Leicester najmocniejszym ze spadkowiczów z Premier League? Gramy Championship o 225 PLN!

Jamie Vardy podczas meczu Leicester

W piątek nie będzie nam jeszcze co prawda dane zobaczyć spotkań na najwyższym szczeblu rozgrywek w Anglii, jednak warto skierować swój wzrok ku rozgrywkom Championship! W nich czeka nas między innymi piekielnie ciekawa batalia dwóch spadkowiczów, a więc Southampton i Leicester. Przyjrzymy się także rywalizacji Hull City z Coventry, a wszystko dopełni kupon double o 225 PLN! Zapraszam więc do lektury.

betfan bonus 200%

Southampton – Leicester

Nim powiemy o rywalizacji dwóch spadkowiczów z Premier League, zachęcę do zerknięcia na nasze wszystkie typy dnia! A przechodząc już do sedna sprawy, Jan Bednarek na konferencji przed meczem reprezentacji został zapytany o swoją przydatność w kadrze w związku z jego występami w klubie. Jak się domyślam, pytanie to sugerowane było między innymi porażką Southampton w stosunku aż 0:5 z Sunderlandem! Święci musieli pożegnać się z Premier League między innymi dzięki beznadziejnej defensywie i już teraz widać, że formacja ta nie została ani naprawiona, ani wzmocniona. Na obecny moment Southampton zajmuje 7. miejsce w Championship, co nie jest złym wynikiem, lecz dotychczas mierzył się głównie ze znacznie słabszymi ekipami, a i tak w sumie stracił 12 bramek, co jest najgorszym wynikiem w całej stawce! Wspomniałem już o beznadziejnej postawie Świętych i porażce aż 0:5 z Sunderlandem. Wcześniej, gdy przyszło mierzyć się z równie solidną ekipą, a więc Norwich, podopieczni trenera Martina dość szczęśliwie zremisowali 4:4. Czy dziś, przeciwko Leicester, uda się zanotować zwycięstwo?

Zadanie zdecydowanie nie będzie łatwe, ponieważ Lisy już w tym momencie należą do ścisłej czołówki Championship i nie tylko moim zdaniem, są głównym kandydatem do awansu. Ekipa z King Power Stadium po spadku zachowała wielu graczy, którzy spokojnie mieliby możliwość gry w Premier League. Warto tu wymienić chociażby Vardy’ego, Ikeanacho, Ndidiego, Dewsbury-Halla, czy Perreirę. Leicester zmieniło natomiast trenera, a Enzo Maresca poukładał grę defensywy i wprowadził kilka korzystnych zmian do zespołu. Obecnie Lisy plasują się na 3. pozycji w stawce i do ostatniej kolejki pozostawały z kompletem zwycięstw. Dość niespodziewanie, lepsze okazało się ostatnio Hull City, jednak nie można powiedzieć, by było to w pełni zasłużone zwycięstwo Tygrysów. Leicester oddało w tym starciu 22 strzały i zmarnowało sporo okazji. W moim przekonaniu Lisy dalej są najsilniejszą ekipą Championship i jestem przekonany, że postawią swoim rywalom bardzo trudne warunki w piątkowy wieczór.

Statystyki:

 • Southampton plasuje się na 7. pozycji w Championship, zdobyło dotychczas 10 punktów.
 • Święci z 10 ostatnich spotkań zwyciężali 4 razy.
 • Podopieczni trenera Martina na swoim obiekcie wygrali 1 raz na 10 poprzednich prób.
 • Leicester jest na 3. lokacie w lidze, jak dotąd uzbierało 12 oczek.
 • Lisy z 10 niedawnych meczów wygrali 8-krotnie.
 • Vardy i spółka na 10 niedawnych meczów w delegacji przegrali 3 razy.

Co gramy?

Dziwi mnie nieco optyka bukmacherów, którzy większe szanse dają gospodarzom. Święci w spotkaniach ze stosunkowo silnymi ekipami nie pokazywali się najlepiej i tracili masę bramek. Uważam, że Leicester na ten moment jest zespołem silniejszym, lepiej poukładanym i bardziej doświadczonym. Lisy wygrały 8 z 10 poprzednich batalii we wszystkich rozgrywkach i sądzę, że na St. Mary’s Stadium ugrają w piątek minimum 1 oczko – stąd typ na podwójną szansę w kierunku Leicester!

X2
Kurs: 1.55
Zagraj!

baner grupa zagranie

Hull City – Coventry

Przechodzimy do drugiego spotkania, na które również wybierzemy typy z piłki nożnej. Hull City po spadku do Championship w 2017 roku popadło w wyraźną przeciętność i w ostatnich sezonach regularnie walczyło o utrzymanie w drugiej lidze. Tygrysy nowy sezon zaczęły jednak znacznie lepiej i obudziły w swoich kibicach nadzieję na znacznie lepsze zakończenie. Hull po porażce przeciwko Norwich w 1. kolejce złapało wiatr w żagle i nie przegrało kolejnych 4 spotkań, zdobywając w nich 10 punktów i awansując na bardzo wysokie 6. miejsce. Co więcej, Tygrysy starają się grać piłkę otwartą i ofensywną, co jest zdecydowaną nowością w porównaniu do poprzednich sezonów. Czy taka strategia przyniesie pozytywne rezultaty także w piątek?

Coventry było z kolei jedną z rewelacji ligi w poprzedniej kampanii. Stosunkowo mały jak na warunki Championship klub skończył kampanię na miejscu w najlepszej szóstce i był bardzo bliski niespodziewanego awansu do Premier League. Finalnie jednak na Wembley lepsze okazało się Luton, a Coventry pozostało w drugiej lidze na kolejny sezon. Podopieczni trenera Robinsa w kampanii 2023/24 spisują się jednak dość kiepsko i dotychczas większość meczów remisowali. Ostatnie starcie z Watfordem miało dramatyczny przebieg, jednak również zakończyło się wynikiem 3:3 i nie pozwoliło Coventry opuścić 14. lokaty w stawce. Najbliższa batalia z Hull powinna być więc wyrównanym i ciekawym widowiskiem! A co o tym spotkaniu powiedzą nam statystyki?

Statystyki:

 • Hull zajmuje 6. miejsce w lidze, ma na koncie 10 punktów.
 • W meczach z udziałem Tygrysów średnio oglądamy 10.60 kornerów.
 • Over 9.5 rożnych został pokryty w 4 z 5 poprzednich gier Hull.
 • Coventry zajmuje 14. lokatę w stawce, ma na koncie 6 oczek.
 • W spotkaniach z udziałem podopiecznych trenera Robinsa pada średnio 12.80 rożnych.
 • Over 9.5 kornerów miał miejsce przy okazji 5 niedawnych spotkań Coventry.
 • W 3 z 4 ostatnich starć bezpośrednich wykonanych zostało minimum 10 rogów.

Co gramy?

W moim odczuciu bardzo ciekawą propozycją na to spotkanie jest over kornerów! Obie ekipy wykonują ich sporo, a Coventry pod względem ilości rogów w meczach ligowych jest 4. ekipą w Championship. Over 9.5 kornerów miał miejsce w 4 z 5 poprzednich gier Hull i sprawdził się we wszystkich 5 ostatnich meczach Coventry. Także historia meczów bezpośrednich podpowiada, że taki typ może okazać się dobrym wyborem! Poniższy kupon zagrać możecie za kod promocyjny w Betfan. Powodzenia!

+9.5 rzutów rożnych
Kurs: 1.65
Zagraj!

kupon Championship Betfan 14.09.

fot. Pressfocus

 • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze