Jannik Sinner – Daniil Medvedev: typy, kursy i zakłady bukmacherskie – Australian Open | 28.01.2024

Jannik-Sinner-27.01.2024

Ostatnie spotkanie na kortach Australian Open, które należeć będzie do dwóch zawodników z drabinki ATP. Na kortach w Melbourne o tytuł zagrają ze sobą Jannik Sinner oraz Daniil Medvedev, a więc zawodnicy, którzy bardzo dobrze znają się z bezpośrednich pojedynków, ale jeszcze nie mieli okazji grać ze sobą w meczach o taką stawkę. Zdecydowanie inna ścieżka w drabince dla obu zawodników, którzy mam nadzieję, że dostarczą nam sporo emocji! Serdecznie zapraszam do sprawdzenia zapowiedzi i typu na finałowe spotkanie ATP w grze pojedynczej na Australian Open! 

baner sts nowy

Jannik Sinner vs Daniil Medvedev: typy i kursy bukmacherskie (28.01.2024 r. – 09:30)

Ostatnie spotkanie, które przyjdzie nam oglądać na kortach w Melbourne Park, a dokładniej na nawierzchni w Rod Laver Arena, to pojedynek finałowy w drabince ATP. Australian Open od tego roku będzie miał nowego króla, gdyż ani Jannik Sinner, ani Daniil Medvedev jeszcze nie mają na swoim koncie zwycięstwa na kortach w Australii. Mecz finałowy zagram w STS. Jeżeli nie posiadasz tam konta załóż je z kodem promocyjnym STS od Zagranie! Dla Medvedeva będzie to już trzeci finał na tych kortach, a dla młodszego Włocha będzie to pierwszy udział w rywalizacji w ostatnim meczu turnieju szlemowego. Do tej pory najlepszym osiągnięciem Jannika był udział w półfinale Wimbledonu. Bardzo różna drabinka dla obu zawodników w tym roku, gdyż Jannik miał bardzo przyjemną drogę do udziału w finale, albo po prostu grał tak dobrze, że jego mecze wydawały się formalnością w drodze po swój życiowy sukces. Oczywiście nie można mówić tak o jego poprzednim spotkaniu, gdzie w półfinale mieliśmy otrzymać przedwczesny finał, a jednak okazało się, że Włoch jest na takim poziomie mentalnym, że był w stanie wytrzymać presję rywalizacji z Novakiem Djokoviciem i nie dał mu rozwinąć skrzydeł, powodując jedno z najgorszych spotkań Novaka na tym etapie rozgrywek. Jeżeli chodzi o czas spędzony na korcie, to trzeba przyznać, że znacznie więcej sił na ten moment stracił Medvedev, który nie dość, że miał niekrótkie spotkania w poprzednich rundach, to dodatkowo jego dwa poprzednie spotkania to rywalizacja na pełnej długości i znacznie dłuższa gra na korcie podczas każdego ze spotkań. Jannik wydaje się być znaczniej bardziej świeży, a o Daniila mam bardzo duże obawy, gdyż jego ostatnie dwa spotkania kończyły się dla niego na bardzo dużym wycieńczeniu fizycznym. Na wygraną w najważniejszym meczu tej części sezonu będzie musiał poświęcić jeszcze więcej wysiłku, ale może być to bardzo ciężko. Wydaje się, że doświadczenie będzie dla niego handicapem, ale czy tylko ten aspekt może pozwolić na triumf w imprezie szlemowej?

Jannik Sinner – Daniil Medvedev

Kto wygra mecz?
JANNIK SINNER 63%
DANIIL MEDVEDEV 37%
52+ Głosy
Oddaj swój głos:
  • JANNIK SINNER
  • DANIIL MEDVEDEV

 

JANNIK SINNER

Po raz pierwszy w finale i od razu stawiany w roli faworyta, a więc Jannik Sinner, który przedwczoraj został pierwszym finalistką w tegorocznym Australian Open. Od zmiany trenera Włoch gra coraz bardziej dojrzały tenis, który zaowocował pierwszymi wygranymi z Novakiem Djokoviciem w poprzednim sezonie, a także i z dzisiejszym rywalem. Dla Włocha będzie to już 10. bezpośredni pojedynek z Rosjaninem, z którym co prawda ma negatywny bilans meczów bezpośrednich, ale w ważne do zaznaczenia jest to, że w trzech ostatnich spotkaniach pomiędzy nimi, to właśnie Jannik był górą i przełamywał swoje serie porażek z Medvedevem. Bardzo dobry poprzedni sezon tego zawodnika, czego efektem jest jego awans w rankingu ATP i start tego roku z 4. miejscem przy swoim nazwisku w światowym rankingu. Jannik bardzo mocno rozwinął się mentalnie, co nie raz pokazywał na większych turniejach, a także i teraz, gdzie ma bardzo dużą szansę na osiągnięcie swojego najlepszego wyniku w karierze. Miał on dosyć przyjemną drabinkę w tej imprezie, gdzie na początku wygrywał on bez straty seta z dwoma Holendrami, a mianowicie z Boticiem Van De Zandschulpem oraz z Jasperem De Jongiem. Oczywiście większe problemy sprawił ten wyżej notowany, ale Jannik nie miał problemu z trzymaniem serwisu i wygranymi bez straty seta. Kolejnym przeciwnikiem był Sebastian Baez, który nie miał żadnym argumentów w meczu z Sinnerem. Od tego momentu zaczął się dla Jannika sprawdzian, gdzie zagrał z Karenem Khachanovem oraz Andreyem Rublevem. Obu Rosjan pokonał bez straty seta, ale w meczu ćwierćfinałowym było gorąco i trzeba przyznać, że pokazał on swoją obecną wartość mentalną. W poprzedniej rundzie zagrała z niekwestionowanym mistrzem kortów w Melbourne, gdzie po raz pierwszy stracił seta i nic więcej. Pełna dominacja na serwisie, brak straty ani jednego gemu serwisowego oraz totalna przewaga w wymianach. Tak właśnie wyglądał mecz z Novakiem Djokoviciem i jego awans do wielkiego finału. Czy to właśnie on będzie nowym mistrzem na kortach Australian Open? Wszystkie nasze propozycje na mecze z tenisa, odnajdziesz na stronie Typy Tenis!

DANIIL MEDVEDEV

Jeżeli chodzi o Daniila, to zdecydowanie nie można odmówić mu umiejętności na korcie, ale trzeba zwrócić uwagę na to, ile czasu w ostatnich dwóch pojedynkach spędził na korcie. W porównaniu na sety, to zagrał on maksymalną możliwą długość, co w porównaniu do Jannika, to aż trzy sety więcej. Sądzę, że będzie to dzisiaj widoczne na korcie, co bardzo mocno może wpłynąć na dyspozycję Daniila. Ma on zdecydowanie większe doświadczenie w porównaniu do Jannika, który jeszcze nie miał okazji pokazać się w finałowym starciu. Będzie on w tym aspekcie przeważał, ale zdecydowanie powinien ulec Włochowi w czynnikach fizycznych oraz dynamicznych. Z jednej strony Daniil gra bardzo nieprzyjemny i inteligentny tenis, ale sądzę, że dzisiaj będzie miał bardzo dużo problemów z dotrzymaniem kroku do tempa, jakie zaproponuje mu Włoch. Bardzo płaskie zagrania i dużo prostych piłek, które czekają na błędy rywala. Nie bez przypadku ma też on pseudonim “Octopus” a więc ośmiornica, co odnosi się do jego bardzo szerokiego zasięgu ramion i piłek wyciąganych z najmniej przyjemnych pozycji obronnych. Czy dzisiaj jest on w stanie zatrzymać faworyzowanego Włocha? Wszystkie najważniejsze propozycje dnia, znajdziesz na stronie Zagranie Typy Dnia!

baner zagranie tenis

Statystyki:

  • Jannik Sinner jest obecnie 4. zawodnikiem rankingu ATP
  • Daniil Medvedev jest obecnie 3. zawodnikiem rankingu ATP
  • Bilans meczów bezpośrednich to 6:3 dla Daniila Medvedeva
  • Dla Sinnera awans do finału Australian Open jest najlepszym wynikiem w turniejach szlemowych
  • Daniil Medvedev dwukrotnie był w finałach AO (2021, 2022)
  • Będzie to pierwszy mecz bezpośredni na turniejach szlemowych dla tych zawodników
  • Jannik Sinner wygrał trzy ostatnie bezpośrednie starcia z Medvedevem

Mecze bezpośrednie:

Marsylia 2020 – 2:1 Daniil Medvedev (1:6, 6:1, 6:2) twarda w hali

Marsylia 2021 – 2:0 Daniil Medvedev (6:2, 6:4) twarda w hali

ATP Finals 2021 – 2:1 Daniil Medvedev (6:0, 6:7, 7:6) twarda w hali

Wiedeń 2022 – 2:0 Daniil Medvedev (6:4, 6:2) twarda w hali

Rotterdam 2023 – 2:1 Daniil Medvedev (5:7, 6:2, 6:2) twarda w hali

Miami 2023 – 2:0 Daniil Medvedev (7:5, 6:3) twarda

Pekin 2023 – 2:0 Jannik Sinner (7:6, 7:6) twarda

Wiedeń 2023 – 2:1 Jannik Sinner (7:6, 4:6, 6:3) twarda w hali

ATP Finals 2023 – 2:1 Jannik Sinner (6:3, 6:7, 6:1) twarda w hali

Bilans meczów w tym sezonie na kortach twardych:

Jannik Sinner:

Australian Open: wygrana z: Botic Van De Zandschulp – 3:0 (6:4, 7:5, 6:3); Jasper De Jong – 3:0 (6:2, 6:2, 6:2); Sebastian Baez – 3:0 (6:0, 6:1, 6:3); Karen Khachanov – 3:0 (6:4, 7:5, 6:3); Andrey Rublev – 3:0 (6:4, 7:6, 6:3); Novak Djokovic – 3:1 (6:1, 6:2, 6:7, 6:3)

Daniil Medvedev:

Australian Open: wygrana z: Terence Atmane – 2:1 (5:7, 6:2, 6:4, 1:0 krecz); Emil Ruusuvouri – 3:2 (3:6, 6:7, 6:4, 7:6, 6:0); Felix Auger-Aliassime – 3:0 (6:3, 6:4, 6:3); Nuno Borges – 3:1 (6:3, 7:6, 5:7, 6:1); Hubert Hurkacz – 3:2 (7:6, 2:6, 6:3, 5:7, 6:4); Alexander Zverev – 3:2 (5:7, 3:6, 7:6, 7:6, 6:3)

Co obstawiać?

Starcie doświadczonego w finałach Medvedeva z debiutantem z Włoch, a więc z Jannikiem Sinnerem, zdecydowanie może mieć kilka oblicz tego, jak może potoczyć się ten finał. Patrząc na dotychczasowy obraz gry, to zdecydowanie zgadzam się z bukmacherami, że to właśnie Jannik powinien wygrać w tym turnieju. Jednak finały rządzą się własnymi prawami i dopasowanie mentalne do tego spotkania może pomóc reprezentantowi Rosji. Jestem zdania, że przygotowanie fizyczne oraz krótszy czas spędzony na korcie może mieć bardzo duże znaczenie w tak wymagającym spotkaniu. Mam na to spotkanie dwie propozycje. Pierwszą z nich jest wygrana Włocha, co śmiało można dorzucić do swoich kuponach AKO. Jeżeli chodzi o drugą opcję, zdecydowałem się o dokładny wynik w tym spotkaniu. Podtrzymuje zdanie, że Jannik powinien wygrać ten mecz, ale nie uważam, że będzie to gładki wynik dla zawodnika, który po raz pierwszy bierze udział w tak ważnym meczu. Moim drugim typem jest zagranie na wygraną Włocha 3:1 w stosunku setowym! 

Jannik Sinner wygra
Kurs: 1,37
Zagraj!
Jannik Sinner wygra 3:1 w setach
Kurs: 3,90
Zagraj!

Kupon SEO final AO win Sinner vs Medek STS 27.01.2024

Kupon-SEO-final-AO-DW-Sinner-vs-Medek-STS-27.01.2024

fot. Pressfocus

  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze