Jaka jest forma Wisły Kraków przed finałem Pucharu Polski? Kartki na 1. Ligę po 300 PLN!

Zawodnicy Wisły

W tygodniu praktycznie wszystkie najlepsze ligi piłkarskie w Europie odpoczywają, ale jest jeszcze zaplecze Ekstraklasy, gdzie dzieje się sporo ciekawego. Skupiłem się na 3 rywalizacjach podczas tego wtorku. Czy Wisła Kraków przybliży się do miejsca play-off? Zapraszam do lektury!

Baner Etoto

 

Resovia Rzeszów – Wisła Kraków: typy i kursy bukmacherskie (23.04.2023)

Skorzystaj z kodu promocyjnego w ETOTO! Co tutaj dużo kryć, Resovia jest uwikłana w walkę o utrzymanie. Porażka z Polonią Warszawa mogła nieco podciąć skrzydła drużynie z Rzeszowa, ale ostatni triumf nad GKS-em w Tychach ponownie odbudował morale przed kolejnymi wyzwaniami. Strata to Czarnych Koszul wynoszą 2 oczka i ewentualny triumf dzisiaj pozwoli, chociaż na chwilę zapomnieć o spadku. Zadanie nie będzie łatwe, ale mocną stroną podopiecznych Rafała Ulatowskiego jest ofensywa i Resovia postara się strzelić więcej goli od swojego przeciwnika. Czy niespodzianka stanie się faktem?

1. Liga: Resovia Rzeszów vs Wisła Kraków

Kto wygra mecz?
Resovia Rzeszów 8%
Remis 10%
Wisła Kraków 82%
119+ Głosy
Oddaj swój głos:
 • Resovia Rzeszów
 • Remis
 • Wisła Kraków

 

Wisła bliżej jest do europejskich pucharów, niż do awansu do Ekstraklasy. Wydaje się, że kibice bardziej pragnęliby tego drugiego, ale dzięki barażom jest szansa zdobyć trofeum i też zameldować się w elicie. Finał z Pogonią Szczecin w Warszawie już za chwilę, ale zanim to się stanie, należy skupić się jeszcze na ligowych zmaganiach. Strata do bezpośredniej pozycji gwarantującej promocję do upragnionej Ekstraklasy wynosi 10 oczek i trzeba przede wszystkim oglądać się za siebie, bo jest sporo chętnych, aby przedłużyć swoją kampanię. Wygrana ze Zniczem w Pruszkowie była bardzo ważna. Czy ten pozytywny trend w wykonaniu Białej Gwiazdy ujrzymy także w Rzeszowie? Zajrzyj do innych typów na 1. Ligę!

Statystyki:

 • Ostatnie spotkanie Resovii Rzeszów w lidze zakończyło się zwycięstwem 3:1 z GKS-em Tychy
 • Resovia Rzeszów znajduje się na 16. miejscu w lidze z dorobkiem 28 punktów
 • Ich bilans meczów domowych w tym sezonie w lidze to 4 zwycięstwa, 3 remisy i 7 porażek
 • Ostatnie spotkanie Wisły Kraków w lidze zakończyło się zwycięstwem 3:2 ze Zniczem Pruszków
 • Wisła Kraków znajduje się na 4. miejscu w lidze z dorobkiem 45 punktów
 • Ich bilans meczów wyjazdowych w tym sezonie w lidze to 5 zwycięstw, 5 remisów i 4 porażki
 • Ostatnie spotkanie pomiędzy tymi drużynami zakończyło się zwycięstwem Wisły Kraków 4:1
 • Cztery spotkania, które odbyły się pomiędzy tymi drużynami, zakończyły się 1 zwycięstwem Resovii Rzeszów i 3 wygranymi Wisły Kraków

Co obstawiać?

Dzisiaj zdecydowałem się we wszystkich meczach 1. Ligi pójść w stronę kartek i szkoda, że nie mamy jeszcze oficjalnej informacji od PZPN na temat sędziów wtorkowych zmagań. Niemniej jednak liczę tutaj na ostrą grę zarówno Resovii, jak i Wisły. Jedni i drudzy mają o co walczyć i nikt tutaj nie odstawi nogi. Szczególnie gospodarze prezentują się ostatnio ostro i ich liczby to: 5, 4. Przyjezdni otrzymują może trochę mniej upomnień, ale też z pewnością coś od siebie dołożą.

Powyżej 4,5 kartek
Zagranie grupa

 

Podbeskidzie Bielsko-Biała – GKS Tychy: typy i kursy bukmacherskie (23.04.2023)

Przenosimy się do Bielsko-Białej i tutaj miejscowe Podbeskidzie podejmie GKS Tychy. Czy stadion gospodarzy będzie najładniejszym obiektem w 2. Lidze? Wiele na to wskazuje, wszak zespół prowadzony przez Jarosława Skrobacza prezentuje się bardzo słabo i nawet remis ze Stalą Rzeszów nie pozwala spokojnie spać po nocach. Strata do Polonii Warszawa wynosi 8 punktów i tylko jakiś cud pozwoli Podbeskidziu utrzymać się na zapleczu polskiej Ekstraklasy. Potrzebne jest zwycięstwo dzisiaj, aby podtrzymać swoje nadzieje, co do pozostania w 1. Lidze. Czy gospodarze wykorzystają atut własnego stadionu?

Po drugiej stronie barykady znajduje się GKS Tychy, który ma zupełnie inne plany. Przede wszystkim liczy się awans do Ekstraklasy i bezpośrednio to się już nie powiedzie. Strata do dwóch zespołów z Pomorza jest po prostu zbyt duża. Niemniej jednak są jeszcze play-offy i tak jak wspomniałem wyżej, kolejka chętnych jest spora. Niestety GKS przeplata lepsze mecze, tymi gorszymi i efektem jest aktualne miejsce w tabeli. Porażka z Resovią Rzeszów u siebie była niespodziewana. Czy rehabilitacja nadejdzie dzisiaj? Inne typy dnia na Ciebie czekają!

Statystyki:

 • Ostatnie spotkanie Podbeskidzia Bielsko-Biała w lidze zakończyło się remisem 2:2 ze Stalą Rzeszów
 • Podbeskidzie Bielsko-Biała znajduje się na 17. miejscu w lidze z dorobkiem 22 punktów
 • Ich bilans meczów domowych w tym sezonie w lidze to 3 zwycięstwa, 6 remisów i 5 porażek
 • Ostatnie spotkanie GKS-u Tychy w lidze zakończyło się porażką 1:3 z Resovią Rzeszów
 • GKS Tychy znajduje się na 7. miejscu w lidze z dorobkiem 45 punktów
 • Ich bilans meczów wyjazdowych w tym sezonie w lidze to 6 zwycięstw, 2 remisy i 6 porażek
 • Ostatnie spotkanie pomiędzy tymi drużynami zakończyło się zwycięstwem GKS-u Tychy 3:0
 • Pięć ostatnich spotkań, które odbyły się pomiędzy tymi drużynami, zakończyły się 2 zwycięstwami Podbeskidzia Bielsko-Biała, 2 remisami i 1 wygraną GKS-u Tychy

Co obstawiać?

Tutaj również pójdę w stronę kartek. Podbeskidzie oraz GKS Tychy mają zupełnie inne cele i pojawia się walka o utrzymanie, awans. Zdecydowałem się na próg 4.5 upomnień. Gospodarze oglądali ostatnio 4 i 3 razy a goście 1 i 3. Uważam, że linia 4.5 jest korzystna i minimum 5 piłkarzy zostanie ukaranych.

Powyżej 4,5 kartek

Zagłębie Sosnowiec – Stal Rzeszów: typy i kursy bukmacherskie (23.04.2023)

Na koniec pozostaje nam Sosnowiec i starcie Zagłębia ze Stalą Rzeszów. Niestety gospodarze to największe rozczarowanie tej kampanii 1. Ligi. Wydawało się, że nowoczesny obiekt, świetni piłkarze pozwolą powalczyć nawet o awans do Ekstraklasy. Nic bardziej mylnego. Pieniądze oraz sponsorzy to nie wszystko i trzeba mieć jeszcze pomysł na projekt, aby liczyć się o najwyższe cele. Sytuacja Zagłębia jest beznadziejna i śmiało można powiedzieć, że to pierwszy spadkowicz z zaplecza Ekstraklasy. Dzisiaj oficjalnie może to się stać. Czy gospodarze nie dopuszczą jeszcze do tej sytuacji?

Stal może nie jest w tak słabej sytuacji, jak i wtorkowy rywal, ale trzeba oglądać się za swoimi plecami. Przewaga nad stołecznymi wynosi tylko 6 oczek i każde potknięcie może być wykorzystane przez kluby z Głogowa, Pruszkowa, Niecieczy, Warszawy, czy Rzeszowa. Forma gości jest jednak świetna i remis z Podbeskidziem przerwał passę 4 wygranych z rzędu. Dzisiaj Stal jest faworytem i postara się wywiązać ze swojej roli. Czy 3 punkty pojadą na Podkarpacie?

Statystyki:

 • Ostatnie spotkanie Zagłębia Sosnowiec w lidze zakończyło się remisem 3:3 z Polonią Warszawa
 • Zagłębie Sosnowiec znajduje się na 18. miejscu w lidze z dorobkiem 15 punktów
 • Ich bilans meczów domowych w tym sezonie w lidze to 1 zwycięstwo, 3 remisy i 10 porażek
 • Ostatnie spotkanie Stali Rzeszów w lidze zakończyło się remisem 2:2 z Podbeskidziem Bielsko-Biała
 • Stal Rzeszów znajduje się na 11. miejscu w lidze z dorobkiem 36 punktów
 • Ich bilans meczów wyjazdowych w tym sezonie w lidze to 5 zwycięstw, 3 remisy i 6 porażek
 • Ostatnie spotkanie pomiędzy tymi drużynami zakończyło się remisem 0:0
 • Pięć ostatnich spotkań, które odbyły się pomiędzy tymi drużynami, zakończyły się 2 zwycięstwami Zagłębia Sosnowiec, 1 remisem i 2 wygranymi Stali Rzeszów

Co obstawiać?

Ostatnie spotkanie i po raz ostatni zaproponuję kartki. Pobieram próg 4.5 upomnień. Liczę, że Zagłębie honorowo powalczy o jak największą ilość punktów, a Stal o utrzymanie się w 1. Lidze. Gospodarze oglądali niedawno 3 i 5 kartoników, a goście 5, 1. Mam nadzieję na ostry mecz.

Powyżej 4,5 kartek
23.04. ETOTO 1. Liga

 

fot. Pressfocus

Zaloguj się aby dodawać komentarze