Kończymy przedostatnią kolejkę PGE Ekstraligi! Kupon double z żużla z kursem 3,89!

Lublin-Czestochowa-zuzel-23.07.2023

Przed nami dwa ostatnie spotkania w ramach przedostatniej kolejki fazy zasadniczej w PGE Ekstralidze. Bardzo ciekawe starcia, gdyż żużlowcy pojadą na obiektach w Grudziądzu oraz Lublinie, a ich przeciwnikami kolejno będą drużyny z Gorzowa oraz Częstochowy. Czy uda nam się powtórzyć sukces z piątku i zanotować spokojny zielony kupon? Serdecznie zapraszam do sprawdzenia, co przygotowałem! 

baner sts nowy

Motor Lublin vs Włókniarz Częstochowa: typy i kursy bukmacherskie (23.07.2023 r. – 19:15)

Pierwszy mecz, którym zajmę się podczas niedzielnej rywalizacji w PGE Ekstralidze, to drugie spotkanie tego dnia, gdzie na obiekcie w Lublinie spotkają się drużyny z 2. i 3. miejsca w ligowej tabeli. Obecny Mistrz Polski, a więc Motor Lublin, podejmować będzie przyjezdnych z Częstochowy, którzy przegrali na własnym torze w pierwszym bezpośrednim starciu tego sezonu. Na domowym obiekcie Lublin kolejny rok potwierdza, że są bardzo mocni, a w tym sezonie jedynie pokonał ich lider rozgrywek, a więc Sparta Wrocław. Co prawda przewaga były tylko dwupunktowa, ale sądzę, że był to mecz na początku roku, gdzie jeszcze nie mogliśmy mówić o weryfikacji formy i przygotowania. Na ten moment zdecydowanie wyżej stoją akcje dzisiejszych gospodarzy, którzy są obecnie wiceliderami tabeli. Pozostały im dwa trudne mecze, gdyż dzisiaj pojadą z Częstochową, a za dwa tygodnie będą gośćmi we Wrocławiu. Jestem zdania, że dzisiejsza wygrana jest dla obu ekip bardzo ważna, nie mówiąc już o punkcie bonusowym. Oczywiście mówiąc o Motorze Lublin, trzeba powiedzieć o Bartoszu Zmarzliku, który a ten moment jest najlepiej punktującym zawodnikiem w lidze. Trzeba pochwalić cały zespół w rywalizacji na własnym torze, gdyż zaczynają na nim jeździć coraz lepiej. Oczywiście przewaga będzie także po stronie lidera juniorów, a więc Mateusza Cierniaka, który jest zdecydowanie najlepszym młodym zawodnikiem w obecnej stawce juniorów. Z pewnością będzie on robił punkty na rywalach, nawet w sekcji seniorskiej. Dodatkowo w ekipie mamy wracającego po kontuzji Dominika Kuberę, który już nam się kilkukrotnie pokazał w rywalizacjach po przerwie i trzeba przyznać, że zaczyna ponownie czuć się dobrze na swoim sprzęcie. Do tego mamy Jarosława Hampela, który na własnym torze zawsze dopisuje solidne i potrzebne punkty dla drużyny. Dobrze w tym sezonie spisuje się także Jack Holder, który miał być słabszym z ogniw w tej ekipie, ale nic bardziej mylnego. Jestem ciekawy postawy Szweda, Fredrika Lindgrena, który ostatnio zaliczył bardzo groźny upadek podczas Speedway Grand Prix w Szwecji. Czy taka ekipa nie będzie miała problemu z przyjezdnymi?

Włókniarz nieco utrudnił sobie walkę o drugie miejsce w tabeli, gdyż ostatnio przegrał dwa ważne mecze w lidze. Najpierw doznali poziomu siły ze strony Sparty Wrocław na własnym terenie, a później przegrali na wyjeździe ze Stalą Gorzów. Wtyczką do dobrej jazdy na torze w Lublinie może być Mikkel Michelsen, który spędził ostatnie lata właśnie w ekipie dzisiejszych gospodarzy. Duńczyk bardzo często zdobywał dwucyfrówki w barwach poprzedniego pracodawcy, a dzisiaj ma bardzo przyjemne biegi do tego, aby ponownie to uczynić. To samo można mówić o Maksymie Drabiku, który także zna teren Motoru reprezentując ich barwy w poprzednich latach. Z pewnością wiele będzie także zależało od tego, jak spisywać się będzie kapitan Lwów, a więc Leon Madsen. Biegi z jego udziałem z pewnością będą interesujące. Duża odpowiedzialność będzie ciążyć na dwóch pozostałych Polakach w składzie linii seniorskiej. Kacper Woryna powinien znaleźć swoją prędkość na tym torze, gdyż po odsypaniu się nawierzchni powinien być to tor, jaki lubi. Zdecydowanie najsłabszym ogniwem w tym sezonie w ekipie Lwów jest Jakub Miśkowiak, który moim zdaniem będzie miał bardzo trudne zadanie z przełamaniem swojej formy na tym obiekcie. Czy możliwa będzie dzisiaj niespodzianka ze strony przyjezdnych, którzy w poprzednich latach także w miarę blisko byli z wynikami na tym torze? Wszystkie nasze propozycje na sezon PGE Ekstraligi, odnajdziesz na stronie Typy Żużel – Zagranie!

MOTOR LUBLIN VS WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA

Kto wygra mecz?
Motor Lublin 93%
Włókniarz Częstochowa 7%
28+ Głosy
Oddaj swój głos:
  • Motor Lublin
  • Włókniarz Częstochowa

 

Statystyki:

Bilans meczów bezpośrednich od 2020 roku:

2020 – Włókniarz Częstochowa 43:47 Motor Lublin

2020 – Motor Lublin 39:51 Włókniarz Częstochowa

2021 – Motor Lublin 49:41 Włókniarz Częstochowa

2021 – Włókniarz Częstochowa 56:34 Motor Lublin

2022 – Motor Lublin 47:43 Włókniarz Częstochowa

2022 – Włókniarz Częstochowa 49:41 Motor Lublin

2023 – Włókniarz Częstochowa 41:49 Motor Lublin

Bilans meczów w sezonie 2023/24:

Tauron Włókniarz Częstochowa:

 

Wygrana z: Wilki Krosno (D) – 56:34; Unia Leszno (W) – 41:49; Apator Toruń (D) – 49:41; Unia Leszno (D) – 53:37; Apator Toruń (W) – 44:46; Wilki Krosno (W) – 41:49

Remis z: GKM Grudziądz (W) – 45:45; Stal Gorzów (D) – 45:45

Porażka z: Motor Lublin (D) – 41:49; Sparta Wrocław (W) – 46:44; Sparta Wrocław (D) – 39:51; Stal Gorzów (W) – 51:38

Platinum Motor Lublin:

Wygrana z: Włókniarz Częstochowa (W) – 41:49; Stal Gorzów (W) – 48:41; Unia Leszno (D) – 65:25; Wilki Krosno (D) – 56:34; GKM Grudziądz (D) – 55:35; Apator Toruń (D) – 59:31; Unia Leszno (W) – 38:52; Stal Gorzów (D) – 52:38; Wilki Krosno (W) – 28:62

Porażka z: Sparta Wrocław (D) – 44:46; Apator Toruń (W) – 46:44; GKM Grudziądz (W) – 56:34

Co obstawiać?

Tak jak wspomniałem wyżej, dzisiaj do Lublina wraca dwóch zeszłorocznych zawodników tego klubu, którzy mogą okazać się bardzo pomocni w ustawieniach swojego sprzętu oraz sprzętu kolegów z drużyny. Nie uważam, a żeby kurs na Motor powinien być aż tak niski, ale zgadzam się, że są faworytami tego spotkania. Moim zdaniem dużo do powiedzenia będzie miał dzisiaj Mikkel Michelsen, który znakomicie spisywał się na tym obiekcie w poprzednich latach. Jestem zdania, że zestawiając jego umiejętności i znajomość obiektu z tym, z kim ma się mierzyć w poszczególnych biegach, to powoli będzie on zbierał punkt do punktu i w efekcie zakręci się koło dwucyfrowej wartości. Stawiam dzisiaj, że Mikkel Michelsen zdobędzie minimum 9. punktów! W przypadku meczu PGE Ekstraligi, skorzystam z oferty, która dostępna jest u naszego dzisiejszego bukmachera! Warto założyć tam konto z kodem promocyjnym STS od Zagranie!

Mikkel Michelsen powyżej 8,5 punktów w neczu
Kurs: 1,75
Zagraj!

Baner zagranie żużel

GKM Grudziądz vs Stal Gorzów: typy i kursy bukmacherskie (23.07.2023 r. – 16:30)

Mecz, który rozpocznie niedzielnie ściganie w PGE Ekstralidze w ramach 13. kolejki, to starcie na trudnym terenie w Grudziądzu, gdzie przyjezdnymi będą zawodnicy ze Stali Gorzów. Zdecydowanie mnie pasjonująco zapowiadające się spotkanie względem tego, co czeka nas późniejszym wieczorem, jednak jest to mecz bardzo ważny dla obu ekip. Bukmacherzy widzą faworytów w zawodnikach gospodarzy, którzy powinni wykorzystać atut własnego toru, który jest zawsze dla przyjezdnych jest jednym z trudniejszych do rozgryzienia. Wydaje się, że te ekipy są bardzo równe, gdyż mają kilku liderów, a także kilka słabszych punktów. Zdecydowanie nie powinniśmy się spodziewać nadzwyczajnych wyników ze strony juniorów obu ekip, ale GKM będzie miał przewagę w większym objeżdżeniu i umiejętnościach i młodych zawodników. Patrząc na zestawienia seniorskie, to w Grudziądzu liderem został uczestnik Speedway Grand Prix, a więc Max Fricke. Będzie on musiał najmocniej punktować, gdyż ciężko ostatnio szukać wsparcia ze strony Nickiego Pedersena, który już kilkukrotnie pokazywał się ze słabszej strony na dystansie. Bardzo dobrze przygotowany sprzęt na starty, ale brakuje mocny na dystansie. Dodatkowo w GKM-ie jeżdżą: Vadim Tarasenki, Gleb Chugunov oraz Frederik Jakobsen. Ten pierwszy z wymienionych ostatnio pokazał bardzo dużą wartość w dwóch ostatnich meczach. Gdzie na domowym torze, a także na wyjeździe w Lesznie, przywoził dwucyfrowe wartości. Jeżeli chodzi o Gleba oraz Frederika, to od samego początku sezonu są dla mnie zagadką i nigdy nie wiadomo, czego można się po nich spodziewać. Czy dzisiaj pomogą swojej drużynie? 

Jeżeli chodzi o przyjezdnych, to sądzę, że trójka ich liderów będzie znacznie wyżej punktowała, od trójki wcześniej wymienionych zawodników z GKM-u. Zdecydowanie liczę dzisiaj na Martina Vaculika, który ostatnio złapał bardzo wysoką formę, co mam nadzieję, że pokaże i w dzisiejszym starciu, jakże istotnym dla Stali. Musi liczyć na wsparcie drugiego najlepszego zawodnika gorzowskiej ekipy, czyli Andersa Thomsena. Duńczyk sądzę, że ma bardziej wymagające biegi, patrząc na to, z kim startuje oraz z jakich pól. Najmniej nadziei pokładał w Szymonie Woźniaku, o którym mogę powiedzieć same superlatywy, kiedy jeździ na własnym torze, ale zdecydowanie mniej wartości wnosi w momencie, kiedy przychodzi do wyjazdów. Stal reprezentowana jest także przez Wiktora Jasińskiego oraz Oskara Fajfera. Sądzę, że dla dwójki ostatnich z wymienionych żużlowców, ten tor będzie bardzo trudny i mogą mieć oni kłopoty bez odpowiedniego przełożenia w drugiej części zawodów. Czy liderzy w osobach Vaculika i Thomsena wystarczą do sprawienia niespodzianki i wygranej? Wszystkie najważniejsze propozycje dnia, znajdziesz na stronie Zagranie w zakładce TypyDnia!

Statystyki:

Bilans meczów bezpośrednich od 2020 roku:

2020 – GKM Grudziądz 29:25 Stal Gorzów

2020 – Stal Gorzów 57:33 GKM Grudziądz 

2021 – GKM Grudziądz 38:52 Stal Gorzów

2021 – Stal Gorzów 49:41 GKM Grudziądz

2022 – GKM Grudziądz 38:52 Stal Gorzów

2022 – Stal Gorzów 54:36 GKM Grudziądz

2023 – Stal Gorzów 51:39 GKM Grudziądz

Bilans meczów w sezonie 2023/24:

ZOOleszcz GKM Grudziądz:

Wygrana z: Motor Lublin (D) – 56:34; Apator Lublin (D) – 50:40; Wilki Krosno (D) – 51:38

Remis z: Włókniarz Częstochowa (D) 45:45

Porażka z: Stal Gorzów (W) 51:39; Unia Leszno (D) – 40:50; Wilki Krosno (W) – 49:41; Apator Toruń (W) – 52:38; Sparta Wrocław (D) – 42:48; Motor Lublin (W) – 35:55; Sparta Wrocław (W) – 31:23; Unia Leszno (W) – 55:35

ebut.pl Stal Gorzów:

Wygrana z: GKM Grudziądz (D) – 51:39; Wilki Krosno (W) – 26:28; Unia Leszno (D) – 57:33; Unia Leszno (W) – 41:49; Wilki Krosno (D) – 57:33; Włókniarz Częstochowa (D) – 51:38

Remis z: Włókniarz Częstochowa (W) – 45:45

Porażka z: Apator Toruń (W) – 47:43; Motor Lublin (D) 41:48; Sparta Wrocław (W) – 49:41; Sparta Wrocław (D) – 43:47; Motor Lublin (W) – 52:38

Co obstawiać?

Bardzo mądre kursy wystawione na zawodników w tym spotkaniu, gdzie moim zdaniem, dodając aspekt własnego obiektu, składy są bardzo równe i wszystko może się tutaj zdarzyć. W zeszłym roku lepsza okazała się ekipa z Gorzowa, ale składy były zgoła inne. Dobrze na tym torze w poprzednich latach spisywał się Martin Vaculik, który przy tylko 4. biegach i jeździe z Bartoszem Zmarzlikiem, uzbierał 10. punktów. Sądzę, że dzisiaj w roli lidera zespołu będzie mógł spokojnie zakręcić się z podobnym wynikiem. Ma on świetny moment w lidze oraz w indywidualnych rozgrywkach SGP, dlatego dzisiaj także powinien pokazać swoją dobrą dyspozycje. Lekko zaryzykuje ze stwierdzeniem, że będzie on dzisiaj punktował najwięcej i pobieram kurs na jego punkty. Stawiam, że MArtin Vaculik zdobędzie minimum 12 punktów i gram kurs ponad 2 na jego osiągnięcie! 

Martin Vaculik powyżej 11,5 punktów
Kurs: 2,22
Zagraj!

Kupon-zuzel-double-STS-23.07.2023

fot. Pressfocus

100 zł - zakład bez ryzyka na start ze zwrotem na konto główne. Najwyższa oferta powitalna w Polsce 1660 zł - TYLKO U NAS!

 

  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze