Penguins zanotują czwarte zwycięstwo z rzędu? NHL AKO 2.25!

Gracz Penguins

Czas na ostatnią analizę w lutym, która będzie dotyczyć już marcowych spotkań w najlepszej hokejowej lidze świata. Wybierzemy się na teren najmłodszej drużyny w całej stawce, czyli Seattle Kraken, którzy zmierzą się z Pittsburgh Penguins. Wcześniej rozpocznie się mecz Nashville Predators z Minnesota Wild i na tych spotkaniach zawieszę oko. Zapraszam do zapoznania się z treścią analizy i końcowymi propozycjami.

Fortuna baner z ofertą na start

Seattle Kraken – Pittsburgh Penguins: typy i kursy bukmacherskie (01.03.2024)

Za nim zaczniemy, zachęcam Cię do skorzystania z kodu promocyjnego w Fortunie! Gospodarze w swojej krótkiej przygodzie z National Hockey League raz wywalczyli awans do play-off. W swoim trzecim sezonie raczej trudno będzie liczyć na play-off w Seattle. Strata gospodarzy do pierwszej ósemki jest dość spora, bo praktycznie wszystkie ekipy mają podobną liczbę rozegranych meczów. Taką samą stratę punktową w swojej konferencji mają również Penguins, ale ich sytuacja jest trochę lepsza, bo tutaj widać różnicę w liczbie rozegranych meczów, a tych gracze z Pittsburgha mają do rozegrania więcej niż inni. Odrabianie strat przez gości nie było udane, bo w lutym zdołali przegrać trzy spotkania z rzędu, a potem po jednej wygranej przydarzyły się dwie przegrane.

Pod koniec miesiąca udało się jednak Penguins wjechać na dobre tory, bo wygrali trzy mecze z rzędu i nadchodzącej nocy stają przed szansą na czwarte zwycięstwo i gonienie reszty stawki. W historii spotkań bezpośrednich tych ekip, która wynosi pięć meczów, tylko raz dostaliśmy rywalizację okraszoną dużą ilością goli. Później dostawaliśmy raczej zamknięte spotkania, w których bramek zdecydowanie brakowało. Jeśli chodzi o ten sezon, to już raz mogliśmy śledzić zmagania tych drużyn w Pittsburghu i tam lepsi o trzy trafienia okazali się gospodarze, a goście musieli wracać do siebie bez punktów i nawet bez zdobyczy bramkowej. Piątkowej nocy między słupkami powinniśmy oglądać Jarry’ego i Daccorda, a więc golkiperów, którzy indywidualnie mogą zaliczyć obecny sezon do całkiem udanych, bo ich statystyki są w dobrej średniej ligowej.

Statystyki:

  • Średnio w domowych spotkaniach Seattle Kraken pada 5,8 gola
  • Średnio w wyjazdowych meczach Pittsburgh Penguins pada 5,8 bramki
  • 3/5 razy byliśmy świadkami przedziału bramkowego 4-7 w bezpośrednich starciach tych ekip

Co obstawić?

Skoro w czterech na pięć spotkań dostawaliśmy od tych zespołów raczej marne widowiska pod względem bramek, to po szóstym nie mam wygórowanych wymagań. Goście zjawiają się w Seattle po wygraną, bo wygrywać muszą. Gospodarze są w trudniejszej sytuacji, ale jeszcze nie wszystko stracone. Zakładam raczej mało obfite starcie pod względem goli, dlatego moja propozycja pada na przedział bramkowy 4-7. Typy NHL, które do tej pory graliśmy, są dostępne w specjalnej zakładce na naszej stronie.

Przedział bramkowy 4-7
Baner hokej

Nashville Predators – Minnesota Wild: typy i kursy bukmacherskie (01.03.2024)

Spotkanie w Nashville ma również swój ciężar gatunkowy tak samo, jak starcie wcześniej omawiane. Jednak tym razem dostajemy bezpośrednią walkę o miejsca w Konferencji Zachodniej. Predators dzięki swojej znakomitej postawie w ostatnich sześciu spotkaniach są na ostatnim miejscu, które premiuje do gry w play-off. Wild są w grupie pościgowej i potrzebują zwycięstw zwłaszcza z jednym z bezpośrednich rywali. Wild piątkowej nocy mogą odrobić stratę do Predators, a i tak będą mieli jeszcze jeden mecz do rozegrania więcej od swojego przeciwnika. Nawet w przypadku dwóch wygranych hokeiści z Minnesoty nie będą w stanie nawet zrównać się punktami, ale różnica będzie wtedy naprawdę niewielka i jeden błąd będzie mógł decydować o dalszych losach obu ekip. Do nocnych zmagań tych zespołów jeszcze trochę zostało, więc przed tym może znajdziesz coś dla siebie w zakładce typy dnia.

W tej kampanii Wild zdobyli już Nashville, wygrywając na terenie Predators bardzo wysoko. Rewanż w styczniu wzięli gospodarze tego starcia, którzy wygrali w Minnesocie minimalnie. Hokeiści z Nashville są po maratonie spotkań wyjazdowych, bo musieli rozegrać ich pięć z rzędu i co lepsze dla nich wszystkie pięć wygrali. Ostatnio wrócili do swojej hali i ograli jeszcze Senators. Na przestrzeni całego sezonu Predators lepiej spisują się właśnie w delegacjach, ale duży wpływ na ten stan rzeczy mają ostatnie wygrane. O fantastycznej wyjazdowej formie mogą mówić również Wild, którzy na ostatnich osiem wyjazdów przegrali tylko raz. Właśnie takimi seriami buduje się pozycję, dającą prawo gry w play-off, ale jak wypadną te ekipy w bezpośrednim boju?

Statystyki:

  • Bilans bramkowy Nashville Predators wynosi 188:188
  • Bilans bramkowy Minnesota Wild wynosi 188:196
  • Średnio w domowych meczach gospodarzy pada 6,1 gola
  • Średnio w wyjazdowych starciach gości pada 6,3 bramki

Co obstawić?

Stawka tego spotkania jest wysoka, ale zarówno jedni, jak i drudzy wiedzą, jak gole strzelać i jak je tracić. Bilans bramkowy gospodarzy jest równy, więc trudno tutaj pisać o dobrej postawie w defensywie. Goście są na minusie, co obrazuje, jakie problemy mają z obroną dostępu do własnej bramki. Nikt nie może zabrać Wild ich gry w ofensywie, która jest na dobrym poziomie, mimo słabej postawy w defensywie. Liczę, że trochę bramek się tutaj posypie, a przynajmniej jedna na tercję.

Gol w każdej tercji - TAK
Kupon Fortuna 01.03.2024

Foto. PressFocus

  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze