KSW 89: typy, kursy i zakłady | Gdzie obstawiać? 16.12.2023

Typy na galę KSW 89

KSW 89: typy na galę. Przed nami kolejne emocje związane z walkami MMA i to na najwyższym poziomie. W końcu imprezy spod szyldu KSW pod względem czysto sportowym są jednymi z najlepszych w Europie. Podczas sobotniej gali do walki ruszy między innymi Salahdine Parnasse, Damian Janikowski, Tomasz Romanowski, Paweł Pawlka czy Adrian Bartosiński. Emocji z pewnością więc nie zabraknie i jeśli chciałbyś poznać analizę i typy na KSW 89, to znajdziesz je w poniższym artykule. Serdecznie zapraszam do lektury!

KSW 89 typy bukmacherskie

Czas na ostatnią galę KSW w tym roku kalendarzowym. Za nami kilka naprawdę interesujących wydarzeń, jak chociażby Colosseum 2 czy ostatnie gale numerowane, czyli 87 czy 88. Zobaczyliśmy między innymi świetny bój Patryka Kaczmarczyka z Danielem Rutkowskim czy jeszcze wcześniej – Khalidova z Askhamem. Teraz będzie podobnie, bowiem walka Parnasse z Bartosińskim również zapowiada się wyśmienicie. Czego można się po niej spodziewać?

Bartosiński do tej pory nie przegrał ani jednej zawodowej walki, a stoczył ich już 14. Polak może pochwalić się także pasem wagi półśredniej, który zdobył podczas KSW 81, pokonując Artura Szczepaniaka. Dla KSW Bartos walczy od 2021 roku, kiedy to stanął do walki z Lionelem Padillą na KSW 59. Od tego czasu zwyciężył 5 razy, pokonując między innymi Andrzeja Grzebyka czy Krystiana Kaszubowskiego. Parnasse natomiast ma na koncie 19 oficjalnych walk, a jego rekord wynosi 18-1. Przygodę z KSW Francuz rozpoczął już w 2017 roku, tocząc bój z Łukaszem Rajewskim. Od tego momentu wygrał jeszcze 9 walk, zdobywając w tym czasie pasy w dwóch kategoriach wagowych, a jedynej porażki doznał w 2021 roku na KSW 58, ulegając Danielowi Torresowi. Teraz stanie przed szansą zostania legendą KSW – tak się stanie jeśli zdobędzie kolejny, trzeci pas mistrzowski – w wadze półśredniej.

Zatem co typować w walce wieczoru Bartosiński – Parnasse? Przyjrzałem się bliżej ich możliwościom i tak naprawdę należy spodziewać się szybkich akcji i piekielnie mocnych wymian ciosów. Z niezwykłej motoryki i przygotowania fizycznego słynie Francuz, natomiast Polak potrafi niespodziewanie huknąć, czym często posyła rywali na deski. Dlatego też wydaje się, że walka powinna zakończyć się przed czasem. W taki sposób kończyła się każda z 12 ostatnich potyczek Bartosińskiego i 6 z 8 pojedynków Parnasse. Dlatego też mój typ to przez K.O./T.K.O. lub przez dyskwalifikację.

Walka zakończy się przez K.O./T.K.O. lub przez dyskwalifikację
Kurs: 1.50
Zagraj!

Kursy bukmacherskie na KSW 89

Kursy na walki podczas KSW 89
Fortuna
2.05
Domin
1.77
Kazieczko
Zagraj!
Fortuna
1.37
Czerwińska
3.10
Baczyńska-Krawiec
Zagraj!
Fortuna
1.60
Rajewski
2.34
Varela
Zagraj!
Fortuna
1.30
Charzewski
3.53
Vila
Zagraj!
Fortuna
1.40
Grzebyk
2.96
Fleminas
Zagraj!
Fortuna
1.63
Bajor
2.28
Pesta
Zagraj!
Fortuna
2.83
Tutaruli
1.43
Held
Zagraj!
Fortuna
1.60
Romanowski
2.34
Janikowski
Zagraj!
Fortuna
1.22
Pawlak
4.29
Materla
Zagraj!
Fortuna
1.57
Bartosiński
2.41
Parnasse
Zagraj!

Gdzie obstawiać KSW 89?

Oczywiście, obstawianie KSW 89 możliwe jest u niemal każdego legalnie działającego w naszym kraju bukmachera. W końcu jest to na tyle duża gala, mająca ogromne grono fanów. Nie powinno więc dziwić, że również typerzy interesują się zakładami na KSW 89 i dlatego też operatorzy w naszym kraju przygotowują rozbudowane oferty i specjalne promocje z okazji imprez spod szyldu KSW. Oczywiście warto jednak zwrócić uwagę na kilku najciekawszych bukmacherów wyróżniających się pod względem jakości oferty, ilości rynków zdarzeń czy po prostu – wysokości kursów. U kogo zatem warto rozważyć obstawienie KSW 89?

Bukmacherzy na KSW 89

Tak naprawdę wśród zaopatrzonych bukmacherów w sporty walki w naszym kraju jest Fortuna. Znajdziesz tam bowiem sporą liczbę rynków zdarzeń na każdą pojedynczą walkę, ale także i interesujące bonusy bukmacherskie na start, w skład których wchodzą chociażby trzy cashbacki o łącznej wartości 600 PLN. Oznacza to, że nawet w przypadku błędnego typu nie pozostaniesz z pustymi rękami podczas 3 pierwszych kuponów i otrzymasz zwrot postawionych środków. Wystarczy więc założyć konto w Fortunie z kodem promocyjnym, a w zamian możesz liczyć na specjalną promocję. Co więc trzeba zrobić, aby cieszyć się z wspomnianych zakładów bez ryzyka? Oto instrukcja:

 1. Załóż konto w Fortunie z linku https://zagranie.com/goto/fortuna i wpisz kod ZAGRANIE
 2. Wpłać depozyt i obstaw zakład
 3. W przypadku przegranego kuponu otrzymasz zwrot na konto depozytowe do 100 PLN
 4. Drugi i trzeci kupon również będzie ubezpieczony, kolejno do 200 i 300 PLN
 5. W przypadku błędnego typu otrzymasz zwrot do 200 i 300 PLN
 6. Łącznie możesz liczyć na 600 PLN zwrotu na konto depozytowe
Bonusy do 600 PLN Fortuna

Dobrze skrojoną ofertę na KSW 89 posiada również STS, który także może pochwalić się szeroką i rozbudowaną ofertą na sporty walki. Znajdziesz tam również sporo ciekawych promocji startowych, w skład których wchodzi cashback o wartości nawet 100 PLN, a także specjalne akcje dla stałych typerów. Wystarczy więc założyć konto z kodem promocyjnym i spełnić kilka wymogów, aby cieszyć się z dodatkowych środków na grę. A jak skorzystać z przygotowanych akcji? Oto instrukcja krok po kroku:

 1. Załóż konto w STS z linku https://zagranie.com/goto/sts/ i wpisz kod ZAGRANIE
 2. Wpłać pierwszy depozyt o wartości przynajmniej 50 PLN
 3. Obstaw dowolny zakład, a w przypadku porażki otrzymasz zwrot stawki do 100 PLN
 4. Cała kwota będzie zwrócona na konto depozytowe (minus 12% podatku)
Zakład bez ryzyka w STS

Typy na KSW 89

Skoro już wiesz gdzie najlepiej obstawiać tę gale, to czas przejść do konkretów i analiz najciekawszych pojedynków zbliżającego się KSW 89. Przed nami mnóstwo emocji i interesujących pojedynków – w kocu do klatki wyjdą niezwykle doświadczeni i po prostu świetni fighterzy. Jeżeli chciałbyś poznać moje analizy i typy na KSW 89, to znajdziesz je w dalszej części tekstu. Zachęcam również do zapoznania się z innymi typami bukmacherskimi – czy to na sportów walki, czy chociażby piłkę nożnej, które znajdziesz oczywiście na naszej witrynie.

KSW 89

Na którą walkę czekasz najbardziej?
BARTOSIŃSKI VS PARNASSE 63%
PAWLAK VS MATERLA 21%
ROMANOWSKI VS JANIKOWSKI 4%
GRZEBYK VS FLEMINAS 13%
24+ Głosy
Oddaj swój głos:
 • BARTOSIŃSKI VS PARNASSE
 • PAWLAK VS MATERLA
 • ROMANOWSKI VS JANIKOWSKI
 • GRZEBYK VS FLEMINAS

Walka wieczoru KSW 89, Adrian Bartosiński – Salahdine Parnasse

Jak już wspomniałem, najciekawiej zapowiadającym się pojedynkiem sobotniej gali będzie starcie o pas mistrzowski, w którym zobaczymy Bartosińskiego i Parnasse’a. Kursy bukmacherskie wskazują, że to Polak jest faworytem do zwycięstwa, jednak francuski fighter już nie raz pokazał jak świetnie czuje się w klatce KSW. Na co więc zdecydować się podczas typowania tego main eventu?

Tak naprawdę obaj zawodnicy mają predyspozycje do tego, aby w tej walce zwyciężyć. W końcu Bartosiński nie przegrał jeszcze ani razu w zawodowej karierze, natomiast Parnasse – tylko raz. Podczas KSW 85 Francuz przerwał serię bez porażki innego polskiego zawodnika, a mianowicie Roberta Ruchały, kiedy to kopnięciem w wątrobę powalił Polaka i zakończył pojedynek. Wydaje się, że z Bartosem łatwiej przeprawy Parnasse mieć nie będzie. Mianowicie Bartosiński słynie z bardzo mocnego ciosu, który po prostu potrafi wykorzystać. Francuz jest natomiast niezwykle szybki w klatce i potrafi nie tylko robić świetne uniki, ale też wyprowadzać ciosy. Do tego warto zaznaczyć, że potyczki Parnasse’a często ocierają się o pełen dystans – 8 z 11 jego walk kończyło się bowiem najwcześniej w 4 rundzie, bądź poprzez decyzję. I dlatego też postawię over 2.5 rund, które w tak wyrównanie zapowiadającej się walce są jak najbardziej możliwe.

Powyżej 2.5 rund
Kurs: 1.65
Zagraj!

Paweł Pawlak – Michał Materla

Nie można zapominać także o co-main evencie gali, w którym także zobaczymy pojedynek o pas mistrzowski. W niej stanie dwóch niezwykle doświadczonych zawodników. Do walki ruszy bowiem niepokonany w klatce KSW Paweł Pawlak, a jego rywalem będzie niekwestionowana legenda polskiego MMA, czyli Michał Materla. Czego można spodziewać się po ich pojedynku?

Pawlak może pochwalić się niezwykle owocną karierą, bowiem zwiedził kilka wielkich federacji, stając między innymi do walk podczas UFC, Babilonu, ACA czy wreszcie – KSW. Do tej pory stoczył on 27 pojedynków, z czego 22 razy wychodził zwycięsko, 4 razy musiał uznać wyższość przeciwników i raz decyzją sędziów miał miejsce remis. Dla KSW Plastinho stoczył do tej pory 4 pojedynki, pokonując kolejno Janikowskiego, Kęsika, Breese’a oraz Romanowskiego. Teraz stanie przed szansą obrony pasa mistrzowskiego. Materla ma natomiast aż 42 oficjalne pojedynki na koncie, z czego 33 razy wygrywał i 9 razy wychodził z klatki przegrany. Cipao ma już na karku 39 lat i wydawało się, że jego kariera powoli się kończy, jednak ostatnie dwie walki, w których pokonał Kendalla Grove’a oraz Radosława Paczuskiego pokazały, że jest w stanie dalej rywalizować z najlepszymi. Co więc obstawiać w ich starciu?

Kursy bukmacherskie jasno wskazują, że to Pawlak jest murowanym faworytem do zwycięstwa. Oczywiście warto pamiętać o tym, że podobnie miał wyglądać pojedynek Materli z Paczuskim, który wygrał Cipao. Wydaje się jednak, że tym razem będzie inaczej, bowiem Plastinho jest w wyśmienitej formie, co pokazał w ostatnich 9 wygranych walkach z rzędu. Z tego też względu wydaje się, że tym razem Materla może mieć problemy z przetrwaniem nawałnicy ciosów, której można spodziewać się po Pawlaku. Tym samym zdecyduję się obstawić wygraną młodszego z fighterów przez K.O./T.K.O. lub przez dyskwalifikację.

Pawlak wygra przez K.O./T.K.O. lub przez dyskwalifikację
Kurs: 1.50
Zagraj!

Tomasz Romanowski – Damian Janikowski

Podczas KSW 89 czekają nas pojedynki pomiędzy niezwykle wytrzymałymi i bardzo doświadczonymi zawodnikami – z pewnością nie zabraknie mnóstwa krwi i walk do upadłego. W taki sposób zapowiada się potyczka Tomasza Romanowskiego z Damianem Janikowskim. Co może wydarzyć się podczas tego starcia?

Romanowski to jeden z walczaków federacji KSW. Nawet jeśli czasami jego rywale przewyższają go umiejętnościami czy chociażby zasięgiem rąk, to Tommy wspina się na wyżyny swoich możliwości i sercem oraz wytrzymałością nadrabia niedoskonałości, pokonując kolejnych rywali. Do tej pory stoczył w swojej karierze aż 27 pojedynków, z czego 18 wygrał i 9 przegrał. Warto jednak zaznaczyć, że 6 z tych porażek miał na starcie kariery, przegrywając na dużo mniejszych galach, jak chociażby podczas Gladiator Arena czy XCage. Dla KSW walczy od 2020 roku, a jego rekord wynosi 6 zwycięstw i 2 porażki – z Patrikiem Kinclem oraz Pawłem Pawlakiem. Janikowski natomiast po karierze zapaśniczej zdecydował się rozpocząć przygodę z MMA. Od 2017 roku systematycznie staje do walki w klatce i na ten moment może pochwalić się 8 zwycięstwami i 5 porażkami. W zeszłym roku wystąpił również na gali freakfightów, pokonując decyzją sędziów Don Diego. A jak będzie tym razem?

Według bukmacherów faworytem jest Romanowski, który oczywiście związany jest z MMA od dużo dłuższego czasu. Przemawia za nim nie tylko doświadczenie, ale i ogromna siła ciosów. Tommy w stójce radzi sobie wyśmienicie o czym przekonali się w ostatnich latach tacy zawodnicy, jak Andrzej Grzebyk, Cezary Kęsik czy Rafał Paczuski. Janikowski z pewnością będzie próbował zejść do parteru, gdzie jego zapaśnicze chwyty mocno ułatwiłyby pojedynek. Nie jest jednak tak łatwo powalić silnego Romanowskiego, a jeżeli walka w większości będzie toczyła się w stójce, to Tommy powinien wyjść z niej zwycięsko. I właśnie dlatego zdecyduję się na jego zwycięstwo.

Romanowski wygra walkę
Kurs: 1.60
Zagraj!

Andrzej Grzebyk – Madars Fleminas

Wśród walk, którym również warto przyjrzeć się nieco bliżej znajduje się starcie pomiędzy Andrzejem Grzebykiem a Madarsem Fleminasem. Faworytem bukmacherów jest polski fighter, który nie dość, że jest dużo bardziej doświadczony w klatce, to zna także federację KSW na wylot. Dla Łotysza będzie to pierwszy pojedynek dla polskiej organizacji i czego konkretnie można spodziewać się po ich walce?

Grzebyk do tej pory stoczył 26 pojedynków w zawodowej karierze, z czego 20 razy wychodził zwycięsko. Dla KSW walczy od 2020 roku i choć na początku nie szło mu najlepiej, to z walki na walkę jest coraz pewniejszy siebie. Po pierwszych 4 pojedynków miał tylko jedną wygraną – z Mariusem Zaromskisem. Ostatnie dwie walki Grzebyk wygrał i to w naprawdę dobrym stylu – pokonał bowiem Otona Jasse oraz Briana Hooia i tym samym wrócił z dalekiej podróży. Fleminas może pochwalić się rekordem 12-4, a większość pojedynków stoczył dla federacji Cage Warriors. Tam szło mu na tyle dobrze, że dostał angaż w KSW i przed nim pierwszy poważny sprawdzian. Czy wyjdzie z niego zwycięsko?

Zatem jakie typy na Grzebyk – Fleminas warto rozważyć? Wydaje się, że polski zawodnik nie powinien mieć większych problemów z pokonaniem rywala. Grzebyk świetnie spisał się w ostatnich dwóch walkach, pokazując, że jest w stanie wygrywać z tak mocnymi rywalami jak chociażby Hooi i bez wątpienia Polak będzie najtrudniejszym dotychczasowym rywalem Łotysza. Dlatego też wydaje się, że to właśnie Grzebyk – swoim doświadczeniem w klatce KSW i dobrą dyspozycją powinien poradzić sobie z debiutującym rywalem. Obstawię, że wygra on przed czasem, tak jak miało to miejsce w 6 z 10 jego ostatnich pojedynków.

Grzebyk wygra przed czasem
Kurs: 2.10
Zagraj!

KSW 89: najważniejsze informacje

Z pewnością nadchodząca gala KSW 89 będzie niezwykłym widowiskiem dla fanów sportów walki. W końcu czeka nas pojedynek o pas mistrzowski pomiędzy Adrianem Bartosińskim i Salahdinem Parnassem, a także potyczki stałych bywalców gal KSW, czyli Pawlak vs Materla czy Romanowski vs Janikowski. Tak naprawdę cała gala będzie stała na naprawdę wysokim poziomie, a to oczywiście gwarant wielkich emocji. Zatem gdzie i kiedy odbędzie się KSW 89?

Kiedy i gdzie odbędzie się KSW 89?

Nadchodząca gala KSW 89 zaplanowana została na sobotę, 16. grudnia. Odbędzie się ona w PreZero Arenie w Gliwicach, a start imprezy standardowo już zaplanowano na 19:30, kiedy to odbędzie się pierwsza walka. Cała gala potrwa około 4 godzin, bowiem do walki ruszy aż 20 zawodników – oczywiście w 10 pojedynkach. Imprezę uświetni walka wieczoru o pas mistrzowski – Bartosiński vs Parnasse. Jeśli natomiast nie możesz zobaczyć KSW 89 na żywo, to możesz to zrobić za pośrednictwem Viaplay – oczywiście po wcześniejszym wykupieniu odpowiedniego pakietu dostępu.

 • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze