Myszy postraszą dzisiaj Lwy? 6 kolejka PGE Ekstraligi i kupon double z kursem 2.68!

Zuzel Falubaz Wlokniarz 24.05.2024

W ostatnim czasie kontuzje nie omijają drużyny Unii Leszno, która wieczorem podejmować będzie obecnych Mistrzów Polski, a więc Motor Lublin. Jednak to nie ten mecz przyciągnie dzisiaj najwięcej uwagi osobom śledzącym żużlowe rozgrywki. Jako mecz dnia PGE Ekstraliga wytypowała starcie Falubazu Zielona Góra z Włókniarzem Częstochowa. Dla przyjezdnych będzie to bardzo ważne starcie i muszą zrobić wszystko, aby wyciągnąć dobry wynik z terenu rywala. Jak widzą te pojedynki bukmacherzy? Serdecznie zapraszam do sprawdzenia, co przygotowałem na dzisiejsze starcia! 

Kod promocyjny Superbet

Falubaz Zielona Góra – Włókniarz Częstochowa: typy i kursy bukmacherskie (24.05.2024 r. – 20:30)

Zacznę od spotkania, które będzie bardzo ważne dla ułożenia w tabeli i losów obu drużyn, które dzisiaj ze sobą rywalizują. Na obiekcie w Zielonej Górze, miejscowy Falubaz podejmować będzie Włókniarz Częstochowa. Mecz dnia w PGE Ekstralidze zagram w Superbet! Jeżeli nie masz tam konta, załóż je z kodem promocyjnym Superbet od Zagranie! Na ten moment przyjezdni są w bardzo dużym dołku i tylko z jednym punktem przy nazwie swojej drużyny, plasują się na ostatnim miejscu w ligowej tabeli. Nieco lepiej wygląda sytuacja Falubazu, który obecnie posiada 3 punkty i mieści się w strefie dającej awans do fazy play-off. Jeszcze przed rozpoczęciem sezonu skazani byli oni na pożarcie przez osiadłe w Ekstralidze drużyny i w roli beniaminka mieli nie dać sobie rady. Nic bardziej mylnego i bardzo dobry początek sezonu zagwarantował im punkty, które mogą być znaczące w kontekście ostatecznego rozrachunku. Jednak wiele mówi się ostatnio o coraz bardziej chwiejnej formie braci Pawlickich, którzy jeżeli nie będą wsparciem dla niekwestionowanego lidera Falubazu, a więc Jarosława Hampela, to Myszą z Zielonej Góry będzie bardzo trudno móc utrzymać poziom, który prezentowali jeszcze kilka tygodni temu. Zawodem z pewnością jest obecny uczestnik SGP, a więc Jan Kvech. Jednak z coraz lepszej strony pokazuje się Rasmus Jensen. Czy Duńczyk okaże się dzisiaj najlepszym z reprezentantów tego kraju na obiekcie ZG?

Jeżeli chodzi o ekipę przyjezdnych, a więc zawodników spod Jasnej Góry, to trzeba przyznać, że pali im się grunt pod nogami. Co prawda nie mogliśmy ich zweryfikować w spotkaniu 5. rundy, gdyż ze względu na warunki pogodowe, nie pokazali się oni miejscowej publiczności. Co by jednak nie mówić, coraz lepiej prezentują się zawodnicy z drugiej linii, a więc dwójka Polaków; Kacper Woryna i Maksym Drabik. Do tej pory ich zwyżkę formy widzieliśmy na torze w Częstochowie i pytanie, czy będą w stanie pokazać się także z dobrej strony na torze w Zielonej Górze. Co do Leona Madsena nie powinno się mieć żadnych zastrzeżeń, ale bacznie trzeba obserwować Mikkela Michelsena, który ostatnio wygrał swój pierwszy tytuł w cyklu Speedway Grand Prix i być może będzie to przełomowy moment dla Duńczyka, który w ostatnim czasie niby jeździł dobrze, ale cały czas czegoś brakowało. Jeżeli do tego swoją ścieżkę znajdzie Mads Hansen, który w poprzednim roku na tym torze zdobył 12+2 punktów, to może być to bardzo dobry dzień dla fanów Włókniarza. Czy stać ich na odbicie się od ekstraligowego dna tabeli? Pamiętaj, że wszystkie nasze propozycje na mecze z tenisa, odnajdziesz na stronie Typy Żużel!

FALUBAZ ZIELONA GÓRA VS WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA

Kto wygra mecz?
Falubaz Zielona Góra 43%
Włókniarz Częstochowa 57%
14+ Głosy
Oddaj swój głos:
  • Falubaz Zielona Góra
  • Włókniarz Częstochowa

 

Bilans meczów bezpośrednich od 2021 roku:

2021 – Częstochowa 49:41 Zielona Góra

2021 – Zielona Góra 44:46 Częstochowa

Bilans meczów w sezonie 2024:

Falubaz Zielona Góra:

wygrana z: GKM Grudziądz (D) – 48:42

przegrana z: Sparta Wrocław (W) – 47:41; Stal Gorzów (D) – 41:49; Motor Lublin (W) – 56:34

remis z: Unia Leszno (W) – 45:45

Włókniarz Częstochowa:

przegrana z: Unia Leszno (W) – 47:43; Stal Gorzów (W) – 48:42; Motor Lublin (D) – 39:51

remis z: Sparta Wrocław (D) – 45:45

Co obstawiać?

Z pewnością ten mecz ma bardzo dużą wagę dla obu zespołów. Delikatnymi faworytami do wygranej dla bukmacherów są zawodnicy przyjezdnych, którzy w ostatnim czasie łapią wysoką formę i mogą dzisiaj nieco napsuć krwi miejscowym. Oczywiście dużo zależeć będzie od drugich linii obu ekip, ale można stwierdzić, że to Włókniarz pomimo gorszego dorobku punktowego, indywidualnie lepiej ostatnio pokazuje się pod kątem szybkości na torze. Dlatego moją propozycją jest zagranie na musową wygraną Lwów, którzy jeżeli nie przywiozą dwóch punktów do Częstochowy, to będą w bardzo trudnej sytuacji w tabeli. 

Włókniarz Częstochowa wygra
Kurs: 1,85
Zagraj!

Baner zagranie żużel

Unia Leszno vs Motor Lublin: typy i kursy bukmacherskie (24.05.2024 r. – 18:00)

Bardzo trudna sytuacja w Lesznie, gdzie miejscowa Unia kolejny mecz będzie zmagała się z rywalami w niepełnym składzie. Bardzo duża strata dwóch liderów; linii seniorskiej, czyli Janusza Kołodzieja oraz linii juniorskiej, czyli Damiana Ratajczaka. Wydaje się, że będzie to kolejne spotkanie, w którym Unia nie ma szans na jakikolwiek pozytywny rezultat, tym bardziej że dzisiaj na ich teren zawita niepokonany do tej pory, Motor Lublin. Zawodnicy przyjezdni są mocni niemalże w każdym elemencie podczas meczu i dzisiaj tę dominację powinniśmy zobaczyć na torze. Tor w Lesznie jest dosyć łatwy do rozpoznania przez przyjezdnych i wiele wskazuje na to, że Byki w czubie ze Smektałą, Lebedevsem oraz Zengotą, mogą po prostu nie dać sobie rady z latającymi Koziołkami. W kontekście tego spotkania bardziej mówi się o mniejszej porażce, a niżeli o możliwej wygranej. Jeżeli liderzy Byków będą w stanie wykorzystać znajomość swojego toru, to bardzo możliwe, że nie dojdzie do dominacji, a może nawet i nieco napsują dobre nastroje Lublinianom. Prawie w każdym z biegów będziemy mogli zobaczyć postacie, które w tym sezonie są w cyklu SGP. Bukmacherzy są bezlitośni i patrząc po kursach, nie widzą żadnych możliwości na wynik inny, a niżeli kolejne punkty dopisane do tabeli dla Motoru. Łatwe biegi Bartosza Zmarzlika i wydaje się, że gospodarze po prostu chcieli uniknąć bezpośredniej rywalizacji z Mistrzem Świata. Podobno zmiany w sprzęcie Bartosza Smektały mogą dać mu szansę na lepsze wyniki, ale zweryfikuje to tor i jego jazda. Do Leszna wraca także wychowanek klubu, a więc Dominik Kubera, który bardzo lubi tor w Lesznie i patrząc na jego bardzo dobre starty w ostatnim czasie, a także na czas reakcji startów spod taśmy, to może być to dla niego mecz z pozytywnym zakończeniem. Czy to właśnie Kubera będzie katem Unii? Wszystkie najważniejsze propozycje dnia, znajdziesz na stronie Zagranie Typy Dnia!

Bilans meczów bezpośrednich od 2021 roku:

2021 – Motor Lublin 49:41 Unia Leszno

2021 – Unia Leszno 48:42 Motor Lublin

2022 – Motor Lublin 58:32 Unia Leszno

2022 – Unia Leszno 43:47 Motor Lublin

2022 PO – Unia Leszno 41:49 Motor Lublin

2022 PO – Motor Lublin 51:39 Unia Leszno

2023 – Motor Lublin 65:25 Unia Leszno

2023 – Unia Leszno 38:52 Motor Lublin

Bilans meczów w sezonie 2024:

Unia Leszno:

wygrana z: Włókniarz Częstochowa (D) – 47:43

przegrana z: Apator Toruń (W) – 59:31; GKM Grudziądz (W) – 54:35; Sparta Wrocław (W) – 57:33

remis z: Falubaz Zielona Góra (D) – 45:45

Motor Lublin:

wygrana z: GKM Grudziądz (W) – 38:52; Stal Gorzów (D) – 55:35; Apator Toruń (D) – 53:37; Włókniarz Częstochowa (W) – 39:51; Falubaz Zielona Góra (D) – 56:34

Co obstawiać?

Patrząc na dzisiejsze biegi, to niektórzy zawodnicy powinni mieć sporo swobody w zdobywaniu punktów. Widać po ustawieniu Unii Leszno, że chcieli ominąć rywalizację z Bartoszem Zmarzlikiem i swoje najlepsze działa wystawili na pozostałych przeciwników. Wydaje się, że nawet jeżeli Bartosz nie pojedzie w biegach nominowanych, tak jak miało to miejsce w poprzednim meczu Motoru, to po prostu jest to zawodnik, który z takimi rywalami, z którymi przyjdzie mu się mierzyć, ma szanse na komplet. Dlatego moją propozycją na ten mecz jest uzyskanie przez Polaka minimum 12. punktów w meczu! 

Bartosz Zmarzlik powyżej 11,5 punktów
Kurs: 1,45
Zagraj!

Kupon-zuzel-superbet-24.05.2024

fot. Pressfocus

Zaloguj się aby dodawać komentarze