Mecze o awans do głównego turnieju Blasta! Gram double z kursem 2.18!

Zawodnicy oraz trener Spirit

Doszliśmy do momentu, gdzie mecz zadecyduje o tym, kto awansuje do głównego turnieju Blasta. Po jednej stronie drabinki zdecydowany faworyt, czyli Spirit zagra z Metizport. Po drugiej stronie drabinki, dwie niespodzianki, czyli OG i Saw.

STS kod promocyjny

Spirit – Metizport

 

Spirit tak jak dało się przewidzieć, wygrało kolejne spotkanie wynikiem 2:0. Jedyne co mogło zaskoczyć to problemy Spirit na mapie Anubis, bo wygrali wynikiem 13:11 i byli bliscy przegrania tej mapy. Pierwzą połówkę wygrali wynikiem 10:2, więc była to spora niespodzianka, że ten pojedynek był aż tak bliski na tej mapie. Nie zmienia to faktu, że Spirit ma Donka, który samodzielnie potrafi wygrywać spotkania. Było tak też na tej mapie, gdzie zdobył aż 29 zabósjtwa. Wydaje mi się, że Spirit nie jest jeszcze w swojej najlepszej formie, ze względu na jakość rywala i moment turnieju. Pierwszy raz zagrają z naprawdę wymagającym rywalem w tym turnieju, a do tego awans do głównej fazy turnieju. W tym turnieju wygrali 5 z 8 rund pistoletowych, a są jedną z najlepszych drużyn w tym aspekcie. Donk jak zawsze prezentuje bardzo wysoki poziom i osiągnął rating na poziomie 1.62, ale nie tylko on się dobrze prezentuje. Chopper i Magixx prezentują bardzo dobrą formę i wyglądają lepiej niż na poprzednich turniejach. Siłą Spirit jest to, że Sh1ro or Zont1x mimo nieco słabszych występów dalej mogą zaprezentować się wybitnie z Metizport. Zaznaczę, że słabsza forma w ich wykonaniu to ratingi na poziomie 1.11 i 1.13. W poprzednich spotkaniach Spirit wyglądało na drużynę, z którą można rywalizować, ale wydaje mi się, że nie analizowali specjalnie swoich rywali. Przeciwko Metizport zobaczymy jeszcze lepszą wersję Spirit.

Metizport zaskoczyło wszystkich, wygrywając spotkania z Falcons, gdzie na wypożyczeniu jest najlepszy zawodnik w historii CS:GO. Następnie pokonali zespół Monte, który trzeba jednak zaznaczyć jest w dość dziwnym momencie. Grali z zawodnikiem z akademii i Sdy, który jak wiadomo odszedł z organiazcji, ale pomógł drużynie w tym turnieju. Mimo wszystko uważam, że rywale nie byli w najlepszej dyspozycji. Na takim poziomie umiejętności indywidualne nie są aż tak ważne, przy całej strukturze orgaznizacji, komunikacji czy współpracy. Właśnie dlatego zespół taki jak Metizport może wygrywać z takimi ekipami, bo nie są dobrze zorganizowane w tym momencie i to po prostu widać. Bardzo dobrze podczas tego turnieju prezentuje się Adamb, Ztr oraz Nilo. Zwłaszcza Admab, który osiąga rating na poziomie 1.40 to duża niespodzianka w obozie Metizport. Mimo ostatnio zwyżkowej formy raczej mało kto się spodziewał aż tak dobrej gry z jego strony. Co ciekawe Metizport nie radzi sobie wybtinie dobrze w aspekcie zdobywania pierwszych zabójstw. W meczu z Falcons zrobili 6 mniej, a z Monte 2 więcej. Nie są to powalające statstyki, patrząc na przebieg tych meczów. Chociaż trzeba przyznać, że Spirit też nie prezentowało się w tym aspekcie zbyt dobrze. Wygrali 6 z 10 rund pistoletowych, wliczając w to wszystko wygrane pistoletówki, rundy force czy konwersję. Uważam, że Metizport prezentuje się naprawdę dobrze, ale rywale nie byli w swojej szczytowej formie.
Przewidywane mapy:
Metizport ban Anubis
Spirit ban Inferno
Metizport pick Vertigo
Spirit pick Mirage
Metizport ban OVerpass
Spirit ban Nuke
Ancient was left over

 

Typ: Spirit wygra mecz 2:0. Wydaje mi się, że Metizport może zjeść presja w tym spotkaniu. Podczas spotkań na niższym poziomie, momentalnie gracze potrafili się podłamać. Między innymi właśnie dlatego Nilo ma tak wysoki rating w ostatnich miesiącach. Uważam też, że Spirit przeanalizuje rywala i wykorzysta jego słabości.

Kupon gram z bukmacherem STS, który oferuje bardzo dobrą ofertę zakładów. Sprawdź kod promocyjny sts i przekonaj się sam. Analizy z innych spotkań esportwych, znajdziesz w zakładce typy na esport.

Spirit wygra 2:0
Kurs: 1.5
Zagraj!
baner grupa zagranie

Saw – OG

 

Saw zaprezentowało się bardzo dobrze podczas tego turnieju. Pokonali Liquid i Cloud9, czyli bardzo renomowane zespoły. Mimo ostatnich bardzo dobrych wyników, nie byli faworytem w tych spotkaniach, a mimo to udowodnili swoją wartość. Najlepszym zawodnikiem był zdecydowanie Arrozdoce, który osiągnął rating 1.34 podczas tych dwóch spotkań. Oprócz niech nikt się specjalnie nie wyróżniał, jedynie Roman gra widocznie lepiej niż zwykle, jeżeli chodzi o rating. Jako kolektyw spisują się bardzo dobrze i w obu tych spotkaniach, byli po prostu lepszą drużyną. Wygrali 6 z 10 rund pistoletowych, wliczając w to wygrane pistoletówki, rundy force oraz konwersję. Jedyna mapa, jaką do tej port przegrali to Inferno w meczu z Liquid. Bardzo bliscy byli porażki na Nuke z Cloud9, ale doprowadzili do dogrywki i wywalczyli sobie zwycięstwo na pierwszej mapie. Przede wszystkim dobrze potrafią współpracować jako drużyna i nie liczą tylko i wyłącznie na występ pojedynczego zawodnika. Wiele rzeczy wygląda w ich spotkaniach bardzo dobrze i wygrywają je bardzo zasłużenie, dlatego też mają serię aż siedmiu zwycięstw z rzędu.

OG wygrało spotkania z Complexity i Heroic podczas turnieju Blasta. Pierwsze spotkanie nie było wcale proste, bo przegrali pierwszą mapę wynikiem 16:14. Podczas kolejnych czterech map podczas tego turnieju, nie mieli już większych problemów. Forma OG jest bardzo zaskakująca, bo ostatnie wyniki nie wskazywały na większy progres. Przede wszystkim w drużynie zaczyna funkcjonować organizacja gry, a nie tylko sam HeavyGod. Podczas tego turnieju cały zespół prezentuje się bardzo dobrze, ale na największe wyróżnienie zasługuje K1to. Zdobył on średni rating na poziomie 1.23, czyli aż o 0.3 więcej niż w ostatnich trzech miesiącach. Do tego jest on dowodzącym zespołu i oddaje się bardzo często dla zespołu. Wielokrotnie szedł pierwszy i w obu spotkaniach był graczem, który zdobył najwięcej zabójstw otwierających. W takiej formie jest on naprawdę groźny, zwłaszcza gdy będzie grał w duecie z HeavyGodem, który potrafi bardzo szybko reagować na sytuacje. HeavyGod to zdecydowanie najlepszy zawodnik tej drużyny co pokazał, zresztą w meczu z Heroic gdzie zdobył aż 39 zabójstw przy zaledwie trzynastu śmierciach. Dołożył do tego 96 obrażeń na rundę i wyglądał bardzo imponująco. OG wygrało 5 z 10 rund pistoletowych, więc jest to już lepszy wynik, niż ostatnimi czasy.
Przewidywane mapy:
OG ban Nuke
Saw ban Mirage
OG pick Vertigo
Saw pick Overpass
OG ban Inferno
Saw ban Anubis
Ancient was left over

 

Typ: OG handicap map +1.5. Wyglądali naprawdę dobrze w obu spotkaniach i są w stanie tu powalczyć o zwycięstwo. HeavyGod to zawodnik, który samodzielnie może wygrać rundy, K1to bardzo często zdobywa zabójstwa otwierające, a Regali w końcu zyskał potrzebną mu swobodę. W obecny dyspozycji OG jest w stanie wygrać co najmniej jedną mapę.

Teksty z innych dyscyplin, możesz znaleźć w zakładce typy dnia.

OG handicap map +1.5
Kurs: 1.45
Zagraj!
Zdjecie na kupon esport 10.03.2024

Fot.Pressfocus

  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze