Ligowe klasyki, walka o medale – to wszystko w TauronLidze! Gramy o 185 PLN

Chemik Police - PGE Rysice Rzeszów, BKS BOSTIK - Grot Budowlani Łódź, double, Superbet, tauronliga

Kilka dni temu przyglądaliśmy się pierwszym spotkaniom w play-offach w PlusLidze. Tymczasem w TauronLidze dochodzi już do rywalizacji finałowych. Tym samym, co mecz, tym czeka na nas bardziej interesujące się widowiskowo pisane przez „W” nieprzypadkowo z dużej litery. W końcu doczekaliśmy się momentu, w którym czołowe zespoły powalczą o medale. Chemik, czy PGE Rysice – która z drużyn sięgnie po mistrzostwo? BKS z Bielska – Białej, czy Grot Budowlani z Łodzi – kto poczuje „ciężar” brązowych medali na szyjach? Na dziś nie podejmuję się odpowiedzi na te pytania. Na razie dodam tylko tyle, że za zwycięzcę zostanie uznany ten zespół w tych starciach, który jako pierwszy zanotuje 3 wygrane.

BKS BOSTIK ZGO Bielsko – Biała – Grot Budowlani Łódź: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (12.04.2024 r.)

Pierwszym dzisiejszym typem dnia jest rywalizacja o brązowe krążki. Zmagania w tej parze rozpoczniemy w Bielsku – Białej, gdzie lokalny BKS postara się zatrzymać Grot Budowlani Łódź. Te drużyny przystępują do tej konfrontacji w analogicznej sytuacji. Mianowicie, zwyciężczynie półfinałowych starć w TauronLidze zostały wyłonione już po dwóch meczach. Tym samym obyło się bez zaskoczeń i doczekaliśmy się finałowej powtórki z rozrywki.

Jednak zanim przedstawię losy tamtych drużyn, to pomówię więcej właśnie o parze: BKS z Grotem. W końcu i w tym przypadku doszło do takiego samego „zestawienia”, jak przed rokiem. Wówczas lepszymi okazały się łodzianki. Czy tak będzie i tym razem? Nie jest już to tak oczywiste, jak wtedy. Przed rokiem trener BKS-u był zmuszony do grania praktycznie jednym ustawieniem i niektóre z zawodniczek nie mogły liczyć na pomoc zmienniczek. Teraz ich sytuacja jest z goła inna. Do tego to BKS lepiej radził sobie w trakcie rozgrywania rundy zasadniczej. Dowodzi tego, choćby fakt, że to one zakończyły tamtą część sezonu na drugim miejscu – mimo, że miały tyle samo oczek po 22 grach, co trzecie PGE Rysice.

Z kolei Grot uplasował się na piątej lokacie. Tyle tylko, ze trzeba też zauważyć, że to zawodniczki reprezentujące barwy BKS-u wywalczyły w tym sezonie Puchar Polski. Poza tym niewiele brakowało, by to one wywalczyły awans do finału. A, co można powiedzieć o dyspozycji Grotu? Łodzianki raz jeszcze były w stanie ograć w ćwierćfinale panującego mistrza. To, co jeszcze chcę zaznaczyć, a w zasadzie się do czego się odwołać, to to, na co powołano się na portalu Strefy Siatkówki. Mianowicie, że: „Sporo zmieniło pojawienie się Jeleny Blagojević. Legendarna Serbka dołączyła do zespołu na fazę play – off i bardzo przyczyniła się właśnie do wygranej w ćwierćfinale ligi”.

Choć też typując to spotkanie trzeba mieć na uwadze, że Grotowi Budowlanymi Łódź brakuje atakującej występującej tak, jak wcześniej. W tym miejscu piję do formy Any Bjelicy, od której fani i trenerzy wymagają więcej niż to, co dotychczas reprezentuje. Do tego też ichniejszy trener nie może do końca liczyć na skrzydłowe. One dla odmiany albo grają wybornie, albo przeciętnie.

Statystyki:

 • BKS BOSTIK przegrywał trzeciego seta 5 razy w 6 ostatnich ligowych meczach przeciwko Grotowi.
 • Grot Budowlani Łódź z rywalkami tylko raz były w stanie zdobyć więcej niż 46 oczek w drugiej partii.
 • W 6 ostatnich domowych grach BKS-u drużyny w pierwszym secie zdobywały mniej niż 46 punktów.
 • Analogiczną liczbę punktów BKS z ówczesnymi rywalkami w drugich odsłonach zdobywał 15 razy w 17 ostatnich występach ligowych.
 • BKS BOSTIK ZGO Bielsko – Biała zwyciężał 6 razy w 7 ostatnich domowych pojedynkach.
 • BKS zdobywał więcej niż 84 oczka w 5 ostatnich ligowych i domowych spotkaniach.
 • Żaden z 5 ostatnich meczów BKS-u BOSTIK-u nie zakończył się na dystansie 3 setów!

Co obstawiać?

Zdaniem bukmacherów faworytem jest zespół gospodarzy. Kurs na triumf BKS-u wynosi 1.50. Z kolei wartość wygranej Grotu została wyceniona na poziomie 2.90. Taka różnica wynika przede wszystkim z faktu tego, jak w ostatnim czasie szło obydwu drużynom. Do tego ich analitycy mają na względzie to, kto z tej pary cieszył się ze zwycięstwa w finale Pucharu Polski. Oprócz tego biorą pod uwagę obecną dyspozycję poszczególnych zawodniczek. W tym przypadku korzystniej wypadają siatkarki broniące barw BKS-u.

BKS BOSTIK ZGO Bielsko - Biała wygra mecz: TAK
Kurs: 1.50
Graj!

To one w obydwu półfinałach zaprezentowały się z lepszej strony niż zawodniczki Grotu. Patrząc na problemy łodzianek, spodziewam się, że mogą zaskoczyć, ale właśnie: one mogą, a BKS w zasadzie „musi”. Dlatego też względem tego spotkania podejmuję się wskazania, że jednak zwycięży gospodarz. Do tego wykorzystuję kurs z SuperPrzewagą, która oznacza, że zakład zostanie rozliczony jako wygrany, kiedy BKS wyjdzie na 2-setowe prowadzenie dzisiejszej rywalizacji.

Chemik Police – PGE Rysice Rzeszów: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (12.04.2024 r.)

Jeszcze ciekawiej zapowiada się drugi z siatkarskich typów. W końcu to w nim przyjezdne rozpoczną 5 z rzędu bój o mistrzostwo Polski. Czy w końcu przełamią złą passę i w końcu zwyciężą? Zadanie nie będzie proste. Na ich drodze po raz kolejny, a w sumie po raz 4 stają policzanki. Do tego to Chemik zakończył rundę zasadniczą na wyższej pozycji. Dlatego też nie może dziwić, że przed dzisiejszym spotkaniem to one są stawiane w roli faworytek.

Odnośnie do sytuacji Chemika, to na początku były obawy (i ich kibiców, i środowiskowych ekspertów, komentatorów), czy kłopoty finansowe wpłyną na ich grę. Nic takiego nie miało dotychczas miejsca, więc nie upatrywałbym tutaj szansy rzeszowskich Rysic. W końcu policzanki wytrzymały presję i oczekiwania. Spora w tym zasługa ich trenera, który regularnie rotuje składem. Tym samym dba o to, by każda z zawodniczek występowała w miarę jak najczęściej. Taka postawa doprowadziła do tego, że i pierwszy skład, i rezerwowe są praktycznie w optymalnej dyspozycji przed najważniejszym graniem.

Najbliższe rywalki policzanek miały gorszą drogę do finału, tj. trudniejszą. W końcu w półfinale mierzyły się ze zdobywczyniami Pucharu Polski. Jakby tego było mało, to ich ostatnie starcia w play – offach kończyły się dopiero po 5-setowych bataliach. Rzeszowianki miały o tyle szczęście, że do optymalnej dyspozycji wróciła ich liderka, czyli Ann Kalandadze. Poza tym należy zaznaczyć, że nie tylko Gruzinka zaczęła brylować. Dlatego też obstawiając to spotkanie – wraz z kodem promocyjnym Superbetu – spodziewam się wyrównanej rywalizacji.

Statystyki:

 • Tylko w jednym z 7 ostatnich meczów domowych Chemika drużyny w pierwszym secie zdobyły więcej niż 46 punktów.
 • Taki sam bilans punktowy w premierowych odsłonach u PGE Rysic wystąpił w 13 ostatnich ich wyjazdowych starciach.
 • Chemik Police zwyciężał w drugim secie w ostatnich 10 domowych meczach rozgrywanych w TauronLidze.
 • PGE Rysice Rzeszów wygrywały pierwszego seta 6 razy w 7 ostatnich meczach w TL oraz w sumie w 10 z 11 ostatnich wyjazdów ligowych.
 • Zespół Chemika Police triumfował notując przewagę co najmniej 2 setów w 5 ostatnich pojedynkach.
 • Z kolei PGE Rysice zwyciężałyby w 9 ostatnich meczach za każdym razem, gdyby doliczyć im 2 odsłony do końcowego wyniku.
 • Chemik Police wygrywał w 19 z 20 ostatnich ligowych spotkań, a w tym w 9 z 10 domowych.
 • Z kolei PGE Rysice Rzeszów zwyciężały 10 razy w ostatnich 11 grach wyjazdowych w TauronLidze.
 • Chemik wygrywał trzeciego seta 19 razy w 20 ostatnich meczach, a PGE Rysice 11-krotnie w 12 ostatnich spotkaniach ligowych.

Co obstawiać?

Bukmacherzy uważają, że Chemik jest podobnie dużym faworytem, co BKS BOSTIK ZGO Bielsko – Biała. Kurs na triumf policzanek wynosi 1.33, czyli ma zbliżoną wartość, co z pierwszych przywoływanych. Natomiast wygrana rzeszowskich Rysic zyskała wycenę na poziomie 3.40. Taka różnica wzięła się przede wszystkim z tego, jak szło tym ekipom w półfinałach. Gdyby sugerować się wyłącznie jakością poszczególnych zawodniczek, to jednak rzeszowianki wcale aż tak bardzo nie odstają od policzanek. Tylko, że właśnie – przynajmniej w teorii – przystąpią o wiele bardziej zmęczone do tej rywalizacji, bo jednak miały sporo trudniejszą przeprawę.

W tym meczu zostanie rozegranych więcej niż 3 sety: TAK
Kurs: 1.42
Graj!

Co nie wyklucza też tego, że i dziś powinny być w stanie być w stanie przeciwstawić się rywalkom. W końcu mówimy o walce o mistrzostwo Polski. Dodatkowo trzeba mieć na uwadze motywację dotyczącą tego, że rzeszowianki po raz 4 postarają się pokonać policzanki w finale. Z kolei zawodniczki Chemika będą dążyły do udowodnienia, dlaczego tak udanie szło im w rundzie zasadniczej. Z tego też powodu ze swej strony obstawiam, że ich rywalizacja o tytuł rozpocznie się od co najmniej 4-setowej batalii. Powody przedstawiałem powyżej, więc tylko dodam, że dziś podjąłem się 2 typów o sporo niższej wartości niż „na co dzień”.

Propozycja kuponu:

Chemik Police - PGE Rysice Rzeszów, BKS BOSTIK - Grot Budowlani Łódź, double, Superbet, tauronliga

fot. Hubert Bertin/PressFocus

Zaloguj się aby dodawać komentarze