New York Rangers – Florida Panthers: typy, kursy i zakłady bukmacherskie I 23.05.2024

Już tylko dwa zespoły ze wschodu i dwie ekipy z zachodu zostały w walce o Puchar Stanleya. Czwartkowej nocy dojdzie do pierwszej potyczki w finale Konferencji Wschodniej pomiędzy New York Rangers a Florida Panthers. Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z treścią analizy i końcowymi przemyśleniami.

Fortuna baner z ofertą na start

New York Rangers – Florida Panthers (stan rywalizacji 0-0): typy i kursy bukmacherskie (23.05.2024)

Za nim pójdziemy dalej, zachęcam Cię do skorzystania z kodu promocyjnego w Fortunie! W finale Konferencji Wschodniej o awans do ostatecznej rywalizacji o Puchar Stanleya przystąpi pierwsza i trzecia drużyna fazy regularnej. Nowojorczycy z racji tego, że zajęli pierwsze miejsce, zaczynali wszystkie serie od dwóch domowych meczów. Hokeiści z Florydy dwa razy mieli możliwość rozpoczynania serii od dwóch spotkań przed własną publicznością, bo trafiali na zespoły niżej notowane, ale teraz przyjdzie im się mierzyć na starcie w Nowym Jorku. Gospodarze tej rywalizacji mają w nogach dziesięć spotkań, natomiast tylko o jeden mecz więcej, by dotrzeć do finału konferencji, potrzebowali goście. W grze o Puchar Stanleya zostały trzy drużyny, które są w czołówce, jeśli chodzi o łapanie kar.

Baner hokej

W tej statystyce przewodzą Rangers zaraz za nimi są Oilers i Panthers, którzy załapali się na ostatnie miejsce na podium. Gospodarze pierwsze spotkania traktują na pewno poważnie, ale w nich mogą pozwolić sobie na nieco więcej i porozbijać rywali. Oczywiście niesie, to za sobą konsekwencje w postaci kar dwuminutowych lub większych, ale na razie dwa razy Rangers w serie wchodzili zwycięsko, a kar po ich stronie nie brakowało. Gracze z Florydy z dużo większą rozwagą wchodzili w swoje pierwsze mecze i sporadycznie osłabiali swój zespół. Wschodni finał przynosi nam starcie dwóch ekip, które znakomicie bronią się w osłabieniach, a w przewagach trochę brakuje przyjezdnym, więc powielenie planu z pierwszych meczów może nie okazać się złym pomysłem dla nowojorczyków. Do zmagań tych zespołów jeszcze trochę zostało, więc przed tym może znajdziesz coś dla siebie w zakładce typy dnia.

Statystyki:

  • New York Rangers w play-off zostali ukarani 44 razy karą mniejszą
  • Florida Panthers w play-off zostali ukarani 40 razy karą mniejszą
  • 1/3 razy w całym sezonie nowojorczycy złapali więcej kar dwuminutowych w meczach bezpośrednich z Panthers

Co obstawić?

Hokeiści z Florydy raczej potrafili trzymać ciśnienie i nie zostawiać swoich kolegów w osłabieniach. Wiadomo, że im dłużej seria trwa, tym bardziej zawodnicy się pilnują, bo ich chwila zawahania może zakończyć się przegranym meczem. W pierwszych meczach tej presji nie ma, aż tak dużo i z tego korzystają nowojorczycy, którzy często lądują w boksie kar. Moja propozycja dotyczy tego, że gospodarze zanotują więcej kar mniejszych. Typy NHL, które do tej pory graliśmy, są dostępne w specjalnej zakładce na naszej stronie.

New York Rangers więcej kar dwuminutowych
Kupon Fortuna NHL

Foto. PressFocus

Zaloguj się aby dodawać komentarze