MŚ w lotach: konkurs drużynowy – typy i zapowiedź | 28.01.2024

Typy na MŚ w lotach drużynowo

Mistrzostwa świata w lotach: typy na konkurs drużynowy. W sobotnie popołudnie poznaliśmy najlepszego lotnika świata, którym został Stefan Kraft. Austriak wyprzedził Wellingera i Zajca, potwierdzając swoją świetną dyspozycję. Teraz nadszedł czas na zawody w drużynie. Tutaj również faworytem jest reprezentacja Austrii. Czy potwierdzą oni swoją dominację w aktualnym sezonie? Analizę i typy na MŚ w skokach znajdziesz w poniższym tekście. Serdecznie zapraszam.

Austria vs Słowenia

Bez wątpienia zbliżający się konkurs drużynowy zapowiada się niezwykle interesująco. Tak naprawdę walka o złoto powinna stoczyć się pomiędzy reprezentacją Austrii i Słowenii. W końcu to skoczkowie z tych krajów skaczą najdalej na mamutach i jest to bardziej niż prawdopodobne, że któraś z tych ekip stanie na najwyższym stopniu podium.

Oczywistym liderem Austriaków jest świeżo upieczony mistrz, Stefan Kraft, który z pewnością będzie chciał zakończyć te MŚ z dwoma złotymi medalami. W kadrze na konkurs znalazło się także miejsce dla Jana Hoerla, Michaela Hayboecka i Manuela Fettnera. Oni również pokazali się z solidnej strony podczas piątkowego i sobotniego konkursu. Hayboeck zajął ostatecznie 9. miejsce, Hoerl był 16., a Fettner – 35. Czy będą zatem w stanie powalczyć o zwycięstwo?

Słowenia od lat jest w ścisłej czołówce najlepszych lotników. Wystąpią oni w składzie Domen Prevc, Peter Prevc, Lovro Kos i Timi Zajc. Oczywiście największym problemem kadry jest brak Anze Laniska, z którym w składzie nie powinni mieć problemu ze zwycięstwem. Brak tego najsilniejszego ogniwa może spowodować, że MŚ przejdzie im koło nosa. W indywidualnym, dwudniowym konkursie najlepiej ze słoweńskich skoczków spisał się Zajc, zajmując 3. miejsce. Ponadto Kos był 5., Domen – 14., a Peter Prevc – 26. Czy są w stanie powalczyć z Austriakami?

Bonus powitalny STS

Co obstawiać?

Zatem która z reprezentacji powinna zakończyć zawody wyżej? Po przeanalizowaniu możliwości i ostatnich skoków, wydaje się, że to Austriacy mają większe szanse na lepszą lokatę w niedzielnym konkursie. Mianowicie mają trzech niezwykle równo skaczących zawodników i Fettnera, który potrafi oddać daleki skok. W reprezentacji Słowenii brakuje nieco doświadczenia i choć Kos czy Zajc potrafią odlecieć piekielnie daleko, to mają jeszcze problem z utrzymaniem koncentracji i oddaniem dwóch dalekich skoków. Ponadto bracia Prevc także mają problemy z ustabilizowaniem formy, dlatego też mój typ to wyższa pozycja Austrii. A po więcej typów na skoki zapraszam oczywiście na naszą witrynę. Jeżeli cchiałbyś obstawić nadchodzące zawody drużynowe o tytuł MŚ, ale nie masz jeszcze konta u bukmachera, to warto rozważyć STS. Po założeniu konta z kodem promocyjnym STS otrzymasz chociażby dostęp do zakładu bez ryzyka o wartości nawet 100 PLN. Wystarczy przejść przez rejestrację, którą znajdziesz pod adresem https://zagranie.com/goto/sts/.

Austria będzie lepsza od Słowenii
Kurs: 1.52
Zagraj!

Norwegia vs Niemcy

W drugiej parze zestawiłem ze sobą reprezentacje Norwegii i Niemiec. Bez wątpienia skoczkowie obu tych drużyn potrafią daleko latać, jednak ich największym problemem jest aktualnie brak czterech zawodników skaczących równo i przy tym daleko. Która z nich ma szanse na wyższą lokatę w niedzielnym konkursie?

Norwegowie w tym sezonie zawodzą. Najwyżej sklasyfikowanym norweskim skoczkiem w Pucharze Świata jest Marius Lindvik zajmujący 9. miejsce. Poza pierwszą “15” znajduje się także Granerud i Forfang i Sundal. W niedzielnym konkursie wystąpią natomiast w składzie: Lindvik, Forfang, Pedersen, Tande. Trener zdecydował się wybrać właśnie tych zawodników, bowiem to oni podczas zawodów indywidualnych spisywali się najlepiej. Mianowicie Forfang zakończył na 4. miejscu, Pedersen na 11., Lindvik był 13., a Daniel Andre Tande – 23.

Niemieccy skoczkowie mają podobne problemy, co zestawiony z nimi rywal. Trudno znaleźć czterech zawodników w unormowanej i wysokiej formie. Podczas konkursów indywidualnych na Kulm najlepiej z nich spisywał się oczywiście Andreas Wellinger, który zdobył tytuł wicemistrza świata. Do tego z dobrej strony pokazał się Stephan Leyhe, Karl Geiger i Pius Paschke. Zajęli oni kolejno 10, 19 i 23 miejsce. Nie powinno więc dziwić, że to właśnie oni pojawią się na skoczni drużynowej. Czy będą w stanie pokonać Norwegów?

Co obstawiać?

Pozostaje więc wskazać reprezentację, która powinna zakończyć niedzielny konkurs wyżej. Tak naprawdę bazując na występach indywidualnych i dyspozycji skoczków, którzy staną na starcie niedzielnego konkursu, to Norwegia powinna zająć wyższą lokatę, a nawet powalczyć o podium. W piątek i sobotę cała wybrana czwórka radziła sobie naprawdę nieźle, a 3 z 4 Norwegów zakończyło zawody w najlepszej “13”. Niemcy oczywiście najbardziej liczą na Wellingera, ale sam w konkursie drużynowym zbyt wiele nie zdziała. Forma Geigera i Paschke nie jest najwyższa i dlatego też spodziewam się wyższej pozycji norweskich skoczków.

Norwegia będzie lepsza od Niemiec
Kurs: 1.75
Zagraj!
Kupon STS na konkurs MŚ w lotach
  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze