Materla ponownie pokona Grove’a, tym razem u siebie? Gramy o 191 PLN

XTB KSW 78, Michał Materla, Tomasz Romanowski

Czas na pierwszą galę największej europejskiej organizacji MMA, czyli KSW. Ten event zamykać będzie starcie pomiędzy Michałem Materlą, a Kendallem Grove. Będzie to tym samym rewanż za pojedynek z 2013 roku, kiedy to przez jednogłośną decyzję sędziów po trzech podstawowych i jednej rundzie dogrywki lepszym okazał się Polak. Do dziś mówi się o tym, że była to najbardziej krwawa walka w historii tejże organizacji. Czy dziś będzie podobnie? Spodziewam się wielu emocji, tak samo jak w co-main evencie, gdzie inny Berserker podejmie byłego fightera np. ACA.

Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

Na start łącznie 300 zł bez ryzyka (zwrot na depozyt!) + 30 zł darmowe zakłady (20 zł za samą rejestrację, 10 zł za depozyt, 5 zł za udostępnienie kuponu)

 

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 100 zł + 100 zł + 100 zł
FREEBETY: 20 zł + 10 zł + 5 zł

GRA BEZ PODATKU: +14% do wygranych

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Tomasz Romanowski vs Radosław Paczuski: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź walki (21.01.2023 r.)

Jak można przedstawić ten pojedynek, by jednocześnie wykazać, jak wielkie są dysproporcje i jak bliskie może być to starcie? Między panami jest 30 cm wzrostu różnicy, a na popularnym „Tommym” nie robi to najmniejszego wrażenia. A tak już doprecyzowując myśli czas wspomnieć o tym, że Radosław jest znacząco wyższy od swego najbliższego rywala. Natomiast „Tommy” już niejednokrotnie, w tym przede wszystkim w dwóch ostatnich swych walkach, udowadniał, że jest w stanie zwyciężać i to w spektakularnym stylu z rywalami o podobnych rozmiarów, co Paczuski.

Swoją drogą, to jestem podobnego zdania, co Łukasz w swoim tekście, gdzie prezentował szerszy wachlarz typów na dzisiejszą galę, który możecie przeczytać: TUTAJ. Mam na myśli to, że Romanowski wszedł do organizacji z drzwiami i na 5 walk wygrał w aż 4 z nich. Największą uwagę kibice i eksperci przywiązują do tego, jak potężnym uderzeniem dysponuje. Nie bez powodu jest nazywany „polskim Mike Tysonem”. Nim przedstawię jego rywala, to odwołam się do tego, że ta walka jest jednym z, ale nie jedyny typem na dziś odnośnie do MMA. Jesteś ciekaw, co będę jeszcze grać od siebie lub/i jak mi pójdzie? Odwiedź zakładkę – TYPY: Sporty walki.

Natomiast jakimi słowy można przedstawić Radosława Paczuskiego? Ano tak, że dotychczas nie przegrał żadnej walki. Najpierw stoczył trzy boje dla ACA, w których tylko raz (z Jarosławem Lechem) odnosił triumf przez jednogłośną decyzję sędziowską. Pozostałe dwa starcia wygrywał przez nokauty w pierwszych rundach. Z racji agresji Rosji na Ukrainę Paczuski zrezygnował z występów dla niniejszej organizacji i przeszedł do KSW. Zastanawiano się, jak sobie poradzi, ale wątpliwości rozwiał już 28 maja, kiedy to na KSW 70 pokonał w trzeciej rundzie przez T.K.O Jasona Wilnisa. Na jego powrót nie musieliśmy długo czekać.

W okrągłej klatce największej organizacji w Europie zameldował się już w sierpniu na evencie w warszawskim Torwarze. Wówczas okazał się lepszym jeszcze szybciej, ponieważ w pierwszej rundzie pokonał przez nokaut Jasona Radcliffe’a. Dotychczas w żadnej walce nikt nie sprawdził jego umiejętności parterowych, lecz o tym, jak pewnym jest swych możliwości, niech poświadczy to, że w licznych wywiadach przed dzisiejszym wywiadem zapowiada, że nie tylko jest gotowy zejść z Tomkiem do parteru, ale nawet zainicjować go, jeżeli będzie taka potrzeba.

Statystyczne porównanie Tomasza Romanowskiego z Radosławem Paczuskim przed XTB KSW 78:

 • Znacznie więcej pojedynków w MMA ma na koncie „Tommy”, ponieważ jego rekord wynosi 17-8, a Paczuskiego 5-0.
 • Tyle tylko, że jeden uprawia tę dyscyplinę od początku kariery, a drugi wszedł do niej jako utytułowany kickbokser.
 • Tomasz zwyciężał 7-krotnie przez nokauty, raz przez poddanie i 9-krotnie przez decyzje. Z kolei u Radosława ten rezultat prezentuje się następująco: 4 nokauty i jeden werdykt arbitrów.
 • Romanowski również aż o 8 razy więcej przegrywał, lecz należy nadmienić, że przede wszystkim na początku kariery.
 • Ostatnią porażkę „Tommy” poniósł na KSW 61, kiedy to w 2021 r. został znokautowany w drugiej rundzie przez Patrika Kincla.
 • Od tamtego czasu zwyciężał nad: Aleksandarem Rakasem, Michałem Pietrzakiem, Andrzejem Grzebykiem i Cezarym Kęsikiem.
 • Starszym o 4 lata jest Romanowski, który ma 33 lata.
 • Jednak największą różnicą jest ta dotycząca rozpiętości ramion. Tu Paczuski ma przewagę na poziomie aż 30 cm, ponieważ mamy 168:198.
 • Co jeszcze ciekawe, sam Tommy mierzy 178 cm, a Radosław 188 cm.

Moje typowanie walki Tomasza Romanowskiego z Radosławem Paczuskim przed XTB KSW 78

Z racji wyżej wymienionych powodów sądzę, że czeka nas niezwykle interesujące starcie. Nawiązując do tekstu Łukasza, również jestem zdania, że ta konfrontacja nie potrwa pełnego dystansu. Dla formalności dodam, że zakontraktowana jest na trzy rundy po pięć minut. Jednak jako, że zarówno jeden jak i drugi jest przede wszystkim specjalistą od stójki, to sądzę, że właśnie w tej płaszczyźnie będą starali się udowodnić, kto okaże się lepszy. Mimo, że Tommy przenosił już pojedynki do parteru i nawet poddawał jednego rywala; a Radek zapewnia, że rozwija się w tej odsłonie walki z treningu na treningu…

Walka zakończy się przez KO/TKO/DSQ - TAK
Kurs: 1.50
Graj!

Tak dla obu jest to płaszczyzna, którą może nie tyle, co odkrywają, co dopiero się jej uczą. Dlatego też sądzę, że to starcie zakończy się przez nokaut. Z tego też powodu zaznaczam typ na to, że walka rozstrzygnie się właśnie przez K.O/T.K.O/DSQ. Na to wskazanie w Fortunie mamy ustabilizowany kurs na poziomie 1.50. W sam raz, by bezpiecznym typem podbić kupon. Nim przejdę do omówienia drugiego typu, to nawiążę do tego, że kupon stawiam u tego bukmachera z racji BONUSÓW do Fortuny. A odbieram je przez wykorzystanie kodu promocyjnego.

Michał Materla vs Kendall Grove: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź walki (21.01.2023 r.)

Czeka nas starcie rewanżowe. Do pierwszego doszło w czerwcu 2013 r. na gali KSW 23. Była to jedna z najbardziej krwawych walk w historii organizacji KSW. Z tego też powodu już wcześniej chciano ich zestawić ze sobą. Starano się, by zmierzyli się ze sobą raz jeszcze na KSW 36, lecz finalnie staną naprzeciwko siebie w klatce dopiero dziś. Jednak, co wyróżnia obu zawodników, a co jeszcze nie zostało przedstawione w mediach? Ano to, że oni są już po swoim prime – time. Michał był już i mistrzem organizacji KSW i później próbował, bezskutecznie, wrócić na szczyt. Natomiast Kendall dla polskiego giganta stoczył tylko dwie walki – z Khalidovem (przegraną w drugiej rundzie) i właśnie Materlą. Później związał się na dłużej z Bellatorem.

Jednak to, co jeszcze warto zaznaczyć to to, że przed znalezieniem się „na chwilę” w KSW, toczył boje dla UFC. Łącznie w trzynastu startach zanotował siedem wygranych, w tym dwa bonusy za poddanie wieczoru. Jak dziś można przedstawić obu panów? Ano tak, że Berserker wraca porozbijany do klatki po ciężkich nokautach pierw z rąk Roberto Soldicia, a później Mariusza Pudzianowskiego. Dla porównania dodam, że Kendall wcale nie jest w lepszej sytuacji, ponieważ od 2019 r. toczył walki na gołe pięści, w których również radził sobie ze zmiennym szczęściem. Ostatni start w MMA zanotował w 2019 roku i o ile go wtedy wygrał, tak aż 3 wcześniejsze z rzędu zakończyły się porażkami.

XTB KSW 78: Materla vs Grove II

Kto wygra pojedynek?
MICHAŁ MATERLA 75%
KENDALL GROVE 25%
4+ Głosy
Oddaj swój głos:
 • MICHAŁ MATERLA
 • KENDALL GROVE

 

Statystyczne porównanie Michała Materli z Kendallem Grove przed XTB KSW 78:

 • Obaj są bardzo doświadczonymi zawodnikami, ponieważ u Michała mamy rekord na poziomie: 31-9-0, a u Kendalla: 24-18-0.
 • O tym, jak są dojrzałymi fighterami świadczy również fakt, że Kendall jest już 40-latkiem, a Michał o dwa lata młodszy.
 • Grove po raz ostatni w MMA pokazał się w sierpniu 2019 roku, kiedy to pokonał przez poddanie Anthony’ego Ruiza.
 • Natomiast Michał Materla jest wciąż aktywnym zawodnikiem MMA, który patrząc od 2019 r. brał udział w 7 walkach, a ostatnią pod koniec maja 2022 r.
 • Polska żyjąca legenda KSW w ostatnich 5 pojedynkach zanotował następującą serię: P – W – W – P – W.
 • Natomiast Kendall, kiedy jeszcze startował w MMA, to u niego niniejszy bilans wynosił: W – P – P – P – W.
 • Materla wejdzie do klatki organizacji KSW po ciężkim nokaucie, jakiego doznał po konfrontacji z Mariuszem Pudzianowskim.
 • Natomiast Kendall pojawi się po walkach na gołe pięści, w których również radził sobie ze zmiennym szczęściem.
 • Znacząco wyższym zawodnikiem jest Grove, który mierzy 198 cm. U Materli wzrost wynosi 182,88 cm.

Moje typowanie walki Michała Materli z Kendallem Grove przed XTB KSW 78

Z racji wyżej wymienionych składowych i statystyk podejmuję się wskazania, że to właśnie Michał Materla zwycięży i dokona tego w określony sposób. Obaj są porozbijani z racji tego, że mają wiele bojów za sobą. Zarówno jeden jak i drugi uwielbiają się tłuc i przede wszystkim podążają w kierunku ubijania swych rywali. Mimo, że również potrafią ich poddawać. Mówiąc o tej konfrontacji można zapowiedzieć ją w ten sposób: dwóch fighterów, którzy bardzo chcą coś sobie nawzajem udowodnić, wyjaśnić. Z parteru korzystają wtedy, kiedy albo chcą podkreślić swoją dominację, a nie są w stanie ubić rywala; albo szukają w nim ratunku. Dlatego też od siebie stawiam w Fortunie na to, że Michał zwycięży przez nokaut lub dyskwalifikację, na co mamy kurs ustabilizowany na poziomie 1.45.

1. zawodnik wygra przez KO/TKO/DSQ - TAK
Kurs: 1.45
Graj!

Propozycja kuponu:

Kupon, Fortuna, 21 stycznia 2023, KSW 78

fot. Adam Starszyński/PressFocus

300 zł bez ryzyka w 3 bonusach (zwrot na konto główne) + 35 zł freebety

 • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze