Mocne zderzenia w X kolejce PGE Ekstraligi! Kupon double z żużla z kursem 2,83!

Grudziadz vs Torun zuzel 18.06.2023

Przed nami dwa pozostałe spotkania w ramach rywalizacji PGE Ekstraligi, gdzie w piątek mogliśmy obejrzeć tylko jeden mecz tej rundy. Spotkanie w Krośnie zostało odwołane z powodów złych warunków atmosferycznych, ale dzisiaj nie powinny one przeszkodzić w rozegraniu zaplanowanych pojedynków. Zawitamy na obiekty w Gorzowie i Grudziądzu, gdzie przyjezdnymi kolejno będą Wrocławianie oraz Torunianie. Jakimi wynikami zakończą się te spotkania? Serdecznie zapraszam do sprawdzenia, co przygotowałem! 

baner

GKM Grudziądz vs Apator Toruń: typy i kursy bukmacherskie (18.06.2023 r. – 19:15)

Drugie spotkanie GKM-u Grudziądz oraz Apatora Toruń, które jest określane mianem derbów Kujaw i Pomorza. W pierwszym spotkaniu na Motoarenie lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali ten pojedynek różnicą 14. punktów. Jest to dosyć spora przewaga, jeżeli weźmiemy pod uwagę punkt bonusowy w kontekście tej rywalizacji, który dla obu drużyn może być bardzo ważny uwzględniają ich miejsca w tabeli. Co prawda GKM walczy o oddalenie się ze strefy spadkowej, gdzie z taką samą ilością punktów z Wilkami Krosno meldują się w dole tabeli. Obudzili się oni po przed ostatnim pojedynku, gdzie na własnym obiekcie pokonali Motor Lublin i to ze znaczną przewagą, zgarniając także punkt bonusowy, a mieli aż 20. punktów straty. Na ich własnym torze nie wolno ich lekceważyć, gdyż  specyfika obiektu jest często bardzo ciężka dla przyjezdnych.

W poprzednim roku przegrali oni tylko dwoma punktami, a wydaje się, że obecny skład jest silniejszy od tego, jak GKM wyglądał w poprzednim sezonie. Do tego Apator jest dosyć niestabilny w formie, gdzie można zdecydowanie liczyć na Emila Sajfutdinova, ale później trzeba doszukiwać się pozytywnych aspektów. Na początku sezonu równał się z nim Robert Lambert, który jednak obecnie jest trochę poszukującym zawodnikiem formy sprzed kilku miesięcy. Oprócz tych zawodników mamy jeszcze Patryka Dudka, o którego falującej formie nie trzeba pisać, gdyż każdy wie, jak wygląda to w tym sezonie. Mamy jeszcze kolejnych dwóch Polaków w linii seniorów, a więc Pawła Przedpełskiego oraz Wiktora Lamparta. Ciężko na ten moment powiedzieć, czy są to zawodnicy, którzy na tym torze zrobią różnicę. Sądzę, że oba składy są dosyć równe i mogą zadecydować detale sprzętowe, a także jazda juniorów i dopasowanie do toru w Grudziądzu, a ten ostatni aspekt zdecydowanie leży po stronie GKM-u. Wszystkie nasze propozycje na sezon PGE Ekstraligi, odnajdziesz na stronie Typy Żużel – Zagranie!

GKM GRUDZIĄDZ VS APATOR TORUŃ

Kto wygra mecz?
GKM Grudziądz 83%
Apator Toruń 17%
23+ Głosy
Oddaj swój głos:
  • GKM Grudziądz
  • Apator Toruń

Statystyki:

Bilans meczów bezpośrednich od 2020 roku:

2021 – Apator Toruń 55:35 GKM Grudziądz

2021 – GKM Grudziądz 45:45 Apator Toruń

2022 – GKM Grudziądz 44:46 Apator Toruń

2022 – Apator Toruń 56:34 GKM Grudziądz

2023 – Apator Toruń – 52:38 GKM Grudziądz

Bilans meczów w sezonie 2023/24:

ZOOleszcz GKM Grudziądz:

Wygrana z: Motor Lublin (D) – 56:34

Remis z: Włókniarz Częstochowa (D) 45:45

Porażka z: Stal Gorzów (W) 51:39; Unia Leszno (D) – 40:50; Wilki Krosno (W) – 49:41; Apator Toruń (W) – 52:38; Sparta Wrocław (D) – 42:48; Motor Lublin (W) – 35:55; Sparta Wrocław (W) – 31:23

For Nature Solutions Apator Toruń:

Wygrana z: Stal Gorzów (D) – 47:43; GKM Grudziądz (D) – 52:38; Motor Lublin (D) – 46:44

Porażka z: Sparta Wrocław (D) – 38:52; Wilki Krosno (W) – 50:40; Unia Leszno (W) – 49:41; Włókniarz Częstochowa (W) – 49:41; Motor Lublin (W) – 59:31

Co obstawiać?

Bardzo dobre linie moim zdaniem zostały wystawione na ten mecz. Jednym z moich pomysłów było poszukanie overu punktów na Lamberta albo Dudka, ale po większym wgłębieniu się w statystyki, jakie mieli poszczególni zawodnicy na tym obiekcie uważam, że duża odpowiedzialność będzie na barkach Emila Sajfutdinova ze strony Apatora, a także Maxa Fricke ze strony gospodarzy. Sądzę, że lepiej w takiej pojedynczej rywalizacji zaprezentuje się Emil, który ma dosyć miłe biegi w kontekście fazy zasadniczej, a dodatkowo myślę, że mecz będzie prowadzony przez Grudziądz, a więc może być jakaś zmiana za słabiej czującego się seniora Torunia, w którego miejsce pewnie wleci lider Apatora. Stąd moim zdaniem dobrze jest postawić na to, że Sajfutdinov zdobędzie więcej punktów w pierwszych 5. biegach od Maxa Fricke! W przypadku tego typu, skorzystam z oferty, która dostępna jest u naszego dzisiejszego bukmachera! Warto założyć tam konto z kodem promocyjnym STS od Zagranie!

Emil Sajfutdinov lepszy od Maxa Fricke (pierwsze 5. biegów)
Kurs: 1,57
Zagraj!

Baner zagranie żużel

Stal Gorzów vs Sparta Wrocław: typy i kursy bukmacherskie (18.06.2023 r. – 16:30)

Mecz, który może być bardzo ciekawy, tym bardziej że będziemy na obiekcie Stali, gdzie Gorzowianie do tej pory wyglądali bardzo dobrze i przegrali jedynie z Motorem Lublin różnicą 7. oczek. Skład tej ekipy pomimo braku Bartosza Zmarzlika wygląda na mocny, gdyż świetnie w tym sezonie spisuje się Anders Thomsen. Duńczyk jest liderem zespołu i często zdobywa najwięcej punktów w drużynie. O dużej ilości zdobytych punktów na swoje nazwisko może mówić także Martin Vaculik, który ostatnio świetnie spisuje się na torze, jeżdżąc indywidualnie w Speedway Grand Prix, gdzie wygrał jedną z edycji, a także w lidze, gdzie od trzech meczów na swoje konto wpisuje więcej niż 11. punktów. Dodatkowo mogą oni opierać się na Szymonie Woźniaku, który własny tor zna doskonale. Mniejsze wsparcie widać po stronie dwóch pozostałych Polaków, którzy uzupełniają skład seniorski, a więc mowa o Oskarze Fajferze i Wiktorze Jasińskim. Oskar czasami potrafi zaskoczyć na plus, ale o częstych takich występach po stronie Wiktora jest ciężej. Zdecydowanie trzeba zwrócić uwagę na tych trzech pierwszych wspomnianych zawodników, którzy mogą dzisiaj nabruździć w zamiarach przyjezdnych, którzy jeszcze nie przegrali w tym sezonie ani jednego meczu. Dodatkowo walka toczyć się będzie o punkt bonusowy, gdyż po pierwszym meczu nie ma dużej różnicy. 

Spotkanie we Wrocławiu miało miejsce na początku maja, a od tego czasu nic nie zmieniło się u dzisiejszych przyjezdnych, a więc dalej nie znalazła się drużyna, która byłaby w stanie pokonać Wrocławian. Bardzo dobrze wygląda na ten moment skład drużyny z dolnego śląska, gdzie praktycznie nie ma słabszego punktu w sekcji seniorskiej, której trzon na ten moment należy do Artioma Łaguty oraz Daniela Bewleya. Są to dwaj zawodnicy, którzy od początku sezonu trzymają wysoki poziom i mają najmniejsze wahania formy. Do tego mamy jeszcze dwóch Polaków o wielkim doświadczeniu i umiejętnościach, a więc Macieja Janowskiego i Piotra Pawlickiego. Zaskoczeniem pozytywnym jest jazda Pawlickiego, a trochę negatywnym to, jak prezentuje się Magic. Co prawda Stadion Olimpijski jest jego domem, gdzie zna każdą ścieżkę do jazdy, ale bardziej chodzi mi o całokształt jego występów w tym sezonie. Na dodatek skład uzupełniony jest przez Taia Woffindena oraz bardzo dobrego juniora Bartłomieja Kowalskiego. Do pełni szczęścia wydaje się, że brakuje jedynie drugiego juniora na wysokim poziomie. Jednak ich forma na wyjazdach moim zdaniem nie jest jeszcze zweryfikowana, gdyż tylko trzy takie mecze z ich udziałem miały na ten moment miejsce w lidze. Wszystkie najważniejsze propozycje dnia, znajdziesz na stronie Zagranie w zakładce TypyDnia!

Statystyki:

Bilans meczów bezpośrednich od 2020 roku:

2020 – Stal Gorzów 55:35 Sparta Wrocław

2020 – Sparta Wrocław 44:46 Stal Gorzów

2020 PO – Sparta Wrocław 46:44 Stal Gorzów

2020 PO – Stal Gorzów 55:34 Sparta Wrocław

2021 – Sparta Wrocław 52:38 Stal Gorzów

2021 – Stal Gorzów 30:42 Sparta Wrocław

2022 – Sparta Wrocław 46:44 Stal Gorzów

2022 – Stal Gorzów 52:38 Sparta Wrocław

2023 – Sparta Wrocław 49:41 Stal Gorzów

Bilans meczów w sezonie 2023/24:

ebut.pl Stal Gorzów:

Wygrana z: GKM Grudziądz (D) – 51:39; Wilki Krosno (W) – 26:28; Unia Leszno (D) – 57:33; Unia Leszno (W) – 41:49; Wilki Krosno (D) – 57:33

Remis z: Włókniarz Częstochowa (W) – 45:45

Porażka z: Apator Toruń (W) – 47:43; Motor Lublin (D) 41:48; Sparta Wrocław (W) – 49:41

Betard Sparta Wrocław:

Wygrana z: Unia Leszno (D) – 52:38; Apator Toruń (W) – 38:52; Motor Lublin (W) – 44:46; Włókniarz Częstochowa (D) – 46:44; Stal Gorzów (D) – 49:41; GKM Grudziądz (W) – 42:48; Wilki Krosno (D) – 62:28; GKM Grudziądz (D) – 31:23

Co obstawiać?

Mecz w Gorzowie zapowiada się niezwykle emocjonująco i trochę dziwi mnie aż tak wysoki kurs na wygraną Stali, ale tam może zdarzyć się wszystko, gdyż często w biegach będą spotykać się zawodnicy o bardzo podobnym i wysokim poziomie. Dzisiaj zaskoczyłem sam siebie, w kontekście mojego wyboru, ale uważam, że dzisiaj dobrze pokaże się Maciej Janowski. Osobiście nie lubię grać w jego stronę, ale wystawiona została linia na 9. punktów, co moim zdaniem zostanie przez niego pokryte, tym bardziej że zna ten tor bardzo dobrze, ale ma dosyć przyjemne biegi. Dodatkowo liczę, że pojedzie w biegu 14. a nie 15., co także dawałoby mu szansę na lepszy wynik. Gram na over punktów Magica! 

Maciej Janowski powyżęj 8,5 punktów
Kurs: 1,80
Zagraj!

fot. Pressfocus

100 zł - zakład bez ryzyka na start ze zwrotem na konto główne. Najwyższa oferta powitalna w Polsce 1660 zł - TYLKO U NAS!

  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze