Najlepszą obroną Edmonton Oilers jest atak? NHL AKO 2.25!

Edmonton Oilers

Najpierw Rangers, następnie Panthers, a na końcu Stars mieli okazję, żeby zameldować się w finale swoich konferencji. Ostatecznie żadna z tych trzech ekip nie potrafiła znaleźć recepty na czwarte zwycięstwo i cały czas w drugiej rundzie mamy wszystkie drużyny w grze o Puchar Stanleya. Piątkowej nocy kolejną okazję dostaną nowojorczycy, którzy zmierzą się w Carolinie z Hurricanes, a o trzecią wygraną w Vancouver powalczą Canucks i Edmonton Oilers. Serdecznie zapraszam do zapoznania się z treścią analizy i końcowymi przemyśleniami.

Fortuna baner z ofertą na start

Carolina Hurricanes – New York Rangers (stan rywalizacji 2-3): typy i kursy bukmacherskie (17.05.2024)

Za nim pójdziemy dalej, zachęcam Cię do skorzystania z kodu promocyjnego w Fortunie! Dopiero podstawieni pod ścianę po trzech porażkach z rzędu za grę wzięli się gospodarze nadchodzącej rywalizacji, którzy już dwa razy mogli pożegnać się z walką o Puchar Stanleya, ale dzięki swojej lepszej postawie zostają w grze. Przed Hurricanes kolejne trudne zadanie, bo muszą piątkowej nocy obronić trzecią piłkę meczową, a to będzie tylko połowiczny sukces, bo siódme starcie rozstrzygnie już definitywnie o wszystkim. Ostatnia wygrana Hurricanes w Nowym Jorku była najpewniejszym zwycięstwem jeden z ekip w bezpośrednich rywalizacjach w play-off. Rangers zdołali sobie zbudować serię trzech wygranych meczów z rzędu, ale zawsze o końcowym rezultacie rozstrzygało jedno trafienie więcej. Hurricanes wracając w czwartym meczu, też byli lepsi o zaledwie jednego gola.

Przełamanie tej tendencji mieliśmy dopiero w trzecim starciu w Nowym Jorku i dzięki znakomitej trzeciej tercji Hurricanes zdobyli cztery bramki i po regulaminowym czasie gry mogli cieszyć się z trzybramkowej wygranej. Im dalej w las, tym większą widzimy dyscyplinę po obu stronach. Gospodarze przejechali się na starcie tej serii na swojej postawie w osłabieniach i mniej czasu spędzają na ławce kar, co na ten moment wyszło im zdecydowanie na dobre. Zarówno jeden, jak i drugi bramkarz trzyma solidny poziom, więc same spotkania nie obfitują w masę goli, ale też nie jest tak, że wieje nudą. Choć spotykają się dwa zespoły z lepszą statystyką zdobytych bramek, niż straconych, to możemy stwierdzić, że gra w defensywie będzie tutaj kluczem do finału konferencji.

Statystyki:

  • 2/5 pierwszych tercji przyniosło nam mniej niż trzy gole w pierwszej tercji
  • 5/5 razy żadna z drużyn nie była w stanie zdobyć pięciu bramek w meczu

Co obstawić?

Do zmagań tych zespołów jeszcze trochę zostało, więc przed tym może znajdziesz coś dla siebie w zakładce typy dnia. Choć w pierwszych tercjach nie brakowało goli, to już w ostatnim meczu nie doświadczyliśmy żadnego trafienia w pierwszych dwudziestu minutach. Myślę, że szóstej rywalizacji będzie najbliżej do tej ubiegłej i w pierwszej tercji nie zobaczymy wielu goli. Moja propozycja dotyczy poniżej trzech goli w pierwszej tercji, ale do tego dorzucam zakład na to, że żadnej z drużyn nie uda się pokonać bramkarza pięć razy.

Poniżej 2,5 goli w 1. tercji + Nikt nie zdobędzie 5 bramek w meczu
Baner hokej

Vancouver Canucks – Edmonton Oilers (stan rywalizacji 2-2): typy i kursy bukmacherskie (17.05.2024)

Kanadyjska seria jest najbardziej wyrównaną pod względem zwycięstw i żadnej z ekip nie udało się wyjść na dwumeczowe prowadzenie. Dwa razy w serii prowadzili Canucks, ale dwukrotnie dali się dogonić i ze stanem remisowym wracamy do Vancouver po dwóch spotkaniach na terenie Oilers i dwóch grach w hali Canucks. Niestety dla gospodarzy nadchodzącego meczu nie było im dane wrócić do siebie z brakiem porażki na terenie rywala, bo ta nastąpiła w drugim spotkaniu w Edmonton. Otwarcie trzeba sobie powiedzieć, że gospodarze mają w tegorocznej fazie play-off problem z wygrywaniem przed własną publicznością i ta sztuka udała im się zaledwie dwa razy. Typy NHL, które do tej pory graliśmy, są dostępne w specjalnej zakładce na naszej stronie.

Nic więc w tym dziwnego, że promocję do drugiej rundy Canucks zapewniali sobie przede wszystkim w Nashville. Nietrudno było zauważyć, że Skinner nie radzi sobie najlepiej między słupkami, bo mała ilość oddawanych uderzeń przez Canucks przekłada się na dużą ilość traconych goli przed Oilers. Trener gości był w stanie znosić to przez trzy spotkania, a w ostatnim mieliśmy już zmianę między słupkami i od początku oglądaliśmy Pickarda. Bramkarz Oilers poradził sobie bez fajerwerków, ale jego zespół wygrał, więc na piąte starcie też powinien wyjechać od początku.

Statystyki:

  • 3/4 meczów kończyło się większą ilością celnych strzałów po stronie Edmonton Oilers
  • Oilers oddali w play-off łącznie 279 strzałów
  • Canucks oddali w play-off w sumie 203 uderzenia

Co obstawić?

Tylko w jednym spotkaniu powinęła się noga Oilers i to Canucks oddali więcej celnych uderzeń. Myślę, że do końca tej serii gospodarze będą oddawać mniej celnych prób, a nawet mała ilość strzałów po ich stronie często kończyła się golami. McDavid i spółka mają okazję w końcu wyjść na prowadzenie w serii, a ich najlepszą obroną jest atak, więc stawiam, że goście oddadzą więcej celnych strzałów.

Edmonton Oilers więcej celnych strzałów
Kupon Fortuna NHL

Foto. PressFocus

Zaloguj się aby dodawać komentarze