Japonia zaskoczy Turcję, a Niemki przejadą się po Francuzkach? Gramy o 231 PLN

Karakurt, Turcja - Japonia, Niemcy - Francja, siatkówka, Liga Narodów kobiet, pierwsza kolejka

Kolejnego dnia rywalizacji w siatkarskiej Lidze Narodów kobiet dojdzie do starć między wyraźnymi faworytami i underdogami. Bukmacherzy spodziewają się, że w spotkaniu rozpoczynającym się o 16:00 problemów z triumfem nie powinny mieć Niemki. One zmierzą się z zespołem Trójkolorowych. Drużyna do niedawna dowodzona przez Vitala Heynena jest porównywalnie sporym faworytem, co Turczynki, którym przychodzi otwierać tegoroczną LN od pojedynku z reprezentacją Japonii. Czy rzeczywiście to właśnie te teamy wywiążą z przypisywanej dziś roli i udanie rozpoczną zmagania?

Francja – Niemcy: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (15.05.2024 r.)

Wczoraj byliśmy świadkami zaskakującego wyniku. W końcu, czego, jak czego, ale wygranej Polek na dystansie 3 setów chyba nikt nie przewidywał. Jednak nowy dzień, to też kolejne spotkania, a w nich również czeka nas ogrom emocji. Wybrałem do tego materiału starcie między Trójkolorowymi a Niemkami, ponieważ może dojść do interesujących rozstrzygnięć.

Być może nie aż tak zaskakujących jak popis nad wyraz w wykonaniu biało – czerwonych, ale jednak. Nim więcej opowiem o samych drużynach przed podaniem typu dnia, dodam, że najlepsze w Challenger Cup Francuzki zastąpiły chorwacką drużynę. Oznacza to, że awansowały do turnieju, w którym Niemki nie grają pierwszy rok. Tyle tylko, że to właśnie one rozpoczną turniej już z nowym szkoleniowcem. Miejsce Vitala Heynena zajął Alexander Waibl, który z Dresdner S.C. wywalczył 4 tytuły mistrza kraju i 3 Puchary Niemiec.

Czy tzw. efekt nowej miotły zadziała z marszu już od pierwszego spotkania? Dla kibiców tego zespołu byłby to wymarzony scenariusz, ponieważ Niemki ciągle jeszcze mają szansę na grę na igrzyskach w Paryżu. Do tego liczby pokazują, że powinny pokonać Trójkolorowe. Ostatnie ich starcie na mistrzostwach świata zakończyło się triumfem Niemek na dystansie 4 setów. Niemki pokonały dzisiejsze rywalki również w 2011 i 2009 roku, ale od tamtych spotkań upłynęło już sporo czasu. W sumie żeńska reprezentacja Niemiec zwyciężała w 5 ostatnich pojedynkach przeciwko Francuzkom.

Oprócz tego trzeba wziąć pod uwagę jeszcze to, że są wyżej w rankingu FIVB od Trójkolorowych. Dlatego też nie może dziwić, że są tak wyraźnym faworytem względem tego siatkarskiego typu. Czy to oznacza, że Francuzki są bez szans? Na pewno „zasługują” na rolę underdoga, ale też trzeba zwrócić uwagę, że potrafiły dotrzeć do np. ćwierćfinału mistrzostw Europy. Dodatkowo nie muszą się martwić kwestią awansu na igrzyska, więc mogą grać na większym luzie niż Niemki, które bardziej muszą pilnować wyniku.

Statystyki:

 • Reprezentacja Francji zwyciężała w 12 z 13 ostatnich domowych meczów.
 • Kadra Niemiec przegrywała ostatnie 4 spotkania rozgrywane w ramach Ligi Narodów.
 • Francuskie siatkarki triumfowały w pierwszych setach 12 razy w 13 ostatnich domowych grach.
 • Zespół Francuzek wygrywał również w drugich odsłonach 8 razy w 9 ostatnich pojedynkach.
 • Reprezentacja Niemiec przegrywała trzecie sety w 6 ostatnich starciach w Lidze Narodów.
 • W tylko jednym z 14 ostatnich domowych gier Francuzek zespoły w drugich setach zdobyły więcej niż 46 oczek.
 • Taki sam bilans punktowy – jak w wyżej wspomnianej statystyce – miał miejsce u Niemek raz w 11 ostatnich meczach.
 • W tylko jednym z 23 ostatnich meczów Niemek drużyny zdobyły mniej niż 138 punktów.
 • Żadne z 10 ostatnich spotkań Niemek w Lidze Narodów nie zakończyło się w 3 setach.

Co obstawiać?

Tak jak wspominałem wyżej – mamy tu wyraźnego faworyta, którym jest reprezentacja Niemiec. Kurs na ich zwycięstwo w LVBet wynosi 1.18. Z kolei wygrana Francuzek zyskała wartość 4.70. O powodach tej różnicy pisałem wyżej, więc teraz zostało tylko dodać to, co obstawiam ze swej strony. Mianowicie – wraz z kodem promocyjnym LVBET -, podejmuję się oznaczenia, że Niemki zwyciężą notując przy tym co najmniej 2-setową przewagę.

Handicap setowy - Niemcy (-2 sety): TAK
Kurs: 1.75
Graj!

Nie podejmuję się ich wygranej do zera z kilku powodów. Pierwszym jest to, że tym spotkaniem dopiero rozpoczynają zmagania w tegorocznej Lidze Narodów. Poza tym ten start jest pod wodzą nowego selekcjonera. Jakby tego było mało, to Trójkolorowe mają znacznie większy komfort związany z wynikiem niż Niemki, przez co będą mogły grać na większym luzie. A jak pokazały ich ostatnie bezpośrednie spotkania, Francuzki potrafią urwać seta dzisiejszym rywalkom.

Zagranie baner

Japonia – Turcja: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (15.05.2024 r.)

W przypadku tego spotkania Turczynki są stawiane w roli podobnie sporych faworytek, co Niemki. Z tą tylko różnicą, że one zagrają przeciwko lepiej zorganizowanej taktycznie drużynie. Oprócz tego, to, z czego jeszcze słynie żeńska reprezentacja Japonii to zespołowość. Dzięki temu nie raz potrafiły dawać się w kość nawet znacznie wyżej notowanym zespołom. A, że dokonywały tego więcej niż raz, to z czasem zyskały miano drużyny, która jest mało obliczalna; zwłaszcza na początku zmagań turniejowych. „Lubią” wykorzystywać te momenty, że przeważnie mocniejsze reprezentacje wolniej wchodzą w zawody.

A co można powiedzieć o żeńskiej reprezentacji Turcji? Przede wszystkim to, że od lat należą do światowej czołówki. Owszem, mają w składzie tak wybitne gwiazdy jak np. Ebrar Karakurt, ale też słyną ze świetnej organizacji. Dodatkowo siatkarki broniące barw Turcji są świetnie wyszkolone technicznie. „Upodobały” sobie dynamiczną, agresywną siatkówką, która w połączeniu z doskonałym wyszkoleniem technicznym daje kapitalne wyniki. Na dziś są dosłownie jedną z najsilniejszych reprezentacji na świecie. Dlatego też częściej bukmacherzy i środowiskowi eksperci je stawiają w roli wygranych dzisiejszego spotkania.

Statystyki:

 • Reprezentacja Turcji wygrywała trzecie sety w 4 ostatnich meczach wyjazdowych i w 6 z 7 ostatnich gier w Lidze Narodów.
 • Kadra Japonii zwyciężała w łącznie w 6 z 7 ostatnich spotkań!
 • Turczynki triumfowały w pierwszych setach w 6 ostatnich meczach w LN, a japońskie siatkarki w 6 z 7 ostatnich gier.
 • W 8 z 9 ostatnich domowych meczów Japonii drużyny zdobywały mniej niż 184 punkty.
 • Reprezentacja Japonii zdobywała więcej niż 74 oczka w 14 z 15 ostatnich domowych (a łącznie w 28 z 29) spotkań.
 • Tylko raz w 7 ostatnich starciach kadry Turcji zespoły zdobywały więcej niż 183 punkty.
 • Tylko jedna z 7 ostatnich konfrontacji Japonii w Lidze Narodów kobiet zakończyła się w 3 setach.
 • W tylko jednym z 7 ostatnich spotkań Turczynek drużyny zdobyły więcej niż 46 punktów w pierwszym secie.
 • W 7 ostatnich starciach Japonii zespoły zdobywały mniej niż 47 oczek w drugich odsłonach.

Co obstawiać?

Tak jak dowodziłem wyżej – bukmacherzy nie mają wątpliwości. Są przekonani, że Turczynki zanotują przekonywujące zwycięstwo na początek zmagań w tegorocznej Lidze Narodów. Dlatego też np. w LVBet kurs na ich wygraną wynosi raptem 1.25 względem 3.95 na kadrę Japonii. Niższą wycenę na triumf underdoga w tym spotkaniu względem pierwszego z przywoływanych mamy z tego względu, że team Japonii częściej pozytywnie zaskakiwał niż Francji.

W tym meczu zostanie rozegranych więcej niż 3 sety: TAK
Kurs: 1.50
Graj!

Co nie zmienia faktu, że dalej ich zwycięstwo nad Turczynkami będzie sporą niespodzianką. Jako, że nie można tego wykluczyć do końca – zwłaszcza patrząc na to, że dopiero rozpoczynamy zmagania w tym sezonie reprezentacyjnym, to wolę podjąć się innego typu. Mianowicie takiego, że w tym spotkaniu zostaną rozegrane co najmniej 4 sety. Kurs na to zdarzenie w LVBet zyskał wysokość na poziomie 1.50.

Propozycja kuponu:

fot. Michał Laudy/PressFocus

Zaloguj się aby dodawać komentarze