KSW 42 typy: Mamed Khalidov królem KSW?

Plakat KSW 42

W sobotę o 19:00 rozpocznie się KSW 42. Na to wydarzenie przygotowałem tekst, gdzie znajdziecie moje przemyślenia i typy do sześciu starć. W wideo poniżej szerzej omawiam dwie główne walki wieczoru i proponuje typy na KSW 42, które dają kurs akumulowany 2,24. Czy faworyci nie zawiodą? Mamed Khalidov, Michał Materla, Mateusz Gamrot i Ariane Lipski mają według bukmacherów większe szanse na zwycięstwo. Zapraszam do przeczytania analizy z typami każdej walki na KSW 42!

Powyżej w filmiku znajdziecie obszerniejsze analizy i typy na KSW 42 do walki Mameda Khalidova z Tomaszem Narkunem oraz Michała Materli ze Scottem Askhamem. Przed tygodniem poprawnie wytypowaliśmy galę UFC i wygraliśmy 190 PLN. Na KSW proponuję kupon, który da nam prawie podwojenie stawki – gramy o niemal 200 PLN! 

Nie masz konta w Totolotku?  Zarejestruj się i odbierz darmowe 25 PLN w ramach bonusu Totolotka!

Totolotek odbierz bonus

KSW 42 typy – analizy i propozycje

Mamed Khalidov – Tomasz Narkun

W tytule tekstu zadałem pytanie, czy Mamed Khalidov jest królem KSW? Śmiało już teraz możemy odpowiedzieć, że tak. Znacznie przyczynił się do rozwoju mieszanych sztuk walki w Polsce, a sportowo zawsze dostarczał emocji. W KSW wygrał osiemnaście walk, a dwie zremisował. Pokonał już mistrzów wagi średniej oraz półśredniej. W sobotę zmierzy się z czempionem dywizji półciężkiej, Tomaszem Narkunem. Wygrana tylko potwierdzi status Mameda Khalidova w polskim MMA jako króla KSW.

Wracając jednak do pojedynku na KSW 42 po kątem typowania. Dwaj mistrzowie, jednak tylko jeden może wygrać i w mojej opinii będzie to Mamed Khalidov. Faworyt tego starcia ma czternaście wygranych starć z rzędu i mierzył się z lepszymi rywalami niż Tomasz Narkun. Cięższy zawodnik powinien mieć przewagę siły. Jednak w mojej opinii styl walki Czeczena nie pozwoli rywalowi użyć tego atutu. Mamed Khalidov w stójce będzie kontrolował dystans i próbował trafić mistrza wagi półciężkiej precyzyjnymi ciosami, bez większego ryzyka. Parter? Mamed pokazywał już nie raz, że jest wirtuozem tej gry. Tak samo jak Tomasz Narkun, jednak zawodnicy z tak wysokimi umiejętnościami grapplingowymi będą mieli trudne zadanie w poddaniu rywala. Mój typ na walkę wieczoru KSW 42 to wygrana Mameda Khalidova, na co Totolotek wystawił kurs na poziomie 1,60.

Michał Materla – Scott Askham

Scott Askham to wymagający rywal. Mimo, że jego bilans ostatnich walk może nie być imponujący. Michał Materla w ostatnich latach przede wszystkim rozwinął swoje bokserskie umiejętności. Efekt? Ostatnie trzy walki z rzędu wygrał dzięki swoim pięściom. Kiedyś był znany jako zawodnik parterowy, jednak teraz posiadając te dwa elementy na wysokim poziomie może toczyć walkę w każdej płaszczyźnie. Scott Askham zanotował w UFC bilans 2-4 i nie jest już zawodnikiem najlepszej organizacji na świecie. Polak ma potencjał, żeby rywalizować w federacji Dana White’a. Jak dobrze pamiętamy, mógł nawet wystąpić w walce wieczoru październikowego UFC w Gdańsku. W mojej opinii Michał Materla jest na poziomie najlepszej organizacji na świecie, więc powinien sobie poradzić z zawodnikiem, który okazał się za słaby na tą Ligę Mistrzów MMA. Druga walka od końca na KSW 42 – typ na Michała Materlę po kursie 1,40.

Mateusz Gamrot – Grzegorz Szulakowski

Już od kilku lat uważam, że Mateusz Gamrot jest jednym z największych, jeżeli nie największym polskim prospektem. Mistrz KSW pozostaje niepokonanym i ma zaledwie 27 lat. Jak na MMA, to bardzo mało. Mateusz Gamrot ciągle robi postępy, a z pewnością obóz przygotowawczy w American Top Team mógł mu w tym tylko pomóc. Niektórzy zarzucają mistrzowi KSW – co z tego, że trenował na Florydzie z dobrymi zawodnikami? Jednak jak sam Mateusz Gamrot mówi, w rywalizacji z takimi fighterami jak Dustin Poirer czy Colby Convington czuł się bardzo dobrze. Pewność siebie Polaka musi być wysoka, a ten element w sportach walki jest bardzo ważny. Trenerzy w ATT w przeszłości mówili, że Mateusz Gamrot jest lepszy od Marcina Helda.

Grzegorz Szulakowski jest również bardzo dobrym zawodnikiem mającym swoje argumenty. Jednak jego główną bronią jest parter. W tym elemencie Mateusz Gamrot ma największe umiejętności. W 2014 roku został nawet mistrzem Europy ADCC, czyli prestiżowego turnieju w grapplingu. To nie Grzegorz Szulakowski jest słaby, tylko Mateusz Gamrot tak dobry. Dlatego mój typ na KSW 42 w starciu o tytuł w wadze lekkiej kieruję w stronę obecnego mistrza. Kurs na wygraną niepokonanego zawodnika wynosi 1,25 w Totolotku.

Ariane Lipski – Silviana Gomez Suarez

Skoro Mamed Khalidov jest królem KSW, to bez wątpienia Ariane Lipski jest nową królową po odejściu Karoliny Kowalkiewicz do UFC. Brazylijka zachwyca urodą oraz swoimi występami. Oglądając tarczowanie mistrzyni KSW można dostrzec wysoki poziom techniczny. W swoich starciach nie boi się iść na wymianę. Do tego pokazała już, że również dysponuje parterem, który może dać jej wygraną.

Co wiemy o Suarez? Argentynka jest kickbokserką, więc dobór rywalki dobry – włodarze wiedzieli co robią. Idealna przeciwniczka, aby Ariane Lipski po raz kolejny pokazała się nie tylko efektywnie, ale i efektownie. Trudno jest ocenić poziom Suarez i jest to trochę niewiadoma. Oglądając walki Argentynki widać mocny cios. Dotychczas typuję samych faworytów, a bukmacherzy wystawili na Lipski najmniejszy kurs z całej karty KSW 42. Jeżeli miałbym gdzieś próbować obstawiać underdoga, to właśnie w tej walce – czy Suarez zaskoczy niczym ostatnio Soldić? W przypadku typów na KSW 42, to dla mnie jest tzw. no bet. Kurs na Lipski (1,15) jest za niski, żeby dokładać ją do kuponu, kiedy to starcie jest małą niewiadomą. Wyłączając bukmacherkę typuję jednak wygraną Brazylijki, która będzie bronić pasa na KSW 42.

Łukasz Jurkowski – Martin Zawada

Juras w swojej pierwszej walce po powrocie nie wyglądał zadowalająco. Jednak wygrał. Rywal na sobotnią galę dobrany dobrze. Martin Zawada jest o dwa lata młodszy od Polaka i również wrócił ostatnio po przerwie. Chociaż trochę mniejszej niż Łukasz Jurkowski, bo dwuletniej. Kolejna walka, która jest trochę niewiadomą pod względem typu na KSW 42. Mogę podejrzewać, że będzie ciekawie.

Znak zapytania pod formą obu bohaterów starcia. Juras twierdzi, że czuje się lepiej niż przed poprzednią walką. Wiadomo, że nie powie, że gorzej. Dla mnie kolejne starcie, którego nie wrzucałbym na kupon. Tym razem znajduje to odzwierciedlenie w równych kursach na obu zawodników. Zawada ostatnio przegrywał z kim miał przegrać i wygrywał z kim miał wygrać. W kontekście tej walki trudno określić jego faktyczny poziom. Mimo wszystko, gdybym już musiał wskazać typ na to starcie na KSW 42, to Martin Zawada po kursie 1,85.

Marcin Wójcik – Hatef Moeil

Moeil wskoczył na zastępstwo za Chrisa Fieldsa w piątek do południa. Niemiec trenuje razem z Roberto Soldicem oraz braćmi Zawada. Niech nie zmyli Was bilans 4-3, ponieważ przegrywał dwa razy z niepokonanymi rywalami i raz z fighterem z rekordem 12-1. Tylko jedna walka w jego zawodowej karierze skończyła się decyzją. Bukmacherzy nie zdążyli jeszcze wystawić kursów, ponieważ jest to świeża informacja w momencie pisania przeze mnie tekstu. Stawiam na wygraną Marcina Wójcika, który miał dobrą serię przed ostatnim przegranym pojedynkiem z Tomaszem Narkunem. W mistrzowskim starciu nie zaprezentował się źle. Patrząc na bilans Niemca możemy oczekiwać bójki. Marcin Wójcik również nie chce zostawiać werdyktu sędziom, więc obstawiam wygraną Polaka przed czasem.

Jakie Wy macie typy na KSW 42? Piszcie swoje opinie w komentarzach.

Comments are closed.