Korea awansuje do finału Worldsów? Obstawiamy Worldsy z AKO 2.34!

 

Typy na JD Gaming – T1 i bonk – KPI Gaming. Wczorajsza propozycja na mecze akademii Counter Strike’a na plus, a jak będzie dzisiaj? Tym razem obstawiamy spotkania 1/2 finału Wolrdsów oraz towarzyski turniej w Valoranta. Czy T1 pokaże JD Gaming miejsce w szeregu? A może to Chiny sprawią tutaj niespodziankę i awansują dalej?

Aż 4 bonusy freebet do 1420 zł na start!

JD Gaming – T1: typy i kursy bukmacherskie (29.10.2022)

Dzisiejszy, pierwszy półfinał mistrzostw świata w League of Legends to wydarzenie, na które bardzo mocno czekam. T1 na papierze jest tutaj faworytem, co potwierdzają również kursy u bukmacherów, ale na pewno nie będzie to starcie, w którym wygrają gładko 3:0 (gra się do pięciu wygranych map). Mistrzowie Chin zmierzą się tutaj w z wicemistrzami Korei i fakt, że to druga z tych ekip jest faworytem wiele nam mówi o obecnej kondycji LPL, któremu bliżej poziomem do Europy niż LCK. Obie drużyny w grupie wygrały pięć z sześciu spotkań i wyszły do play-offów z pierwszego miejsca.

T1 zwyciężyło w grupie A, gdzie było lepsze m.in. od EDward Gaming i Fnatic, a JD Gaming wygrało zbiór B, pokonując DWG Kia i G2 Esports. W ćwierćfinale Worldsów to koreańska ekipa miała o wiele trudniejsze zadanie. Zmierzyła się bowiem z Royal Never Give Up, które ograła aż 3:0. Faker i spółka zmiażdżyli rywali z Chin, nie dając im dojść do głosu. W tym samym czasie JD Gaming rywalizowało z Rogue i co prawda też zwyciężyło 3:0, ale gdyby Rogue było tylko minimalnie lepsze na pierwszej lub drugiej mapie, to ten pojedynek mógł się potoczyć zupełnie inaczej. Zanim przejdziemy do propozycji na to spotkanie, to najpierw chciałbym Cię zaprosić do innych typów na esport, gdzie codziennie znajdziesz ciekawe analizy! 

Statystyki:

 • Obie drużyny wygrały swoje grupy z bilansem 5-1
 • JD Gaming pokonało 3:0 w ćwierćfinale Rogue
 • T1 ograło 3:0 w 1/4 finału RNG
 • Obie drużyny jeszcze nie grały na siebie na mistrzostwach świata
 • Zdaniem bukmacherów to T1 jest faworytem
 • T1 jest wicemistrzem Korei (LCK)
 • JD Gaming to mistrz Chin (LPL)

Co obstawiać?

T1 jest zdecydowanie najlepszą drużyną w historii League of Legends. Organizacja Fakera aż siedmiokrotnie dochodziła co najmniej do półfinału mistrzostw świata (na 12 możliwych razy). To ogromna różnica, gdyż JD Gaming udało się to jedynie cztery razy. Podane wyżej statystyki jasno wskazują tutaj na Koreańczyków, ale to nie jedyne argumenty. Kolejną rzeczą, która przemawia za T1 są indywidualne umiejętności każdego z graczy.

Te są o wiele lepsze niż posiadają zawodnicy JD Gaming, a szczególną uwagę należy zwrócić na wyczyny Fakera. Mid-laner T1 ma prawie dwa razy większy impact na grę niż jego odpowiednik z JDG, Yagao. W Betcris można znaleźć wysoki kurs na zwycięstwo T1. Bukmacher proponuje nam mnożnik na poziomie 1.66, co stanowi świetną podstawę do zagrania większego AKO i to właśnie taki zakład dodajemy na kupon.

T1 wygra mecz
Kurs: 1.66
Zagraj!

grupa zagranie 44 tysiące

bonk – KPI Gaming: typy i kursy bukmacherskie (29.10.2022)

Do typu na półfinał mistrzostw świata w League of Legends dorzucam propozycje z Valoranta. W off sezonie VCT 2022 drużyny często biorą udział w mniej ważnych rozgrywkach i tak też jest w tym wypadku. Dzisiaj bonk będzie rywalizowało z KPI Gaming w ramach G-Loot VALORANT Clash – Showdown. Nie są to zbyt ważne rozgrywki i obie drużyny podejdą do nich “na luzie”, a w takich spotkaniach najważniejsze są umiejętności “aimowe”.

Mniej liczy się taktyka czy styl gry danych drużyn, a bardziej same skille graczy. Pod tym kątem to bonk wygląda o wiele lepiej. Dlaczego tak twierdzę? Wystarczy popatrzeć na dotychczasowe spotkania obu drużyn. Pierwsza z tych ekip na co dzień rywalizuje na trudniejszych przeciwników niż druga z nich. bonk grało m.in. na FIVE Media i Rapid Ninjas, podczas gdy KPI zmierzyło się z Dvinity i OnlyFins – różnice widać gołym okiem.

Statystyki:

 • bonk to świeża drużyna, która nie rozegrała jeszcze zbyt wielu spotkań. W historii ma cztery mecze i każde z nich było wygrane
 • KPI Gaming zwyciężyło w zaledwie dwóch z pięciu ostatnich starć
 • bonk wygrało 57% rund grając po stronie atakującej i 73% po stronie broniącej
 • Najlepszy zawodnik bonk to Keiko, który ma rating na poziomie 1.24
 • KPI wygrało 43% rund grając po stronie atakującej i 58% po stronie broniącej
 • Najlepszy gracz KPI to B1SK z ratingiem 1.21

Co obstawiać?

Jak więc widać gołym okiem, to bonk jest tutaj faworytem i niespecjalnie mnie to dziwi. Nie dość, że jest to lepsza drużyna, to jeszcze wszystkie statystyki przemawiają właśnie na jej korzyść. Takie “luźne” turnieje też sprzyjają faworytom, gdyż tutaj głównie liczy się skill, a nie przygotowanie taktyczne. bonk ma cztery wygrane spotkania z rzędu i uważam, że dzisiaj dołoży do tego piąte starcie, dlatego to ich zwycięstwo dodaje na kupon, a kurs to 1.48. Pamiętaj, że dzisiejsze typy możesz zagrać z bonusami w Betcris!

bonk wygra mecz
Kurs: 1.48
Zagraj!

typy-league-of-legends-valorant-betcris-29.10.2022 fot. Pressfocus

Aż 4 bonusy freebet do 1420 zł na start!

Zaloguj się aby dodawać komentarze