Legendarna Polska Siła czy Brazylijskie Jiu Jitsu? Typujemy UFC 267!

Fight week nareszcie dobiegł końca! Już dziś “Polska” gala UFC 267! Startujemy o godzinie 16:30. Czeka na nas aż 15 walk! Czy to najlepsza rozpiska, jaką UFC mogło zrobić w tym roku? Prawdopodobnie tak! Szczególnie dla nas jest ona bardzo ekscytująca, bo na karcie walk zobaczymy, aż trzech Polaków, co jest ewenementem w tej organizacji! Broniącego pas mistrzowski Jana Błachowicza zobaczymy w main evencie, na karcie głównej zawalczy zajmujący 8. pozycję w rankingu wagi ciężkiej Marcin Tybura, natomiast w karcie wstępnej zobaczymy Michała Oleksiejczuka.

Kliknij baner i załóż konto z kodem promocyjnym JANEK, aby otrzymać:

 50PLN bez ryzyka na JURAS BOOST!

Jan “Legendary Polish Power” Błachowicz vs Glover “The Brazilian Pit Bull” Teixeira

Trzeba przyznać, że całe wydarzenie jest nieprawdopodobnie napakowane nazwiskami ze światowego topu i gala będzie gratką dla fanów MMA. Aż trudno wybrać zdarzenia do kuponu. Szczególnie, że Fortuna przygotowała bardzo wiele zakładów specjalnych na to wydarzenie. Jeśli nie posiadacie konta u tego bukmachera, możecie skorzystać z naszego kodu promocyjnego.

Druga obrona mistrzowskiego pasa

Na pewno nie możemy ominąć walki naszego mistrza Janka Błachowicza, którego czeka wbrew pozorom bardzo ciężkie zadanie. Janek wraca do oktagonu UFC po sporej przerwie, w swojej ostatniej walce zszokował całą branżę MMA i pokonał wielką gwiazdę największej organizacji na świecie. Tym razem nasz rodak zmierzy się z 42-letnim (!) Brazylijczykiem Gloverem Teixeirą. Ten pojedynek będzie zgoła inny dla Błachowicza niż poprzedni, albowiem w starciu z Izzym kompletnie nie musiał się obawiać o parter, teraz natomiast główną bronią pretendenta będzie właśnie BJJ. Bez wątpienia będzie to ogromny sprawdzian tej płaszczyzny dla naszego mistrza. Mimo wielu znaków zapytania w kontekście tej walki, to bukmacherzy dość wyraźnie wskazują na naszego reprezentanta jako faworyta tej walki. Czy słusznie?

Brazylijski wirtuoz parteru

Dla Glovera Teixeiry będzie to 40. walka w karierze. Jego debiut w UFC miał miejsce w 2012 roku. Dla największej organizacji MMA na świecie stoczył 20 walk. Co ciekawe, miał już raz szansę walki o pas, było to w 2014 roku – przegrał wówczas z Jonem Jonesem na pełnym dystansie. Wielokrotnie mierzył się w walkach wieczoru czy co-main eventach na różnych galach i ma spore doświadczenie w walkach 5-rundowych. 42-latek ma obecnie na swoim koncie 5 zwycięstw z rzędu, a co także ważne – aż 4 z nich przed czasem. Teixeira zszokował wszystkich w swojej ostatniej walce, w której pokonał swojego rodaka Thiago Santosa. Wówczas to Marreta był faworytem i wszyscy obstawiali, że to on będzie kolejnym pretendentem. Tak się jednak nie stało, bo Teixeira pokazał w tej walce najlepszą wersję siebie i sprawił niespodziankę. Atrybutami Teixeiry w ostatniej konfrontacji były nieustępliwość, odporność na ciosy kondycja i przede wszystkim BJJ. Brazylijczyk w walkach momentami skraca dystans często bez przygotowania, a kiedy przyjmuje ciosy w stójce, wręcz desperacko chce przenieść walkę do parteru. W walce na pięści nie pomaga mu licha szczęka, nie trzeba wiele, aby nim zachwiać czy też posadzić go na deskach. Niestety jednak dla Janka to wcale nie oznacza, że łatwo jest go skończyć w walce, bo Brazylijczyk w klatce się nie poddaje i niestraszne mu przyjęcie kilku ciosów. Teixeira jest świadom swoich atutów i wie, że jeśli przetrwa trudne chwile, to będzie w stanie z nich skorzystać w dalszej części walki. Niewątpliwie takowym jest kondycja i pod tym kątem będzie nad Polakiem przeważał. Niewątpliwie w stójce Błachowicz powinien mieć przewagę, pytanie, czy będzie w stanie utrzymać walkę na nogach.banner grupa zagranie 40k

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

Konfrontacja

Błachowicz mierzył się już z jednym Brazylijczykiem o stosunkowo podobnych atutach co Teixeira, mowa oczywiście o walce z Jacare Souzą. Polak wówczas dobrze bronił się przed sprowadzeniami, jednak ogromną część walki spędził, będąc przypartym plecami do siatki. Janek wygrał wówczas niejednogłośną decyzją i trzeba przyznać, że we wspomnianej konfrontacji nie wypadł najlepiej. O taki scenariusz nieco obawiam się w tej walce. Im dłuższe będzie starcie, prawdopodobnie coraz bardziej zyskiwał będzie Teixeira, a pojedynek w klinczu oraz na siatce nie będzie sprzyjał Jankowi. Niewątpliwie jednak Jan ma argumenty, aby skończyć tę walkę w pierwszym jej etapie. Polak jest zawodnikiem uniwersalnym i nie powinien dać się zdominować w żadnej płaszczyźnie. Warto tu zaznaczyć, że w przygotowaniach do tej walki pomagali mu sparingpartnerzy wybitni w BJJ, a sam Janek jest także czarnym pasem w tej dyscyplinie. Na pewno okazję do trafienia Teixeiry się nadarzą i takowe Janek z pewnością zauważy, pytanie, czy to wystarczy na Brazylijczyka, który nawet w trybie zombie potrafi przetrwać. Obstawiam, że wystarczy i Legendarna Polska Siła będzie w stanie pokonać nawet zombie. Do mojej analizy idealnie wpisuje się jeden z zakładów specjalnych przygotowanych przez Fortunę, a konkretnie Juras Boost na zwycięstwo Jana Błachowicza przez KO lub TKO w R2 lub R3.

To niejedyna analiza, jaką przygotowaliśmy na nadchodzącą galę. Już o godzinie 15:00 pojawi się nasza druga propozycja z nieco bardziej rozbudowanymi typami. Znajdziecie ją oczywiście na naszej stronie w zakładce https://zagranie.com/analizy-boks-mma/

Zagraj bez ryzyka do 50 PLN (zwrot na depozyt) lub skorzystaj z boostu 7.00!

W związku z nadchodzącą walką Jana Błachowicza w UFC Fortuna przygotowała specjalną promocję!

  • W ofercie znajduje się boost kursowy na zwycięstwo Błachowicza przez KO/TKO w drugiej lub trzeciej rundzie. Standardowy kurs na to zdarzenie to 4.00, a Fortuna podnosi go do 7.00! Maksymalna stawka na ten zakład to 100 zł.
  • Z boostu może skorzystać KAŻDY, jednak zagrać go bez ryzyka mogą tylko nowi klienci!
  • Jeśli nie masz jeszcze konta w Fortunie, to możesz zagrać ten zakład z kursem 7.00 w opcji zakładu bez ryzyka. Wystarczy rejestracja z tego linku -> https://zagranie.com/goto/fortuna-janek/. Kod promocyjny: JANEK będzie automatycznie wpisany. Przy okazji wpadną Ci jeszcze dwie dyszki w ramach freebetu!
  • Zakład jest dostępny w zakładce: JURASBOOST
  • Po ukończeniu rejestracji możesz obstawić swój zakład z JURASBOOST do 50 zł, a w razie porażki środki wracają na Twoje konto! UWAGA – MOŻNA JE OD RAZU WYPŁACIĆ. ŻADNYCH OBROTÓW!
  • Zakład bez ryzyka obowiązuje tylko na ten konkretny zakład!

for. PressFocus

Zaloguj się aby dodawać komentarze