Makar i Heiskanen będą walczyć o miano najskuteczniejszego obrońcy? NHL AKO 2.23!

Cale Makar

Doczekaliśmy się w końcu pierwszego uczestnika finału konferencji. Swoją szansę wykorzystali New York Rangers, rozprawiając się z Carolina Hurricanes w sześciu meczach. Sobotniej nocy w takich samych rozmiarach zwycięstwa w serii mogą awansować do finału Dallas Stars i Florida Panthers. Ci pierwsi zmierzą się w Denver z Colorado Avalanche, a ci drudzy zagrają w Bostonie z miejscowymi Bruins. Serdecznie zapraszam do zapoznania się z treścią analizy i końcowymi propozycjami.

Fortuna baner z ofertą na start

Boston Bruins – Florida Panthers (stan rywalizacji 2-3): typy i kursy bukmacherskie (18.05.2024)

Po trzech porażkach z rzędu w serii z Florida Panthers przełamali się Boston Bruins, dzięki czemu doprowadzili do szóstej rywalizacji i mogą sobotniej nocy wrócić do swojej hali, żeby walczyć o wyrównanie, a później na Florydzie o odwrócenie losów serii i wywalczenie awansu do finału konferencji. Rok temu takiego psikusa Panthers sprawili Bruins w pierwszej rundzie i ci na pewno chętnie chcieliby się zrewanżować w tegorocznej fazie play-off. W poprzednim starciu ponownie dobrze w mecz wchodzili bostończycy, którzy na pierwszą przerwę zjeżdżali z prowadzeniem i w końcu na ich szczęście nie zaprzepaścili swojej dobrej postawy w pierwszych dwudziestu minutach i w kolejnych dwóch tercjach zdołali dwa razy zremisować, co dało im zwycięstwo jednym golem.

Tylko raz Bruins dali się zaskoczyć Panthers w pierwszej tercji i miało to miejsce w pierwszej rywalizacji w Bostonie, ale to był jedyny taki przypadek. Gospodarze muszą uważać sobotniej nocy, żeby nie wrócić do rozluźnienia w drugiej i trzeciej tercji, bo ich początki meczów z gośćmi są na bardzo wysokim poziomie, ale wszystko bierze w łeb później. Co do samego powrotu do własnej hali kibice mogą mieć pewne obawy, bo do tej pory tylko dwa razy udawało się wygrać w Bostonie i to dwukrotnie z Toronto Maple Leafs, a Panthers dwukrotnie byli w Bostonie i dwa razy wygrywali. Tylko dwie delegacyjne porażki ekipy z Florydy mogą dać do myślenia gospodarzy i pozostawić ich w czujności.

Statystyki:

  • 4/5 razy Boston Bruins nie przegrywali w pierwszej tercji z Florida Panthers
  • Bilans bramkowy gospodarzy w pierwszych tercjach play-off to 9:3
  • Bilans bramkowy gości w pierwszych tercjach play-off to 5:8

Co obstawić?

Dalej tylko raz w pierwszych dwudziestu minutach Bruins okazywali się gorsi od Panthers. Gospodarze naprawdę dobrze wyglądają w pierwszych tercjach, dlatego będę chciał powtórzyć propozycję z poprzedniego omawianego spotkania tych ekip i idę w to, że gospodarze nie przegrają z przyjezdnymi z Florydy w pierwszych dwudziestu minutach gry. Od drugiej tercji gorzej wyglądali bostończycy, więc nie idę w dalsze rozstrzygnięcie tego meczu. Typy NHL, które do tej pory graliśmy, są dostępne w specjalnej zakładce na naszej stronie.

Boston Bruins nie przegrają w 1. tercji
Kurs: 1.44
Zagraj!
grupa hokej zagranie

Colorado Avalanche – Dallas Stars (stan rywalizacji 3-2): typy i kursy bukmacherskie (18.05.2024)

Gospodarze wracają z Dallas do własnej hali, a to oznacza dla nich, że udało im się wygrać na terenie Stars bez swojego najlepszego strzelca, który do drużyny w tej kampanii już nie wróci. W pierwszych dwóch tercjach byliśmy świadkami bramkowych remisów, ale w trzeciej tercji trzy bramki Avs przesądziły o doprowadzeniu do szóstego meczu. Jednym z ojców sukcesu był Makar, czyli ofensywnie usposobiony defensor, który trafiał do siatki Stars dwa razy. Do zmagań tych zespołów jeszcze trochę zostało, więc przed tym może znajdziesz coś dla siebie w zakładce typy dnia.

Po drugiej stronie inny obrońca z mocnymi inklinacjami do gry w ataku, czyli Heiskanen trafił do siatki Avalanche tylko raz. Teraz obaj hokeiści mają na swoim koncie tyle samo bramek i prowadzą w klasyfikacji goli zdobytych przez obrońców. Makar jest w pierwszej piątce najlepiej punktujących hokeistów w play-off bez podziału na pozycje. W pierwszej dziesiątce znalazło się też miejsce dla Heiskanena, który jest najlepiej punktującym graczem w Dallas, a trzeba dodać, że Stars nie mogą narzekać na małą jakość w formacjach ofensywnych, więc jego bramki są sporym dodatkiem do wyników drużyny.

Statystyki:

  • Obrońcy Colorado Avalanche łącznie zdobyli 8 goli
  • Defensorzy Dallas Stars łącznie zanotowali 7 trafień
  • Makar i Heiskanen mają na swoim koncie po 5 bramek

Co obstawić?

Gospodarze stracili swojego najlepszego strzelca i teraz więcej z siebie musi dać reszta zawodników, żeby nie było widać braków. Makar udowodnił, że jest w stanie wspomagać swoich kolegów i zdobywać bramki w przewagach, ale i w pełnych zestawieniach. To samo możemy napisać o Heiskanenie, którego gole są wartością dodaną. Obaj defensorzy mogą walczyć o miano najskuteczniejszego obrońcy, choć jeden się na pewno z play-off pożegna. Moja propozycja dotyczy bramki choć jednego defensora w nadchodzącym spotkaniu i niekoniecznie musi być, to wcześniej wymieniona dwójka, choć w nich można pokrywać największe nadzieje.

Gol dowolnego obrońcy - TAK
Kupon Fortuna NHL

Foto. PressFocus

Zaloguj się aby dodawać komentarze