MŚ w lotach: Bad Mitterndorf – typy i zapowiedź | 26.01.2024

Typy na MŚ w lotach

Mistrzostwa świata w lotach: typy na skoki narciarskie. Przed nami weekend na mamuciej skoczni w Bad Mitterndorf. Po nim poznamy najlepszego lotnika świata, a także reprezentację, która w niedzielny konkurs zdobędzie ten tytuł w drużynie. Do walki staną oczywiście polscy skoczkowie, jednak trudno spodziewać się po nich czołowych lokat. A jeśli chciałbyś poznać moją analizę i typy na MŚ w lotach, to oczywiście zapraszam do lektury!

Ryoyu Kobayashi vs Jan Hoerl

W pierwszej parze zestawiłem ze sobą Japończyka i Austriaka. Obaj w tym sezonie radzą sobie naprawdę nieźle, a do tego są świetnymi lotnikami, co udowadniali w poprzednich sezonach. Który z nich ma większe szanse na zajęcie wyższej lokaty?

Kobayashi choć początek sezonu miał nie najlepszy, to z każdym kolejnym konkursem łapał coraz to większą pewność, co zaowocowało zwycięstwem w Turnieju Czterech Skoczni. Od zawodów w Oberstdorfie nie schodzi praktycznie z podium, notując 4x drugie miejsce, zwycięstwo i 5. lokatę w Wiśle. Na jego koncie znajduje się łącznie 736 punktów, co w klasyfikacji generalnej daje mu aktualnie 3. pozycję. W lotach narciarskich Japończyk także radzi sobie świetnie i dlatego też jest jednym z faworytów w nadchodzących mistrzostwach świata.

Hoerl w ten sezon wszedł naprawdę solidnie i obok Stefana Krafta jest najlepszym z austriackich skoczków tegorocznego Pucharu Świata. Udało mu się wygrać w tym roku jeden konkurs – w Innsbrucku na zakończenie TCS. Łącznie w sezonie 2023/2024 stawał na podium w czterokrotnie, a w jego dorobku znajduje się 617 punktów, co daje mu aktualnie 4. miejsce w klasyfikacji generalnej. Austriak również nie raz pokazywał, że czuje się dobrze na mamucich skoczniach, dlatego też warto śledzić jego skoki podczas zbliżającego się, czteroseryjnego konkursu o tytuł mistrza świata.

Bonus powitalny STS

Co obstawiać?

Zatem który ze skoczków powinien lepiej poradzić sobie w nadchodzącym konkursie? W czwartek pogoda mocno pokrzyżowała plany skoczków, którzy ostatecznie nie oddali ani jednego skoku. Odwołano więc kwalifikacje i wszyscy zgłoszeni zawodnicy wystąpią w konkursie. Trudno więc oszacować ich formę na skoczni w Bad Mitterndorf, zatem trzeba posiłkować się ich formą i skokami na mamutach z poprzedniego sezonu. Wydaje się, że to Japończyk powinien wyjść górą z tej pary. W końcu jest w wyśmienitej formie, a w zeszłym sezonie w Vikersund i Planicy był kolejno 4, 12, 12 i 8. Podpierając się także kursami bukmacherów – zdecyduję się właśnie na Kobayashiego. A po więcej typów na skoki zapraszam oczywiście na stronę Zagranie. Gdybyś natomiast chciał obstawić nadchodzące zawody w Wiśle, ale nie masz jeszcze konta u bukmachera, to warto rozważyć STS. Po założeniu konta z kodem promocyjnym STS otrzymasz chociażby dostęp do zakładu bez ryzyka o wartości nawet 100 PLN. Wystarczy przejść przez rejestrację, którą znajdziesz pod adresem https://zagranie.com/goto/sts/.

Kobayashi będzie lepszy od Hoerla
Kurs: 1.47
Zagraj!

Peter Prevc vs Manuel Fettner

W drugiej parze zestawiłem ze sobą Petera Prevca i Manuela Fettnera. Co prawda obaj skoczkowie najlepsze lata mają już za sobą, ale kiedy przychodzi czas lotów, to zarówno Słoweniec, jak i Austriak powinni pokazać się z naprawdę dobrej strony – w końcu obaj słyną z dalekich lotów na mamutach. Czy teraz będzie tak samo?

Peter Prevc blisko dekadę temu nie miał sobie równych w Pucharze Świata. Teraz oczywiście jego kariera zbliża się powoli do końca, ale skoczek nie rezygnuje z występów. W tym sezonie udało mu się zgromadzić już 318 punktów, czyli więcej niż w całym zeszłym sezonie. Aktualnie Prevc plasuje się na wysokim, 11. miejscu w klasyfikacji generalnej. Nie powinno więc dziwić, że jeśli wrócił do dobrej dyspozycji, to na mamucie będzie jedną z czołowych postaci. A jak pójdą mu mistrzostwa świata?

Manuel Fettner ma za sobą najlepszy sezon w całej karierze. W PŚ 2022/2023 zgromadził bowiem 755 punktów, co nigdy wcześniej mu się nie udało. Teraz na jego koncie widnieje 358 oczek i tak naprawdę ma szanse na pobicie swojego wyczynu z poprzedniego roku. Aktualnie zajmuje 10. miejsce, wyprzedzając Prevca o 40 punktów. Fettner również potrafi daleko polecieć na mamucie, ale czy będzie w stanie wyprzedzić Słoweńca?

Co obstawiać?

Zatem którego z nich typować? Wydaje się, że wyżej w piątkowym konkursie powinien być Prevc. Złapał wiatr w żagle w tym sezonie i pokazuje, że znów jest mocny. Słoweńcy słyną z dalekich lotów na mamutach, a kiedy tak utytułowany zawodnik jest w dobrej dyspozycji, to powinien swoje zrobić i po prostu – polecieć daleko. Fettner także radzi sobie w tym roku bardzo dobrze, jednakże – pomimo dobrego zeszłego sezonu – loty w Planicy czy Vikersund nie poszły po jego myśli. Dlatego też, biorąc pod uwagę te wszystkie informacje, zdecyduję się na zwycięstwo Prevca w tej parze.

Prevc będzie lepszy od Fettnera
Kurs: 1.57
Zagraj!
Kupon na MŚ w lotach

Zaloguj się aby dodawać komentarze