Kto zachowa szansę gry o play-offy? Kupon z ATP Next Gen Finals z kursem 2,22!

Arthur Fils 29.11.2023

Wczoraj przyjrzeliśmy się bliżej temu, z jakim nastawieniem zawodnicy przyjechali na korty w Arabii Saudyjskiej na najważniejszy turniej młodzieżowy w roku. ATP Next Gen Finals ma dzisiaj w harmonogramie mecze wygranych oraz przegranych. Drugie spotkania mogą zadecydować o tym, kto awansuje, a kto przedwcześnie pożegna się z rywalizacją w hali. Czy faworyci dzisiaj będą w stanie wygrywać spokojniej, niż miało to miejsce wczoraj? Serdecznie zapraszam do sprawdzenia, co przygotowałem! 

baner sts nowy

Arthur Fils vs Flavio Cobolli: typy i kursy bukmacherskie (29.11.2023 r. – 14:30)

Mecze zwycięzców zaczną się od pojedynku pomiędzy Francuzem, a zarazem faworytem do wyjścia z pierwszego miejsca w grupie oraz najwyżej rozstawionym w turnieju zawodnikiem, Arthurem Filsem, który podejmować będzie wczorajszą niespodziankę, czyli wygranego z meczu z Dominiciem Stickerem, Flavio Cobolliego. Włoch uporał się wczoraj z zeszłorocznym półfinalistą tych rozgrywek i trzeba przyznać, że na korcie wyglądał znacznie lepiej od Szwajcara, który był ociężały i nie pomagał mu jego serwis, ani fakt, że jest leworęczny. Z pewnością sam także nie grał na wysokim poziomie, gdyż wiele błędów pojawiało się po jego stronie, a także miał wiele niewykorzystanych okazji. Dużo przełamań dawanych z jego strony, a także fakt, że rywal oddawał bardzo dużą ilość punktów, poprzez popsute returny. Bardzo ciężko oglądało się Szwajcara, co do którego miałem zupełnie inne przeczucie w stosunku do tego turnieju, w którym występuje z największym doświadczeniem. Z roli faworyta wywiązał się jednak Francuz, a więc Fils, który co prawda nie miał łatwego meczu z innym Włochem, którym był Luca Nardi. Trzeba przyznać, że w meczu było kilka fascynujących akcji, które pokazują, że w reprezentancie Francji tkwi potencjał na ten turniej. Z pewnością zasady, które obowiązują na tej imprezie nie są przychylne dla zawodnika z pierwszej czterdziestki rankingu ATP, gdyż jest on przyzwyczajony do znacznie innych zasad. Dzisiaj także występuje w roli faworyta i powiem szczerze, że po obu meczach tych zawodników, muszę się zgodzić z bukmacherami, że to właśnie Francuz powinien mieć dzisiaj więcej do powiedzenia w tym spotkaniu. Może nie jest jeszcze tak mocno usposobiony na pierwszym podaniu, jak na to liczyłem, ale sądzę, że z meczu na mecz będzie to wyglądało coraz lepiej. Dzisiaj walka toczyć się będzie prawdopodobnie o bezpośredni awans i pewny udział w fazie play-off, jednak Arthur będzie musiał pilnować wymian, aby nie wdawać się w siłowe rozwiązania, które nie przynoszą efektu w grze na Flavio. Włoch moim zdaniem popełnia za dużo błędów, aby dzisiaj móc w pełni rywalizować z przeciwnikiem o wyższym rankingu, co powinniśmy zobaczyć na korcie. Czy przewaga Filsa będzie widoczna? A może format rozgrywek ponownie da nas zaskoczyć? Wszystkie nasze propozycje na mecze z tenisa, odnajdziesz na stronie Typy Tenis!

ARTHUR FILS VS FLAVIO COBOLLI

Kto wygra mecz?
Arthur Fils 100%
Flavio Cobolli 0%
2+ Głosy
Oddaj swój głos:
 • Arthur Fils
 • Flavio Cobolli

 

Statystyki:

 • Arthur Fils jest obecnie 36. zawodnikiem rankingu ATP
 • Flavio Cobolli jest obecnie 100. zawodnikiem rankingu ATP
 • Będzie to pierwszy mecz bezpośredni tych zawodników
 • Dla obu tenisistów jest to debiut na ATP Next Gen Finals

Mecze bezpośrednie:

brak meczów bezpośrednich

Bilans meczów ATP Tour w tym sezonie po US Open na kortach twardych w hali:

Arthur Fils:

Antwerpia: wygrana z: Mark Lajal – 2:0 (7:6, 7:6); Pablo Varillas – 2:0 (6:0, 6:3); Stefanos Tsitsipas – 2:0 (7:6, 7:6); przegrana z: Alexander Bublik – 0:2 (4:6, 4:6) – finał

Wiedeń: przegrana z: Daniil Medvedev – 0:2 (4:6, 2:6)

Paryż: przegrana z: Daniel Altmaier – 0:2 (2:6, 4:6)

ATP NG Finals: wygrana z: Luca Nardi – 3:2 (2:4, 4:3, 4:2, 1:4, 4:2)

Flavio Cobolli:

ATP NG Finals: wygrana z: Dominic Sticker – 3:1 (4:2, 3:4, 4:1, 4:2)

Co obstawiać?

W tym spotkaniu bukmacherzy za faworyta uważają Francuza i zdecydowanie muszę się z tym zgodzić. Arthur lepiej wyglądał na korcie na własnym podaniu, które w miarę możliwości utrzymywał przy bardzo dynamicznym Nardim, a dodatkowo wytrzymywał trudne momenty w spotkaniu. Sądzę, że doświadczenie w ograniach na dużych kortach dodatkowo mu dzisiaj pomoże i to on dopiszę kolejne punkty do tabeli. Moją propozycją jest zagranie na wygraną Filsa z handicapem setów! W przypadku tego meczu, skorzystam z oferty, która dostępna jest u naszego dzisiejszego bukmachera! Warto założyć tam konto z kodem promocyjnym STS od Zagranie!

Arthur Fils -1,5 setów handicap
Kurs: 1,54
Zagraj!

baner zagranie

Alex Michelsen vs Abedallah Shelbayh: typy i kursy bukmacherskie (29.11.2023 r. – 18:00)

Drugi mecz, który mnie zainteresował i będzie miał miejsce już w sesji wieczornej, to spotkanie zawodnika z Dziką Kartą, która dostał od gospodarzy, a więc Jordańczyka, Abedallaha Shelbayh, który zmierzy się z teoretycznym czarnym koniem tych zawodów, a więc Amerykaninem, którym jest Alex Michelsen. Panowie wczoraj zagrali zupełnie inne spotkania, gdyż znacznie mocniej w swoim pojedynku powalczył Amerykanin, który już na początek rywalizacji w grupie dostał teoretycznie najsilniejszego przeciwnika, a więc Hamada Medjedovicia. Serb wygrał na długości pięciu setów, ale wszystko rozstrzygnęło się w tie-breaku ostatniego seta. W moim odczuciu dzisiaj nie będzie innego faworyta, a niżeli Alex, który po nieco ospałym początku, mocno wziął się do pracy i zaczął świetnie manewrować swoim serwisem, jeżeli chodzi o czynniki siły i kierunków. Jest to tenisista, który jeszcze nie jest “opierzony”, ale sądzę, że w najbliższym czasie będziemy mogli więcej o nim usłyszeć, a spotkania o zupełnie innej randzie, niż amerykańskie challengery, będą dla niego automatycznie dostępne. Dobrym pokazaniem się szerszemu gronu odbiorców jest właśnie gra w Next Gen Finals, gdzie moim zdaniem spisał się bardzo dobrze. Już wczoraj uważałem, że jest szansa na wyrwanie setów Serbowi, ale na wygranie meczu nie starczyło. W przypadku Jordańczyka nie było już tak kolorowo, gdyż przy jednej wykorzystanej szansie w drugim secie, w pozostałem części meczu już nie istniał i zdecydowanie uległ przeciwnikowi z Francji. Patrząc na jego parametry defensywne sądzę, że dzisiaj ma jeszcze mniejsze szanse na wygraną w tym spotkaniu i ciężko będzie mu przeciwstawić się sile serwisowej, jaką posiada reprezentant USA. Czy będzie to spotkanie pod dyktando przebojowego Amerykanina? Wszystkie najważniejsze propozycje dnia, znajdziesz na stronie Zagranie Typy Dnia!

Statystyki:

 • Alex Michelsen jest obecnie 97. zawodnikiem rankingu ATP
 • Abedallah Shelbayh jest obecnie 185. zawodnikiem rankingu ATP
 • Będzie to pierwszy mecz bezpośredni tych zawodników
 • Dla obu tenisistów jest to debiut na ATP Next Gen Finals

Mecze bezpośrednie:

brak meczów bezpośrednich

Bilans meczów ATP Tour w tym sezonie po US Open na kortach twardych w hali:

Alexander Michelsen:

ATP NG Finals: przegrana z: Hamad Medjedovic – 2:3 (2:4, 3:4, 4:3, 4:3, 3:4)

Abedallah Shelbayh:

ATP NG Finals: przegrana z: Luca van Assche – 1:3 (3:4, 4:3, 1:4, 1:4)

Co obstawiać?

W przypadku tego meczu także zgadzam się z bukmacherami i uważam, że faworytem starcia jest Amerykanin. Jeżeli mecz rozgrywałby się na innych kortach niż hardy w hali, to możliwe, że rozważałbym nieco inny wynik. Jednak patrząc na ich wczorajsze spotkania, nie widzę raczej większych szans dla Jordańczyka i zwiastuje pierwsze punkty w tabeli dla Alexa. Moją propozycją jest postawienie na wygraną Michelsena! 

Alex Michelsen wygra
Kurs: 1,44
Zagraj!

Kupon-double-STS-tenis-29.11.2023

fot. Pressfocus

 • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze