Kielczanie i Veszprem wytrzymają presję i awansują do FF w LM? Gramy o 283 PLN

KS Industria Kielce - S.C. Magdeburg, ćwierćfinały Ligi Mistrzów, EHF Champions League, sezon 20232024

Choć rozpoczyna się majówka, to szczypiorniści nie mają wolnego. Reprezentanci Industrii Kielce postarają się raz jeszcze zaskoczyć zawodników S.C. Magdeburga. Tylko, czy będą w stanie powtórzyć sukces sprzed tygodnia? Wtedy w Hali Legionów zwyciężyli jedną bramką i tym samym znajdują się w ciut lepszej sytuacji przed ćwierćfinałowym rewanżem. Tylko, że właśnie: była to wiktoria zaledwie jedną bramką. Dodatkowo odnieśli ten triumf we własnej hali. Dlatego, choć potrafili sprawić niespodziankę jak tydzień temu, to wcale nie jest tak oczywisty ich awans do następnej rundy, jak można by było sądzić sugerując się wyłącznie tamtejszym wynikiem.

S.C. Magdeburg – KS Industria Kielce: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (01.05.2024 r.)

Mistrzowie Polski zbliżyli się do awansu do następnej rundy. Ostatecznie wytrzymali presję i wygrali zarówno pierwszą połowę jak i cały mecz różnicą jednej bramki. Po 30 minutach na tablicy świetlnej widniał wynik 14:13, a po ostatnim gwizdku 27:26. Tak jak dowodziłem wyżej – gdyby sugerować się wyłącznie tym rezultatem, można by zakładać, że są faworytami do sięgnięcia po awans do Final Four.

Tyle tylko, że trzeba wziąć pod uwagę kilka powodów za tym, dlaczego nie jest to już tak oczywiste. To co najbardziej martwi kibiców kieleckiego zespołu, to to, że kontuzji nabawił się Michał Olejniczak. Finalnie wspomniany zawodnik parkiet opuścił na noszach w gronie ratowników medycznych. Tym samym Tałant Dujshebajev stracił jedną z gwiazd swojej drużyny. Dlatego też choć cieszy wynik kielczan z ostatniego domowego meczu w tym sezonie w Lidze Mistrzów, tak jednak do Niemiec nie wybierają się w pełnym składzie.

Można wręcz rzec, że tamto spotkanie jak i wysokość zaliczki przed rewanżem najlepiej obrazuje sezon KS Industrii. To znaczy taki, gdzie jest sporo kontuzji, a także pojedynków, które nie szły w pełni po ich myśli. Czy we środę utrzymają przewagę i po trudnym sezonie raz jeszcze doczekają się możliwości grania w Final Four Ligi Mistrzów? Serce polskiego kibica podpowiada, że powinno się udać. W końcu kielczanie nie raz dokonywali już cudów. Z tym, że podejmując się pierwszego z typów piłki ręcznej na dziś trzeba mieć na uwadze to, gdzie zostanie rozegrany rewanż. W końcu gdzie jak gdzie, ale S.C. Magdeburg bardzo dobrze radzi sobie we własnej hali. Można powiedzieć wręcz wyłącznie, że „trybuny ich niosą”.

Co jeszcze należy powiedzieć o tych zespołach przed podjęciem się typu dnia na to starcie? Ano to, że kielczanie wrócili do dobrej gry w defensywie. Mimo tego, że S.C. Magdeburg preferuje tzw. niewygodny handball, to jednak „naszym” zawodnikom udanie wychodziło blokowanie akcji przyjezdnych. Wspominając o stylu, w jakim grają magdeburczycy, trzeba wyjaśnić, że lubią szybko rozgrywać akcje i często wchodzić w pojedynki jeden na jeden. Do tego znacznie rzadziej, wręcz epizodycznie oddają rzuty z drugiej linii. Z kolei zespół KS Industrii chętnie korzysta z każdej możliwości zdobycia bramki. Który styl da awans? Sądzę, że nie tyle on tu odegra kluczowe znaczenie.

Jest ważny, bo podkreśla, który z zespołów stawia na bardziej „metodyczny handball”, a kto skrzętnie korzysta z każdej możliwej próby do rzutu. Jednak jest on – podobnie jak miejsce rozgrywania spotkania – jednym z, a nie jedynym z argumentów przemawiających na korzyść jednej, bądź drugiej drużyny. Także, co jeszcze bym podkreślił odnośnie do tego meczu? Ano to, kto wytrzyma grę nerwów, próbę charakteru oraz wytrzyma cierpliwie do ostatniego gwizdka. O zwycięstwie będą decydować detale.

Statystyki:

 • W 5 ostatnich meczach i w pierwszych połowach S.C. Magdeburga w Lidze Mistrzów drużyny zdobywały łącznie mniej niż 31 goli.
 • Taka sama statystyka, jak w pierwszej z tu przywołanych, dotyczy również KS Industrii Kielce.
 • W sumie w 9 z 10 ostatnich gier S.C. Magdeburga zespoły zdobywały łącznie mniej niż 62 bramki na dystansie całych spotkań.
 • KS Industria Kielce to zespół, który wygrywał we wszystkich z 11 ostatnich spotkań.
 • Szczypiorniści S.C. Magdeburga zwyciężali w 12 z 13 ostatnich konfrontacji rozgrywanych w Lidze Mistrzów.
 • Kielecka KS Industria jest również na fali 5 kolejnych wygranych wyjazdowych!
 • Reprezentujący S.C. Magdeburga odnieśli również 6 zwycięstw domowych z rzędu w Champions League.

Co obstawiać?

Podsumowując, zdaniem bukmacherów wyraźnym faworytem do zwycięstwa są gospodarze. Kurs na zwycięstwo S.C. Magdeburga wynosi w ComeOn tylko 1.24. Natomiast wygrana kieleckiego zespołu zyskała wartość na poziomie 4.76. Czy rzeczywiście aż taka różnica jest zasadną? Nie jestem przekonany, co do tego. W końcu KS Industria to team, który potrafi dokonywać „rzeczy niemożliwych”. Poza tym nie wczoraj wiedzą, jak toczyć takie pojedynki, kiedy każda bramka jest na wagę awansu, bądź medalu. Do tego trzeba pamiętać, że potrafią się zjednoczyć w trudnych sytuacjach.

Połowa z większą liczbą bramek - 2. połowa: TAK
Kurs: 1.84
Graj!

Dlatego też myślę, że nie inaczej będzie i tym razem. Owszem, czeka nas mecz pełen walki, który zapewne rozstrzygnie się dopiero przy ostatnich rzutach. Jednak nie można tak z miejsca skreślać dzisiejszych przyjezdnych. A co obstawiam od siebie względem tego meczu? Patrząc na ich style gry oraz stawkę spotkania, spodziewam się, że to w drugiej połowie drużyny rzucą więcej bramek. Spokojniejsze wejście w premierową odsłonę pozwoli zachować więcej sił na decydującą końcówkę, która przesądzi o tym, kto awansuje do Final Four.

Aalborg Handbold – Telekom Veszprem: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (01.05.2024 r.)

To, co warto mieć na uwadze względem Ligi Mistrzów szczypiornistów to to, że mecz kielczan nie będzie jedynym, który zostanie rozegrany w ramach tego turnieju. W drugim z dzisiejszych pojedynków wystąpią zespoły Aalborgu jak i Telekomu Veszprem. Drugi z wyróżnionych teamów znajduje się w podobnej sytuacji, co kielecka KS Industria. W tym miejscu mam na myśli to, że oni również w pierwszym meczu (także domowym) ograli przeciwników jednobramkową różnicą.

Tak więc można by uznać, że teraz to Aalborg będzie miał dodatkową przewagę, tj. występując we własnej hali. Tyle tylko, że to dzisiejszym przyjezdnym idzie lepiej w ostatnim czasie. To zespół Telekomu Veszprem ma za sobą 5 kolejnych wygranych z rzędu. Z kolei team Aalborga w 5 ostatnich występach zaliczył 3 wygrane i po jednym remisie i przegranej. Trzy dni temu zremisowali po 32 z Ribe-Esbjergiem, a wcześniej przegrali właśnie z dzisiejszymi rywalami. Dodatkowym atutem Telekomu Veszprem jest to, że mieli więcej czasu na odpoczynek. Ostatni mecz rozegrali właśnie z Aalborgiem.

Statystyki:

 • Telekom Veszprem zdobywał więcej niż 31 goli w każdej z 10 ostatnich wyjazdowych gier, a łącznie w 19 z 20 ostatnich meczów.
 • W 8 z 9 ostatnich starć Aalborga w premierowych odsłonach kluby rzucały razem po mniej niż 32 bramki.
 • Telekom Veszprem zwyciężał w 15 z 16 ostatnich wyjazdowych spotkań, w tym w 6 z 7 ostatnich granych w Lidze Mistrzów.
 • W 7 z 8 ostatnich domowych meczów Aalborga w pierwszych połowach kluby rzucały mniej niż 31 bramek.
 • Z kolei sam Aalborg zdobywał mniej niż 17 goli w pierwszych odsłonach łącznie 6 razy w 7 ostatnich występach.
 • Telekom Veszprem z przeciwnikami rzucali więcej niż 62 bramki w 10 z 11 ostatnich konfrontacji!
 • Na pełnym dystansie Aalborg Handbold wraz z rywalami w Lidze Mistrzów rzucali mniej niż 64 bramki.

Co obstawiać?

Zdaniem bukmacherów minimalnym faworytem są – mimo wszystko – gospodarze. Kurs na zwycięstwo Aalborgu w ComeOn wynosi 1.84. Natomiast na Veszprem przygotowano wycenę na poziomie 2.41. Jest o tyle zaskakujące wskazanie, bo to jedni przyjezdni mieli więcej czasu na odpoczynek, a także lepiej radzili sobie w ostatnim czasie. Dodatkowo mają minimalną zaliczkę z pierwszego spotkania. Do tego jeszcze – odnośnie do Telekomu Veszprem – trzeba docenić, czego potrafili dokonać szczypiorniści dzisiejszych przyjezdnych we spotkaniu sprzed tygodnia.

Podwójna szansa - remis lub wygrana Veszprem: TAK
Kurs: 1.75
Graj!

Mianowicie, po pierwszej połowie przegrywali 12:17. Ostatecznie w drugiej odsłonie rzucili aż 20 bramek, a stracili raptem 14 goli. Dlatego też nawet, jeśli Aalborg dziś znów odskoczy na kilkubramkową przewagę, to jednak nie można z góry zakładać, że tym razem dowiozą ją do końca. A co obstawiam od siebie względem tego meczu z kodem promocyjnym ComeOn? Obstawiam typ związany z podwójną szansą. Mianowicie, że albo będziemy mieli remis, albo zwycięży Telekom Veszprem. Wycena tego zdarzenia w ComeOn zyskała wartość na poziomie 1.75.

Propozycja kuponu:

KS Industria Kielce - S.C. Magdeburg, ćwierćfinały Ligi Mistrzów, EHF Champions League, sezon 20232024, double, piłka ręczna, comeon

fot. Tomasz Fafara/PressFocus

Zaloguj się aby dodawać komentarze