Kolejny raz w New Jersey nie zabraknie bramek? NHL AKO 2.42!

Blues radość po bramce

Ostatni czas, to głównie skupienie na play-off w Tauron Hokej Lidze. Dziś jednak wracam do zmagań najlepszej hokejowej lidze świata, bo tam walka o następną fazę rozgrywek trwa. Piątkowej nocy zajarzymy do Pensylwanii na spotkanie Pittsburgh Penguins z Washington Capitals. W New Jersey o tej samej godzinie do swoich rywalizacji staną Devils z St. Louis Blues i to jest drugi mecz, który biorę na tapet. Serdecznie zapraszam do zapoznania się z treścią analizy i końcowymi predykcjami.

Fortuna baner z ofertą na start

Pittsburgh Penguins – Washington Capitals: typy i kursy bukmacherskie (08.03.2024)

Za nim zaczniemy, zachęcam Cię do skorzystania z kodu promocyjnego w Fortunie! Piątkowej nocy z perspektywy obu ekip dojdzie do bardzo ważnej rywalizacji. Penguins z Capitals są razem w Konferencji Wschodniej i Dywizji Metro. Zarówno jedni, jak i drudzy mają o trzy spotkania rozegrane mniej od Flyers, których gonią. Aktualnie o punkt lepsi są Capitals i wyprzedzają Penguins o jedną pozycję. Gospodarze początku marca nie mogą zaliczyć do udanych, bo trzy pierwsze spotkania przegrali i dopiero ostatnio udało im się przełamać u siebie z Blue Jackets. Crosby i spółka zaliczyli ostatnio spory maraton po halach innych ekip, bo wszystkie trzy przegrane marcowe starcia miały miejsce na terenie rywali. Ostatnie przełamanie pomogło podtrzymać lepszą domową formę Penguins, którzy są niepokonani przed własną publicznością od trzech spotkań.

Goście w ostatnim czasie grają mocno w kratkę i w momencie, w którym mogliby polepszyć swoją sytuację w tabeli, ostatecznie przegrywali. Po wygranej z Flyers wydawało się, że Capitals pójdą za ciosem, ale w ich hali zjawili się Coyotes i nie dali im żadnych szans. Wyjazdowe spotkania, to nie jest najmocniejsza broń ekipy z Waszyngtonu, która dopiero w lutym zdołała zbudować sobie najlepszą serię wygranych z rzędu, która wynosiła trzy mecze. Wcześniej udawało się wygrać tylko dwa wyjazdowe starcia z rzędu. Capitals zjawiają się w Pensylwanii z serią dwóch przegranych. Obie ekipy miały przyjemność ze sobą rywalizować dwa razy. Za pierwszym razem w stolicy bez straty bramki wygrali Penguins, natomiast w Pittsburghu lepsi o jedno trafienie okazali się Capitals.

Statystyki:

 • Domowy bilans bramkowy Penguins wynosi 90:78
 • Wyjazdowy bilans bramkowy Capitals wynosi 74:100
 • Gospodarzy w ostatnich pięciu domowych meczach ani razu nie przegrali więcej niż jednym golem
 • Goście w ostatnich pięciu wyjazdowych starciach dwa razy wygrali więcej niż jednym trafieniem
 • Bilans bramkowy Penguins w pierwszych tercjach wynosi 48:52
 • Bilans bramkowy Capitals w pierwszych tercjach wynosi 48:62

Co obstawić?

Piątkowej nocy dostajemy bardzo ważne spotkanie dla obu ekip. Ani Penguins, ani Capitals w tym sezonie nie są ofensywnymi potworami, więc możemy spodziewać się meczu o dużym ciężarze gatunkowym z małą ilością goli. Do tej pory przyjezdni wychodzili górą z dwóch poprzednich starć. Na trzeci mecz pójdę w kierunku gospodarzy i tego, że przegrają maksymalnie jednym trafieniem, ale dorzucam do tej wydarzenia z pierwszej tercji, a dokładniej chodzi o poniżej trzy gole w pierwszych dwudziestu minutach gry. Do nocnych zmagań tych zespołów jeszcze trochę zostało, więc przed tym może znajdziesz coś dla siebie w zakładce typy dnia.

Poniżej 2,5 goli w 1. tercji + Penguins handicap 1,5 w meczu
Baner hokej

New Jersey Devils – St. Louis Blues: typy i kursy bukmacherskie (08.03.2024)

Na wschodzie gospodarze mocno utrudnili sobie zadanie, bo Devils mają co prawda tyle samo punktów, co wcześniej omawiani Penguins, ale ich nie ratuje mniejsza ilość rozegranych spotkań. Peleton goniący na wschodzie będzie miał bardzo trudno, żeby jakoś namieszać i wbić się przebojem do pierwszej ósemki. Trudne zadanie na zachodzie mają również Blues, którzy co prawda są o krok od awansu do pierwszej ósemki, ale Predators w ostatnim czasie zaliczyli znakomitą serię, która pozwoliła im wskoczyć na ósmą lokatę. Piątkowej nocy oba zespoły będą walczyć o to, żeby jeszcze utrzymać się na powierzchni, bo do końca sezonu regularnego jeszcze trochę mamy, więc ktoś z czołówki również będzie mógł mieć słabszą dłuższą chwilę.

Dużym problemem w tej kampanii Devils jest postawa ich golkiperów między słupkami. Vanecek, który do tej pory rozegrał najwięcej meczów, a obecnie jest kontuzjowany, bronił na poziomie poniżej 90% i kapitulował powyżej trzech razy na spotkanie. W jego ślady poszło dwóch jego młodszych zmienników, którzy prezentują bardzo zbliżony poziom do bramkarza rodem z Czech i to jest bardzo zła wiadomość dla gospodarzy. Postawa gości w defensywie również zostawia wiele do życzenia, bo Blues też mają ujemny bilans bramkowy, ale do tej pory stracili trochę mniej goli, ale w St. Louis wiedzą, że ich ofensywa nie przynosi dużej ilości trafień, więc postawienie większego nacisku na atak zakończyć by się mogło dla nich fatalnie.

Statystyki:

 • 24/32 razy w domowych meczach Devils padało więcej niż 5,5 bramki
 • 17/32 razy w wyjazdowych spotkaniach Blues padało więcej niż 5,5 goli
 • Średnio w domowych spotkaniach gospodarzy pada 6,8 bramki
 • Średnio w wyjazdowych starciach gości pada 5,5 gola

Co obstawić?

Kibice wybierający się na domowe spotkania Devils, którzy przyszli zobaczyć dużą ilość goli praktycznie nie muszą się o to martwić. Bardzo rzadko głównym zdobywającym bramki są gospodarze, bo nawet u siebie nie potrafili wyjść na plus, więc tutaj gorsza wiadomość dla sympatyków tej drużyny. Liczę, że kolejny raz w New Jersey nie zabraknie trafień i mój typ kieruję w tę stronę. Typy NHL, które do tej pory graliśmy, są dostępne w specjalnej zakładce na naszej stronie.

Powyżej 5,5 goli w meczu
Kupon Fortuna 08.03.2024

Foto. PressFocus

 • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze