Mecze Challenger League przed Majorem! Gram kupon z kursem 2.52!

Sh1ro zawodnik Spirit

Metizport przegrało ostatecznie w spotkaniu z Heroic i nie awansowali do IEM Dallas. Nie zmienia to faktu, że zaprezentowali się bardzo dobrze podczas ostatnich turniejów i potrafią zaskoczyć. Czy utrzymają formę w mniej znaczących rozgrywakach?

Baner Betcris

Metizport – Alternate Attax

 

Metizport prezentuję bardzo dobrą formę w ostatnim czasie. Rywalizowali a równym poziomie z zespołami tier 1 podczas turnieju Blast Showdown i ulegli dopiero zespołowi Spirit, czyli potencjalnie najlepszej ekipie świata. Grali również mecze zamkniętych kwalifikacji do IEM Dallas i tam również spisali się bardzo dobrze i imponowali swoją formą. Co bardzo istotne nie jadą oni na Majora, czyli będą mogli grać na najwyższym poziomie w każdym spotkaniu, bez obaw o ukrycie taktyk czy podejścia do gry na poszczególnych mapach. Bardzo imponował jak zawsze zresztą Nilo, ale pozostali zawodnicy zaczęli mu dawać zdecydowanie więcej pomocy. Bardzo dobrze prezentował się Ztr oraz Adamb, którzy byli kluczowi w wygranych spotkaniach przez Metizport. Bardzo dobrze prezentują się na Vertigo, ale nie jest to zespół jednej mapy. Coraz lepiej poczynają sobie na Mirage czy Inferno i wyglądają na zespół, który chce na stałe wyjść z tier 2. Nie jestem przekonany, czy zawodnicy tacy jak Susp oraz Jackinho będą odpowiedni na wyższym poziomie, ale Metizport już na ten moment ma bardzo dobre argumenty do gry na wyższym poziomie.

Alternate Attax prezentuje się dość przeciętnie w ostatnich spotkaniach. Raczej przegrywają swoje spotkania, bo ostatnim czasie wygrywali raczej tylko z Espionage i to dwukrotnie. Oprócz tego wygrali na Brazylisjki Luz, który jest w tym momencie raczej w budowie i ciężko stwierdzić co będzie z graczami. Porażki z 500, Mouz NXT czy Passion UA, nie napawają optymizmem przed następnymi spotkaniami. Zespół nie gra jeszcze po prostu zbyt dobrze i nie wyglądają jak dobrze naoliwiona maszyna. Tylko jeden gracz tej formacji zdobywa powyżej 0.7 zabójstw na rundę. W przypadku Metizport jest to Nilo, który osiąga 0.8 i Adamb z 0.71, a przypomnijmy, że grają na zdecydowanie cięższych rywali. Zresztą sam Nilo jest najlepszym graczem, jaki wyjdzie na serwer i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Być może w końcu dostał zespół, z którym może naprawdę coś zdziałać i zrobić coś więcej niż tylko wybitne statystyki. Alternate Attax prezentuje się nieźle na Vertigo i Inferno, czyli bardzo komfortowych mapach dla swoich rywali. Nie mają za bardzo pól, na których mogą rywala rzeczywiście zaskoczyć.
Przewidywane mapy:
Alternate Attax ban Nuke
Metizport ban Anubis
Alternate Attax pick Overpass
Metizport pick Mirage
Alternate Attax ban Ancient
Metizport ban Inferno
Vertigo was left over

 

Typ: Metizport wygra mecz 2:0. Są zdecydowanie lepszą drużyną i to tylko od nich zależy jakim wynikiem wygrają. Jeżeli będą grać tak samo, jak w ostatnich spotkaniach, to powinni sobie spokojnie z rywalem poradzić.

Kupon gram z bukmacherem Betcris, który oferuje bardzo ciekawe zakłady na esport. Sprawdź kod promocyjny betcris i przekonaj się sam. Analizy na esport znajdziesz w zakładce typy na esport.

Metizport wygra mecz 2:0
Kurs: 1.89
Zagraj!
baner grupa zagranie

Sampi – Passion UA

 

Sampi jest ostatnio na fali wznoszącej i ma cztery zwycięstwa z rzędu. Wygrali z Godsent, Enterpise, Espionage i Mouz NXT. Trzeba jednak zaznaczyć, że oprócz Mouz NXT reszta tych drużyn ma dość słabą formę. Do tego w spotkaniu z MOUZ NXT za najlepszego gracza akademii musiał grać xReal w zasępstwo i skończył z najniższym ratingiem w całym spotkaniu. Trzeba jednak przyznać, że mapy Ancient oraz Overpass są bardzo mocne w ich wykonaniu jak na standardy tier 2/3. W ostatnim miesiącu Zedko prezentuje bardzo dobrą formę i osiągnął rating na poziomie 1.18. W rundach pistoletowych prezentują się raczej przeciętnie, żeby nie powiedzieć słabo. Wygrali równe 50% rund pistoletowych, ale dołożyli do tego tylko 81% konwersji i 7% wygranych rund force. Nie są to wybitne statystyki, zwłaszcza grając w tier 2 ze słabszymi rywalami. W trzech z czterech ostatnich spotkań stracili mapę na rzecz rywala, więc ni były to w pełni idealne zwycięstwa.

Passion UA to ciekawy projekt, który zaczyna osiągać coraz to lepsze rezultaty. W ostatnim tygodniu pokonali Mouz NXT, przegrali na Mouz NXT i wygrali na Alliance. Naprawdę ciekawi rywale, zwłaszcza patrząc na to, że Mouz NXT było w pełnym składzie. Jako drużyna Passion UA prezentuje się coraz lepiej i widać, że mogą namieszać na scenie tier 2/3. Zespół jest stworzony z młodych zawodników z Ukrainy, a do tego jest Fear, czyli dość doświadczony gracz na scenie. Dobrze prezentowali się na Anciencie, Anubisie czy Overpassie. Mapy mają dość podobne do rywala, jeżeli chodzi o swoje wybory, więc może być naprawdę zacięte spotkanie. Passion UA prezentuje się naprawdę nieźle w rundach pistoletowych. W ostatnim miesiącu wygrali 61% pistoletówek, dołożyli do tego 81% konwersji i 14% wygranych rund force. Ogólnie rzecz biorąc, mają jedne z najlepszych statystyk, jeżeli chodzio rundy pistoletowe w ostatnim czasie, ale mogliby trochę te parametry poprawić. Mało im brakuje do ścisłej czołówki w tym zakresie i jest to głównie kwestia konwersji rund, bo mógłby wynosić, chociażby 90%.
Przewidywane mapy:
Passion UA ban Nuke
Sampi ban Vertigo
Passion UA pick Anubis
Sampi pick Overpass
Passion UA ban Mirage
Sampi ban Inferno
Ancient was left over

 

Typ: Passion UA handicap map +1.5. Wydaje mi się, że są w stanie wygrać mapę własnego wyboru, a do tego powalczyć na mapie rywala. Wyglądają coraz lepiej i potrafią zagrozić naprawdę ciekawym ekipom. Patrząc na to, że ciągle są bardzo młodzi, mogą w każdym meczu zaskakiwać.

Analizy z innych dyscyplin znajdziesz w zakładce typy dnia.

Passion UA handicap map +1.5
Kurs: 1.33
Zagraj!
Zdjecie na kupon esport 14.03.2024

Fot.Pressfocus

  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze