Mongolz zaskoczy podczas Yalla Compass 2024? Gramy kupon z kursem 2.31!

Zawodnicy Astralis podczas turnieju

Turniej YaLLa Compass to idealna okazja dla drużyn na sprawdzenie się w formacie bo1. Faze grupowa to 5 spotkań w formacie bo1 dla każdej z grup. Ostatecznie 6 z 12 drużyn awansuje do dalszej fazy turnieju, a sam turnieju odbywa sie w Abu Dhabi. Czy ktoś będzie w stanie zaskoczyć Astralis?

STS kod promocyjny.

Mongol – Ence

 

Mongolz zmierzy się z Ence podczas turnieju YaLLa Compass 2024. Z racji, że spotkania odbywają się w formacie bo1 bardzo ciężko wytypować zwycięzców, bo najmniejsze detale zadecydują o końcowym rezultacie. W przypadku Mongolz mamy do czynienia z kilkoma bardzo istotnymi aspektami. Przede wszystkim ta drużyna ma bardzo duży potencjał, ze względu na niesamowite umiejętności indywidualne. Na ESL Pro Leauge wygrali z G2 oraz Falons, byli blisko wygrania mapy z Vitality i przegrali praktycznie wygrany mecz z Virtus Pro. Na trzeciej mapie z Virtus Pro prowadzili już wynikiem 11:2, by ostatecznie przegrać 13:11. Ciągle są bardzo młodym zespołem, więc z każdym turniejem będą nabierać doświadczenia i stawać się coraz lepsi. To, co jednak najbardziej mnie urzekło w ich przypadku to rundy pistoletowe. W ciągu ostatnich trzech miesięcy, podczas turniejów lanowych, wygrali 65% rund pistoletowych. Dołożyli do tego 82% konwersji i 22% przełamań. W przypadku spotkań w formacie bo1 będzie to miało decydujące i kluczowe znaczenie. Z racji, że rozegrana zostanie jedna mapa, to będzie ona prawdopodobnie korzystna dla obu ekip. Mongolz mając jednych z najlepszych na świecie graczy pod względem strzeleckim, będzie kierowało wybór map, pod możliwe wykorzystanie tego.

Ence po zmianach rozegrało kwalifikacje do turnieju Blasta, z których odpadli już w fazie grupowej. Dwukrotnie ulegli ekipie DMS i wygrali jednie na KOI. Zarówno Podi, jak i Sdy nie zagrali najlepszych spotkań, zdecydowanie lepiej pokazał się Podi z ratingiem 1.07, ale dalej nie jest to specjalnie imponujący wynik jak na zespoły, z którymi się mierzyli. Mieli bardzo mało czasu na przygotowanie się do tego turnieju i sukcesem będzie sama walka o wyjście z grupy. Na pewno jest to możliwe, jeżeli chociażby Heroic zagra słaby turnieju, ale na ten moment nie zapowiada sie na to, by tak było. Skład nie jest zły, jeżeli chodzi o Ence, ale na pewno jest daleki od idealnego. Podi to zagadka, bo może zaprezentować się bardzo dobrze, albo bardzo słabo. Z pierwszych spotkań można było zauważyć, że nie jest to typ wielkiego talentu z bronią snajperską. Być może w pierwszej drużynie będzie grał coraz lepiej, ale nie wygląda on na zawodnika wyjątkowego. Na pewno potrafi grać, ale nie zapowiada się, żeby miał być odkryciem na tej pozycji. Sdy to bardzo dobry dodatek, ale pytanie, czy Ence będzie dobrze funkcjonowało. Podczas trzech map, które do tej pory rozegrali, wygrali oni 2 z 6 rund pistoletowych i dołożyli do tego wygraną rundę force. Naprawdę ciekawe będzie jak w tym aspekcie, zaprezentuje się Ence przeciwko tak utalentowanemu rywalowi.
Przewidywane mapy:
Ence ban Inferno
Mongolz ban Vertigo
Mongolz ban Dust 2
Ence ban Ancient
Ence ban Mirage
Mongolz ban Nuke
Anubis was left over

 

Typ: Mongolz wygra mecz. Mają bardzo dużo argumentów w tym spotkaniu na swoją korzyść. Ostatnio wygrali turniej w swoim kraju, gdzie pokonali, chociażby Bleed czy Aurorę i byli zdecydowanie lepsi od swoich rywali. Rundy pistoletowe oraz umiejętności indywidualne powinny przeważyć w tym starciu na korzyść Mongolz.

Kupon gramy z bukmacherem STS, który ma bardzo ciekawą ofertę na esport. Sprawdź kod promocyjny sts i przekonaj się sam. Analizy z esportu znajdziesz w zakładce typy na esport.

Mongolz wygra mecz
Kurs: 1.51
Zagraj!
baner grupa zagranie

Fnatic – Eternal Fire

 

Fnatic z Blamef w składzie rozegrało do tej pory 6 spotkań. To, co można zauważyć to bardzo dobrą dyspozycję nowe gracza Fnatic. Jednak oprócz tego nie wygląda to wszystko przesadnie dobrze. Wygrana oraz porażka na starce Ence, porażka na Gamer Legion, wygrane w formacie bo1 na Sangal i Saw oraz porażka na DMS. Przede wszystkim myślę, że ekipa Fnatic musi zakontraktować nowego snajpera, by Afro nie jest gościem, który wykorzystuje tę pozycję na 100%. Sprowadzając takiego gracza jak Blamef, raczej dążysz do poważniejszych rezultatów niż walka o wyjście z grupy. Fnatic na ten moment nie zachwyca, ale nie gra też tragicznie. Można powiedzieć, że trochę kontynuują swoją dyspozycję od kilku lat, czyli są po prostu bardzo przeciętni. Format bo1 to na pewno spora szansa na wygranie z drużyną taką jak Eternal Fire, ale na pewno nie będzie to łatwe zadanie. Fnatic zagrało do tej pory bardzo dobrze w rundach pistoletowych, bo wygrali 18 z 26 w nowym składzie i 2 razy dali się przełamać. Trzeba jednak pamiętać, z jakimi rywalami się mierzyli, bo przykładowo z Ence wygrali 9 z 10 rund pistoletowych. Pytanie, jak agresywny będzie Blamef w momentach, kiedy Fnatic będzie miało problemy w spotkaniu z Eternal Fire. Nie jest to typ zawodnika, który lubi się poświęcać dla drużyny.

Eternal Fire wygrało ostatnio turniej CCT Global Finals, pokonując w finale zespół Liquid wynikiem 3:1. W ostatnich tygodniach wyglądali nieźle i miejmy nadzieje, że ustabilizują swoją formę. Eternal Fire wygląda jak zespół tier 1 i potrzebują jedynie regularnych wyników, by to potwierdzić. Podczas CCT Global Finals każdy z zawodników Eternal Fire oprócz Maj3r zagrał bardzo dobry turniej pod względem statystyk indywidualnych. Sam Maj3r zdobył rating 0.92, co nie jest złym wynikiem jak na dowodzącego, który doprowadził drużynę do zwycięstwa. Format bo1 teoretycznie nie powinien im sprzyjać, bo mimo bycia lepszą drużyną, mają mniejsze pole do popełniania błędów. Jednakże Eternal Fire ma mocne argumenty do tego by brylować w tym formacie. Wygrali aż 60% rund pistoletowych na turniejach lanowych w ostatnich trzech miesiącach i dołożyli do tego 82% konwersji. Jest to jeden z najlepszych wyników na świecie. Sprawdziłem również ich dyspozycję w tym roku w formacie bo1 i jest naprawdę imponująca. Wygrali 8 z 10 takich starć i przegrali jedynie z G2 po dogrywce i z Mouz wynikiem 13:11. Warto zaznaczyć, że pokonali kilku naprawdę mocnych rywali jak Faze, Vitality, Mongolz, Falcons czy Pain. Same mapy też wyglądają dość dobrze dla Eternal Fire i powinniśmy zobaczyć ich z bardzo dobrej dyspozycji podczas tego turnieju.
Przewidywane mpay:
Fnatic ban Nuke
Eternal Fire ban Ancient
Eternal Fire ban Mirage
Fnatic ban Anubis
Fnatic Inferno
Eternal Fire ban Vertigo
Dust 2 was left over

 

Typ: Eternal Fire wygra mecz. Mają argumenty, by dobrze się pokazać w formacie bo1 podczas tego turnieju. Mogą dobrać sobie komfortową dla nich mapę, gdzie pokażą się z najlepszej swojej strony. Fnatic nie wygląda jeszcze na drużynę gotową do rywalizacji na tym poziomie.

Analizy z innych dyscyplin znajdziesz w zakładce typy dnia.

Eternal Fire wygra mecz
Kurs: 1.47
Zagraj!

Fot.Pressfocus

Zaloguj się aby dodawać komentarze