Mistrzynie świata oraz kadra Ukrainy ostatnimi ćwierćfinalistkami? Gramy double z kursem 2,10

Serbia vs. Szwecja, Czechy vs. Ukraina, double, siatkarskie ME 2023 kobiet, kupon, double, Forbet

Reprezentacja Serbii w dzisiejszym spotkaniu prawdopodobnie wystąpi bez swojej największej gwiazdy. Tijana Bosković w ostatnim meczu po jednej z akcji upadła tak niefortunnie, że od tamtego momentu narzeka na problemy z piętą. Od tamtego czasu z Serbii płynął sprzeczne komunikaty odnośnie do tego, w jakiej formie zdrowotnej jest atakująca. Czy to oznacza, że Szwedki będą w stanie postawić się faworyzowanej kadrze trenera Giovanniego Guidettiego? O tym opowiem więcej za chwilę, a na razie dodam, że drugim spotkaniem wybranym do dzisiejszej analizy jest konfrontacja Czeszek z Ukrainkami. Zdaniem bukmacherów to reprezentacja zza naszej wschodniej granicy powinna awansować do strefy ćwierćfinałów.

tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie
Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:
pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Serbia vs. Szwecja: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (28.08.2023 r.)

Komunikat z obozu reprezentacji Serbii głosi, że: „Pierwsze informacje wskazują, że nie będzie to poważna kontuzja”. Jednak serbskie media są zdania, że siatkarki z ich kraju mogą nie być w stanie sięgnąć po medale. Uważają tak podając informacje, że kadra z i bez Bosković to dwie różne drużyny. O tym, jak dużą rolę odgrywa Tijana niech poświadczy fakt, że to ona odbierała nagrodę dla MVP turnieju w dwóch ostatnich edycjach mistrzostw świata. Udowadnia to również fakt, jak mizernie radziła sobie kadra Serbii w pierwszej części tegorocznej Ligi Narodów, kiedy to trener Guidetti dał odpocząć liderce. Wszak przypomnijmy, że mistrzynie świata nie zakwalifikowały się nawet do czołowej ósemki, tj. turnieju finałowego. I mimo, że zdaniem ForBeta zwycięstwo Serbek jest pewne, bowiem kurs na nie wynosi 1.01; tak możliwym stało się, że Szwedki spróbują postawić się wyżej notowanym rywalkom.

ME w siatkówce kobiet 2023: Serbia vs. Szwecja

Kto wygra mecz?
SERBIA 100%
SZWECJA 0%
4+ Głosy
Oddaj swój głos:
 • SERBIA
 • SZWECJA

 

Co prawda awansować do kolejnej rundy mimo wszystko powinny Serbki. Przykładowo dodam, że wycena na zwycięstwo Szwedek w ForBecie wynosi aż… 19.00! Dlatego też mimo zapowiedzi ze strony serbskiej kadry, dziś Tijana Bosković powinna odpoczywać. Jej koleżanki z reprezentacji powinny być w stanie uporać się ze Szwedkami. Zwłaszcza, że w fazie grupowej nie przegrały żadnego meczu, a straciły raptem dwa sety. A trzeba pamiętać, że Szwedkom w pierwszej fazie turnieju poszło dużo słabiej. Do kolejnej rundy awansowały za sprawą tego, że Azerki zgromadziły mniej dużych punktów od dzisiejszych rywalek kadry Serbii. Mimo, że to Szwedki wygrały mniej setów niż zespół Azerbejdżanu. Jednak zanim przedstawię swój typ na to spotkanie, to przypomnę, że ostatnia propozycja siatkarskiego double’a się sprawdziła. Co wtedy grałem? Dowiesz się czytając materiał z sekcji – TYPY: Siatkówka.

Statystyki przed meczem Serbek ze Szwedkami w 1/8 finału ME w siatkówce kobiet 2023:

 • Bilans ostatnich 6 spotkań Serbek wynosi same zwycięstwa. Natomiast rekord Szwedek to: P – W – W – P – P – P.
 • Reprezentacja Serbii w fazie grupowej wygrała każde z 5 rozegranych spotkań. Tymczasem kadra Szwecji zanotowała 2 zwycięstwa i obydwa na dystansie 4 setów.
 • Z racji tego, że bilans setowy Serbek po pierwszej części turnieju wyniósł 15:2, to ich ratio setowe wyniosło 7.500.
 • Natomiast Szwedki okazywały się lepszymi od rywalek w 7 setach, a gorszymi w 11 odsłonach. Dzięki temu ich ratio wyniosło .636.
 • Serbki w 5 spotkaniach zdobyły w sumie 414 punktów, a straciły 285 oczka. Oznacza to, że ich ratio punktowe wyniosło 1.453.
 • Z kolei Szwedki zdobyły łącznie 393 punkty i straciły 404 oczka. Za sprawą tego rezultatu ich ratio punktowe wyniosło w fazie grupowej .973.
 • Reprezentacja Szwecji do turnieju przystępowała z 25. miejsca w rankingu FIVB, a także jako drużyna, która najwyższe miejsce zajęła na ME w 2021 r., tj. ósme.
 • W 4 startach na mistrzostwach Europy Szwedki ani razu nie miały okazji cieszyć się z medalu tej imprezy.
 • Z kolei Serbki mistrzyniami Europy były 3 razy, tj. w latach 2011, 2017 i 2019. Do tego zdobywały srebro w 2007 i 2021 r. oraz brąz w 2015 roku.

Mój typ na mecz Serbek ze Szwedkami w 1/8 finału ME w siatkówce kobiet 2023

Na czas przygotowywania materiału nie wiadomo, czy liderka kadry Serbii pojawi się dziś na parkiecie. Nawet jeśli zezwolą na to lekarze reprezentacji. W końcu Serbki o awans do ćwierćfinałów nie powinny drżeć ani przez moment. Najlepiej świadczą o tym kursy bukmacherskie dotyczące tego spotkania. A co typuję ze swej strony względem tego spotkania? Ano to, że Serbki w całym spotkaniu zdobędą dokładnie 75 punktów. Wycena niniejszego zdarzenia w ForBecie została ustabilizowana na poziomie 1.40. Wybrałem ten typ również dlatego, że jest wyżej wyceniany niż samo zwycięstwo Serbek na dystansie 3 setów, bowiem on zyskał wartość na poziomie 1.25. Zanim przejdę do przedstawienia drugiej propozycji, to przypomnę, że obydwa należą do TYPÓW: Dnia, a także są zabezpieczone przy pomocy kodu promocyjnego ForBetu.

Serbia zdobędzie w meczu mniej niż 75.5 punktów: TAK
Kurs: 1.40
Graj!

 

 

Czechy vs. Ukraina: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (28.08.2023 r.)

To spotkanie zapowiada się na już dużo bardziej wyrównane, aniżeli pierwsze z dziś rozgrywanych. Czeszki w swojej grupie uplasowały się na drugiej lokacie, a Ukrainki zajęły trzecie miejsce, tj. znalazły się w niej tuż za Serbkami i Polkami. Jakimi jeszcze słowy można przedstawić obydwie nacje? Ano to, że Czeszki w trakcie tegorocznych mistrzostw Europy doznały wstydliwej porażki z Azerbejdżanem. Wówczas konfrontowały się z Azerkami na początku zawodów i przegrały na dystansie trzech setów. Ulegały przeciwniczkom kolejno do: 21, 10 oraz 15 punktów, co najlepiej pokazuje, z jaką deklasacją mieliśmy do czynienia. W sumie w fazie grupowej zanotowały 3 zwycięstwa, a pokonały: Greczynki (3:0), Niemki (3:2) oraz Szwedki (3:0). Natomiast oprócz meczu z Azerbejdżanem przegrały jeszcze do jednego z reprezentacją Turcji. Dzięki tym wynikom zdobyły łącznie 8 punktów, czyli o oczko więcej od trzecich Niemek.

Natomiast Ukrainki sprawiły jedną z największych niespodzianek turniejów, tj. pokonując do zera Belgijki. Później znów zwyciężyły, tym razem nad zespołem ze Słowenii. Również to zostało uznane za zaskakujące wydarzenie, choć już dużo mniej znaczące niż triumf nad Belgijkami na ich terenie. Dzięki temu, że pokonały jeszcze do zera reprezentację Węgier, to wywalczyły w sumie 9 oczek. Tym samym trzecia drużyna grupy A uplasowała się przed Belgijkami notując dokładnie o 3 punkty więcej. Choć trzeba im jeszcze oddać to, że były w stanie postawić się nawet biało – czerwonym. Zdołały nawet ugrać seta – drugiego – do  22 oczek. Natomiast we wszystkich pozostałych przegrywały do 17 punktów. Dlatego też jest to jedno z bardziej wyrównanych spotkań, nawet kiedy patrzy się nie tylko na rywalizacje siatkarskie kobiet. Wszak trzeba zauważyć, że startują dziś także mistrzostwa Europy w siatkówce mężczyzn. W tamtej grze dojdzie do starcia między Belgami a zespołem Italii.

Statystyki przed meczem Czeszek z Ukrainkami w 1/8 finału ME w siatkówce kobiet 2023:

 • Reprezentacja Czech jeden mecz wygrały w grupie po tie-breaku, a 2 na dystansie trzech setów. Natomiast Ukrainki oprócz 2 triumfów w 3 setach zwyciężyły również do jednego.
 • Kadra Ukrainy zdobyła 9 punktów w 5 spotkaniach. Natomiast bilans setowy wyniósł 10:7, dzięki czemu uzyskały ratio na poziomie 1.429.
 • Czeszki w pierwszej fazie turnieju zdobyły o oczko mniej względem dzisiejszych rywalek. Natomiast ich rekord wyniósł 10:8, co przełożyło się na ratio setowe o wartości 1.250.
 • Kadra naszych południowych sąsiadów w 5 grach zdobyła 395 punktów, a straciła 405 oczek. Za sprawą tych wyników ratio punktowe wyniosło .975.
 • Natomiast zespół zza naszej wschodniej granicy ugrał 371 oczek, a straciły 383 punkty. Oznacza to, że ich ratio punktowe wyniosło .969.
 • Patrząc na ich rywalizacje od 2011 r., to te nacje grały ze sobą 5 razy. O raz częściej lepszymi okazywały się Ukrainki.
 • Ukraina w siatkówce kobiet nie przegrała z Czeszkami ani jednego z 3 meczów od 2019 r. Przy tym 2-krotnie zwyciężając do zera. W czerwcu tego roku wygrały wynikiem 3:1.

Mój typ na mecz Czeszek z Ukrainkami w 1/8 finału ME w siatkówce kobiet 2023

Patrząc na ich ostatnie 5 spotkań, to trzeba zauważyć, że trzy razy ich mecze kończyły się w trzech setach. W pozostałych przypadkach ich rywalizacje rozstrzygały się na dystansie czterech partii. Jak długo powinna potrwać dzisiejsza rywalizacja? Sądzę, że dłużej niż trzy sety. Wszak obydwie nacje będą walczyć o to, by znaleźć się w czołowej ósemce turnieju. Dodatkowo obydwie w fazie grupowej udowodniły, że potrafią pokazać się z dobrej strony. Różnicą między nimi jest to, że Czeszki niespodziewanie przegrały w meczu z Azerkami, a Ukrainki sprawiły niespodziankę okazując się lepszymi od Belgijek. Dlatego też to one są faworytkami do wygrania spotkania. Jednak Czeszki już dwukrotnie potrafiły pokonywać Ukrainki, więc możliwym jest, że jednak to one znajdą się w kolejnej rundzie.

Czechy vs. Ukraina - powyżej 165.5 punktów w meczu: TAK
Kurs: 1.50
Graj!

Propozycja kuponu:

Serbia vs. Szwecja, Czechy vs. Ukraina, double, siatkarskie ME 2023 kobiet, kupon, double, Forbet

fot. Michał Laudy/PressFocus

Zaloguj się aby dodawać komentarze