, ale byli zdecydowanie słabszą ekipą i przegrali wynikiem 2:1. Ostatecznie Furia dalej po prostu zawodzi, bo skład mają naprawdę cieakwy, ale nie potrafią rywalizować z najlepszymi zespołami. Transfer Fallena na ten moment w kontekście sportowym jest po prostu niewypałem.
Lynn Vision odpadło z Majora w fazie otwerającej z wynikiem 1:3. Jedyną ekipą, którą udało im się pokonać była właśnie Furia. Oprócz tego mierzyli się z Heroic, Ecstatic oraz Mongolz. Jakby nie patrzeć trafili na bardzo wymagających rywali. Na pierwszy rzut oka moga to nie być aż tak wymagające zespoły, ale każdy z nich przeszedł do głównej fazy turnieju. Biorąc to pod uwagę to Lynn Vision w pewnym sensie zaimponowało swoją grą. Mimo, że przegrali dość dotkliwie z Mongolz oraz Heroic to te spotkania mogły się potoczyć trochę inczej. Chociażby z Heroic rozpcozeli mapę Nuke po stronie atakującej a do tego przegrali obie rundy pistoletowe. Lynn Viision nie jest tak słabe jak może się wydawać i pokazują to anwet statystyki indywidualne. Zawodnicy osiągneli średni rating na poziomie 0.98 co jest paradkosalnie dobbrym wynikiem patrząc na to, że przegrali 4 z 5 map. Turniej IEM Chengdu będzie dla nich bardzo ciekawym sprawdzianem, bo mają szansę pokazać się we własnym kraju. Co jeszcze bardziej istotne, w grudniu odbędzie się major w Chinach, więc może to być ciekawy sprawdzian dla lokalnych zawodnikach przed tak prestiżowym turniejem.
Przewdywane mapy:
Lynn Vision ban Mirage
Lynn Vision ban Vertigo
Furia ban Anubis
Furia ban Inferno
Lynn Vision ban Overpass
Furia ban Ancient
Nuke was left over

 

Typ: Lynn Vision handicap rund +3.5. Chińczycy grają u siebie, co jest według mnie sporą przewagą, chociażby względem komfortu. Furia będzie musiała się dostosować do zupełnie innej strefy czasowej co może nie być tak łatwe, w tak krótkim czasie. Zwłaszcza w formacie bo1, niespodzianki w CS 2 są dość częste.

Analizy z innych dyscyplin znajdziesz w zakłdce typy dnia.

Lynn Vision handicap rund +3.5
Kurs: 1.82
Zagraj!
zdjecie na kupon esport 7.04.2024

Fot.Pressfocus

Zaloguj się aby dodawać komentarze