KSW 78 typy i kursy bukmacherskie | Gdzie obstawiać galę?

Michał Materla na konferencji prasowej

KSW 78: typy na galę. Już w najbliższy weekend odbędzie się kolejna, 78. edycja jednej z największych organizacji MMA na świecie, a więc KSW. Gala ta zapowiada się do prawdy bardzo ciekawie, a na rozpisce znajdziemy wiele interesujących pojedynków. W poniższym tekście omówimy najważniejsze walki, a także przytoczymy najlepsze zdaniem redakcji Zagranie kursy i typy bukmacherskie na KSW 78. Serdecznie zapraszam do lektury.

Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

Na start łącznie 300 zł bez ryzyka (zwrot na depozyt!) + 30 zł darmowe zakłady (20 zł za samą rejestrację, 10 zł za depozyt, 5 zł za udostępnienie kuponu)

 

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 100 zł + 100 zł + 100 zł
FREEBETY: 20 zł + 10 zł + 5 zł

GRA BEZ PODATKU: +14% do wygranych

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

KSW 78, typy i przewidywania

Już w najbliższą sobotę, a więc 21. stycznia dojdzie do kolejnej, 78. edycji gali KSW. Event ten odbędzie się w Szczecinie, a zgromadzeni na widowni, jak i przed odbiornikami fani zobaczą 9 pojedynków! Tym najważniejszym i zdecydowanie najbardziej wyczekiwanym będzie drugie starcie Michała Materli z Kendallem Grove. Obaj dżentelmeni swoje najlepsze czasy mają raczej za sobą, jednakże ich pierwsze spotkanie dostarczyło kibicom masy emocji i wydaje się, że podobnie może być także tym razem – przypomnijmy, że w 2013 roku lepszy okazał się Polak. Jak będzie tym razem i jakie typy na Materla – Grove warto obstawić?

Wpierw należałoby powiedzieć sobie słów kilka o obu zawodnikach. Michał Materla jest oczywiście żywą legendą polskiego MMA i ikoną KSW, jednak swoje najlepsze lata ma już zdecydowanie za sobą. Obecnie 38-letni Szczecinianin ma w swoim rekordzie równe 40 walk, z czego 31 padło jego łupem. W minionych latach popularny “Cipao” występował jednak nieco rzadziej, a swoją ostatnią walkę stoczył on w maju poprzedniego roku, kiedy to szybciutko został pokonany przez Mariusza Pudzianowskiego, a całe starcie potrwało jedynie niecałe 2 minuty. Materla to zawodnik piekielnie charakterny, doświadczony i znakomity technicznie, jednak setki rund spędzonych w oktagonie naturalnie przyczyniły się do faktu, iż jest on zwyczajnie rozbity. O ile relatywnie niedawno pokonywał jeszcze zawodników na solidnym poziomie, a więc Moise Rimbona i Jasona Radcliffe’a, o tyle w pojedynku z absolutnie czołowym zawodnikiem KSW, a więc z Roberto Soldiciem nie miał większych szans i poległ już w pierwszej rundzie. Bukmacherzy stawiają Polaka w roli wyraźnego faworyta i trudno się temu dziwić.

Kendall Grove jest bowiem zawodnikiem jeszcze bardziej wypalonym i rozbitym, a przewidzenie jego formy podczas najbliższego pojedynku jest praktycznie jak wróżenie z fusów. Przypomnijmy bowiem, że na przestrzeni 5 ostatnich lat wyszedł on do oktagonu zaledwie 3-krotnie, a swoje ostatnie starcie stoczył jeszcze w 2019 roku, kiedy to pokonał przez poddanie Anthony’ego Ruiza na gali WFC. Popularny “Da Spyder” jest zawodnikiem piekielnie wszechstronnym, bardzo dobrze wyszkolonym technicznie i dysponujący mocnym uderzeniem. Przynajmniej tak było za czasów jego świetności, ponieważ tak na prawdę nie jest wiadomo, jak często i intensywnie trenował na przestrzeni ostatnich miesięcy i czy w najbliższą sobotę zobaczymy chociaż część dawnych umiejętności 40-latka. Amerykanin z pewnością będzie chciał zrewanżować się Materli za porażkę sprzed 10 lat, lecz w moim odczuciu na udany rewanż jest zwyczajnie za późno. Polak w ostatnich latach występował w oktagonie zdecydowanie częściej niż Amerykanin i uważam, że podobnie jak na KSW 23, tak i teraz “Cipao” pokona swojego rywala. Uważam, że zrobi to przed czasem i właśnie taki typ proponuję na walkę wieczoru!

M. Materla wygra przez KO, TKO lub dyskwalifikację
Kurs: 1.45
Zagraj!

KSW 78, kursy bukmacherskie

Zbliżająca się wielkimi krokami gala KSW 78 niesie za sobą kilka ciekawych i wyrównanych pojedynków, a w sumie walk zobaczymy 9. Legalni bukmacherzy wystawili już swoje kursy, na podstawie których możemy stwierdzić, który z zawodników jest ich zdaniem faworytem do zwycięstwa w danym pojedynku. Poniżej przedstawiam więc wszystkie kursy na KSW 78 zaproponowane przez Fortunę:

Kto wygra?
Fortuna
1,22
Materla
4,29
Grove
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
Fortuna
1,67
Romanowski
2,20
Paczuski
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
Fortuna
2,08
Szymański
1,75
Tutarauli
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
Fortuna
1,37
Mańkowski
3,10
Micrea
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
Fortuna
1,35
Sudolski
3,21
Silva
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
Fortuna
1,40
Kijańczuk
2,96
Doussis
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
Fortuna
2,26
Rajewski
1,64
Siraj
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
Fortuna
1,66
Szczepaniak
2,22
Krilavicius
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
Fortuna
1,55
Dzikowski
2,45
Langen
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!

Gdzie obstawiać KSW 78?

Gala KSW 78 to obowiązkowa pozycja dla wszystkich polskich kibiców MMA, jak i szeroko rozumianych sportów walki. Nic więc dziwnego, iż zdecydowana większość bukmacherów stara się zaoferować najciekawsze typy i zakłady na KSW 78. Najbliższą galę będzie można obstawić u wielu legalnych bukmacherów, a poniżej przedstawiam wybrane kursy bukmacherskie na walkę wieczoru:

kursy na 1X2

Fortuna
1.22
Materla wygra
4.29
Grove wygra
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
STS
1.22
Materla wygra
4.30
Grove wygra
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
Betfan
1.17
Materla wygra
4.80
Grove wygra
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
Totalbet
1.19
Materla wygra
4.30
Grove wygra
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!

Obstawianie KSW 78

Obstawianie KSW 78 to ciekawa opcja dla osób interesujących się bukmacherką, ale także dla kibiców sportów walki, czy zwyczajnie fanów Michała Materli, Tomasza Romanowskiego, czy innych zawodników, którzy zawalczą w Szczecinie. Bukmacherzy oferują więc kursy bukmacherskie nie tylko na zwycięzcę danego pojedynku, ale również na sposób zakończenia walki, czy liczbę rund. Swoją drogą, na naszej stronie istnieje wiele ciekawych analiz i typów na MMA, czy boks. Warto sprawdzić wszystkie propozycje!

Typy na KSW 78

Jak już wspomniałem, walką wieczoru gali KSW 78 będzie pojedynek Michała Materli z Kendallem Grove i to na tą walkę postawionych zostanie najwięcej typów bukmacherskich! Rozpiska jest jednak ciekawa i w mojej opinii da się znaleźć warte obstawienia kursy i typy na inne pojedynki – poniżej znajdziecie więc krótkie analizy i propozycje na najważniejsze starcia sobotniej gali KSW 78!

Materla – Grove, typy i kursy

O walce wieczoru powiedzieliśmy już kilka słów, jednak warto przypomnieć najważniejsze fakty. Michał Materla swój prime ma już za sobą, jednak wciąż dość regularnie wychodzi do oktagonu. Po raz ostatni wystąpił w nim ponad 7 miesięcy temu, kiedy to przegrał z Mariuszem Pudzianowskim, a więc zawodnikiem zdecydowanie cięższym i silniejszym. Wcześniej natomiast “Cipao” pokonywał solidnych rywali i wciąż prezentował niezły poziom, który powinien wystarczyć na dawno nie bijącego się Kendalla Grove’a.

40-latek jest już jedną nogą na sportowej emeryturze i bardzo prawdopodobne, że jego rewanż z Materlą będzie ostatnim pojedynkiem w karierze Amerykanina. Po raz ostatni walczył on jeszcze w 2019, a od tego czasu nie występował na żadnych galach MMA. Może mieć więc on problemy z wyczuwaniem dystansu, kondycją, czy zwyczajnie z przyjmowaniem ciosów. Jego forma jest jedną, wielką niewiadomą, lecz nawet w ostatnich walkach prezentował się znacznie gorzej, aniżeli za najlepszych lat. Wydaje się, że starcie to może nie potrwać zbyt długo, a typy bukmacherskie na zakończenie pojedynku już w 1. rundzie są w mojej opinii logiczne i sensowne!

Walka zakończy się w 1. rundzie
Kurs: 1.45
Zagraj!

Romanowski – Paczuski typy i kursy

Co-main event najbliższej gali KSW 78, a więc walka Tomasza Romanowskiego z Radosławem Paczuskim to zdaniem wielu najciekawsza pozycja najbliższego eventu. Nic w tym dziwnego. Pierwszy z wymienionych zawodników wszedł do organizacji z drzwiami i od razu podejmował największe wyzwania, a z 5 walk w KSW zwyciężył 4. Pokonał on między innymi Aleksandara Rakasa, Andrzeja Grzebyka, a ostatnio okazał się lepszy od Cezarego Kęsika. Popularny Tommy zdaje się być w najlepszym momencie swojej kariery i wciąż dysponuje piekielnie ciężkim uderzeniem, za pomocą którego wygrywał większość ostatnich walk. W dodatku Romanowski przegrał tylko 1 z 14 minionych starć, a zdecydowaną większość porażek zaliczył na początku swojej kariery. Czy także tym razem warto grać typy na jego tryumf?

Radosław Paczuski to postać, której wróży się wielką przyszłość w organizacji KSW. 29-latek względnie późno rozpoczął zawodową karierę, lecz już po 3 wygranych walkach dostał szansę w największej, polskiej organizacji MMA, w której zameldował się dwoma zwycięstwami. Pierwsze z nich to efekt kontuzji rywala, jednak w swoim ostatnim starciu reprezentant Uniq Fight Club pokonał bardzo mocnego Jasona Radcliffe’a, posyłając go na deski już po niespełna 2 minutach walki. Uważam, że omawiana walka będzie znakomitym show dla kibiców, a biorąc pod uwagę siłę uderzenia każdego z zawodników, nie spodziewam się, by potrwała długo. Bukmacherzy nieznacznie faworyzują Romanowskiego, lecz w mojej opinii warto zagrać typy na maksymalnie 2.5 rozpoczętych rund!

-2,5 rund
Kurs: 1.84
Zagraj!

Mańkowski – Mircea typy i kursy

Kolejnym, piekielnie ciekawym pojedynkiem będzie rywalizacja Borysa Mańkowskiego z Valeriu Mirceą. Dla “Tasmańskiego Diabła” będzie to piekielnie istotne starcie, ponieważ ostatnimi czasy jego notowania w KSW spadły. Wszystko to przez 2 z rzędu porażki, których Polak doznał z czołówką KSW. Wpierw przegrał on przez decyzję z Marianem Ziółkowskim, a kilka miesięcy później sędziowie uznali, że lepszy od niego był Daniel Torres. Zdecydowana większość ostatnich pojedynków Borysa kończyła się z resztą przez werdykty, jednak Mańkowski wiele razy udowodnił, że ma pojęcie o zapasach i potrafi pokonać na prawdę dobrych rywali w parterze. Jak będzie tym razem?

Rywal Mańkowskiego, a więc Valeriu Mircea to postać, która dała się poznać fanom KSW z bardzo ciekawej strony. Zawodnik z włoskim paszportem w swoim debiucie przegrał co prawda z Romanem Szymańskim, lecz w ostatniej walce błyskawicznie rozprawił się z Gracjanem Szadzińskim, potwierdzając, że zdecydowanie ma “czym uderzyć”. “The Solitary Wolf” to zupełne przeciwieństwo Mańkowskiego – uwielbia on pójść na wojnę, wdać się w wymianę ciosów i zakończyć walkę przed czasem. Będzie on bardzo groźnym rywalem, jednak jeśli Mańkowski dobrze rozplanuje starcie i będzie trzymał się planu taktycznego, to powinien spokojnie uporać się z Mirceą. Wszak Borys pokonywał już znacznie mocniejszych rywali, a najbliższe starcie powinno zakończyć jego kiepską ostatnio passę!

B. Mańkowski wygra
Kurs: 1.37
Zagraj!

Sudolski – Silva typy i kursy

Przedostatnim starciem, o jakim sobie powiemy będzie rywalizacja Łukasza Sudolskiego z Kleberem Silvą. Nasz reprezentant jest faworytem owej walki i nic w tym dziwnego. 29-latek to piekielnie utalentowany stójkowicz, który do tej pory przegrał tylko 1 z 11 odbytych pojedynków. Co prawda dotychczas popularny “Pchela” występował na galach Babilonu i FEN-u, a starcie na KSW 78 będzie jego debiutem w organizacji, jednak ma on w rekordzie kilku bardzo solidnych zawodników, których przeważnie posyłał na deski. Czy podobny los spotka znacznie bardziej doświadczonego Klebera Silvę?

35-latek jest na ostatnim etapie swojej kariery, jednak w dalszym ciągu jest to zawodnik bardzo niebezpieczny, dysponujący silnym uderzeniem. Brazylijczyk również nie występował wcześniej w KSW, a znaczną większość swoich starć stoczył w rodzimych federacjach, w których dał się poznać jako bardzo dobry stójkowicz. Dość powiedzieć, że Silva 13 z 20 wygranych walk zakończył przez KO lub TKO. Po raz ostatni Brazylijczyk walczył jeszcze w 2021 roku, co będzie sporym handicapem na korzyść Sudolskiego. Tak długa przerwa w porównaniu z regularnymi występami Polaka może sprawić, że zwycięstwo naszego reprezentanta ziści się bardzo szybko. Typy na tryumf “Pcheli” przed czasem wydają mi się interesującą opcją.

Sudolski wygra przed czasem
Kurs: 1.70
Zagraj!

Kijańczuk – Doussis typy i kursy

Przechodzimy do ostatniego starcia, jakie przeanalizujemy, a więc do zestawienia Kijańczuk – Doussis. Walka ta jest bardzo podobna do wyżej opisanej, ponieważ także w tym przypadku nasz reprezentant jest wyraźnym faworytem i czuje się on znakomicie w stójce. Popularny “Kijana” zadebiutował w organizacji KSW zwycięstwem, lecz na ostatniej gali okazał się słabszy od Ivana Erslana, z którym przegrał przez TKO w 1. rundzie. Kijańczuk jest zawodnikiem, który lubi wdać się w bijatykę i nic w tym dziwnego – dysponuje on bardzo silnym uderzeniem, a 91% wygranych pojedynków zakończył przez knockouty!

Jego najbliższy rywal, a więc Marc Doussis również stoczył w KSW 2 pojedynki, z czego jeden zakończył się jego zwycięstwem, a drugi został przegrany. Po raz ostatni Niemiec walczył na KSW 71, kiedy to poddał Przemysława Dzwoniarka. Reprezentant Teamu Zawada jest zawodnikiem bardzo wszechstronnym, mającym w rekordzie tylko 1 porażkę, jednak dotychczas bił się on z nieco słabszymi rywalami, aniżeli Rafał Kijańczuk. Niezależnie od tego, który z dżentelmenów okaże się lepszy, wydaje się, że starcie nie potrwa pełnego dystansu – wszak zdecydowana większość starć jednego i drugiego kończyła się przed czasem. W mojej opinii warto więc postawić na under 1.5 rozpoczętych rund!

-1,5 rozpoczętych rund
Kurs: 2.01
Zagraj!

KSW 78 typy bukmacherskie, proponowany kupon

Z omówionych wyżej walk wybrałem 3 typy i ułożyłem z nich kupon AKO z całkiem ciekawym kursem ogólnym! W tym miejscu chciałbym przypomnieć, iż grając swoje typy na KSW 78 w Fortunie, możecie uczynić to bez ryzyka o ewentualną utratę środków. Podczas rejestracji wystarczy użyć kodu promocyjnego ZAGRANIE, a wówczas kwota zakładu bez ryzyka wyniesie maksymalnie 600 PLN! Poniżej przedstawiam mój kupon na sobotnią galę i przypominam, że na naszej stronie znajdziecie inne, ciekawe typy dnia!

kupon na KSW 78

Zapowiedź i analiza gali KSW 78

Jak już pisałem wcześniej, gala KSW 78 odbędzie się 21. stycznia 2023 roku, a jej początek zaplanowany został na godzinę 19:00. Miejscem wydarzenia będzie szczecińska NETTO Arena, a jeśli nie wybieracie się do rodzimego miasta Michała Materli, to transmisję eventu znajdziecie w serwisie Viaplay. Ponadto przypominam, że swoje typy bukmacherskie na KSW 78 zagrać możecie u wielu legalnych bukmacherów – między innymi w Fortunie. Życzę Wam wielu emocji i samych trafionych kuponów przy okazji najbliższej gali!

Pełna karta walk KSW 78

Jak już wspomniałem, na najbliższej gali KSW 78 zobaczymy 9 pojedynków w głównej karcie wieczoru, a więc jest to dość standardowa ilość jak na galę MMA. Większość z nich to pojedynki bez wyraźnego faworyta, w związku z czym starcia te powinny być emocjonujące i wyrównane. Poniżej przedstawiamy pełną kartę walk na KSW 78:

  • Michał Materla – Kendall Grove
  • Tomasz Romanowski – Radosław Paczuski
  • Borys Mańkowski – Valeriu Mircea
  • Łukasz Sudolski – Kleber Raimundo Silva
  • Rafał Kijańczuk – Marc Doussis
  • Roman Szymański – Raul Tutarauli
  • Łukasz Rajewski – Sahil Siraj
  • Oskar Szczepaniak – Raimondas Krilavičius
  • Borys Dzikowski – Andre Langen

fot. Pressfocus

FAQ

Zaloguj się aby dodawać komentarze