Norwegowie i Duńczycy pozostaną niepokonani? Gramy o 214 PLN

Holandia vs Norwegia, MŚ, 2023, piłka ręczna

Zarówno jedna jak i druga z wymienionych reprezentacji w tytule przystępuje do rywalizacji w drugiej fazie grupowej z dorobkiem czterech punktów. Choć należy zauważyć, że to pierwsza z nich trafiła do bardziej wyrównanego zestawienia. Piszę tak, ponieważ z grupy IV z dużym spokojem powinni wyjść Duńczycy i Egipcjanie. Kolokwialnie mówiąc: obie kadry w zasadzie nie mają z kim przegrać. Natomiast w przypadku zmagań w grupie III mamy taką sytuację, że nie tylko matematyczne szanse na awans mają aż cztery kadry! W tej walce nie liczą się już Katarczycy i Argentyńczycy, lecz należy pamiętać, że są to tego typu nacje, które zawsze grają do końca i mogą jeszcze „poprzeszkadzać” będącym wyżej w tabeli.

BETFAN Zakłady Bukmacherskie na koszulce
BETFAN Zakłady Bukmacherskie na koszulce
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

Bonus 200% od 1. depozytu = potrojenie wpłaty do 450 PLN

oferta z naszym kodem promocyjnym: ZAGRANIE

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
Bonusy:

OD 1. DEPOZYTU: 200% do 450 zł

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Norwegia – Serbia: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (19.01.2023 r.)

Formalni gospodarze tego starcia są uznawani za zdecydowanych faworytów. Dzieje się tak, ponieważ w składzie mają i lepszych graczy i lepiej dysponowanych, co pokazały pierwsze trzy zmagania. To oni z kompletem oczek do kolejnej fazy turnieju. Z kolei Serbowie do niej przystępują mając dwa oczka, czyli tyle samo, co Holendrzy; dzięki czemu te dwie nacje plasują się wspólnie na trzeciej pozycji. O tym jak wielkim faworytem są Norwegowie niech świadczy to, że kurs na ich zwycięstwo jest ustabilizowane na poziomie 1.44 względem 3.75 na to zdarzenie względem Serbów. Oczywiste jest, że nie można skreślić z miejsca zawodników z południa Europy, aczkolwiek też należy mieć na uwadze, że na równi z Norwegami są wyłącznie w sferze woli walki. Skandynawowie mają znacząco lepszych graczy na każdej pozycji.

Jakby tego było mało, to po pierwszej fazie grupowej mieli okazję sprawdzić się w sytuacji, kiedy trzeba odrabiać straty. Piszę tak, gdyż w pamiętnym meczu z Holendrami przegrywali już 9:15, a ostatecznie okazali się lepsi wygrywając jednym trafieniem. Mimo, że do przerwy przegrywali 17:13. Do tego spotkania doszło w trzeciej kolejce. Na dłużej chcę zatrzymać się przy tym spotkaniu, ponieważ Holendrzy udowodnili, że kiedy wychodzi się bardzo agresywną obroną na rywala, to Skandynawowie potrafią się pogubić i popełniać całą masę błędów własnych. Legendarne powiedzenie mawia, że nic dwa razy się nie zdarza, lecz Serbowie właśnie w tym elemencie mogą poszukiwać swoich okazji. Jednak muszą też mieć na uwadze to jakie show wykonali po zmianie stron Sander Sagosen i Harald Reinkind. Śmiało można powiedzieć, że cała formacja drugiej linii nagle zaczęła sobie rewelacyjnie radzić, co pozwoliło wrócić Norwegom do rywalizacji. Swoje dołożył również Kristian Saeveras, który obronił kilka ważnych piłek. Natomiast Serbowie zmagania w pierwszej fazie grupowej zakończyli konfrontacją z Katarczykami.

Odnieśli bardzo pewne zwycięstwo. Już do przerwy prowadzili 17:10, a finalnie mecz zakończył się wynikiem 34:24. Jeżeli wymieniliśmy kilku kluczowych graczy po norweskiej stronie, to należy tego dokonać odwołując się do serbskiej strony parkietu. Na niej najjaśniej błyszczą na mistrzostwach świata tacy gracze jak Nemanja Ilić oraz Bogdan Radivojević. To właśnie przede wszystkim dzięki nim Serbowie byli w stanie odskoczyć Katarczykom. W drugiej połowie z dobrej strony zaprezentował się również Petar Djordjić. Dzięki temu wicemistrzowie Europy z 2012 roku pewnie zwyciężyli. Jak będzie dzisiaj? Czy trafimy typ na to spotkanie? W ostatnich dniach niewiele brakuje, byśmy się mogli regularnie cieszyć z trafionych doubli. Przemawiają za tym osiągane rezultaty przez poszczególne kadry względem moich typów, o czym możesz się przekonać zaglądając do strefy o nazwie TYPY: Piłka ręczna.

MŚ 2023: Norwegia vs Serbia

Kto wygra mecz?
NORWEGIA 75%
REMIS 25%
SERBIA 0%
4+ Głosy
Oddaj swój głos:
 • NORWEGIA
 • REMIS
 • SERBIA

 

Statystyki przed meczem Norwegów z Serbami w 1. kolejce Grupy III na MŚ:

 • Od 2005 r. te kadry mierzyły się ze sobą 8 razy i aż 5 z nich wygrali Serbowie, a 3 Norwegowie.
 • Tyle, że to Skandynawowie są w lepszej formie o czym świadczy to, że to oni wyszli z pierwszego miejsca w grupie, a ich dzisiejsi rywale z drugiego.
 • Norwegowie najwyżej byli w stanie ograć Serbów wynikiem 38:28, a w drugą stronę mieliśmy 31:26.
 • We wszystkich tychże 8 grach Norwegowie rzucili łącznie 228 goli, a Serbowie tylko o 5 mniej!
 • To przekłada się na to, że Norwegowie mają średnią 28,5 gola na mecz z Serbami, a w drugą stronę mamy blisko 28 trafień.
 • Mówiąc o teraźniejszości należy zauważyć, że Norwegowie mają po 6 meczach same zwycięstwa, a Serbowie bilans: W – P – W – W – P – W.
 • Norwegowie dopiero w 3. meczu na tych MŚ rzucili mniej niż 30 goli, gdyż zdobyli ich 27. W poprzednich dwóch grach zdobywali odpowiednio 32 i 39 patrząc od drugiej kolejki w tył.
 • Z kolei u Serbów ta statystyka prezentuje się w ten sposób, że zdobywali 2 razy po 34 gole i raz 36 bramek!
 • Skandynawowie do kolejnej rundy mistrzostw awansowali nie tylko z 4 punktami, ale również bilansem brakowym na poziomie +12. Z kolei Serbowie z 2 oczkami i golami na poziomie +9.

Mój typ na mecz Norwegów z Serbami w 1. kolejce Grupy III na MŚ

Biorąc pod uwagę powyżej wymienione składowe sądzę, że mimo, że Serbowie będą starali się gonić i poszarpać się, tak to Norwegowie finalnie będą cieszyć się z triumfu. Jednak, by zagrać coś innego niż np. ilość goli w meczu, czy w danej połowie, co ostatnio nie wchodziło; tym razem podejmuję się innego wskazania. Piszę tak, ponieważ zagram dziś na to, że Skandynawowie jako pierwsi w tym meczu wrzucą 10 goli. Kurs na to zdarzenie jest ustabilizowany na poziomie 1.60. Sądzę, że jest on bardziej prawdopodobny i to nie tylko dlatego, że analogiczne wskazanie na Serbów wynosi 2.20.

Norwegowie jako pierwsi rzucą 10 bramek: TAK
Kurs: 1.60
Graj!

Norwegowie mają lepszych graczy i to takich, którzy są nakręceni. Owszem, nieco gorzej zaprezentowali się w ostatniej kolejce, lecz należy mieć na uwadze, że o ile dzisiejsi goście szarpali się z Katarczykami o wyjście z grupy, tak Skandynawowie byli już tego pewni. Jednak dziś tematu rozluźnienia już nie będzie z racji tego, że mogę postawić solidny krok w kierunku awansowania do strefy ćwierćfinałów. Do tego to ich golkiperzy regularnie mają wyższy procent obron, aniżeli ci występujący po serbskiej stronie.

Dania – Chorwacja: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (19.01.2023 r.)

Jeszcze kilka lat temu mówilibyśmy o bardzo wyrównanym spotkaniu. Wtedy jeszcze mierzyły się ze sobą drużyny, które regularnie ścierały się w konfrontacjach albo finałowych, albo o brązowe krążki. Natomiast dziś czeka nas najprawdopodobniej jednostronne spotkanie. Najdobitniej świadczą o tym kursy na zwycięstwo w meczu przygotowane przez BETFAN. Gdybyś chciał obstawić, że Duńczycy odnotują kolejne zwycięstwo, to spotkałbyś się z kursem ustabilizowanym na poziomie 1.07. Natomiast gdybyś chciał się podjąć wskazania na Chorwatów, to trafiłbyś na następującą wycenę – 12.50. Dlatego też zanim przedstawię pozostałe statystyki odnoszące się do porównania ze sobą tychże ekip, nawiążę do ostatnich ich występów na tegorocznym mundialu. Duńczycy rywalizowali z Tunezyjczykami i już do przerwy prowadzili 19:14, a finalnie zwyciężyli rezultatem 34:21.

Co ciekawe, im również przydarzyła się lekka zadyszka na początku spotkania. Nawet przegrywali już 2:5! Od tego momentu prowadzenie Tunezyjczyków pierw szybko stopniało, a później to oni występowali w roli tych, którzy musieli gonić. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Mathias Gidsel, a także – już tradycyjnie – Mikkel Hansen. Po zmianie stron gołym okiem było widać, że z Tunezyjczyków zeszło już powietrze, co pozwoliło Skandynawom stopniowo odskakiwać, aż po ostatniej syrenie na tablicy świetlnej mieliśmy wynik na poziomie 34:21 na korzyść Danii. Przez tę przegraną Tunezyjczykom zostało jedynie rywalizować w Płocku o Puchar Prezydenta. Natomiast wygrani tego spotkania już od kilkunastu godzin przygotowują się do rywalizacji z Chorwatami. Skoro o nich mowa, to należy zaznaczyć, że w 3. kolejce zmierzyli się z Marokańczykami. Jakimi słowy można opisać to starcie?

Ano tak, że mierzyły się ze sobą zespoły, gdzie: jeden szukał dwóch punktów przed startem kolejnej fazy, a drudzy poćwiczyć nowych rozwiązań przed meczami o Puchar Prezydenta. Co ciekawe, także Chorwaci przegrywali na początku meczu! Marokańczycy byli w stanie wyjść już nawet na 9:4. Nawiązuję do tego wyniku, gdyż właśnie od niego nastąpiło diametralna zmiana i Chorwaci zaczęli prezentować taki poziom szczypiorniaka, do jakiego zdążyli przyzwyczaić swych fanów. Najlepiej zaprezentował się Luka Cindrić, który poprowadził swą kadrę w ten sposób, że prowadzili do przerwy już 15:13. Po zmianie stron europejska drużyna rzuciła aż 6 bramek z rzędu, dzięki czemu ustabilizowali wynik i udowodnili tym samym to, co było wiadome przed tym meczem, czyli że są o co najmniej dwa poziomy wyżej na co dzień od Marokańczyków. Nim nawiążę do statystycznego porównania, to wspomnę jeszcze o BONUSACH od BETFAN!

Statystyki przed meczem Duńczyków z Chorwatami w 1. kolejce Grupy IV na MŚ:

 • Od 2003 r. mierzyli się ze sobą 21 razy i aż 13 z tych meczów wygrali Duńczycy, a 8 Chorwaci.
 • Skandynawowie awansowali do kolejnej rundy z 1. miejsca, a Chorwaci z 2. lokaty.
 • Najwyżej w historii ich rywalizacji Duńczycy zwyciężyli wynikiem 38:26, a z drugiej strony mieliśmy wynik 32:21.
 • We wszystkich tych grach Skandynawowie byli w stanie rzucić 589 goli, a goście zanotowali 554 trafień.
 • To przekłada się na to, że u gospodarzy tego meczu mamy średnią bramek nieco powyżej 28 na mecz, a u gości ciut więcej niż 26.
 • W ich ostatnich 6 bezpośrednich meczach między nimi za każdym razem obie nacje rzucały co najmniej 24 gole na mecz!
 • Chorwaci ostatni raz wygrali z nimi na igrzyskach olimpijskich w sierpniu 2016 roku, kiedy to triumfowali wynikiem 27:24.
 • Z kolei na tych MŚ Duńczycy w poszczególnych meczach rzucali kolejno od pierwszej kolejki: 43, 36 i 34 bramki. Z kolei tracili: 28 i dwukrotnie po 21 trafień.
 • Z kolei Chorwaci na tegorocznym mundialu zdobywali odpowiednio: 22, 40 i 36 goli, a wrzucano im: 31, 22 i 24 trafienia.

Mój typ na mecz Duńczyków z Chorwatami w 1. kolejce Grupy IV na MŚ

Patrząc na powyższe składowe, a także różnicę poziomów, która obecnie występuje między tymi zespołami, uważam, że Duńczycy wygrają obie połowy. Tak jak udowadniałem powyżej: są w znacznie lepszej dyspozycji i doskonale wiedzą, jak prowadzić gry. Z jednej strony selekcjoner Duńczyków chętniej niż Chorwatów rotuje składem, a z drugiej sami zawodnicy pokazują, że są bardziej świadomi, co chcą osiągnąć. Gościom tego meczu częściej zdarza się prezentować nerwową grę, co jest widoczne zwłaszcza wtedy, kiedy przegrywają kilkoma trafieniami. Dlatego też podejmuję się tego wskazania, które w BETFAN jest wyceniane na 1.52. Dzięki temu mój dzisiejszy kupon ma łączną wartość kursu całkowitego na poziomie 2.43. Stawiam go z wykorzystaniem kodu promocyjnego do BETFAN.

Dania wygra obie połowy: TAK
Kurs: 1.52
Graj!

Propozycja kuponu:

Kupon BETFAN, 2 typy, piłka ręczna, MŚ, 2023

fot. Krzysztof Porębski/PressFocus

Bonus 200% do 450 zł od 1. depozytu = POTROJENIE wpłaty!

 • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze